Napisałem nowego ebooka! I jest o tym, jak lepiej żyć, no bo oczywiście, że jest

Chcesz, by cały świat po prostu na chwilę się zatrzymał i dał Ci moment na oddech i zebranie myśli? Pewnie tak, bo ja też tego chcę. Niestety, nie ma co na to liczyć. Świat zewnętrzny to świat zewnętrzny, nie ma w zwyczaju przejmować się potrzebami emocjonalnymi jednostek.

Na szczęście istnieje alternatywa.

Zgodnie ze słowami Marka Aureliusza: „dusza zabarwiona jest kolorem Twoich myśli”. Innymi słowy: to, w jaki sposób myślimy układa się długofalowo w to, jaki mamy światopogląd, jak postrzegamy wydarzenia, jak je interpretujemy, jaką mają nad nami władzę.

A zatem, skoro ze światem zewnętrznym nie bardzo mam jak Ci pomóc… to może spróbujemy coś podziałać przy Twoim świecie wewnętrznym?

Rzeczywistość nie stanie się magicznie prostsza, ale my możemy stać się silniejsi i, w efekcie, spokojniej i bardziej sprawczo podejść do wszystkiego dookoła.

Jeśli masz ochotę nadać otaczającemu Cię światu odrobinę więcej sensu – przywożę rozwiązanie.

Ma ono formę ebooka o tytule: “Jak myśleć o życiu, by miało trochę więcej sensu”.

Tutaj możesz go kupić, jeśli jesteś akurat na mobile (wygodny sklep wewnątrz messengera – czujesz?), a tutaj możesz go kupić, jeśli akurat jesteś na desktopie (link prowadzi do mojego tradycyjnego sklepu z ebookami).Co czeka Cię w środku?

☕ 50 wartościowych stron.
☕ 9 toków myślowych do samodzielnego przerobienia.
☕ 3 zestawy skal i medytacji, dzięki którym poprawisz nie tylko kompetencje emocjonalne, ale też samoświadomość.
☕ Format PDF do wydrukowania w kolorze lub B&W (i późniejszego zdewastowania flamastrami w trakcie pracy, oh yes).
☕ Kupujesz, drukujesz i jeszcze dzisiaj zaczynasz pracę nad sobą!

(Kup go tutaj jeśli czytasz na telefonie, albo tutaj, jeśli czytasz na komputerze.)

Po przeczytaniu tej książki będziesz umieć

✅ myśleć o otaczającym Cię świecie na różne sposoby
✅ z sukcesem próbować nadawać sens wydarzeniom
✅ czuć gotowość, by z większym spokojem reagować na sytuacje losowe
✅ rozpoznawać podstawy wysokosprawczości pozwalające Ci na zupełnie nowy rozdział dojrzałości emocjonalnej
✅ trochę lepiej „rozmawiać ze sobą” w kontekście strachu czy nerwów

Czemu warto się zainteresować?

Na 50 estetycznie złożonych stronach opowiadam o pełnym ciągu przyczynowo-skutkowym prowadzącym od nieprzemyślanych reakcji, aż po pełne lęku, bo nieprzemyślane życie. Równolegle proponuję skuteczne alternatywy. Czy można reagować inaczej, niż podpowiada nam serducho? Czy można myśleć inaczej, niż podpowiada głowa? Czy mamy faktyczny wpływ na to, jak będziemy widzieć świat? Tak. Jest on o wiele mniejszy, niż próbują Wam wmówić niektóre książki czy wykłady opierające się w całości o magiczne myślenie. Jest też o wiele potężniejszy, niż przyjęło się sceptycznie zakładać w kontrze do tego życzeniowego trendu.

Fundamentem problemów z radzeniem sobie z codziennością jest niepewność. W co wierzyć? Co myśleć? W oparciu o co mieć nadzieję… na cokolwiek, tak naprawdę?

Pomyślałem zatem, że e-book służący samodzielnemu przepracowaniu kilku kluczowych tematów związanych z szukaniem sensu i wysokosprawczości w życiu przyda się każdej ambitnej osobie właśnie po to: by przegonić tę niepewność. By zdecydowanie podchodzić do nieznanego i z odwagą w sercu rozpoznawać to, czego potrzebujemy, od tego, co nam tylko odwraca uwagę. Jest to krótki, skromny, ale też celny i skuteczny wstęp do zbudowania własnej siły psychicznej i odwagi emocjonalnej. Dzięki tym dwóm cechom można nie tylko luźniej i fajniej podchodzić do własnej codzienności, ale jest się też o wiele bardziej wartościowym wsparciem dla swojej rodziny czy najbliższych.

(Kup ebooka tutaj jeśli czytasz na telefonie, albo tutaj, jeśli czytasz na komputerze.)

W książce wiedza i koncepcje przeplatają się płynnie ze skalami i medytacjami mającymi na celu pobudzenie Twojego serca i głowy do lepszego zrozumienia własnego stanu. To takie „szturchnięcia” pokazujące kierunek, w którym warto zacząć zadawać sobie pytania, by po krótkim czasie nabrać sporo samoświadomości i pewności siebie w radzeniu sobie z tym, co ta podświadomość podpowie.

Spore fragmenty tej publikacji to streszczenie moich kilkuletnich zawodowych zmagań z nowoczesną koncepcją nadziei w obliczu świata, który absolutnie w budowaniu nadziei nie pomaga. Wyprowadzam wnioski na postawie stoicyzmu, nihilizmu, egzystencjalizmu, koncepcji sensu życia Viktora Frankla, ale rozszerzając je o eudajmonię zauważoną przez Emily Esfahani Smith. Nie byłoby także żadnego z tych rozdziałów bez starej, dobrej psychologii ogólnej.

Wierzę, że po przejściu przez całość szybko podłapiesz nowe sposoby na myślenie o codzienności i poczujesz, że świat robi się łagodniejszy.

To będzie oczywiście bzdura: świat jest wredny i pewnie taki pozostanie.

Za to w Tobie będzie więcej siły psychicznej i odwagi emocjonalnej, stąd to poczucie spokoju i ogarnięcia.

Życzę Ci go. Życzę Ci go z całego serca.

(Kup ebooka tutaj jeśli czytasz na telefonie, albo tutaj, jeśli czytasz na komputerze.)


Dodatek dla influencerów lub przedsiębiorców

A przy okazji – ten link do kupowania na messengerze? Ogarniam go przez dostępną od niedawna usługę gizmi.io. Jestem ambasadorem ich dużej akcji edukacyjnej, która rusza w listopadzie, więc jeszcze o nich sporo usłyszycie, ale tak na szybko i “tu i teraz” chcę po prostu zachęcić Was do rzucenia okiem. (Z ciekawostek: to w ogóle jest firma z Polski, wiecie? Ogromnie mnie cieszy, że mogę pomagać “naszym” na trudnym rynku e-commerce’u).

Rejestrujecie się, wypełniacie oczywiście wszystkie pola i rubryki, i dosłownie po godzinie macie możliwość cholernie wygodnego sprzedawania produktów cyfrowych w necie – ja zdecydowałem wrzucić tam mój nowy e-book. Co więcej, nie jest to zwykły “sklepik” do sprzedawania plików. Oj nie.

Cały bajer polega na tym, że gizmi generuje dla Was link współpracujący aktywnie z messengerem na fejsie i w przypadku skorzystania z tego linka całość procesu zakupowego odbywa się WEWNĄTRZ messengera! Na fejsie!

Facebook nie widzi wpisywanych tam danych – to wyłącznie “okienko” pomiędzy Wami a sklepem postawionym na gizmi. Sklep obsługuje wszystkie dane, potem płaci się przy użyciu dowolnej formy płatności (używając międzynarodowej, renomowanej usługi Stripe – ona też śmiga wewnątrz messengera), i potem NADAL W TEJ SAMEJ “ROZMOWIE” NA CHACIE dostajesz ode mnie plik. Tak po prostu.

Jeśli chce się po prostu zaoferować coś wygodnego swojej społeczności – tak jak np. ja przede wszystkim napisałem e-booka dla mojej grupy Sekretna Kawiarnia :* – to jest to wspaniale wygodne narzędzie. Myślę sobie, że może też być szalenie przydatne w przypadku stawiania reklam na fejsie, wtedy “konwersja” i tak dalej jest liczona z wewnątrz systemu – ale to temat na później. Na razie napisałem nową książkę i się nią cieszę i, jak to się mówi, polecam ją organicznie moim Czytelnikom i Czytelniczkom.

Ale – jeśli zdarza Ci się influencować lub chcesz zarobić w necie – zapamiętaj gizmi.io. Mogą Ci się przydać.

Ciao ,

Andrzej Tucholski

 

Jeszcze dzisiaj przerwij stagnację i zmień swoje życie na lepsze!

Proponuję Ci dwie przełomowe książki. „Pomysł na siebie w tydzień” to 21 narzędzi, dzięki którym szybko znajdziesz nową koncepcję na to, co chcesz robić i kim chcesz być. Te wnioski przekujesz w rzeczywistość dzięki „#mikronawykom” – to kompletne narzędzie, dzięki któremu zbudujesz skuteczny system mikronawyków prowadzących Cię przez wszystkie wymarzone plany.

Razem ponad 340 stron wiedzy, narzędzi, ćwiczeń i arkuszy. Zaufało im już ponad 1000 Klientów!

Możliwość komentowania została wyłączona.

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!