Cześć!

Oprócz prowadzenia tego bloga (i związanego z nim kanału na YouTube) jestem twórcą lub współtwórcą kilku innych projektów. Interesuję się nimi i bardzo w nie wierzę, więc przykładam do ich realizacji bardzo dużo uwagi i zaangażowania.

Wierzę, że Ci się spodobają.

Moje aktualne projekty

Kurs uczenia się dla dorosłych

Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę oraz technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Jednym zdaniem: Kurs uczenia się dla dorosłych to doskonałe rozwiązanie dla osób dorosłych, które potrzebują się czegoś nauczyć.

Kurs “Ogarnij maturę w tydzień!”

Kurs “Ogarnij maturę w tydzień” to oparta o naukę i dobre praktyki rynkowe porcja super wiedzy dla maturzystów. W trakcie 7 lekcji uczę jak zbudować sobie system pracy, jak go zoptymalizować, jak zadbać by nie marnować czasu i efektywnie wykorzystywać każdą minutę przy książkach, jak podejmować dobre decyzje, jak się uczyć, jak się JESZCZE LEPIEJ uczyć i, wreszcie, jak się nie stresować i trzymać nerwy na wodzy. Dużo tam ekonomii, dużo psychologii, jestem z tego projektu bardzo dumny. Kurs został opatrzony patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.

Jednym zdaniem: Kurs “Ogarnij maturę w tydzień” uczy kompleksowego systemu pracy, nauki i powtórek, dzięki którym maturzysta nie tylko umie się uczyć, ale też zawsze wie co musi zrobić, w jakiej kolejności, i jak najlepiej się do tego zabrać.

Serial literacki “Umowy Śmieciowe”

Serial literacki Umowy Śmieciowe to publikowana przeze mnie na łamach tego bloga, darmowa powieść w odcinkach. Opowiada historię Hanny, młodej dziewczyny, która przyjechała do Warszawy do pierwszej pracy. Niestety, o czym wielu ludzi, którzy naprawdę byli w jej sytuacji może poświadczyć, wszystko sprzysięga się przeciwko niej – od światka biznesu zaczynając, na dziwnych relacjach międzyludzkich kończąc. Przygody Hanny śledzi kilka tysięcy Czytelników i, jak na razie, recenzje są bardzo pozytywne.

Jednym zdaniem: Umowy Śmieciowe to serial do czytania opowiadający o młodej dziewczynie, która próbuje przeżyć przeprowadzkę do Warszawy

SHARE WEEK

Akcja SHARE WEEKto mój autorski, coroczny projekt w którym autorzy polecają trzech lub więcej innych autorów, których sami czytają. Wyniki są potem przez nich wprowadzane do specjalnego formularza a ja przygotowuję wielkie zestawienie, w którym staram się “spiąć” kilkaset zgłoszeń. W efekcie powstaje lista wartościowych blogerów, którzy mają wielki wpływ na branżę oraz, po prostu, są świetnymi i wartymi czasu oraz uwagi twórcami.

Jednym zdaniem: SHARE WEEK to miejsce, w którym autorzy polecają siebie nawzajem.

Moje skończone projekty

#NiedzielaDzielenia

Polecenia #NiedzielaDzielenia to prowadzona przeze mnie (a podpatrzona od doskonałego Michaela Hyatta) cotygodniowa platforma do… chwalenia się. Twórcy (blogerzy, youtuberzy, podcasterzy, programiści, designerzy – miejsca jest dla każdego) mogą wrzucić tam link do swojej ostatniej publikacji, z której są wyjątkowo dumni. Mogą się też tagować, oznaczać lub – o zgrozo! – dobrze o samych sobie pisać:) Warunkiem publikacji jest kliknięcie i zostawienie komentarzy pod dwójką innych wrzutek. W ten sposób staram się zaangażować ludzi do wzajemnego poznawania się i wymieniania się doświadczeniami.

Jednym zdaniem: #NiedzielaDzielenia to miejsce, w którym autorzy mogą polecać samych siebie.

game.church

Projekt game.church to wymyślony razem z Michałem Lewandowskim podcast i videocast o grach wideo. Staramy się omawiać nasza największą pasję na luzie, ale też nie infantylnie. Nie jesteśmy zawodowymi dziennikarzami – nadrabiamy za to zajawkami na dziwne, śmieszne, niszowe tytuły i ZAWSZE starały się pojąć jakiś mechanizm stojący za branżą o wiele głębiej, niżby to nakazywał zdrowy rozsądek. Po pierwszym sezonie zrezygnowałem z miejsca przy stole – zajął je fantastyczny Piotr Malinowski.

Jednym zdaniem: game.church to podcast o grach wideo, w którym prowadzący stanowczo za dużo przekminiają.

#SąSuper

Seria #SąSuper to mój autorski cykl polecania interesujących i wartościowych ludzi, których warto obserwować online. Każdy “profil” zawiera zdjęcie, krótką informację o danej osobie oraz historię, która najbardziej mi się z nią kojarzy. Można tam znaleźć blogerów, youtuberów, psychologów, filozofów, tancerzy i naukowców obu płci. Jest też jeden podróżnik :) Nowe publikacje chwilowo odpuściłem, bo ich funkcję przejęła częściowo cotygodniowa zabawa w #NiedzielaDzielenia.

Jednym zdaniem: #SąSuper to miejsce, w którym ja polecam autorów, których śledzę osobiście.

Masz to w sobie

Projekt “Masz to w sobie” to efekty mojego rocznego partnerstwa z bankiem Credit Agricole. Przygotowujemy razem najlepsze możliwe materiały dla młodych ludzi, którzy dopiero co wchodzą na rynek pracy. Jest to część większych działań nazwanych “Świeża Krew do Pierwszej Pracy”. Poruszane tematy pokrywają większość kwestii związanych z maksymalizowaniem efektów na studiach, szukaniem pierwszej pracy, szukaniem swoich mocnych cech i podkręcaniem swoich kompetencji pod rynek.

Jednym zdaniem: “Masz to w sobie” to cykl, dzięki któremu łatwiej jest wystartować swoje życie zawodowe.

Można!

Cykl “Można!” to prowadzony przeze mnie cykl przygotowany we współpracy z Uniwersytetem SWPS a wymyślony razem z Michałem Krześniakiem. Rozmawiam w nim z najciekawszymi osobami związanymi z Uczelnią – absolwentami, wykładowcami, studentami, pracownikami dydaktycznymi i nie tylko. Dzięki tym spotkaniom miałem przyjemność poznać legendy polskiej (i światowej!) psychologii.

Kanał Uniwersytetu SWPS (będący m.in. domem właśnie dla tego cyklu wywiadów) dostał w 2017 roku prestiżową nagrodę Złoty Spinacz w kategorii Content Marketing – Branded Content.

Jednym zdaniem: “Można!” to cykl, w którym rozmawiam z najważniejszymi polskimi psychologami.

Ciao ,

Andrzej Tucholski

 
Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!