Cześć!

Nazywam się Andrzej Tucholski i miło mi Cię tu widzieć!

Jestem dyplomowanym menedżerem i magistrem psychologii biznesu. Lubię dobre praktyki i interesuję się szukaniem wspólnych mianowników w filozofii i nauce. Prowadzę bloga i kanał video poświęcone strategiom projektowania fajnego, udanego życia.

Organizuję sporo nakierowanych na poznawanie się i komunikację akcji. Najważniejsze z nich to polecenia #NiedzielaDzielenia, seria #SąSuper oraz akcja SHARE WEEK. Przygotowuję też kawę w Sekretnej Kawiarni oraz ukrywam przed światem Tajemną Listę.

Występuję publicznie. Na zaproszenia różnych instytucji prowadzę szkolenia dla NGOsów, start-upów lub – generalnie – kreatywnych ludzi. Zdarzyło mi się też być współprowadzącym segment poświęcony internetowym trendom w programie „Świat Się Kręci”, TVP1. Dzięki rewelacyjnej redakcji opowiadaliśmy Polsce m.in. o Instagramie czy Vinie.

Z powodu mojego doświadczenia (głównie blogowego, choć wykształcenie i inne projekty też były brane pod uwagę) miałem przyjemność być zaproszonym na anteny TVN i TVP, na fale BBC Radio, RMF Classic, TOK FM, Radia Czwórka i Radia Kampus oraz na łamy kilku wpływowych, polskich magazynów. Oraz jednego duńskiego.

Historia bloga

Blog AndrzejTucholski.pl powstał w sierpniu 2009 roku. Początkowo nazywał się Tucholski.eu, potem jestKultura.pl. W zamyśle miał być blogiem o kulturze, lecz szybko przeskoczył na podejście bardziej lifestyle’owe. Promowałem na nim światopogląd, że kultura to najlepszy styl na życie. Wpisy były pomieszaniem muzyki, książek, gier, filmów, inspiracji, podróży i przemyśleń na kwestie społeczne.

Z czasem doszła psychologia, z której ostatecznie uczyniłem motyw przewodni całości. W tej chwili AndrzejTucholski.pl to blog poświęcony dobrym praktykom i , w skrócie, strategiom projektowania życia. Czasem dodam odrobinę miejskiego lifestyle’u. Wierzę, że niezależnie od tego, co się kocha w życiu robić, istnieją pewne kompetencje i umiejętności, dzięki którym można robić to lepiej i czerpać z życia więcej frajdy.

A najlepsze, że nie jest to znowu takie trudne.

Wyróżnienia

 

// Jeśli chcesz do mnie napisać – nie krępuj się :)

// Autorem moich zdjęć na blogu jest Zoé Namêche oraz Michał Kula.

Cześć! Nazywam się Andrzej Tucholski i miło mi Cię tu widzieć!

Jestem dyplomowanym menedżerem i magistrem psychologii biznesu.

Lubię dobre praktyki i interesuję się szukaniem wspólnych mianowników w filozofii i nauce.

Prowadzę bloga i kanał video poświęcone strategiom projektowania fajnego, udanego życia.

Organizuję polecenia #NiedzielaDzielenia, serię #SąSuper oraz akcję SHARE WEEK.

Przygotowuję kawę w Sekretnej Kawiarni oraz ukrywam przed światem Tajemną Listę.

Facebook

Na fanpage wrzucam informacje o nowych premierach i statusy tak długie że same powinny być artykułami. Uwaga: polecam dużo fajnych ludzi i często zachęcam do chwalenia się.

You tube

Od czasu do czasu montuję na statywie kamerkę i opowiadam jej coś o skuteczności, podejmowaniu decyzji lub stoicyzmie. Uwaga: bywa nieostro, bo sporo macham rękoma.

Instagram

Kulisy mojej pracy, ładne ujęcia Warszawy, spore ilości książek, kawy i podróży archiwizuję amatorskimi fotkami na Instagramie. Uwaga: zdarzają się selfie.

Instagram

Pierwszy raz?

Te pięć tekstów to jedne z najpopularniejszych artykułów w historii bloga. Wartych uwagi „klasyków” które spodobały się dziesiątkom tysięcy Czytelników jest jednak więcej. Przeczytaj o czym jest to miejsce, kim jestem ja i od czego warto zacząć lekturę na specjalnej stronie powitalnej.

Dołącz do 11 000+ Czytelników
I zapisz się do Tajemnej Listy

Każdy odbiorca newslettera dostaje w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do nowych artykułów
  • skoroszyty Excel pomocne w organizacji życia
  • plakaty i prezentacje z najważniejszymi informacjami

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to blog dla ludzi, którzy chcą więcej. Prowadzony przeze mnie od 2009 roku należy do 10 najbardziej wpływowych w Polsce. Lubię dobre praktyki i interesuję się szukaniem wspólnych mianowników w filozofii i nauce. Wierzę, że niezależnie od tego co lubi się w życiu robić, można to robić skuteczniej, spokojniej oraz czerpać z tego więcej frajdy. Nie lubię mówić innym co mają robić, więc staram się korzystać z przykładów z literatury oraz z własnego doświadczenia. Każdy wyciągnie z tego tyle, ile uzna za stosowne.

Nagłówek 2

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

Niektóre linki na blogu mogą być linkami afiliacyjnymi.

Mam nadzieję, że wszystko u Ciebie gra :)