Cześć!

Nazywam się Andrzej Tucholski i jeśli akurat nie publikuję niczego online, najprawdopodobniej pracuję jako doradca.

Kim jestem?

Niedawno zostałem określony słowami “najspokojniejszy strateg świata” i wydaje mi się, że jest to celny opis.

Jestem absolwentem studiów menedżerskich (Uniwersytet Warszawski oraz Universidade Portucalense) oraz psychologii biznesu (SWPS). Na pierwszych studiach szczególnym zainteresowałem darzyłem wszystkie tematy związane z człowiekiem. Na tych drugich z kolei – wszystkie związane z biznesem. Dało to spójny koktajl umiejętności i kompetencji pozwalających mi na strategiczną pracę zarówno w kontekście rynku, jak i uczestników rynku.

Do tego dochodzi moje doświadczenie z prowadzenia jednego z najbardziej wpływowych blogów w Polsce (Top30 Najbardziej Wpływowi Blogerzy w Polsce 2012 – 2016) wymagające ode mnie codziennego kontaktu z tysiącami ludzi, samodzielnego opracowywania i pracy nad setkami tematów poruszanych w artykułach i filmach.

Mój wysiłek został doceniony m.in. wieloma nominacjami do nagrody Bloger Odpowiedzialny Społecznie lub Najbardziej Wpływowy Bloger (BFG) a także obecnością w rankingu Top 50 Najbardziej Kreatywni w Biznesie (BRIEF 2015).

Na czym się znam?

Zarówno prywatnie jak i zawodowo interesuję się tematami takimi jak:

– ekonomia,

– psychologia biznesu,

– komunikacja,

– internet,

– nowe media i technologie,

– kognitywistyka,

– procesy i narzędzia myślenia,

– optymalizacja procesów,

– projektowanie procesów i innowacji,

– a przede wszystkim zarządzanie strategiczne.

Znam się też na działaniach “kadrowych”, tzn. dobieraniu talentu pod karierę lub rozwoju zawodowego pod posiadane kompetencje. Co jest jednak najistotniejsze: najbardziej pasjonują mnie zawodowo punkty wspólne wszystkich tych dziedzin.

Mogę zatem pomóc osobie prywatnej, organizacji pozarządowej lub firmie w konkretnej dziedzinie, a zarazem mam doświadczenie w traktowaniu problemów holistycznie (“gestaltowo”) przez co oferowane przeze mnie rady lub rozwiązania cechuje wyjątkowa skuteczność.

Nie interesuje mnie “wygenerowanie raportu i po temacie” a raczej takie potraktowanie kwestii, by już nigdy więcej nie generowała strat lub przestojów.

Innymi słowy lubię rozwiązywać problemy tak, by już nigdy nie wróciły.

Jak mogę pomóc?

Analizuję dotychczasowy proces, znajduję trapiące go problemy i powody tych problemów oraz proponuję ogólną strategię poprawy sytuacji, razem z praktycznymi poradami na konkretne działania, najczęściej gotowe do natychmiastowego zastosowania.

Przygotowywane przeze mnie rozwiązania buduję w swoim autorskim systemie pracy.

Jest on oparty o myślenie procesowe, teorię podejmowania decyzji, klasyczne rozwiązania strategiczne oraz regularnie aktualizowaną listę wiodących, współczesnych trendów: biznesowych, psychologicznych i technologicznych.

Zapraszam do kontaktu

Jeśli mogę pomóc z aktualnie przeszkadzającym problemem lub cokolwiek dopowiedzieć czy wyjaśnić niejasność, proszę o kontakt. Mój adres e-mail to czesc@AndrzejTucholski.pl :)

Ciao ,

Andrzej Tucholski

 

 

Autor zdjęcia: Nik MacMillan

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i piszę bloga oraz nagrywam filmy o ogarnianiu fajnego życia.

Lubię łączyć treści przyjemne z pożytecznymi. Dlatego, jeśli zaglądasz tutaj by odpocząć, pewnie podrzucę Ci nowy pomysł. A jeśli zaglądasz w poszukiwaniu rozwiązania, pewnie trochę odpoczniesz.

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial. Jest za darmo!"Umowy Śmieciowe" to serial do czytania opowiadający historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z sobą oraz, bądźmy szczerzy, większością otoczenia. Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych dramatów kawy.


Przeczytaj serial

Pobierz darmowe materiały
i dołącz do 12 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Każdej akcji poświęcam pełną uwagę i dbam, by łączyła doskonałą treść dla moich Odbiorców z pełnym zrealizowaniem wyznaczonych celów dla Klienta.

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to blog dla ludzi, którzy chcą więcej. Prowadzony przeze mnie od 2009 roku należy od lat do najbardziej wpływowych w Polsce. Lubię dobre praktyki i interesuję się szukaniem wspólnych mianowników w filozofii i nauce. Wierzę, że niezależnie od tego co lubi się w życiu robić, można to robić skuteczniej, spokojniej oraz czerpać z tego więcej frajdy. Nie lubię mówić innym co mają robić, więc staram się korzystać z przykładów z literatury oraz z własnego doświadczenia. Każdy wyciągnie z nich tyle, ile uzna za stosowne.

Informacje

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

Niektóre linki na blogu mogą być linkami afiliacyjnymi.

Mam nadzieję, że wszystko u Ciebie gra :)