Cześć!

Nazywam się Andrzej Tucholski i jeśli akurat nie publikuję niczego online, najprawdopodobniej pracuję jako doradca.

Kim jestem?

Niedawno zostałem określony słowami “najspokojniejszy strateg świata” i wydaje mi się, że to celny opis.

Jestem psychologiem i twórcą internetowym.

Jestem absolwentem studiów menedżerskich (Uniwersytet Warszawski oraz Universidade Portucalense) oraz psychologii biznesu (SWPS). Na pierwszych studiach szczególnym zainteresowałem darzyłem wszystkie tematy związane z człowiekiem. Na tych drugich z kolei – wszystkie związane z biznesem. Dało to spójny koktajl umiejętności i kompetencji pozwalających mi na strategiczną pracę zarówno w kontekście rynku, jak i uczestników rynku.

Do tego dochodzi moje doświadczenie z prowadzenia jednego z najbardziej wpływowych blogów w Polsce (Top30 Najbardziej Wpływowi Blogerzy w Polsce 2012 – 2018) wymagające ode mnie codziennego kontaktu z tysiącami ludzi, samodzielnego opracowywania i pracy nad setkami tematów poruszanych w artykułach i filmach. Zajmuję się strategicznym prowadzeniem tej marki, przygotowywaniem treści oraz komunikacji od 2009 roku.

Mój wysiłek został doceniony m.in. wieloma nominacjami do nagrody Bloger Odpowiedzialny Społecznie lub Najbardziej Wpływowy Bloger (BFG) a także obecnością w rankingu Top 50 Najbardziej Kreatywni w Biznesie (BRIEF 2015).

Na czym się znam?

Zarówno prywatnie jak i zawodowo interesuję się tematami takimi jak:

– psychologia biznesu,

– komunikacja,

– internet,

– budowanie i komunikowanie marki,

– nowe media i technologie,

– procesy i narzędzia uwagi oraz pamięci,

– projektowanie i optymalizacja procesów,

– a także zarządzanie strategiczne.

Znam się też na działaniach “kadrowych”, tzn. dobieraniu talentu pod karierę lub rozwoju zawodowego pod posiadane kompetencje. Co jest jednak najistotniejsze: najbardziej pasjonują mnie zawodowo punkty wspólne wszystkich tych dziedzin.

Mogę zatem pomóc osobie prywatnej, organizacji pozarządowej lub firmie w konkretnej dziedzinie, a zarazem mam doświadczenie w traktowaniu problemów holistycznie (“gestaltowo”) przez co oferowane przeze mnie rady lub rozwiązania cechuje wyjątkowa skuteczność.

Nie interesuje mnie “wygenerowanie raportu i po temacie” a raczej takie potraktowanie kwestii, by już nigdy więcej nie generowała strat lub przestojów.

Innymi słowy lubię rozwiązywać problemy tak, by już nigdy nie wróciły.

Jak mogę pomóc?

Analizuję dotychczasowy proces, znajduję trapiące go problemy i powody tych problemów oraz proponuję ogólną strategię poprawy sytuacji, razem z praktycznymi poradami na konkretne działania, najczęściej gotowe do natychmiastowego zastosowania.

Przygotowywane przeze mnie rozwiązania buduję w swoim autorskim systemie pracy.

Jest on oparty o myślenie procesowe, teorię podejmowania decyzji, klasyczne rozwiązania strategiczne oraz regularnie aktualizowaną listę wiodących, współczesnych trendów: biznesowych, psychologicznych i technologicznych.

Zapraszam do kontaktu

Jeśli mogę pomóc z aktualnie przeszkadzającym problemem lub cokolwiek dopowiedzieć czy wyjaśnić niejasność, proszę o kontakt. Mój adres e-mail to czesc@AndrzejTucholski.pl :)

Ciao ,

Andrzej Tucholski

 

Autor zdjęcia: Nik MacMillan

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!