Cześć!

Nazywam się Andrzej Tucholski. Mieszkam w Warszawie.

Robię sporo rzeczy.

Jestem psychologiem biznesu i strategiem od skuteczności, a także pisarzem i scenarzystą.

Buduję modele psychologiczno-filozoficzne pomagające walczyć z epidemią rozpaczy cechującą się poczuciem beznadziei, cynizmem oraz marnymi relacjami międzyludzkimi. Moja najnowsza koncepcja – opublikowana w kwietniu 2022 wysokosprawczość – zajęła mi cztery lata. Zajmuję się aktualnie jej popularyzacją.

Oprócz tego od 2004 roku “robię internety”.

Prowadzę podcast “Przekonajmy się” (Spotify | iTunes) poświęcony wysokosprawczości, odwadze emocjonalnej i sile psychicznej. W środku znajdziesz dużo rozkmin o nadziei i szukaniu sensu w tym zwichrowanym świecie, który nas otacza.

Rysuję komiks na instagramie.

(Wysyłam też newsletterem coponiedziałkowe głaski i copiątkowe szturchnięcia.)

(Uwaga: te wiadomości mają długą historię wywoływania potrzebnych emocji.)

Przez kilkanaście lat pisałem jeszcze bloga i nagrywałem YouTube’a, ale aktualnie mało tam się dzieje.

Ukończyłem zarządzanie na Uniwersytecie Warszawskim z semestrem na Universidade Portucalense, a potem psychologię biznesu na Uniwersytecie SWPS. Dziś sam prowadzę zajęcia na Uniwersytecie SWPS i na Akademii Górniczo-Hutniczej.

Mam na koncie trzy prezentacje na TEDx i ponad sto wystąpień publicznych i szkoleń, a także niezliczone wypowiedzi do mediów, głównie jako komentator telewizyjny. “Twarzą w twarz” pomogłem z kolei ogarnąć karierę lub inne biznesowe zmartwienia wieeeeeeelu ludziom w trakcie doradztwa, targów, czy konferencji. Ponadto działam z dużym biznesem, by ludzie w swoich miejscach pracy czuli się dobrze, spokojnie, i byli traktowani z szacunkiem.

Jestem “pokładowym psychologiem biznesu” w kampusie innowacji CIC Warsaw

Jeśli mogę jakoś pomóc (doradczo, szkoleniowo, albo jako influencer) to kliknij tutaj i daj mi znać.

(Z ciekawostek: “strateg” to też mój główny talent wg badania Gallupa.)

Po dekadzie spędzonej w rankingu TOP30 Najbardziej Wpływowi Blogerzy w Polsce przeniesiono mnie do Hall of Fame, bym nie zapychał miejsca. W 2015 roku magazyn BRIEF zaliczył mnie do grona top 50 najbardziej kreatywnych w biznesie w Polsce.

Pracowałem w życiu komunikacyjnie, wizerunkowo, marketingowo, reklamowo i sprzedażowo z ponad setką największych światowych marek komercyjnych, a także z długą listą NGOsów, uczelni, miast i regionów. Sporo z tych akcji było w swoim czasie pilotażowymi projektami wyznaczającymi nowe drogi dla komunikacji i biznesu.

Napisałem 5 książek z pogranicza psychologii i filozofii:

Wyprodukowałem 6 kursów online:

Ostatnio większość czasu poświęcam jednak tworzeniu. Kocham opowiadać historie.

Piszę, nagrywam i produkuję serial audio “ej, nagrałem ci się“. Jest to historia o uczuciach, odnajdywaniu się w życiu, a także nawigowaniu przez społeczne oczekiwania. Opowiadam ją wiadomościami głosowymi.

Jestem autorem książki new adult “Umowy Śmieciowe”.

Aktualnie pracuję nad nową powieścią oraz scenariuszem.

W odległości skrada się pewien projekt-niespodzianka.

Sporo podróżuję.

Piję stanowczo za dużo kawy.

I bardzo lubię sernik.

Ciao ,

Andrzej Tucholski

 

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem od skuteczności, a także pisarzem i scenarzystą.

Znajdujesz się teraz na mojej stronie domowej, z której możesz przejść do bloga, YouTube’a, na jeden z moich podcastów, na konto na instagramie, a także znajdziesz tu zapis na newsletter i przejście do sklepu z moimi książkami i kursami.

Życzę dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies