Cześć!

Nazywam się Andrzej Tucholski i miło mi Cię tu widzieć :)

Czym się zajmuję?

Prowadzę lifestyle’owy blog ekspercki i lifestyle’owy, ekspercki kanał na YouTube poświęcone strategiom na ogarnięcie życia. 

Ciągle wkrada mi się też tam kultura, ale nikomu nie mów. Prywatnie interesuję się optymalizacją procesów i zarządzaniem strategicznym, więc powstaje z tego całkiem cudaczny koktajl. Z jednej strony poruszam luźne tematy, takie jak spędzanie wolnego czasu, książki, muzyka i podróżowanie, a z drugiej staram się, by w każdym artykule i filmie znalazło się kilka sprawdzonych rozwiązań na różne codzienne wyzwania.

W efekcie, w tekście o dawaniu sobie rady ze studencką sesją cytuję antycznych stoików i uczę podejścia procesowego, które przyda się każdemu, niezależnie od wieku. A gdzieś pomiędzy syrop cynamonowy i planszówki ze znajomymi w zestawieniu poleceń na jesienne wieczory wrzucę przeczytanie kanonicznej dla psychologii książki Viktora Frankla.

To niecodzienne. Ale bardzo działa :)

Oprócz tworzenia treści zajmuję się też doradztwem oraz szkoleniami.

A jednym zdaniem?

Ludzie przychodzą do mnie po chwilę wyluzowania, a wychodzą z nowym pomysłem lub przychodzą po rozwiązanie, a przy okazji trochę odpoczną :)

Kim jestem?

Jak już wspomniałem, mam na imię Andrzej. Mieszkam w Warszawie.

Niedawno zostałem określony słowami “najspokojniejszy strateg świata” i bardzo mi się podobają :)

Szesnaste urodziny spędziłem wyrabiając sobie numer NIP, byle tylko szybciej pójść do pracy. Po przedziwnych doświadczeniach w wielu redakcjach, w sklepie z grami czy przy reżyserii produkcji festiwalu muzycznego, dzisiaj nie jestem na etacie. Od 2009 roku prowadzę jeden z najbardziej wpływowych blogów w Polsce, a równolegle z nim rozwijam jakościowy kanał na YouTube. Pracuję też jako doradca i szkoleniowiec.

Jestem absolwentem studiów menedżerskich (Uniwersytet Warszawski oraz Universidade Portucalense) oraz psychologii biznesu (SWPS). Na tych pierwszych studiach interesowałem się przede wszystkim biznesem w kontekście człowieka, a na tych drugich człowiekiem w kontekście biznesu. Dzięki temu niecodziennemu połączeniu doświadczeń, a także dzięki wieloletniemu doświadczeniu w tworzeniu treści online jestem regularnie zapraszany przez redakcje telewizyjne i radiowe, bym wypowiadał się jako komentator bieżących wydarzeń.

Od 2009 roku pracuję jako twórca treści (blog + YouTube), doradca strategiczny oraz szkoleniowiec.

(A prywatnie?)

Prywatnie uwieeeeeelbiam dobrze opowiedziane historie. Dużo czytam, dużo oglądam. W wolnych chwilach piszę książki i scenariusze. A jak już chwilowo nawet udaje mi się nie stukać w klawiaturę pisząc teksty, to pewnie i tak stukam w klawiaturę, bo uwielbiam gry wideo. Planszowe też.

I generalnie popkulturę, co się rozdrabniać!

No, a skoro już jesteśmy przy popkulturze, to najlepiej by była ze Stanów. Nie wiem skąd mi się to wzięło, ale nie znam bardziej inspirującego środowiska niż wielokulturowy Nowy Jork, gorąca Kalifornia czy zimny mid-western. Może obejrzałem o jeden odcinek Twin Peaks za dużo? Albo się za dzieciaka zbyt wczytałem w książki Stephena Kinga? Albo, po prostu, nie potrafię oderwać się od wizji kraju zbudowanego w sposób logiczny i pragmatyczny, który nieustannie zmaga się z ciśnieniami, które w innych warunkach dawno już doprowadziłyby do rozłamu?

Dziś już trudno mi to jednoznacznie stwierdzić, ale pasja pozostała. Kocham Nowy Jork i bardzo chcę tam wracać tak często, jak to możliwe. Na pokładzie samolotu pewnie czytając biografię Roosevelta albo kryminały noir z epoki, bo czemu nie.

Aha, no i kocham kawę. I sernik.

Wyróżnienia

Na przestrzeni dotychczasowej pracy zostałem laureatem poniższych wyróżnień:

– Uniwersytet SWPS został laureatem nagrody Złoty Spinacz 2017 (Złoto) w kategorii Content Marketing – Branded Content za prowadzenie oraz osiągi swojego kanału na YouTube, którego częścią jest mój cykl wywiadów z ludźmi nauki “Można!”

– Ścisłe TOP 30 najbardziej wpływowych blogerów w Polsce (ranking Jasona Hunta 2012-2016)

– Jeden z 50 najbardziej kreatywnych w biznesie w Polsce (miejsce 33, ranking magazynu Brief 2015)

– Jeden z 15 najszybciej kojarzonych + najbardziej rozpoznawalnych + najchętniej polecanych specjalistom blogów w Polsce (badanie świadomości spontanicznej w raporcie Blogosfera 2012 – Badanie Opinii Marketerów)

– Wielokrotnie nominowany do nagród Najbardziej Wpływowy Bloger oraz Bloger Odpowiedzialny Społecznie (BFG)

– Laureat wyróżnienia “Bloger pełen kultury” przyznawanego przez miasto Wrocław we współpracy z Blogowigilią 2014.

– Swego czasu jedyny blog o kulturze i miejskim lifestyle’u w swojej skali (grafiki Blog Forum Gdańsk 2012)

Bieżące projekty

Większość czasu poświęcam na przygotowywanie jak najlepszych treści na bloga i kanał YouTube, ale staram się też znaleźć czas na prowadzenie moich kilku samodzielnych projektów. Należą do nich: akcja SHARE WEEK (największy w Polsce, coroczny ruch polecania się blogerów), akcja #NiedzielaDzielenia (łącząca setki autorów, cotygodniowa akcja promująca twórczość w internecie), cykl wywiadów “Można!” (prowadzony razem z Uniwersytetem SWPS, prezentujący najważniejsze postacie związane ze światem nauki w Polsce i na świecie; Złoty Spinacz 2017) oraz cykl materiałów “Masz to w sobie” (przygotowujący młode osoby do wymagań rynku pracy).

Oprócz tego prowadzę Sekretną Kawiarnię – wyjątkową grupę na Facebooku, gdzie zbiera się moja społeczność i gdzie rozmowy mają TAK wysoki poziom, że to jest po prostu niespotykane. Uwielbiam tam przebywać :)

Mój serial – Umowy Śmieciowe

Na przestrzeni prawie całego roku 2017 opublikowałem odcinkowy serial do czytania. Nowe epizody opracowywałem profesjonalnie razem z zespołem redakcyjnym i wychodziły mniej więcej raz na miesiąc. Historię od początku aż po finał śledziło kilkadziesiąt tysięcy Czytelników. Aktualnie przygotowuję dodatkową, zbiorczą redakcję całości.

Wszystkie odcinki historii Hanny Wróbel możesz przeczytać za darmo tutaj.

Historia bloga

Blog AndrzejTucholski.pl powstał w sierpniu 2009 roku. Początkowo nazywał się Tucholski.eu, potem jestKultura.pl. W zamyśle miał być blogiem o kulturze, lecz szybko przeskoczył na podejście bardziej lifestyle’owe. Promowałem na nim światopogląd, że kultura to najlepszy styl na życie. Wpisy były pomieszaniem muzyki, książek, gier, filmów, inspiracji, podróży i przemyśleń na kwestie społeczne. Z czasem doszła psychologia zmiksowana z biznesem, z których na kilka lat uczyniłem motyw przewodni całości.

W tej chwili AndrzejTucholski.pl to lifestyle’owy blog ekspercki poświęcony strategiom na ogarnięcie życia. Z jednej strony poruszam na nim luźne tematy, takie jak spędzanie wolnego czasu, książki, muzyka i podróżowanie, a z drugiej staram się, by w każdym artykule i filmie znalazło się kilka sprawdzonych rozwiązań na różne codzienne wyzwania.

Kanał na YouTube jest o tym samym, tylko weselej, bo mogę wymachiwać rękami :D

Ciao ,

Andrzej Tucholski

 

Autorami moich zdjęć na blogu są Marzena Struś, Zoé Namêche oraz Michał Kula.

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i pokażę Ci różne strategie na ogarnięcie życia. Pogadamy też o kulturze.

Na tym lifestyle'owym blogu eksperckim znajdziesz luźne tematy (seriale) płynnie połączone z pragmatycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Kanał na YouTube jest o tym samym, tylko weselej, bo mogę wymachiwać rękami.

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 12 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • bezpośredni kontakt do mnie
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, którą potem będzie można z dumą pokazać w raportach.

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany, lifestyle'owy blog ekspercki prowadzony od 2009 roku.

Poświęcony jest strategiom na ogarnięcie życia. A także kulturze, no bo jak to tak, żyć bez seriali? W skrócie oznacza to, że artykuły na lifestyle’owe tematy wzbogacone są “w środku” eksperckimi poradami z zakresu optymalizacji obowiązków, psychologii oraz strategicznego podchodzenia do wyzwań. Jeśli przychodzisz do mnie po chwilę wyluzowania, wyjdziesz z nowym pomysłem. A jeśli przychodzisz po rozwiązanie, trochę odpoczniesz :)

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail. W przypadku palących problemów nalegam, by skontaktować się ze sprawdzonym fachowcem legitymującym się wykształceniem i potrzebnymi specjalizacjami. Ci ludzie starali się latami by móc Ci pomóc. Głupio by było teraz im na to nie pozwolić :)

Niektóre linki na blogu mogą być linkami afiliacyjnymi.

Mam nadzieję, że wszystko u Ciebie gra :)