Cześć!

Czasem żartuję, że oprócz psychologii biznesu – “w drugim życiu” – piszę książki fabularne, scenariusze filmów i seriali oraz słuchowiska. Co prawda w sercu czuję, że chciałbym opowiadać historie przede wszystkim “w pierwszym życiu”, ale pewnie zajmie mi to jeszcze chwilę. Bądź co bądź, dopiero zaczynam tę przygodę.

Dlatego postanowiłem pozbierać wszystko co “fabularne” w jedno miejsce. Tak na dobry początek.

O mnie personalnie możecie poczytać więcej tutaj.


Spośród historii mojego autorstwa, do tej pory najcieplej przyjęty został serial audio “ej, nagrałem ci się“.

Napisałem go, nagrałem, a potem w całości wyprodukowałem.

To historia o uczuciach, odnajdywaniu się w życiu, a także nawigowaniu przez społeczne oczekiwania.

Opowiadam ją wiadomościami głosowymi.

Serial składa się z 3 sezonów po 24 krótkie odcinki. Całość trwa niecałe 5 godzin.

Po tygodniu od premiery znalazł się na 3. miejscu w rankingu Top Podcasty Spotify – Polska.

Na Spotify serial oceniono ponad 600 razy – średnia wynosi 4.8 / 5.

Na Apple Podcasts serial oceniono ponad 25 razy – średnia wynosi 4.2 / 5.

Więcej o nim – a także linki do różnych form odsłuchu – znajdziecie tutaj.


Oprócz tego jestem autorem powieści obyczajowej “Umowy Śmieciowe“. Opowiadam w niej historię Hanny Wróbel, młodej dziewczyny próbującej zahaczyć się po studiach w dużym mieście, w której życiu absolutnie wszystko idzie dokładnie nie tak, jak powinno.

W środku znajdziecie dużo smętnych realiów późnego kapitalizmu, zmagań z rynkiem pracy, nietrafionych i skomplikowanych relacji międzyludzkich oraz nieskończonych batalii z trudnymi emocjami.

To dla mnie bardzo ciekawy projekt, bo zaczął się jako serial literacki publikowany tutaj, na blogu. Powstawał tak, że wrzucałem co jakiś czas nowy rozdział i dopiero później, po pogadaniu ze społecznością, siadałem do pisania kolejnego. Całość zamknęła się w ośmiu odcinkach i trwała od stycznia do października 2017 roku. Zdjąłem ją z internetu dopiero wczesną wiosną 2023. Łącznie w tym czasie serial przeczytało ponad 20 000 osób i cieszył się nawet ciepłymi opiniami.

Wtem, w styczniu 2022 roku siedzę razem z wydawnictwem Virtualo na negocjacjach na zupełnie inny temat, i nagle pada pytanie: “ej, a ty nie masz przypadkiem serialu na blogu też? Może chcesz go przy okazji wydać?”

Słuchajcie – no chciałem!

W efekcie doprowadziliśmy do połączenia ośmiu nierównych odcinków w jednolity, uspójniony stylistycznie tekst. Skróciliśmy też całość o kilometrowe przypomnienia wątków, które w oryginalnej wersji nieco na mnie wymusiła dziwna forma publikacji. Powstała “pełnoprawna książka”.

Którą potem świetna Anna Paliga przeczytała w formie elegancko “wchodzącego” audiobooka!

Wszystkie linki i więcej ciekawostek na temat “Umów Śmieciowych” znajdziecie tutaj.


Aktualnie kończę pracę nad nowym tytułem. Tym razem wzięło mnie na psychologiczną powieść grozy, która powinna fabułą i nastrojem połączyć film “Constantine”, serial “Twin Peaks”, dawne polskie wierzenia oraz zamglone, nieco nieprzychylne współczesnym Mazury. Czy się uda?

Cholera wie, to czytelnicy muszą ocenić. Ja mam ogromną nadzieję, że tak.


Jeśli zaś chodzi o filmy i seriale to mam na koncie współnapisanie (jako członek odpowiedzialnej za projekt grupy scenarzystów) kilku odcinków serialu obyczajowego dla prowadzonej przez Dariusza Gąsiorowskiego firmy Little While Films.

W tle pracuję nad scenariuszem swojej pierwszej pełnometrażówki.


Jeśli mogę Ci w czymkolwiek pomóc – zapraszam do kontaktu.

Ciao ,

Andrzej Tucholski

 

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu zajmującym się wysokosprawczością oraz ogarnianiem w późnym kapitalizmie. W drugim życiu piszę książki fabularne i scenariusze.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu aktualności na temat mojej pracy oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, tiktok, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies