(Pełna oferta szkoleń / wystąpień jest też dostępna jako prezentacja PDF.)

(Click here for English.)

Dzień dobry!

Nazywam się Andrzej Tucholski.

Jestem psychologiem biznesu szukającym sposobów na lepsze dbanie o siebie i innych w późnym kapitalizmie.

Podpowiadam, jak nieco lepiej radzić sobie z trudną codziennością oraz żyć i pracować w zgodzie ze sobą i własnymi wartościami.

Wspieram profesjonalistów i liderów w podejmowaniu skutecznych, odpowiedzialnych decyzji. Pomagam budować zespoły i firmy, w których chce się pracować. Działam, by ludzie czuli się w życiu i pracy pewniej, spokojniej oraz mieli poczucie większego upełnomocnienia.

Stworzyłem koncepcję osoby wysokosprawczej. Książka na jej temat została bestsellerem 2022 roku, a wdrożenie składających się na wysokosprawczość 5 prostych schematów działania pomogło już setkom ludzi, zarówno prywatnie, jak i w środowisku korporacyjnym.

Dużym elementem mojej pracy zawodowej jest szkolenie w firmach oraz występowanie jako speaker na konferencjach. Do grona moich klientów należą: Nestlé, Citi, PZU, Trend House, CIC Warsaw, WOŚP, Blog Forum Gdańsk, Influencer’s Live oraz wielu innych.

Trzy razy zaproszono mnie na konferencje TEDx (2015, 2019, 2022).

Ukończyłem zarządzanie na Uniwersytecie Warszawskim z semestrem na Universidade Portucalense, a potem psychologię biznesu na Uniwersytecie SWPS.

Często wypowiadam się dla mediów.

O mnie personalnie możecie poczytać więcej tutaj.

Jakie problemy rozwiązuję?

Ludzie są dziś przemęczeni i wypaleni.

Pełnią dziesiątki ról, z których sporo bywa zupełnie niedopasowanych do ich charakterów.

Widzą problemy późnego kapitalizmu i godzą się na funkcjonowanie w nim, ale brakuje im gotowości lub kompetencji, by zachować w tym trudnym środowisku swoje wartości.

Boją się o swoje zatrudnienie.

Nie wiedzą jak się dogadać pomiędzy pokoleniami – “zetki” wkurzają “iksów”, “iksy” nie szanują “zetek”, a “millenialsi” nie za bardzo potrafią wymyślić, gdzie się w tym konflikcie podziać.

Czują absolutne przygniecenie nadmiarem obowiązków, źle rozumianym “multitaskingiem”, domykaniem obowiązków po godzinach pracy oraz tzw. głupią pracą.

Są przeładowani poznawczo i informacyjnie, co prowadzi do niepokoju, zmęczenia psychicznego i obniżonej sprawczości.

Mówiąc wprost: odczuwają obniżony nastrój, zniechęcenie, przemęczenie, przytłoczenie, zdemotywowanie i w obliczu kolejnej presji lub obowiązków bliżej im do rezygnacji, niż łagodnego, zgodnego ze sobą działania. A wcale tak nie musi być.

Oferta szkoleń / wystąpień publicznych

(Pełna oferta szkoleń / wystąpień jest też dostępna jako prezentacja PDF.)

(Click here for English.)

W większości przypadków współpracuję z firmami przygotowując szkolenia “na wymiar”, pod konkretne potrzeby i sytuację. Często też działam jako krzyżówka facylitatora z fixerem, czyli jestem wzywany, by “coś rozwiązać” – i dopiero na miejscu, razem z zespołem działam, by było dobrze.

Z rzeczy “gotowych” mogę zaoferować pięć gotowych materiałów szkoleń / wystąpień:

— — — WYSOKOSPRAWCZOŚĆ DLA JEDNOSTKI / ZESPOŁU

Jest to moje najpopularniejsze, najczęściej zamawiane szkolenie. Przedstawia ono w kompleksowy sposób całą koncepcję. Uczy w sprawny i trwały sposób wszystkich 5 najważniejszych kroków do większej samodzielności, samoakceptacji, odpowiedzialności społecznej, gotowości do brania kontroli i skuteczności pozwalającej szybciej i łagodniej rozwiązywać różne spotykające człowieka problemy. “Po drugiej stronie” szkolenia mamy do czynienia z wysokosprawczymi ludźmi, którzy wiedzą w jaki sposób lepiej zadbać i o siebie, i o innych.

Jest to proces mający bardzo dużą skuteczność w przeciwdziałaniu, a nawet cofaniu skutków wypalenia zawodowego. Dobrze też wpływa na życia prywatne osób biorących udział w spotkaniu.

Co to rozwiązuje: uczy absolutnie kluczowych kompetencji psychoemocjonalnych. Bez wysokosprawczości łatwo o przytłoczenie obowiązkami i, w efekcie, obniżony nastrój lub pełzające oznaki wypalenia zawodowego.

Dla kogo: dla każdej osoby przytłoczonej współczesnością, która chce po prostu nieco lepiej funkcjonować, spokojniej ogarniać codzienność, z większym luzem podchodzić do problemów i rzadziej mieć poczucie, że nie da sobie rady.

— — — FIRMA / ZESPÓŁ, W KTÓRYM AŻ CHCE SIĘ PRACOWAĆ

Wiele klasycznych metod zarządzania firmami i ludźmi “wymięka” w obliczu złożonej, niestabilnej i szalenie wieloznacznej współczesności (mówi się na to czasem “VUCA”). W obliczu tak trudnych warunków jest kluczowe, by nie tylko swoich ludzi motywować i regulować im robotę, ale też wypadałoby zagwarantować im “coś więcej”. Słynny dzięki tej teorii Simon Sinek powiedziałby, że trzeba znaleźć im sens, odpowiedź na pytanie: “dlaczego w ogóle się staramy?” – co dzięki temu szkoleniu jest i wykonalne, i angażujące wszystkich biorących udział w spotkaniu.

Co to rozwiązuje: odświeża najważniejsze elementy motywowania i zarządzania ludźmi, a także wzbogaca je o najważniejsze elementy dojrzałego, skutecznego i odpowiedzialnego budowania zgranej społeczności (m.in poprzez zasadę jedności profesora Cialdiniego lub regułę “wspólnego sensu” wyprowadzonego z legendarnych prac Viktora Frankla).

Dla kogo: dla każdego lidera, zespołu lub firmy, która chce w zdrowy i odpowiedzialny sposób zarówno zadbać o swoich pracowników, jak i wzmocnić ich efektywność zawodową.

— — — LEADERSHIP, ZA KTÓRYM AŻ CHCE SIĘ PODĄŻAĆ

Pomimo rozbudowanej literatury i dziesiątek różnych teorii, z perspektywy psychologii biznesu istnieje jeden, konkretny styl leadershipu cechujący się najlepszym wpływem zarówno na późniejsze zespoły, jak i same osoby mające nimi przewodzić. Wymaga przepracowania kilku postaw oraz przyswojenia zestawu prostych i fantastycznie współgrających ze sobą narzędzi komunikacyjnych – które to szkolenie dostarcza w kompletnym, łatwym do wdrożenia systemie.

Co to rozwiązuje: przygotowuje jednostki do pełnienia ról związanych z jakąś formą przewodzenia lub zwierzchnictwa nad innymi ludźmi; buduje też dużą odpowiedzialność społeczną, by każda osoba z przyszłego zespołu naszej liderki lub lidera czuła się widziana i szanowana.

Dla kogo: dla każdej osoby chcącej skutecznie i etycznie przewodzić innymi ludźmi, niezależnie od tego, z jakiego są rocznika (szkolenie zawiera elementy “rozumienia” różnych pokoleń, bo to częste zarzewie konfliktów).

Aha, i jeszcze jedno! Około 20-25% materiału szkolenia “LEADERSHIP, ZA KTÓRYM AŻ CHCE SIĘ PODĄŻAĆ” przerobiłem na darmowy mini-kurs mailowy składający się z 3 lekcji i webinaru.

Więcej możesz poczytać o nim tutaj. Możesz też się na niego zapisać korzystając z poniższego formularza. Zapisując się na ten darmowy mini-kurs wyrażasz zgodę wyłącznie na wysyłki związane z nim. Po otrzymaniu kompletu maili Twój adres zostanie automatycznie skasowany z listy.

— — — SPRAWNE I STABILNE PRZECHODZENIE PRZEZ ZMIANĘ

Pełne wyrozumiałości i akceptacji (ale też nastawione na rozwiązania i działanie) szkolenie wspierające jednostki lub zespoły w radzeniu sobie z nagłą lub kompleksową zmianą. Połączenie rynków? Pojawienie się sztucznej inteligencji? Nagła reorganizacja struktury? To naturalne, że ludzie podchodzą do takich wydarzeń z nieufnością i czujnością. Można je na szczęście przekuć w dodatkową mobilizację i gotowość do działania.

Co to rozwiązuje: “przekłuwa” balonik strachu lub niepewności w taki sposób, by każda osoba uczestnicząca w procesie mogła nazwać, usłyszeć i oswoić swoje lęki – dzięki czemu można potem płynnie przejść do budowania gotowości, by zająć się nowymi tematami już na własną rękę.

Dla kogo: dla jednostek lub zespołów, które odczuwają tzw. “oporowanie”, albo niepewność związaną z planowaną lub dziejącą się w firmie zmianą / transformacją.

— — — SPOKOJNA GŁOWA W NERWOWYCH CZASACH

Kompleksowe szkolenie z najważniejszych kompetencji wychodzenia z przeładowania poznawczego i zarządzania informacjami, obowiązkami oraz presją. Zawiera zarówno elementy najskuteczniejszej filozofii myślenia o funkcjonowaniu w warunkach tzw. VUCA (czyli dużej rynkowej niepewności), jak i – przede wszystkim – kilkanaście konkretnych narzędzi do wykorzystania “prosto z pudełka”, choćby i natychmiast po szkoleniu.

Co to rozwiązuje: wspiera przeładowane jednostki lub zespoły w taki sposób, by nie tylko poprawić ich dobrostan i sytuację psychoemocjonalną, ale też w wyraźny sposób wpłynąć na biznesowe wyniki firmy.

Dla kogo: dla jednostek lub zespołów, które pomimo swojego profesjonalizmu “już nie wiedzą gdzie włożyć ręce”. To szkolenie istnieje również w wersji budującej cały system zarządzania informacją od podstaw.

Aha, i jeszcze jedno! Około 20-25% materiału szkolenia “Spokojna głowa” przerobiłem na darmowy mini-kurs mailowy składający się z 3 lekcji i webinaru.

Więcej możesz poczytać o nim tutaj. Możesz też się na niego zapisać korzystając z poniższego formularza. Zapisując się na ten darmowy mini-kurs wyrażasz zgodę wyłącznie na wysyłki związane z nim. Po otrzymaniu kompletu maili Twój adres zostanie automatycznie skasowany z listy.

Pytania & zamówienia & discovery calls

Najszybszą formą kontaktu ze mną jest poniższy formularz.

Zapraszam też do swojej profesjonalnej sieci na LinkedIn.


Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Imię i nazwisko
Którą z form współpracy wstępnie rozważasz?
Które z moich szkoleń / tematów wystąpień wstępnie rozważasz?
Czy chcesz umówić tzw. discovery call?

(A gdyby akurat formularz nie działał, to mail kontaktowy brzmi: czesc(małpa)andrzejtucholski.pl).

Autorem fotografii w nagłówku jest Bartosz Pussak.

Ciao ,

Andrzej Tucholski

 

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu zajmującym się wysokosprawczością oraz ogarnianiem w późnym kapitalizmie. W drugim życiu piszę książki fabularne i scenariusze.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu aktualności na temat mojej pracy oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, tiktok, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies