Cześć!

Nazywam się Andrzej Tucholski i miło mi Cię tu widzieć :)

Czym się zajmuję?

Prowadzę bloga i kanał na YouTube poświęcone ogarnianiu fajnego życia.

Ciągle wkrada mi się też tam kultura, ale nikomu nie mów. Prywatnie interesuję się optymalizacją procesów i zarządzaniem strategicznym, więc powstaje z tego całkiem cudaczny koktajl. Z jednej strony poruszam luźne tematy, takie jak spędzanie wolnego czasu, książki, muzyka i podróżowanie, a z drugiej staram się, by w każdym artykule i filmie znalazło się kilka sprawdzonych rozwiązań na różne codzienne wyzwania.

W efekcie, w tekście o dawaniu sobie rady ze studencką sesją cytuję antycznych stoików i uczę podejścia procesowego, które przyda się każdemu, niezależnie od wieku. A gdzieś pomiędzy syrop cynamonowy i planszówki ze znajomymi w zestawieniu poleceń na jesienne wieczory wrzucę przeczytanie kanonicznej dla psychologii książki Viktora Frankla. Wiem, że to dziwne.

Po reakcjach Czytelników widzę jednak, że działa.

Oprócz tworzenia treści zajmuję się też doradztwem oraz szkoleniami.

A jednym zdaniem?

Ludzie przychodzą do mnie po chwilę wyluzowania, a wychodzą z nowym pomysłem lub przychodzą po rozwiązanie, a przy okazji trochę odpoczną :)

Kim jestem?

Jak już wspomniałem, mam na imię Andrzej. Mieszkam w Warszawie.

Niedawno zostałem określony słowami “najspokojniejszy strateg świata” i bardzo mi się podobają :)

Szesnaste urodziny spędziłem wyrabiając sobie numer NIP, byle tylko szybciej pójść do pracy. Po przedziwnych doświadczeniach w wielu redakcjach, w sklepie z grami czy przy reżyserii produkcji festiwalu muzycznego, dzisiaj nie jestem na etacie. Od 2009 roku prowadzę jeden z najbardziej wpływowych blogów w Polsce, a równolegle z nim rozwijam jakościowy kanał na YouTube. Pracuję też jako doradca i szkoleniowiec.

Jestem absolwentem studiów menedżerskich (Uniwersytet Warszawski oraz Universidade Portucalense) oraz psychologii biznesu (SWPS). Na tych pierwszych studiach interesowałem się przede wszystkim biznesem w kontekście człowieka, a na tych drugich człowiekiem w kontekście biznesu. Dzięki temu niecodziennemu połączeniu doświadczeń, a także dzięki wieloletniemu doświadczeniu w tworzeniu treści online jestem regularnie zapraszany przez redakcje telewizyjne i radiowe, bym wypowiadał się jako komentator bieżących wydarzeń.

(A prywatnie?)

Prywatnie uwieeeeeelbiam dobrze opowiedziane historie. Dużo czytam, dużo oglądam. W wolnych chwilach piszę książki i scenariusze. A jak już chwilowo nawet udaje mi się nie stukać w klawiaturę pisząc teksty, to pewnie i tak stukam w klawiaturę, bo uwielbiam gry wideo. Planszowe też.

I generalnie popkulturę, co się rozdrabniać!

No, a skoro już jesteśmy przy popkulturze, to najlepiej by była ze Stanów. Nie wiem skąd mi się to wzięło, ale nie znam bardziej inspirującego środowiska niż wielokulturowy Nowy Jork, gorąca Kalifornia czy zimny mid-western. Może obejrzałem o jeden odcinek Twin Peaks za dużo? Albo się za dzieciaka zbyt wczytałem w książki Stephena Kinga? Albo, po prostu, nie potrafię oderwać się od wizji kraju zbudowanego w sposób logiczny i pragmatyczny, który nieustannie zmaga się z ciśnieniami, które w innych warunkach dawno już doprowadziłyby do rozłamu?

Dziś już trudno mi to jednoznacznie stwierdzić, ale pasja pozostała. Kocham Nowy Jork i bardzo chcę tam wracać tak często, jak to możliwe. Na pokładzie samolotu pewnie czytając biografię Roosevelta albo kryminały noir z epoki, bo czemu nie.

Aha, no i kocham kawę. I sernik.

Wyróżnienia

Na przestrzeni dotychczasowej pracy zostałem laureatem poniższych wyróżnień:

– Ścisłe TOP 30 najbardziej wpływowych blogerów w Polsce (ranking Jasona Hunta 2012-2016)

– Jeden z 50 najbardziej kreatywnych w biznesie w Polsce (miejsce 33, ranking magazynu Brief 2015)

– Jeden z 15 najszybciej kojarzonych + najbardziej rozpoznawalnych + najchętniej polecanych specjalistom blogów w Polsce (badanie świadomości spontanicznej w raporcie Blogosfera 2012 – Badanie Opinii Marketerów)

– Wielokrotnie nominowany do nagród Najbardziej Wpływowy Bloger oraz Bloger Odpowiedzialny Społecznie (BFG)

– Laureat wyróżnienia “Bloger pełen kultury” przyznawanego przez miasto Wrocław we współpracy z Blogowigilią 2014.

– Swego czasu jedyny blog o kulturze i miejskim lifestyle’u w swojej skali (grafiki Blog Forum Gdańsk 2012)

Bieżące projekty

Większość czasu poświęcam na przygotowywanie jak najlepszych treści na bloga i kanał YouTube, ale staram się też znaleźć czas na prowadzenie moich kilku samodzielnych projektów. Należą do nich: akcja SHARE WEEK (największy w Polsce, coroczny ruch polecania się blogerów), akcja #NiedzielaDzielenia (łącząca setki autorów, cotygodniowa akcja promująca twórczość w internecie), cykl wywiadów “Można!” (prowadzony razem z Uniwersytetem SWPS, prezentujący najważniejsze postacie związane ze światem nauki w Polsce i na świecie) oraz cykl materiałów “Masz to w sobie” (przygotowujący młode osoby do wymagań rynku pracy).

Oprócz tego prowadzę Sekretną Kawiarnię – wyjątkową grupę na Facebooku, gdzie zbiera się moja społeczność i gdzie rozmowy mają TAK wysoki poziom, że to jest po prostu niespotykane. Uwielbiam tam przebywać :)

Mój serial – Umowy Śmieciowe

Na przestrzeni prawie całego roku 2017 opublikowałem odcinkowy serial do czytania. Nowe epizody opracowywałem profesjonalnie razem z zespołem redakcyjnym i wychodziły mniej więcej raz na miesiąc. Historię od początku aż po finał śledziło kilkadziesiąt tysięcy Czytelników. Aktualnie przygotowuję dodatkową, zbiorczą redakcję całości.

Wszystkie odcinki historii Hanny Wróbel możesz przeczytać za darmo tutaj.

Historia bloga

Blog AndrzejTucholski.pl powstał w sierpniu 2009 roku. Początkowo nazywał się Tucholski.eu, potem jestKultura.pl. W zamyśle miał być blogiem o kulturze, lecz szybko przeskoczył na podejście bardziej lifestyle’owe. Promowałem na nim światopogląd, że kultura to najlepszy styl na życie. Wpisy były pomieszaniem muzyki, książek, gier, filmów, inspiracji, podróży i przemyśleń na kwestie społeczne. Z czasem doszła psychologia zmiksowana z biznesem, z których na kilka lat uczyniłem motyw przewodni całości.

W tej chwili AndrzejTucholski.pl to blog poświęcony ogarnianiu fajnego życia. Z jednej strony poruszam na nim luźne tematy, takie jak spędzanie wolnego czasu, książki, muzyka i podróżowanie, a z drugiej staram się, by w każdym artykule i filmie znalazło się kilka sprawdzonych rozwiązań na różne codzienne wyzwania.

Kanał na YouTube jest o tym samym, tylko weselej, bo mogę wymachiwać rękoma :D

Ciao ,

Andrzej Tucholski

 

Autorami moich zdjęć na blogu są Marzena Struś, Zoé Namêche oraz Michał Kula.

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i piszę bloga oraz nagrywam filmy o ogarnianiu fajnego życia.

Lubię łączyć treści przyjemne z pożytecznymi. Dlatego, jeśli zaglądasz tutaj by odpocząć, pewnie podrzucę Ci nowy pomysł. A jeśli zaglądasz w poszukiwaniu rozwiązania, pewnie trochę odpoczniesz.

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial. Jest za darmo!"Umowy Śmieciowe" to serial do czytania opowiadający historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z sobą oraz, bądźmy szczerzy, większością otoczenia. Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych dramatów kawy.


Przeczytaj serial

Pobierz darmowe materiały
i dołącz do 12 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Każdej akcji poświęcam pełną uwagę i dbam, by łączyła doskonałą treść dla moich Odbiorców z pełnym zrealizowaniem wyznaczonych celów dla Klienta.

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to blog dla ludzi, którzy chcą więcej. Prowadzony przeze mnie od 2009 roku należy od lat do najbardziej wpływowych w Polsce. Lubię dobre praktyki i interesuję się szukaniem wspólnych mianowników w filozofii i nauce. Wierzę, że niezależnie od tego co lubi się w życiu robić, można to robić skuteczniej, spokojniej oraz czerpać z tego więcej frajdy. Nie lubię mówić innym co mają robić, więc staram się korzystać z przykładów z literatury oraz z własnego doświadczenia. Każdy wyciągnie z nich tyle, ile uzna za stosowne.

Informacje

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

Niektóre linki na blogu mogą być linkami afiliacyjnymi.

Mam nadzieję, że wszystko u Ciebie gra :)