Premiera e-booka “PODRĘCZNIK BEZTROSKI”

Dzień dobry! Dziś premiera mojego nowego e-booka! Nazywa się PODRĘCZNIK BEZTROSKI i jest dla każdego, kto stara się o siebie dbać, ale możliwe, że ciągle zapomina o jednej z najczęściej…
Czas czytania: około 4 minuty • Autorskie
 

Dzień dobry! Dziś premiera mojego nowego e-booka! Nazywa się PODRĘCZNIK BEZTROSKI i jest dla każdego, kto stara się o siebie dbać, ale możliwe, że ciągle zapomina o jednej z najczęściej zapominanych potrzeb współczesnego człowieka!

E-book “PODRĘCZNIK BEZTROSKI” można znaleźć tutaj, w sklepie.

Jeśli czujesz, że:

❌ nawet odpoczynek nie regeneruje Twoich sił?
❌ życie się zrobiło „jakieś takie trudne” w ostatnich latach?
❌ nadgryza Cię wypalenie zawodowe
❌ nadgryzają Cię chroniczne nerwy i stres?
❌ nawet hobby lub czas wolny nie są tak fajne, jak kiedyś?

… i masz ochotę przytaknąć na więcej niż 1-2 z tych pytań, to znaczy, że najprawdopodobniej gnębi Cię długofalowa presja, zdenerwowanie, przeładowanie, przebodźcowanie albo jakaś inna forma wypalenia poznawczego.

To jedna z bardzo groźnych, a dopiero od niedawna traktowanych poważnie „przypadłości cywilizacyjnych” każdego człowieka żyjącego w późnym kapitalizmie. Pisał o tym w 1992 roku profesor antropologii Stephen M. Fjellman, pisał o tym w 2009 roku filozof Mark Fisher.

Dużo się dzisiaj mówi o „dbaniu o swoje potrzeby” i wiele osób stara się ruszać, zdrowo jeść, czytać mądre książki, rozwijać się duchowo, dbać o wartościowe relacje z innymi ludźmi… i to wszystko jest super! Ale, niestety, nadal wymaga od nas planów, skupienia i podejmowania decyzji.

A dopóki nie rozprężymy się i nie odpoczniemy W PEŁNI BEZTROSKO, dopóty nie zaczniemy łagodzić tego wspomnianego wypalenia poznawczego, które być może gnębi nas bardziej, niż sami przed sobą przyznajemy.

Beztroska to pełne wolności, swobody i spokoju rozprężenie umysłu i serca. Niezagospodarowane “bycie” pełne myśli i emocji, których nie ciśnie żadna presja. To coś, czego wszyscy potrzebujemy.

Właśnie o niej jest PODRĘCZNIK BEZTROSKI.

Wierzę, że odnajdziesz w nim dużo wartości!

Po przeczytaniu „PODRĘCZNIKA BEZTROSKI” będziesz:

✅ lepiej siebie akceptować,
✅ głębiej rozumieć swoje potrzeby, włącznie z tą najczęściej pomijaną – czyli beztroską,
✅ sprawnie organizować sobie w życiu więcej okienek na ożywczy, łagodny odpoczynek,
✅ bez wyrzutów sumienia regenerować się tak, jak akurat masz ochotę,
✅ oprócz beztroski „codziennej” wyrabiać też w sobie też tę ważniejszą, „życiową”.

E-book “PODRĘCZNIK BEZTROSKI” można znaleźć tutaj, w sklepie.

Sam przechodzę teraz dosyć burzliwy okres odzyskiwania własnej beztroski, bo ostatnie lata absolutnie nie były w jej kontekście łaskawe. Dopiero niedawno się zorientowałem, że muszę o moje prawo do regeneracji i wolności psychoemocjonalnej zawalczyć ze wszystkich sił – tak, jak kiedyś walczyłem o zdrowie mojego kręgosłupa po kontuzji lub krtani po chorobie.

Stoi przede mną wybór: albo dalej będę się oszukiwał, że „wszystko gra”, chociaż pracuję coraz mniej, a moje poziomy życiowej energii i ogólnej chętni do działania wcale nie rosną, nie wracają do poziomu sprzed ostatniego przemęczenia…

A mogę też spojrzeć prawdzie w oczy i przyznać, że jakimś cudem udało mi się zapomnieć, na czym tak naprawdę polega odpoczynek?

Chodź, przypomnimy to sobie razem!

E-book “PODRĘCZNIK BEZTROSKI” można znaleźć tutaj, w sklepie.

Ciao ,

Andrzej Tucholski

 

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu zajmującym się wysokosprawczością oraz ogarnianiem w późnym kapitalizmie. W drugim życiu piszę książki fabularne i scenariusze.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu aktualności na temat mojej pracy oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, tiktok, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies