Autor: Andrzej Tucholski | 31 marca 2020 | Komentarze:
Czas czytania: około 3 minuty

Już wkrótce będzie ciepło

Chciałbym powiedzieć: “będzie ciepło”. Ale nie mogę.

Jest marzec, a pada śnieg. Jest wiosna, a ja nie wychodzę. Jestem młody, a nie czuję się tak. Schowałem się, wszyscy się schowaliśmy. Czekamy. Dbamy. Staramy się. Walczymy tę naszą dziwną, wspólną, samotną, grupową, trudną walkę i wierzymy, że to minie.

I mamy rację, bo to na pewno minie.

Może nie teraz, może pewnego dnia.

Ale kiedyś minie i wtedy puścimy sobie ten utwór.

Ten utwór brzmi jak wspomnienie.

Zakochałem się w nim.

Wkrótce sobie dam takie wspomnienie. W prezencie.

Pojadę gdzieś.

Wszyscy pojedziemy.

Będzie tam ciepło, będzie dobrze, i będzie tłumnie, a my pierwszy raz w życiu będziemy zachwyceni, że jest tłumnie. Będziemy stać w kupie i wpychać się sobie w kadry i w powitania, i będziemy się tylko głupkowato uśmiechać, bo nikt się nie przyzna, że za tym szuraniem łokci i kichaniem w tłumie trochę tęsknił.

I powiemy temu, co kichnął: nie, nie idziesz siedzieć, ziomek :D

Powiemy mu: na zdrowie, typie.

Na zdrowie.

A potem się rozejrzymy, i będzie ciepło i będzie dobrze, i każdy pójdzie na spacer tam, gdzie będzie chciał. W takiej grupie, jaką sobie wymyśli. Pewnie od czasu dezynfekując rękę po dotknięciu zbłąkanej gałązki, bo jednak co nawyk to nawyk.

(Czasem o nich piszę, więc coś tam wiem.)

Skończy się to, co złe. Wrócimy do względnej normy.

Będziemy potem przez jakiś czas patrzeć na siebie lekko zdziwieni, tak jakbyśmy byli wszyscy swoim wzajemnym wspomnieniem po dziwnym śnie, trudnej rozmowie, długiej nocy, dawnej podróży, zapomnianej imprezie.

Będziemy sobie przypominać, jak to było się uśmiechać.

Jak to było razem stać w kolejce.

Jak to było wbijać się na śledzia do starego tramwaju o dawno przekroczonym limicie pasażerów.

Idzie nowe, i wkrótce nadejdzie to nowe.

Zasłużymy na nie.

Już zasługujemy.

Ale teraz jeszcze przez jakiś czas czekamy i trwamy, i walczymy. Pomagamy sobie i robimy co w naszej gromadnej sile, by dźwignąć ziemię z powrotem na właściwą orbitę.

To tytaniczny wysiłek.

Na szczęście już wkrótce będzie ciepło, i będzie dobrze, a my z ciężarem wszystkich tych strat, tragedii i utraconych szans będziemy lekko oddychać, bo każdy terror dobiega kiedyś końca, i jedyne co potem zostaje to żyć lepiej.

Jaśniej

Skoczniej.

Głośniej.

Mocniej.

I do tego się szykujmy, okej?

Ciao ,

Andrzej Tucholski

 

PS: Słuchajcie, trochę mnie poniosła wena i emocje, bo ja tego tekstu w ogóle nie planowałem! I go wrzucam w dzień po MEGA dużym tekście, nad którym się strasznie napracowałem: “JAK SIĘ TRZYMAĆ PLANU, gdy wszystko idzie nie po Twojej myśli” i teraz się martwię, że na tamten tekst nikt nie zajrzy, bo nowy go zasłoni :D

Jakby Ci się znalazła luźna minuta to ja będę SUPER wdzięczny za zajrzenie i na tamten tekst, okej? Dziękuję bardzo :D

Zdjęcie: lucas wesney ze zbiorów Unsplash.

Jeszcze dzisiaj przerwij stagnację i zmień swoje życie na lepsze!

Proponuję Ci dwie przełomowe książki. „Pomysł na siebie w tydzień” to 21 narzędzi, dzięki którym szybko znajdziesz nową koncepcję na to, co chcesz robić i kim chcesz być. Te wnioski przekujesz w rzeczywistość dzięki „#mikronawykom” – to kompletne narzędzie, dzięki któremu zbudujesz skuteczny system mikronawyków prowadzących Cię przez wszystkie wymarzone plany.

Razem ponad 340 stron wiedzy, narzędzi, ćwiczeń i arkuszy. Zaufało im już ponad 1000 Klientów!

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!