Pewnego dnia

Pewnego dnia obudzisz się obok miłości swojego życia i będzie sobota, więc dzieciaki śpią do późna a Wy macie czas przygotować furgonetkę naleśników przedrzeźniając dla zabawy postacie z lecącego w tle serialu telewizyjnego z Waszej młodości.

Pewnego dnia spojrzysz na kotarę oddzielającą Cię od tysięcznego tłumu czekającego na Twoje powitanie, ale trochę bez skupienia będziesz tak naprawdę myśleć o swojej dłoni, na której od niedawna jest pierścionek zaręczynowy, i ten koncert znaczy dla Ciebie więcej niż zazwyczaj, bo i na widowni znienacka jest ktoś, kogo nigdy nie miałaś.

Pewnego dnia spojrzysz na terkoczący zegarek i pomyślisz, że nie chce Ci się zbierać do pracy, ale Twoja żona jest w zaawansowanej ciąży i tak naprawdę to się cieszysz na to, że będziecie mogli pozwolić sobie na lepsze rzeczy dla dziecka niż sami mieliście w dzieciństwie.

Pewnego dnia zapatrzysz się w ocean i zorientujesz się, że zupełnie nie chce Ci się wstawać z krzesełka, bo trochę Cię już ciśnie po stawach kolanowych, ale nie ma sprawy, bo po kolejną lemoniadę możesz zawsze wysłać wnuczka, odpłacając mu się potem bardzo suchym sucharkiem o tym, dlaczego beton szuka pracy

Pewnego dnia napiszesz kropkę na końcu bardzo długiego manuskryptu i z ogromną dumą odwrócisz się by zawołać swojego ukochanego, który tak naprawdę od paru minut stoi już za Tobą z kawałkiem sernika na talerzu, bo po samym dźwięku stukania w klawisze wie od lat, kiedy zbliżasz się do finału zdania.

Pewnego dnia przyjmiesz kolegę we własnej restauracji i zrobisz mu drinka, i poczęstujesz ciastem, i dasz mu trochę kalafiora z resztek po przygotowywaniu dania na bankiet wcześniej i po prostu sobie pogadacie, a potem nie będziesz chciał od niego ani grosza zapłaty, więc aż się cały pomarszczy z niezręczności.

Pewnego dnia spojrzycie we dwoje na spłaconą kartę kredytową i po prostu usiądziecie na swojej starej kanapie z głębokim oddechem ulgi, i złapiecie się mocniej za ręce, a w tym dotyku będzie więcej przyszłości, niż przez wszystkie dotychczasowe lata.

Pewnego dnia popatrzysz dookoła siebie i pomyślisz, że wyszło.

Że się udało.

Do tej pory trzeba się będzie starać, bo takie rzeczy nie przychodzą same.

Ale, moi drodzy, pewnego dnia.

Pewnego dnia wszyscy tam dotrzemy.

Ciao ,

Andrzej Tucholski

 

Zdjęcie: Joseph Ngabo ze zbiorów Unsplash.

PS: Tekst zainspirowany postem z reddita. Najlepszy dowód na to, że dobry pomysł może na Ciebie czekać gdziekolwiek :)

Jeszcze dzisiaj przerwij stagnację i zmień swoje życie na lepsze!

Proponuję Ci dwie przełomowe książki. „Pomysł na siebie w tydzień” to 21 narzędzi, dzięki którym szybko znajdziesz nową koncepcję na to, co chcesz robić i kim chcesz być. Te wnioski przekujesz w rzeczywistość dzięki „#mikronawykom” – to kompletne narzędzie, dzięki któremu zbudujesz skuteczny system mikronawyków prowadzących Cię przez wszystkie wymarzone plany.

Razem ponad 340 stron wiedzy, narzędzi, ćwiczeń i arkuszy. Zaufało im już ponad 1000 Klientów!

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!