Cześć!

Nazywam się Andrzej Tucholski i miło mi Cię tu widzieć :)

Czym się zajmuję?

Jestem psychologiem i twórcą internetowym.

Popularyzuję psychologię w ujęciu praktycznym – w końcu “korzystamy” z niej każdego dnia.

Piszę i nagrywam o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność, by pozwoliła na udane życie pełne tego, co tam już sobie prywatnie każdy lubi z osobna :)

Na blogu i na YouTube łączę lifestyle’owe treści z eksperckimi poradami.

Oprócz tworzenia tych dwóch miejsc zajmuję się też doradztwem oraz szkoleniami.

Piszę też książki i scenariusze (takie jak “Umowy Śmieciowe“)

Jestem autorem kursu uczenia się dla dorosłych, angażującego psychologię i dobre praktyki związane z  uwagą i pamięcią tak, by jak najlepiej wykorzystać mocne strony w przypadku nauki osoby dorosłej. To wyjątkowy materiał, ponieważ większość szkoleń dostępnych na rynku jest dedykowana dzieci i młodzieży. Postanowiłem odpowiedzieć na tę potrzebę.

Stworzyłem także kurs “Ogarnij maturę w tydzień!” uczący nie tylko jak się uczyć do matur, ale też jak rozplanować ten trudny czas, jak zoptymalizować wysiłki oraz jak ogarnąć stresy, by nie przeszkadzały. To kompletna porcja wiedzy pomocna, by ogarnąć matury. Ma doskonałe recenzje oraz rekomendacje od doświadczonych nauczycieli.

A jednym zdaniem?

Ludzie przychodzą do mnie po chwilę wyluzowania, a wychodzą z nowym pomysłem lub przychodzą po rozwiązanie, a przy okazji trochę odpoczną :)

Kim jestem?

Jak już wspomniałem, mam na imię Andrzej.

Mieszkam w Warszawie.

Niedawno zostałem określony słowami “najspokojniejszy strateg świata” i bardzo mi się podobają :)

Szesnaste urodziny spędziłem wyrabiając sobie numer NIP, byle tylko szybciej pójść do pracy. Po przedziwnych doświadczeniach w wielu redakcjach, w sklepie z grami czy przy reżyserii produkcji festiwalu muzycznego, ostatecznie założyłem własną firmę.

Od 2009 roku prowadzę jeden z najbardziej wpływowych blogów w Polsce, a równolegle z nim rozwijam jakościowy kanał na YouTube.

Pracuję też jako doradca i szkoleniowiec.

Jestem absolwentem studiów menedżerskich (Uniwersytet Warszawski oraz Universidade Portucalense) oraz psychologii biznesu (SWPS). Na tych pierwszych studiach interesowałem się przede wszystkim biznesem w kontekście człowieka, a na tych drugich człowiekiem w kontekście biznesu. Dzięki temu niecodziennemu połączeniu doświadczeń, a także dzięki wieloletniemu doświadczeniu w tworzeniu treści online jestem regularnie zapraszany przez redakcje telewizyjne i radiowe, bym wypowiadał się jako komentator bieżących wydarzeń.

Zapytany o zawód odpowiadam, że jestem psychologiem i twórcą internetowym.

(A prywatnie?)

Prywatnie uwieeeeeelbiam dobrze opowiedziane historie. Dużo czytam, dużo oglądam. W wolnych chwilach piszę książki i scenariusze. A jak już chwilowo nawet udaje mi się nie stukać w klawiaturę pisząc teksty, to pewnie i tak stukam w klawiaturę, bo uwielbiam gry wideo.

Planszowe też.

I generalnie popkulturę, co się rozdrabniać!

No, a skoro już jesteśmy przy popkulturze, to najlepiej by była ze Stanów. Nie wiem skąd mi się to wzięło, ale nie znam bardziej inspirującego środowiska niż wielokulturowy Nowy Jork, gorąca Kalifornia czy zimny mid-western. Może obejrzałem o jeden odcinek Twin Peaks za dużo? Albo się za dzieciaka zbyt wczytałem w książki Stephena Kinga? Albo, po prostu, nie potrafię oderwać się od wizji kraju zbudowanego w sposób logiczny i pragmatyczny, który nieustannie zmaga się z ciśnieniami, które w innych warunkach dawno już doprowadziłyby do rozłamu?

Dziś już trudno mi to jednoznacznie stwierdzić, ale pasja pozostała. Kocham Nowy Jork i bardzo chcę tam wracać tak często, jak to możliwe. Na pokładzie samolotu pewnie czytając biografię Roosevelta albo kryminały noir z epoki, bo czemu nie.

Aha, no i kocham kawę. I sernik.

Wyróżnienia

Na przestrzeni dotychczasowej pracy zostałem laureatem poniższych wyróżnień:

– Uniwersytet SWPS został laureatem nagrody Złoty Spinacz 2017 (Złoto) w kategorii Content Marketing – Branded Content za prowadzenie oraz osiągi swojego kanału na YouTube, którego częścią jest mój cykl wywiadów z ludźmi nauki “Można!”

– Ścisłe TOP 30 najbardziej wpływowych blogerów w Polsce (ranking Jasona Hunta 2012-2018)

– Jeden z 50 najbardziej kreatywnych w biznesie w Polsce (miejsce 33, ranking magazynu Brief 2015)

– Jeden z 15 najszybciej kojarzonych + najbardziej rozpoznawalnych + najchętniej polecanych specjalistom blogów w Polsce (badanie świadomości spontanicznej w raporcie Blogosfera 2012 – Badanie Opinii Marketerów)

– Wielokrotnie nominowany do nagród Najbardziej Wpływowy Bloger oraz Bloger Odpowiedzialny Społecznie (BFG)

– Laureat wyróżnienia “Bloger pełen kultury” przyznawanego przez miasto Wrocław we współpracy z Blogowigilią 2014.

– Swego czasu jedyny blog o kulturze i miejskim lifestyle’u w swojej skali (grafiki Blog Forum Gdańsk 2012)

Bieżące projekty

Większość czasu poświęcam na przygotowywanie jak najlepszych treści na bloga i kanał YouTube, ale staram się też znaleźć czas na prowadzenie moich kilku samodzielnych projektów.

Należy do nich np. akcja SHARE WEEK (największy w Polsce, coroczny ruch polecania się blogerów).

Oprócz tego prowadzę Sekretną Kawiarnię – wyjątkową grupę na Facebooku, gdzie zbiera się moja społeczność i gdzie rozmowy mają TAK wysoki poziom, że to jest po prostu niespotykane. Uwielbiam tam przebywać :)

Mój serial – Umowy Śmieciowe

Na przestrzeni prawie całego roku 2017 opublikowałem odcinkowy serial do czytania. Nowe epizody opracowywałem profesjonalnie razem z zespołem redakcyjnym i wychodziły mniej więcej raz na miesiąc. Historię od początku aż po finał śledziło kilkadziesiąt tysięcy Czytelników. Aktualnie przygotowuję dodatkową, zbiorczą redakcję całości.

Wszystkie odcinki historii Hanny Wróbel możesz przeczytać za darmo tutaj.

Historia bloga

Blog AndrzejTucholski.pl powstał w sierpniu 2009 roku. Początkowo nazywał się Tucholski.eu, potem jestKultura.pl. W zamyśle miał być blogiem o kulturze, lecz szybko przeskoczył na podejście bardziej lifestyle’owe.

Promowałem na nim światopogląd, że kultura to najlepszy styl na życie. Wpisy były pomieszaniem muzyki, książek, gier, filmów, inspiracji, podróży i przemyśleń na kwestie społeczne. Z czasem doszła psychologia zmiksowana z biznesem, z których na kilka lat uczyniłem motyw przewodni całości.

W tej chwili AndrzejTucholski.pl to lifestyle’owy blog ekspercki poświęcony ogarnięciu zabieganej codzienności. Z jednej strony poruszam na nim luźne tematy, takie jak spędzanie wolnego czasu, książki, muzyka i podróżowanie, a z drugiej staram się, by w każdym artykule i filmie znalazło się kilka sprawdzonych rozwiązań na różne codzienne wyzwania.

Kanał na YouTube jest o tym samym, tylko weselej, bo mogę wymachiwać rękami :D

Ciao ,

Andrzej Tucholski

 

Autorami moich zdjęć na blogu są Marzena Struś, Zoé Namêche oraz Michał Kula.

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!