I co z tym zrobisz? – PREMIERA MOJEJ NOWEJ KSIĄŻKI JUŻ 25.04

Chcesz nie martwić się o przyszłość? Z pogodą ducha podchodzić do trudności i czuć, że i tak sobie z nimi poradzisz? Mądrzej stawiać granice, a równocześnie lepiej wspierać ważnych dla…
Czas czytania: około 4 minuty • Autorskie
 

Chcesz nie martwić się o przyszłość? Z pogodą ducha podchodzić do trudności i czuć, że i tak sobie z nimi poradzisz? Mądrzej stawiać granice, a równocześnie lepiej wspierać ważnych dla Ciebie ludzi?

Innymi słowy: chcesz wyrobić w sobie wysokosprawczość?

No, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość! :D

Już za dwa tygodnie nakładem Wydawnictwa Pełnego Czasu wychodzi moja POKAŹNA (serio – już za sam manuskrypt dostałem gazetą po głowie od redakcji, a później jeszcze dorzuciliśmy do tego ogrom ćwiczeń!) KURSOKSIĄŻKA. Wprowadzi Cię ona w konkretny, “gotowy-do-działania” sposób w NAJWAŻNIEJSZĄ kompetencję współczesności!

[EDIT: KSIĄŻKA JUŻ JEST DOSTĘPNA! KUPISZ JĄ TUTAJ!]

(To nie tylko moja opinia. Podobny sentyment (różnymi słowami) wyrazili na przełomie historii filozofiii, psychologii, oraz literatury niezliczeni badacze, myśliciele, a także twórcy: Epiktet, Seneka, Marek Aureliusz, Dostojewski, Tołstoj, Nietzsche, Viktor Frankl, Emily Esfahani Smith, Maslow, Kazimierz Dąbrowski, Dan Millman; sporo też o tym gadają mądre łebki biznesu, czyli np. Paul Graham czy Naval Ravikant.)

Co czeka na Ciebie w środku?

Dzięki “I co z tym zrobisz?” poznasz efekt ponad 4 lat mojej pracy, czyli filozoficzno-psychologiczną teorię wysokosprawczości połączoną z podręcznikiem kilkudziesięciu “skutecznościowych” kompetencji pozwalających szybko i sprawnie rozwiązać większość problemów szybciej, mądrzej, taniej, a nawet czulej.
Efektym przerobienia tej kursoksiążki jest poznanie TOKU MYŚLENIA oraz NARZĘDZI wystarczających, by odgonić od siebie bycie niezaradną ciapą, a także sięgnąć po bycie osobą nieustępliwie zaradną!

[EDIT: KSIĄŻKA JUŻ JEST DOSTĘPNA! KUPISZ JĄ TUTAJ!]

No fajnie, ale co to jest wysokosprawczość?

Wysokosprawczość to zdolność i gotowość robienia tego, co trzeba, wtedy, kiedy trzeba.

Wysokosprawczość to niezłomny sposób myślenia nastawiony na etyczne, odpowiedzialne społecznie, proaktywne i skuteczne rozwiązywanie problemów. Płynie z dojrzałości emocjonalnej, zdolności do samostanowienia, a także z wysokiego poziomu różnych kompetencji mentalnych, międzyludzkich oraz zawodowych.

Osoba wysokosprawcza to taka, która w asertywny, silny, odważny i spokojny sposób buduje siebie, własne otoczenie, a także pomaga bliskim budować ich otoczenie. Jest to połączenie systemu wartości z zestawem kompetencji “skutecznościowych”.

Najważniejsze elementy wysokosprawczości to:

– wewnętrzne umiejscowienie kontroli

– wysoki poziom własnej skuteczności

– wysoki poziom dojrzałości emocjonalnej

– gotowość i chęć do samostanowienia

– proaktywność

– pewność siebie i stabilna samoocena

– determinacja i wysoka perseweratywność

– szeroki wachlarz kompetencji skutecznościowych (na który składają się kompetencje pozwalające bardziej świadomie, mądrzej, lepiej i prościej podchodzić do świata, życia, obowiązków, relacji, pracy, informacji, wyzwań, wydarzeń, czy nawet myślenia o życiu).

W kursoksiążce “I co z tym zrobisz” lecimy razem przez wszystkie te elementy zarówno pod kątem potrzebnych narzędzi, jak i zdrowych, karmiących toków myślenia, które mogą sprzyjać, by wdrożyć te zachowania w swoje codzienne schematy.

[EDIT: KSIĄŻKA JUŻ JEST DOSTĘPNA! KUPISZ JĄ TUTAJ!]

Dla kogo napisałem tę książkę?

Napisałem ją trochę dla siebie, trochę dla każdego, trochę dla millenialsów?

Napisałem ją, bo musiałem ją napisać. Od kilkunastu lat myślę nad tym jak mądrzej, troskliwiej, lepiej, skuteczniej, czulej żyć życie pełne łagodności, stabilności, miłości i sprzyjających warunków. Odkąd pamiętam zastanawiam się, czy istnieje sposób patrzenia na rzeczywistość, który byłby odwrotnością “wyuczonej bezradności” lub “samoutrudniania”. Odkąd pamiętam szukam “wyuczonej zaradności” lub “samoułatwiania”. I wydaje mi się, że cztery lata temu znalazłem ku nim drogę – a gdy już na nią wszedłem, nie mogłem się zatrzymać.

W “I co z tym zrobisz?” poznasz badania opublikowane w grudniu 2020 roku przez badaczy z Duke University, w których jasno udowadniają jak piękne i głębokie są efekty uczenia dzieci m.in. asertywności, odwagi emocjonalnej, a także wysokosprawczości. Czytając je miałem i ciarki, i świeczki w oczach, bo z jednej strony nie mogłem powstrzymać ekscytacji na myśl o uratowanych dzieciach, a z drugiej strony towarzyszyła mi wątpliwość brzmiąca: “ej… a co z dorosłymi?”

Co z nami? Co z dwudziesto-, trzydziesto-, czterdziestolatkami, którzy już nie są dziećmi, z którymi nikt nie będzie w szkole pracował, którzy się z różnymi rzeczami zmagają, czy można im coś podrzucić, by było lepiej? Po dłuższym czasie odkryłem, że tak, można. Że to jest do zrobienia. Tylko że oprócz narzędzi, potrzebne są też wartości, pełne godności i honoru schematy, piękne myśli, o które można oprzeć dalsze działania. No i wtedy z psychologii i badań nad skutecznością skręciłem w filozofię… oj, to była przygoda, moi kochani. To była naprawdę niesamowita przygoda. Trwała trzy-cztery lata.

Potem miałem ogromny przywilej uczyć wysokosprawczości potężne grono ambitnych, inteligentnych i wyjątkowo wymagających kobiet – Klientek Klubu Pań Swojego Czasu – i tam cała ta gigantyczna porcja wiedzy, przemyśleń i wniosków zmieniła się w precyzyjną ścieżkę szkoleniową skupioną na pokazywaniu podstaw i inspirowaniu do dalszej pracy.

No a potem przez rok pracowałem nad książką – w której oprócz podstaw i inspiracji jest też wszystko inne: cały filozoficzno-psychologiczny schemat myślenia, podręcznik kilkudziesięciu wybranych przeze mnie, najprzydatniejszych kompetencji skutecznościowych, a także zestaw ćwiczeń nastawiony na pracę własną.

No i ta pękata radość wychodzi już 25 kwietnia!

Będę teraz o niej komunikował coś w zasadzie non stop, bo wierzę, że cały ten wysiłek poszedł w naprawdę wartościową stronę. Dostaniecie ode mnie sporo podcastów, tekstów i statusów przybliżających koncepcję osoby wysokosprawczej. No a 25 kwietnia?

(Lub 22 kwietnia, jeśli jesteście klubowiczkami Klubu Pań Swojego Czasu.)

Na rynek trafi książka <3

[EDIT: KSIĄŻKA JUŻ JEST DOSTĘPNA! KUPISZ JĄ TUTAJ!]

Ja idę po kawkę, bo najwyższa pora.

A Wam życzę miłego dnia!

Ciao ,

Andrzej Tucholski

 

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu zajmującym się wysokosprawczością oraz ogarnianiem w późnym kapitalizmie. W drugim życiu piszę książki fabularne i scenariusze.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu aktualności na temat mojej pracy oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, tiktok, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies