Autor: Andrzej Tucholski | 23 czerwca 2018 | Komentarze:
Czas czytania: około 6 minut

Rzeczy do powiedzenia Tacie na Dzień Ojca

Warto swojemu Tacie powiedzieć w Dzień Ojca: hej, wiesz co? Dzięki, że jesteś. Dzięki za Twój wysiłek i wszystkie momenty, w których dawałeś z siebie wszystko, nawet jeśli akurat tego nie rozumiałem, bo byłem za młody.

Dzięki za bycie przy każdej trudnej decyzji w moim życiu. I za bycie przy tych łatwych też, bo dzięki Tobie były łatwe.

Dzięki za pokazanie mi dlaczego warto pracować i co to naprawdę znaczy, być osobą odpowiedzialną. Nawet, jeśli akurat nie jest przyjemnie być osobą odpowiedzialną, ale właśnie na tym polega cała sztuczka. Nadal jej trochę nie rozumiem. Ale wiem, że zmierzam w dobrą stronę.

Dzięki za każdą lekcję historii gdy musiałem powtórzyć materiał przed sprawdzianem w szkole. Nawet gdy spytałem się wyłącznie o rok dojścia do władzy Napoleona, a potem z jakiegoś powodu po ośmiu godzinach powoli zmierzaliśmy rozmową w stronę upadku Muru Berlińskiego :)

Dzięki za pokazanie mi podstaw prawie wszystkiego, co dzisiaj robię – czy to prywatnie, czy to zawodowo.

Na przykład fotografii.

Gdy pokazywałeś mi historyczne modele aparatów z lat 60 i 70, nie wpadłbym na to, że kiedyś będę uczył się podstaw na Twojej Praktice – wtedy jeszcze czasem używanej. A potem – gdy uczyłem się podstaw na historycznej już Praktice – nie sądziłem, że będzie to podstawa techniczna mojej późniejszej kariery. Sporo o tym myślałem, gdy latem 2017 dosprzętawiałem domowe studio o wynalazki, których bez tamtych nauk nie potrafiłbym nawet włączyć.

Dzięki za to, że razem z Mamą sprawiliście mi na któreś wczesne urodziny Pegazusa, bo tak sobie myślę, że to dzięki niemu potem kupiliście mi mój pierwszy numer CD-Action, a to dzięki temu pismu potem uparłem się na blisko piętnaście lat, że chcę żyć z pisania.

No i tak się uparłem, że wyszło :)

Dzięki za Warszawę.

I za podróże.

Dzięki za to, że wspierasz i jesteś przy Mamie, bo wiem, że trzymacie się razem silnie i zawsze patrzycie do przodu. Lubię o tym myśleć, przez jakie tornada życiowe udało się Wam przejść. I że pewnie jeszcze niejedno przed Wami. A Wy po prostu robicie swoje, na dobre i na złe.

Za to poczucie, że każdą sprawę możemy przegadać, nawet jeśli nie jest wygodna lub nie jest w porządku, lub nie jest dzisiaj najbardziej pożądanym tematem, ale są w życiu pewne priorytety i egzekwowanie ich to podstawa, a nie dodatek do codzienności.

Dzięki za to, że możemy pogadać, nawet jeśli nie potrafię dzwonić tak często, jak bym chciał.

Za każdą kawę i wspólne wracanie z parkingu.

I za wszystko.

Setki, tysiące razy warto to wszystko swojemu Tacie powiedzieć.

I żeby nie było – w Dzień Ojca też! :)

Ciao ,

Andrzej Tucholski

 

Photo by photo-nic.co.uk nic on Unsplash

Jeszcze dzisiaj przerwij stagnację i zmień swoje życie na lepsze!

Proponuję Ci dwie przełomowe książki. „Pomysł na siebie w tydzień” to 21 narzędzi, dzięki którym szybko znajdziesz nową koncepcję na to, co chcesz robić i kim chcesz być. Te wnioski przekujesz w rzeczywistość dzięki „#mikronawykom” – to kompletne narzędzie, dzięki któremu zbudujesz skuteczny system mikronawyków prowadzących Cię przez wszystkie wymarzone plany.

Razem ponad 340 stron wiedzy, narzędzi, ćwiczeń i arkuszy. Zaufało im już ponad 1000 Klientów!

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!