Cześć!

Oprócz prowadzenia tego bloga (i związanego z nim kanału na YouTube) jestem twórcą lub współtwórcą kilku innych projektów. Interesuję się nimi i bardzo w nie wierzę, więc przykładam do ich realizacji bardzo dużo uwagi i zaangażowania. Wierzę, że Ci się spodobają.

Moje aktualne projekty

Umowy Śmieciowe

Serial literacki Umowy Śmieciowe to publikowana przeze mnie na łamach tego bloga, darmowa powieść w odcinkach. Opowiada historię Hanny, młodej dziewczyny, która przyjechała do Warszawy do pierwszej pracy. Niestety, o czym wielu ludzi, którzy naprawdę byli w jej sytuacji może poświadczyć, wszystko sprzysięga się przeciwko niej – od światka biznesu zaczynając, na dziwnych relacjach międzyludzkich kończąc. Przygody Hanny śledzi kilka tysięcy Czytelników i, jak na razie, recenzje są bardzo pozytywne.

Jednym zdaniem: Umowy Śmieciowe to serial do czytania opowiadający o młodej dziewczynie, która próbuje przeżyć przeprowadzkę do Warszawy

#NiedzielaDzielenia

Polecenia #NiedzielaDzielenia to prowadzona przeze mnie (a podpatrzona od doskonałego Michaela Hyatta) cotygodniowa platforma do… chwalenia się. Twórcy (blogerzy, youtuberzy, podcasterzy, programiści, designerzy – miejsca jest dla każdego) mogą wrzucić tam link do swojej ostatniej publikacji, z której są wyjątkowo dumni. Mogą się też tagować, oznaczać lub – o zgrozo! – dobrze o samych sobie pisać:) Warunkiem publikacji jest kliknięcie i zostawienie komentarzy pod dwójką innych wrzutek. W ten sposób staram się zaangażować ludzi do wzajemnego poznawania się i wymieniania się doświadczeniami.

Jednym zdaniem: #NiedzielaDzielenia to miejsce, w którym autorzy mogą polecać samych siebie.

SHARE WEEK

Akcja SHARE WEEK to mój autorski, coroczny projekt w którym autorzy polecają trzech lub więcej innych autorów, których sami czytają. Wyniki są potem przez nich wprowadzane do specjalnego formularza a ja przygotowuję wielkie zestawienie, w którym staram się “spiąć” kilkaset zgłoszeń. W efekcie powstaje lista wartościowych blogerów, którzy mają wielki wpływ na branżę oraz, po prostu, są świetnymi i wartymi czasu oraz uwagi twórcami.

Jednym zdaniem: SHARE WEEK to miejsce, w którym autorzy polecają siebie nawzajem.

Masz to w sobie

Projekt “Masz to w sobie” to efekty mojego rocznego partnerstwa z bankiem Credit Agricole. Przygotowujemy razem najlepsze możliwe materiały dla młodych ludzi, którzy dopiero co wchodzą na rynek pracy. Jest to część większych działań nazwanych “Świeża Krew do Pierwszej Pracy”. Poruszane tematy pokrywają większość kwestii związanych z maksymalizowaniem efektów na studiach, szukaniem pierwszej pracy, szukaniem swoich mocnych cech i podkręcaniem swoich kompetencji pod rynek.

Jednym zdaniem: “Masz to w sobie” to cykl, dzięki któremu łatwiej jest wystartować swoje życie zawodowe.

Można!

Cykl “Można!” to prowadzony przeze mnie cykl przygotowany we współpracy z Uniwersytetem SWPS a wymyślony razem z Michałem Krześniakiem. Rozmawiam w nim z najciekawszymi osobami związanymi z Uczelnią – absolwentami, wykładowcami, studentami, pracownikami dydaktycznymi i nie tylko. Dzięki tym spotkaniom miałem przyjemność poznać legendy polskiej (i światowej!) psychologii.

Kanał Uniwersytetu SWPS (będący m.in. domem właśnie dla tego cyklu wywiadów) dostał w 2017 roku prestiżową nagrodę Złoty Spinacz w kategorii Content Marketing – Branded Content.

Jednym zdaniem: “Można!” to cykl, w którym rozmawiam z najważniejszymi polskimi psychologami.

Moje dawne projekty

game.church

Projekt game.church to wymyślony razem z moim przyjacielem Michałem Lewandowskim podcast i videocast o grach wideo. Staramy się omawiać nasza największą pasję na luzie, ale też nie infantylnie. Nie jesteśmy zawodowymi dziennikarzami – nadrabiamy za to zajawkami na dziwne, śmieszne, niszowe tytuły i ZAWSZE starały się pojąć jakiś mechanizm stojący za branżą o wiele głębiej, niżby to nakazywał zdrowy rozsądek. Po pierwszym sezonie zrezygnowałem z miejsca przy stole – zajął je fantastyczny Piotr Malinowski.

Jednym zdaniem: game.church to podcast o grach wideo, w którym prowadzący stanowczo za dużo przekminiają.

#SąSuper

Seria #SąSuper to mój autorski cykl polecania interesujących i wartościowych ludzi, których warto obserwować online. Każdy “profil” zawiera zdjęcie, krótką informację o danej osobie oraz historię, która najbardziej mi się z nią kojarzy. Można tam znaleźć blogerów, youtuberów, psychologów, filozofów, tancerzy i naukowców obu płci. Jest też jeden podróżnik :) Nowe publikacje chwilowo odpuściłem, bo ich funkcję przejęła częściowo cotygodniowa zabawa w #NiedzielaDzielenia.

Jednym zdaniem: #SąSuper to miejsce, w którym ja polecam autorów, których śledzę osobiście.

Ciao ,

Andrzej Tucholski

 
Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i pokażę Ci różne strategie na ogarnięcie życia. Pogadamy też o kulturze.

Na tym lifestyle'owym blogu eksperckim znajdziesz luźne tematy (seriale) płynnie połączone z pragmatycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Kanał na YouTube jest o tym samym, tylko weselej, bo mogę wymachiwać rękami.

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 12 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • bezpośredni kontakt do mnie

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, którą potem będzie można z dumą pokazać w raportach.

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany, lifestyle'owy blog ekspercki prowadzony od 2009 roku.

Poświęcony jest strategiom na ogarnięcie życia. A także kulturze, no bo jak to tak, żyć bez seriali? W skrócie oznacza to, że artykuły na lifestyle’owe tematy wzbogacone są “w środku” eksperckimi poradami z zakresu optymalizacji obowiązków, psychologii oraz strategicznego podchodzenia do wyzwań. Jeśli przychodzisz do mnie po chwilę wyluzowania, wyjdziesz z nowym pomysłem. A jeśli przychodzisz po rozwiązanie, trochę odpoczniesz :)

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail. W przypadku palących problemów nalegam, by skontaktować się ze sprawdzonym fachowcem legitymującym się wykształceniem i potrzebnymi specjalizacjami. Ci ludzie starali się latami by móc Ci pomóc. Głupio by było teraz im na to nie pozwolić :)

Niektóre linki na blogu mogą być linkami afiliacyjnymi.

Mam nadzieję, że wszystko u Ciebie gra :)