Cześć!

Oprócz prowadzenia tego bloga (i związanego z nim kanału na YouTube) jestem twórcą lub współtwórcą kilku innych projektów. Interesuję się nimi i bardzo w nie wierzę, więc przykładam do ich realizacji bardzo dużo uwagi i zaangażowania. Wierzę, że Ci się spodobają.

Moje aktualne projekty

Umowy Śmieciowe

Serial literacki Umowy Śmieciowe to publikowana przeze mnie na łamach tego bloga, darmowa powieść w odcinkach. Opowiada historię Hanny, młodej dziewczyny, która przyjechała do Warszawy do pierwszej pracy. Niestety, o czym wielu ludzi, którzy naprawdę byli w jej sytuacji może poświadczyć, wszystko sprzysięga się przeciwko niej – od światka biznesu zaczynając, na dziwnych relacjach międzyludzkich kończąc. Przygody Hanny śledzi kilka tysięcy Czytelników i, jak na razie, recenzje są bardzo pozytywne.

Jednym zdaniem: Umowy Śmieciowe to serial do czytania opowiadający o młodej dziewczynie, która próbuje przeżyć przeprowadzkę do Warszawy

#NiedzielaDzielenia

Polecenia #NiedzielaDzielenia to prowadzona przeze mnie (a podpatrzona od doskonałego Michaela Hyatta) cotygodniowa platforma do… chwalenia się. Twórcy (blogerzy, youtuberzy, podcasterzy, programiści, designerzy – miejsca jest dla każdego) mogą wrzucić tam link do swojej ostatniej publikacji, z której są wyjątkowo dumni. Mogą się też tagować, oznaczać lub – o zgrozo! – dobrze o samych sobie pisać:) Warunkiem publikacji jest kliknięcie i zostawienie komentarzy pod dwójką innych wrzutek. W ten sposób staram się zaangażować ludzi do wzajemnego poznawania się i wymieniania się doświadczeniami.

Jednym zdaniem: #NiedzielaDzielenia to miejsce, w którym autorzy mogą polecać samych siebie.

SHARE WEEK

Akcja SHARE WEEK to mój autorski, coroczny projekt w którym autorzy polecają trzech lub więcej innych autorów, których sami czytają. Wyniki są potem przez nich wprowadzane do specjalnego formularza a ja przygotowuję wielkie zestawienie, w którym staram się “spiąć” kilkaset zgłoszeń. W efekcie powstaje lista wartościowych blogerów, którzy mają wielki wpływ na branżę oraz, po prostu, są świetnymi i wartymi czasu oraz uwagi twórcami.

Jednym zdaniem: SHARE WEEK to miejsce, w którym autorzy polecają siebie nawzajem.

Masz to w sobie

Projekt “Masz to w sobie” to efekty mojego rocznego partnerstwa z bankiem Credit Agricole. Przygotowujemy razem najlepsze możliwe materiały dla młodych ludzi, którzy dopiero co wchodzą na rynek pracy. Jest to część większych działań nazwanych “Świeża Krew do Pierwszej Pracy”. Poruszane tematy pokrywają większość kwestii związanych z maksymalizowaniem efektów na studiach, szukaniem pierwszej pracy, szukaniem swoich mocnych cech i podkręcaniem swoich kompetencji pod rynek.

Jednym zdaniem: “Masz to w sobie” to cykl, dzięki któremu łatwiej jest wystartować swoje życie zawodowe.

Można!

Cykl “Można!” to prowadzony przeze mnie cykl przygotowany we współpracy z Uniwersytetem SWPS a wymyślony razem z Michałem Krześniakiem. Rozmawiam w nim z najciekawszymi osobami związanymi z Uczelnią – absolwentami, wykładowcami, studentami, pracownikami dydaktycznymi i nie tylko. Dzięki tym spotkaniom miałem przyjemność poznać legendy polskiej (i światowej!) psychologii.

Jednym zdaniem: “Można!” to cykl, w którym rozmawiam z najważniejszymi polskimi psychologami.

Moje dawne projekty

game.church

Projekt game.church to wymyślony razem z moim przyjacielem Michałem Lewandowskim podcast i videocast o grach wideo. Staramy się omawiać nasza największą pasję na luzie, ale też nie infantylnie. Nie jesteśmy zawodowymi dziennikarzami – nadrabiamy za to zajawkami na dziwne, śmieszne, niszowe tytuły i ZAWSZE starały się pojąć jakiś mechanizm stojący za branżą o wiele głębiej, niżby to nakazywał zdrowy rozsądek. Po pierwszym sezonie zrezygnowałem z miejsca przy stole – zajął je fantastyczny Piotr Malinowski.

Jednym zdaniem: game.church to podcast o grach wideo, w którym prowadzący stanowczo za dużo przekminiają.

#SąSuper

Seria #SąSuper to mój autorski cykl polecania interesujących i wartościowych ludzi, których warto obserwować online. Każdy “profil” zawiera zdjęcie, krótką informację o danej osobie oraz historię, która najbardziej mi się z nią kojarzy. Można tam znaleźć blogerów, youtuberów, psychologów, filozofów, tancerzy i naukowców obu płci. Jest też jeden podróżnik :) Nowe publikacje chwilowo odpuściłem, bo ich funkcję przejęła częściowo cotygodniowa zabawa w #NiedzielaDzielenia.

Jednym zdaniem: #SąSuper to miejsce, w którym ja polecam autorów, których śledzę osobiście.

Ciao ,

Andrzej Tucholski

 

Cześć! Nazywam się Andrzej Tucholski i miło mi Cię tu widzieć!

Jestem dyplomowanym menedżerem i magistrem psychologii biznesu.

Lubię dobre praktyki i interesuję się szukaniem wspólnych mianowników w filozofii i nauce.

Prowadzę bloga i kanał video poświęcone strategiom projektowania fajnego, udanego życia.

Organizuję polecenia #NiedzielaDzielenia, serię #SąSuper oraz akcję SHARE WEEK.

Przygotowuję kawę w Sekretnej Kawiarni oraz ukrywam przed światem Tajemną Listę.

Facebook

Na fanpage wrzucam informacje o nowych premierach i statusy tak długie że same powinny być artykułami. Uwaga: polecam dużo fajnych ludzi i często zachęcam do chwalenia się.

YouTube

Od czasu do czasu montuję na statywie kamerkę i opowiadam jej coś o skuteczności, podejmowaniu decyzji lub stoicyzmie. Uwaga: bywa nieostro, bo sporo macham rękoma.

Instagram

Kulisy mojej pracy, ładne ujęcia Warszawy, spore ilości książek, kawy i podróży archiwizuję amatorskimi fotkami na Instagramie. Uwaga: zdarzają się selfie.

Instagram

Pierwszy raz?

Prowadzę tego bloga od 2009 roku. Opublikowałem tu ponad 1000 wpisów. To dużo treści, więc przygotowałem dla Ciebie drobne wsparcie. Przeczytaj o czym jest to miejsce, kim jestem ja i od czego warto zacząć lekturę na specjalnej stronie powitalnej.

Dołącz do 11 000+ Czytelników
I zapisz się do Tajemnej Listy

Każdy odbiorca newslettera dostaje w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do nowych artykułów
  • skoroszyty Excel pomocne w organizacji życia
  • plakaty i prezentacje z najważniejszymi informacjami

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to blog dla ludzi, którzy chcą więcej. Prowadzony przeze mnie od 2009 roku należy od lat do najbardziej wpływowych w Polsce. Lubię dobre praktyki i interesuję się szukaniem wspólnych mianowników w filozofii i nauce. Wierzę, że niezależnie od tego co lubi się w życiu robić, można to robić skuteczniej, spokojniej oraz czerpać z tego więcej frajdy. Nie lubię mówić innym co mają robić, więc staram się korzystać z przykładów z literatury oraz z własnego doświadczenia. Każdy wyciągnie z nich tyle, ile uzna za stosowne.

Informacje

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

Niektóre linki na blogu mogą być linkami afiliacyjnymi.

Mam nadzieję, że wszystko u Ciebie gra :)