Książka “Umowy Śmieciowe” – strona domowa

“Umowy Śmieciowe” to wciągająca, głęboka emocjonalnie opowieść dla każdego, kto kiedykolwiek czuł się zagubiony lub przytłoczony szybką i płytką współczesnością.

Doświadcz podróży bohaterki, Hanny Wróbel, która uczy się akceptować siebie, korzystać ze swoich mocnych stron i definiować swoją rolę w życiu tak, by była zgodna z jej wartościami.

Autorem “Umów Śmieciowych” jest Andrzej Tucholski.

Gdzie można ją przeczytać?

Ponieważ moim wydawcą jest Virtualo, książka czeka na Was w Empiku oraz podlega abonamentowi Empik Go! Możecie ją znaleźć w formie papierowej, jako e-book, a także jako audiobook.

Wersję audio przeczytała fantastyczna Anna Paliga – gorąco pozdrawiam!

Oto linki do dostępnych wersji:

A tak dłużej, to o czym to jest?

Gdyby kolejne problemy Hanny Wróbel, bohaterki “Umów Śmieciowych”, były postami na Instagramie, to aż chciałoby się napisać pod nimi: “relatable”.

Odkryj porywającą i życiową historię młodej kobiety stawiającej dumnie czoła wyzwaniom życia millenialsa w dużym mieście. Współczesne randkowanie, problemy na rynku pracy, zawiłości dorosłych przyjaźni – przecież to wszystko jest trudne nawet dla osoby świetnie radzącej sobie z emocjami. A co jeśli dodatkowo Hanna regularnie czuje lęk przed byciem sobą i przytłacza ją chaos własnych odczuć?

Rzeczywistość okazuje się wtedy surowa i bez wsparcia godnych zaufania ludzi ciężko ją ogarnąć.

W tej nowoczesnej powieści o zaczynaniu samodzielnego, dorosłego życia Hanna pracuje przy półlegalnych zleceniach, nawiązuje więzi z nowymi przyjaciółmi, a także próbuje sobie w miarę sensownie poradzić z dotychczasowymi, z którymi relacja ewidentnie dobiła do “daty zdatności do spożycia”. Decyduje też, czy w związku ważniejsze powinno być stabilne bezpieczeństwo, czy też może iskra silnych uczuć?

“Umowy Śmieciowe” to wciągająca, głęboka emocjonalnie powieść dla każdego, kto kiedykolwiek czuł się zagubiony lub przytłoczony szybką i płytką współczesnością. Doświadcz podróży człowieka, który uczy się akceptować siebie, korzystać ze swoich mocnych stron i definiować swoją rolę w życiu tak, by była zgodna z jej wartościami.

Zanurz się w świat, w którym presja życia godnego instagrama zderza się z toksycznymi związkami i śledź losy Hanny uczącej się walczyć nie tylko o siebie, ale też o życie, na którym najbardziej jej zależy!

A to nie był kiedyś serial literacki? Tutaj, na blogu?

Był, był!

Pod koniec 2016 roku razem z moją redaktorką, Kingą Rak, wymyśliliśmy, bym napisał powieść w gatunku new adult. Potem powstała koncepcja, by zrobić z tego powieść w odcinkach, serial literacki. Taki bez napinki, z kolejnymi rozdziałami wrzucanymi publicznie na bloga, by społeczność mogła swoimi reakcjami na żywo wpływać na kolejne etapy historii.

Umowy Śmieciowe

Pierwszy odcinek wrzuciłem w styczniu 2017 roku, a ostatni – w październiku, dziesięć miesięcy później.

Serial przeczytało wtedy łącznie ponad 20 000 osób i cieszył się całkiem ciepłymi opiniami. Chociaż marzyło mi się zrobić z nim “coś więcej”, to ostatecznie nigdy nie miałem wizji: co konkretnie?

Aż nagle mamy rok 2022, a ja jestem w trakcie rozmów z Virtualo na zupełnie inne tematy. I mój wspaniały rozmówca mówi nagle: “Andrzej, a Ty nie masz tego serialu na blogu też? Może chcesz go przy okazji wydać?”

Słuchajcie – no chciałem :D

W efekcie ta sama Kinga Rak, z którą napisałem oryginał, przedstawiła mi Karolinę Brzuchalską, również doskonałą redaktorkę. Siedliśmy sobie wesoło we trójkę do pracy i zrobiliśmy co następuje:

No i kurczę, gotowe!

“Umowy Śmieciowe” są po raz pierwszy, po sześciu latach, prawdziwą książką :)

Ogromnie mnie to cieszy.

Jakie są oceny i recenzje?

Jeszcze nie ma ich wiele, ale jak będzie więcej, to tutaj wrócę i zaktualizuję stronę.

Na razie bardzo dziękuję za te kilka pierwszych, świadczących o miłym przyjęciu!

W razie pytań – zapraszam do kontaktu!

Ciao ,

Andrzej Tucholski

 

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu zajmującym się wysokosprawczością oraz ogarnianiem w późnym kapitalizmie. W drugim życiu piszę książki fabularne i scenariusze.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu aktualności na temat mojej pracy oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, tiktok, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies