Cześć!

Nazywam się Andrzej Tucholski. Jestem psychologiem biznesu i strategiem komunikacyjnym.

Prowadzę bloga, YouTube’a i podcast o ogarnianiu codzienności i szukaniu sensu w tym, co robimy.

Chcę, by nam się wszystkim udało.

(Staram się popularyzować psychologię w ujęciu praktycznym.)

Po nocach piszę scenariusze a także piję stanowczo za dużo kawy.

Co tu znajdziesz?

Na blogu będą albo rzeczowe, proste porady rozwiązujące jakiś codzienny problem albo trochę górnolotne, pół-poetyckie rozkminy o życiu. Nie bardzo umiem wybrać jedną z tych ścieżek, więc po prostu podążam dwiema naraz :)

Filmy są bardziej praktyczne.

W podcastach rozkminiam jakieś zagadnienie (np. na ile należy brać odpowiedzialność za własne życie)

Jakie są moje kompetencje?

Czyli, po ludzku, “czemu ten koleś w ogóle sądzi, że ma prawo się odzywać” ;)

Skończyłem Zarządzanie z elementami ekonomii i marketingu na Uniwersytecie Warszawskim (z jednym semestrem przedsiębiorczości na Universidade Portucalense UPT) a także Psychologię Biznesu na Uniwersytecie SWPS. Ukończyłem tez podstawowy zestaw egzaminów na ścieżce certyfikatu finansowego ACCA.

Oprócz tworzenia do internetu jestem psychologiem biznesu i strategiem komunikacyjnym z ponad setką zrealizowanych działań a także – od 2019 roku – członkiem kadry Uniwersytetu SWPS.

Od ponad 10 lat interesuję się skutecznością w życiu i pracy, pasjonuje mnie ergonomia i stosowanie najlepszych praktyk, zawsze szukam lepszych i mądrzejszych rozwiązań niż te, które są przyjęte powszechnie. Oprócz edukacji formalnej przeczytałem jakieś ciężkie setki książek, tysiące artykułów i nie-wiem-ile wypowiedzi na te tematy i dopiero wtedy zacząłem finalizować własny “system operacyjny” do obsługi rzeczywistości.

Przeprowadziłem też niezliczone (idące w setki) eksperymenty prywatne i wszystko o czym piszę lub nagrywam przeszło moje prywatne, tragicznie wyśrubowane testy przydatności.

O tym, w czym czuję się kompetentnie, napisałem tysiące tekstów (tylko na tym blogu jest ich ponad tysiąc dwieście), nagrałem setki filmów i dziesiątki odcinków podcastu. Poprowadziłem też setki wystąpień publicznych, warsztatów, szkoleń i keynote’ów oraz kilkadziesiąt razy wystąpiłem w mediach jako komentator.

Ciągle szukam “sposobu na udane życie” i jakiegoś złotego środka w całym tym głośnym świecie.

Poczytaj o mnie i o blogu więcej na tej stronie.


Bądźmy w kontakcie

Społeczność śledząca moją twórczość zbiera się z reguły w tych czterech miejscach. Ja oczywiście zachęcam, by dać szansę każdemu, ale ich cechą szczególną jest właśnie to, że każdy może wybrać coś dla siebie.

Zajrzyj na fanpage.

Wrzucam tam ciekawe zdjęcia, informuję o nowych wpisach. Czasem się o coś pytam i potem razem tworzymy najlepszą playlistę “do jechania samochodem” wszechczasów. Bo czemu nie.

To najmniej zobowiązująca i najprostsza forma śledzenia tego, co robię online. Od lat traci na znaczeniu, ale mam do niej spory sentyment.


Zajrzyj do Sekretnej.

To ukryta, kameralna grupa na Facebooku. Toczą się w niej najciekawsze rozmowy i to tam w faktyczny sposób można mieć wpływ na to, jak ten blog wygląda.

Najlepsze miejsce do spotkania całej społeczności bloga i kanału na YouTube. Parę lat temu zdobyła moje serce i w efekcie tam bywam najczęściej.


Zapisz się na newsletter.

Wysyłam listy przy każdym nowym artykule i większym filmie. Są autorskie (żadnych robotów). Dodatkowo regularnie staram się podzielić jakąś “backstage’ową” ciekawostką dotyczącą prowadzenia bloga i kanału.

Jedyna w 100% pewna metoda na bycie na bieżąco z każdym tekstem. Ponadto mam taką tendencję, że to na newsletterze piszę o wielu projektach po raz pierwszy, więc jeśli chcesz być na bieżąco z tematami to gorąco zapraszam.


Obserwuj na Instagramie.

Lubię robić zdjęcia i często podoba mi się coś w moim otoczeniu. Na tyle, że potem nakładam na strzeloną fotkę filtry i pokazuję światu.

To na instagramie zobaczysz najwięcej mojego prywatnego życia. Tam najrzadziej “pracuję” :) chociaż od pewnego czasu strasznie wkręciłem się w instastory i potrafię ich naprodukować całkiem sporo.


A teraz poznaj moje najlepsze teksty

Od 2009 roku do teraz napisałem na tego bloga dobrze ponad tysiąc dwieście tekstów. Część z nich jest dziś zupełnie nieaktualna, część miło wspominam. Niektóre są dla mnie ważne, niektórych trochę nie pamiętam, inne spotkały się z gorącym przyjęciem, jeszcze inne napisałem wyłącznie dla samego siebie.

To taki mój roboczy wybór tych fajnych, do których często wracacie

Najlepsze teksty: sezony

W lipcu 2019 postanowiłem, że po dziesięciu latach pisania tego bloga pora coś zmienić. Przeszedłem więc na tryb sezonowy. Od września do lutego trwa sezon jesień/zima, potem miesiąc przerwy, potem od marca do lipca trwa sezon wiosna/lato, potem miesiąc przerwy. Póki co starty i końce sezonów wyglądają tak:

ZUPEŁNA ZMIANA PLANÓW ¯\_(ツ)_/¯ czyli sezon wiosna/lato 2020 w najbardziej potrzebnej wersji – ten sezon miał wyglądać ZUPEŁNIE INACZEJ ale coronavirus i pohukujący za nim niczym echo kryzys finansowy zmusiły mnie do radykalnej zmiany kierunku. Nowy, na szczęście, przyniósł Wam ogrom potrzebnych tematów.

Bardzo, BARDZO wiele tysięcy ? – podsumowanie sezonu jesień/zima 2019 (sukces podcastu, poznanie Henry’ego Cavilla oraz zbiórka na WOŚP) – podsumowanie pierwszego sezonu i przegadanie emocji, które mu towarzyszyły. Ja jestem z tamtego okresu niesamowicie zadowolony. Szok, że tak dobrze wjechał.

Jest tylko jeden sposób by się przekonać – 10 urodziny bloga! – 2 sierpnia 2019 roku wskoczyła okrągła dekada istnienia tego bloga. Przegapiłem ją, przypomniała mi się TEGO DNIA popołudniu :D Byłem zbyt zajęty pisaniem czegoś innego.

Premiera podcastu i nowy kurs – wszystkie zapowiedzi na sezon jesień/zima 2019 – ogłoszenie pomysłu. Chyba się udało:)

Najlepsze teksty: toplisty

35 prostych pomysłów na fajniejsze życie – starutka już, jedna z pierwszych list w historii bloga. Bardzo miło ją wspominam.

25 rzeczy do zrobienia przynajmniej RAZ w roku – co roku w styczniu zagląda tu kilka małych, polskich miasteczek :))

10 dobrych filmów na sobotnie popołudnie – “Złap mnie jeśli potrafisz” to bym nawet teraz obejrzał.

7 świetnych książek, które warto przeczytać tej jesieni – ale jakby co, to w inne pory roku też można.

28 wybitnych książek, które możesz legalnie i za darmo pobrać z internetu – tytuł zdradza charakter poleceń, które znajdziesz w środku, a zarazem zupełnie nie podpowiada jak wiele radości sprawią Ci te książki

50 sposobów na nudę – co robić, gdy nie ma co robić – najpopularniejszy tekst w historii bloga. Stan na wiosnę 2020 to pół miliona przeczytań i ciągle rośnie :))

25 nawyków na lepsze życie – no co ja Ci powiem. Każdy działa!

36 najlepszych filmów na doła – chyba jedyne znane mi zestawienie filmów, które mówi, że Potop to super opcja jak się ma dołek :D

25 sposobów na zabiegane życie – jeden z tekstów, które najczęściej… drukujecie. To tyle jeśli chodzi o zwycięstwo digitalu nad analogiem ;)

10 książek, od których warto zacząć nowy rok (ale wybierz tylko jedną!) – ostrzegam, czytanie ich poza styczniem grozi nadmierną ilością świetnych pomysłów

21 pytań do zadania samemu sobie przed końcem roku – jedna z najpopularniejszych notek w historii strony. Co roku pod koniec grudnia trafia na nią ogrom ludzi a potem na moją skrzynkę trafia nie mniej pięknych, głębokich listów. Trzymajcie się tam ciepło, ok?

Kolejne 19 pytań do zadania samemu sobie przed końcem roku – kontynuacja po latach. Nie mniej chodliwa.

Nudzi mi się! 50 nieoczywistych pomysłów na nudę [DRUGA CZĘŚĆ] – i kolejna kontynuacja po latach. Prezent dla Was z okazji pół dużej bańki na części pierwszej :)

Najlepsze teksty: poradniki

Jak znaleźć swoją pasję – chyba pierwszy aż tak rozbudowany tekst w mojej historii. Pamiętam, że bardzo dobrze mi się nad nim siedziało.

Analiza roku – co daje, dlaczego warto i jak ją zrobić – obszerny poradnik analizy upływającego roku. Sam z niego korzystam każdego grudnia.

Jak zaplanować rok – pomysły, strategie, rozwiązania – tekst siostrzany do tego przed chwilą. Razem współgrają jako całkiem udane narzędzie ogarniania dużych planów.

Jak zaplanować dzień – omawiam tu dwa podejścia do organizacji kalendarza. Po latach przeszedłem ewolucję z opcji taskowej do ryczałtowej, ale zajęło to prawie pół dekady!

Jak nie martwić się życiem – cegła na pół godziny czytania. Pisałem ją tydzień. Pomogła dziesiątkom tysięcy z Was.

Jak się odnaleźć? – lubię ten tekst. To tam pierwszy raz zająłem się publicznie koncepcją uśrednionego kursu. Nadal działa bez zarzutu.

Jak pamiętać o tym, dlaczego się w ogóle zaczęło – tytuł mówi wszystko.

Chcę się zmienić, ale nie wiem jak – dla lękliwych. Czyli czasem i dla mnie.

Krok w nieznane – co robić, gdy nie wiemy, co przyniesie przyszłość? – o radzeniu sobie z problemem poznawczym pod tytułem: muszę decydować, ale nie wiem gdzie to zmierza!

Jak zachować spokój, gdy robi się nerwówka? – ach, mój mały hyź. Radzenie sobie z nerwami.

Jak się uspokoić i pozbierać myśli – 25 inspiracji – tak bardzo lubię ten temat, że czasem piszę podwójne teksty :))

JAK SIĘ TRZYMAĆ PLANU, gdy wszystko idzie nie po Twojej myśli – duży tekst o tym, jak sobie radzić, gdy warunki totalnie nie sprzyjają.

Najlepsze teksty: emocjonalne

Moja prywatna północ – tekst o tym, skąd wiem, że idę w dobrym kierunku. Pamiętam, że gdy skończyłem go pisać to miałem ciary od nadmiaru wrażeń. Pierwszy raz przelałem wtedy na bloga tak dużo samego siebie.

Moja mała, miejska medytacja – tycie cudeńko, a nie tekst. Bardzo go kocham.

Walka z ego – Ryan Holiday o życiowej skuteczności, filozofii i pisaniu książek [MEGA WYWIAD] – rozmowa z jednym z moich największych idoli. Do dziś w to nie wierzę, że znalazł dla mnie tyle czasu.

Niby żartobliwy język, a przecież niedelikatny – o tym, jak się niechcący możemy wszyscy brzydko skrzywdzić.

Małe życie – o odróżnieniu marzeń od tego, kim faktycznie jesteśmy. Robi dobrze na głowę w dobie social media.

A może i tam – tekst o tym, jak radzić sobie, gdy inni pytają się Ciebie o to, co chcesz od życia, jakie masz plany, co myślisz, gdzie idziesz. Często do niego wracam.

Bojack Horseman – moje najmniej spodziewane katharsis – jeden z pierwszych polskojęzycznych tekstów o Bojacku Horsemanie. Zaczęła się dzięki niemu pewna niezwykła przygoda. A i serial nadal kocham. Moim zdaniem ścisłe top10 historii seriali, nieważne czy animowanych, czy nie.

Miłość to dopiero początek – tekst, który wrzucam co roku w walentynki. I co roku czyta go kilkanaście tysięcy osób. Mała legenda tego bloga. Cieszę się, że kiedyś poczułem, że mogę go napisać.

Reszta życia – tekst o tym, jak zrobić coś raz, a potem mieć gotowe. Lubię go. Stanowczo za rzadko sam go czytam :)

Zakochać się dwa razy – o miłości, ale inaczej.

Masz jedno życie – Chase Jarvis o odkrywaniu swoich mocnych stron i byciu szczęśliwym [MEGA WYWIAD] – spotkaliśmy się w jego biurze w San Francisco na międzynarodowej premierze jednej z książek Tima Ferrissa. Tak, ja też nie wierzę w te słowa, a sam je właśnie piszę i faktycznie tak było :D

Łagodność w traktowaniu samego siebie – ajeju jak ja lubię ten film. Ma już sporo lat a NIC się nie zestarzał.

Inne życia – krótki tekst o tym, że warto w głowie żyć fantazjami o alternatywach. Bo każdy je ma. Tak, Ty też.

Sztuka codziennej siły wbrew okolicznościom – cholera, pamiętam ten tekst. W pewnym sensie od niego zaczął się zupełnie nowy epizod mojego życia. Pamiętam, co wtedy czułem. Pamiętam, czemu to napisałem. Ha, i mam ciary. Znowu.

Dyscyplina nie jest sexy – tekst, którego nikt nie chce w życiu przeczytać a potem jednak się przydaje ;)

Demontaż własnego szczęścia – wiesz, że ogrom dewastacji emocjonalnej sprowadzamy sami na siebie?

Jak jest, a jak powinno być – jej, ile tysięcy z nas jest zaklętych w tej przeklętej pętli w zasadzie każdego dnia to aż ciężko wyjaśnić.

Najlepszy sposób na poranek bez pośpiechu – szybki poradnik. Przydatny.

Daj już sobie spokój – tekst-maluszek, ale bardzo mnie cieszył gdy go pisałem i nie mniej mnie cieszy teraz, jako wspomnienie

Ciągle, zawsze, wiecznie to samo – o monotonii. Bez monotonii.

Małe kroki w wielkiej podróży – tekst, który u mnie zamówił znajomy i do dziś się cieszę, że naciskał

Wszystko z Tobą w porządku – dla wątpiących:)

Miłość w ładną pogodę – krótki tekst o tym jak i dlaczego warto o siebie dbać głównie wtedy, gdy pada.

Kawa. I mogę wszystko. – mały, niezdarny list miłosny do kawy.

Na chwilę przed – taki urokliwy tekst napisany wiosną o tym, że ostatnia sekunda przed czymś wielkim to powód do celebracji

Pewnego dnia – jej, napisałem to kiedyś tak o, niesiony emocjami, pijąc kawkę, patrząc się w okno. A potem nie ma tygodnia bym nie dostawał od Was fotki ile ten tekst dla Was znaczy. Ślę sporo siły :))

Wszystko jest trudne – mało odkrywcze, ale sam o tym ciągle zapominam, więc i sam sobie to napisałem :))

Idzie nowe – jak w tytule.

You do you – o, ten tekst lubię. Pojawił się w moim sercu znienacka i nie bardzo wiedziałem co z tą myślą zrobić, ale postanowiłem: hmm, zrobię to co zawsze, napiszę tekst!

Wczoraj skończyło się wczoraj – kolejna prosta myśl, do której sam lubię wracać regularnie :)

Czy w ogóle da się mieć „udane życie”? – (Odpowiedź: nie. Ale i tak czytnij ten tekst, bo warto :D)

Czy wszyscy musimy ogarniać? – publikacja siostrzana do poprzedniej. Pamiętam, że miałem niezły nastrój wtedy na takie “dyspensy”, bo i zaczęło mnie drażnić jak wszyscy w kółko tylko o tych sukcesach.

Świat wcisnął STOP. Ty też możesz – jeden z wielu komunikatów “koronawirusowych” publikowanych wiosną 2020. Ten uspokoił, to było ważne.

Już wkrótce będzie ciepło – a ten dodał nadziei i nie wiem, czy nie było to nawet ważniejsze.

Najlepsze teksty: wywiady

Przeprowadziłem na blogu OGROM wywiadów. Większość w cyklu “Można!“, który prowadziłem w wieloletniej współpracy z Uniwersytetem SWPS. Uczelnia zgarnęła zresztą m.in. za ten projekt statuetkę Złotego Spinacza parę lat temu.

Pogadałem też z wieloma artystami – z Hugh Howeyem, z A.G. Riddlem, z Blakiem Crouchem czy też z zespołem SONAR. A także z paroma moimi idolami – chociażby z Chasem Jarvisem czy Ryanem Holidayem.

To niesamowite, jak posiadanie bloga potrafi otwierać drzwi.

(W ramach atrakcji – najlepsze teksty z San Francisco)

Odkąd piszę tego bloga to byłem w wieeeeeelu miejscach. Pisałem i wrzucałem fotki z Londynu, z Paryża, z Berlina, z Nowego Jorku, z Rumunii, z całej Polski, wielokrotnie z Mazur bo to dla mnie osobna kategoria miłości, mieszkałem też pół roku w Portugalii i generalnie ciągle mnie gdzieś pełno. Teraz przymierzam się do dużego cyklu o Sri Lance.

Ale z jakiegoś powodu najmocniej czułem emocjonalnie to, co pisałem o San Francisco. Wspomnienia z wdrapywania się na Hawk Hill, tuptania na Coit Tower, patrzenia na Golden Gate czy, tak zwyczajnie, wałęsania się nad Pacyfikiem mają w moim sercu trochę inny kolor niż wszystkie inne rzeczy, które mnie spotkały. Trochę to czuć w tych tekstach.


Aha, bo ja tez produkuję kursy on-line!

Zaczęło się wiosną 2017 i do tej pory dorobiłem się czterech. Sumarycznie znalazły one ponad tysiąc klientów i mają napraaaawdę dobre recenzje. Jestem z nich bardzo zadowolony. To takie moje produkty super-premium, dopełnienie tysięcy wrzucanych za darmo treści :)

Kurs “Ogarnięte życie” to całość mojego wewnętrznego systemu ogarniania codzienności. Opowiadam w nim krok po kroku jak podchodzę do wyzwań, nowych projektów, zmian sytuacji czy losowych porażek. Najbardziej prywatny, autorski i bezpośrednio “mój” kurs spośród wszystkich :)

Mówiąc krótko: jeśli chcesz zajrzeć do mojej głowy to to jest najlepszy bilet.


Kurs “Pokonaj prokrastynację” to szkolenie, dzięki któremu pokonasz prokrastynację. Serio. Zabieram się za ten temat na każdej możliwej płaszczyźnie – kursant pracuje razem ze mną nad wyplenieniem zwlekania codziennego (operacyjnego), średniego (taktycznego) oraz takiego wieloletniego, które dewastuje życia i niszczy ambicje (strategicznego).

Mówiąc krótko: skuteczny, bo traktujące prokrastynację jako problem emocjonalny (a nie narzędziowy) kurs uczący jak pracować, by było dobrze.


Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę oraz technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.


Kurs “Ogarnij maturę w tydzień” to oparta o naukę i dobre praktyki rynkowe porcja super wiedzy dla maturzystów. W trakcie 7 lekcji uczę jak zbudować sobie system pracy, jak go zoptymalizować, jak zadbać by nie marnować czasu i efektywnie wykorzystywać każdą minutę przy książkach, jak podejmować dobre decyzje, jak się uczyć, jak się JESZCZE LEPIEJ uczyć i, wreszcie, jak się nie stresować i trzymać nerwy na wodzy. Dużo tam ekonomii, dużo psychologii, jestem z tego projektu bardzo dumny.

Kurs został opatrzony patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS. Uczy kompleksowego systemu pracy, nauki i powtórek, dzięki którym maturzysta nie tylko umie się uczyć, ale też zawsze wie co musi zrobić, w jakiej kolejności, i jak najlepiej się do tego zabrać.


Aha, i tak zupełnie w ramach ciekawostki… napisałem też serial literacki:)

To powieść w odcinkach, którą za darmo opublikowałem na łamach tego bloga. Opowiada historię Hanny Wróbel, młodej dziewczyny, która przyjechała do Warszawy do pierwszej pracy i dosłownie WSZYSTKO sprzysięgło się przeciwko niej. Nie tylko światek biznesu, ale dziwne relacje międzyludzkie też. Przed Czytelnikiem zostaje zatem postawione pytanie: czy na poradzenie sobie z problemami aby na pewno starczy Hannie kawy?

Pierwszy odcinek możesz znaleźć tutaj.

Jeśli Ci się spodoba to będę bardzo szczęśliwy :)


I o, to chyba tyle ode mnie.

Mogłem jeszcze zrobić wypis najciekawszych filmów lub odcinków podcastu, ale doszedłem do wniosku, że to by było nieco za dużo. I tak całość wyszła dłużej, niż sądziłem.

No ale jak już coś robić, to robić to dobrze, prawda? :)

Dzięki, że tu jesteś.

Mam nadzieję, że zostaniesz na dłużej.

Trzymaj się ciepło!

Ciao ,

Andrzej Tucholski

 
Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!