Cześć!

Nazywam się Andrzej Tucholski i miło mi Cię tu widzieć!

Jestem dyplomowanym menedżerem i magistrem psychologii biznesu. Lubię dobre praktyki i interesuję się szukaniem wspólnych mianowników w filozofii i nauce. Prowadzę bloga i kanał video poświęcone strategiom projektowania fajnego, udanego życia. Mieszam na nich porady dotyczące lepszej pracy z lepszym odpoczynkiem.

Piszę serial literacki Umowy Śmieciowe. Można go za darmo znaleźć na łamach tego bloga. Opowiada historię Hanny Wróbel, młodej dziewczyny, która przyjechała do Warszawy do pierwszej pracy i dosłownie WSZYSTKO sprzysięgło się przeciwko niej. Przed Czytelnikiem zostaje postawione pytanie: czy na poradzenie sobie z problemami aby na pewno starczy kawy?

Organizuję sporo nakierowanych na poznawanie się i komunikację akcji. Najważniejsze z nich to polecenia #NiedzielaDzielenia oraz akcja SHARE WEEK. Przygotowuję też kawę w Sekretnej Kawiarni oraz ukrywam przed światem Tajemną Listę.

Występuję publicznie. Na zaproszenia różnych instytucji prowadzę szkolenia dla NGOsów, start-upów lub – generalnie – kreatywnych ludzi. Zdarzyło mi się też być współprowadzącym segment poświęcony internetowym trendom w programie “Świat Się Kręci”, TVP1. Dzięki rewelacyjnej redakcji opowiadaliśmy Polsce m.in. o Instagramie czy Vinie.

Z powodu mojego doświadczenia (głównie blogowego, choć wykształcenie i inne projekty też były brane pod uwagę) miałem przyjemność być zaproszonym na anteny TVN i TVP, na fale BBC Radio, RMF Classic, TOK FM, Radia Czwórka i Radia Kampus oraz na łamy kilku wpływowych, polskich magazynów. Oraz jednego duńskiego.

Historia bloga

Blog AndrzejTucholski.pl powstał w sierpniu 2009 roku. Początkowo nazywał się Tucholski.eu, potem jestKultura.pl. W zamyśle miał być blogiem o kulturze, lecz szybko przeskoczył na podejście bardziej lifestyle’owe. Promowałem na nim światopogląd, że kultura to najlepszy styl na życie. Wpisy były pomieszaniem muzyki, książek, gier, filmów, inspiracji, podróży i przemyśleń na kwestie społeczne.

Z czasem doszła psychologia, z której ostatecznie uczyniłem motyw przewodni całości. W tej chwili AndrzejTucholski.pl to blog poświęcony dobrym praktykom i , w skrócie, strategiom projektowania życia. Czasem dodam odrobinę miejskiego lifestyle’u. Wierzę, że niezależnie od tego, co się kocha w życiu robić, istnieją pewne kompetencje i umiejętności, dzięki którym można robić to lepiej i czerpać z życia więcej frajdy.

A najlepsze, że nie jest to znowu takie trudne.

Wyróżnienia

– Ścisłe TOP 30 najbardziej wpływowych blogerów w Polsce (ranking Jasona Hunta)

– Jeden z 50 najbardziej kreatywnych w biznesie w Polsce (miejsce 33, ranking magazynu Brief)

– Jeden z 15 najszybciej kojarzonych + najbardziej rozpoznawalnych + najchętniej polecanych specjalistom blogów w Polsce (badanie świadomości spontanicznej w raporcie Blogosfera 2012 – Badanie Opinii Marketerów)

– Nominowany do nagrody BFG 2013 Awards w kategorii „Najbardziej wpływowy bloger”

– Laureat wyróżnienia “Bloger pełen kultury” przyznawanego przez miasto Wrocław we współpracy z Blogowigilią 2014.

– Swego czasu jedyny blog o kulturze i miejskim lifestyle’u w swojej skali (grafiki Blog Forum Gdańsk 2012)

Autorami moich zdjęć na blogu są Zoé Namêche oraz Michał Kula.

Ciao ,

Andrzej Tucholski

 

Cześć! Nazywam się Andrzej Tucholski i miło mi Cię tu widzieć!

Jestem dyplomowanym menedżerem i magistrem psychologii biznesu.

Lubię dobre praktyki i interesuję się szukaniem wspólnych mianowników w filozofii i nauce.

Prowadzę bloga i kanał video poświęcone strategiom projektowania fajnego, udanego życia.

Organizuję polecenia #NiedzielaDzielenia, serię #SąSuper oraz akcję SHARE WEEK.

Przygotowuję kawę w Sekretnej Kawiarni oraz ukrywam przed światem Tajemną Listę.

Facebook

Na fanpage wrzucam informacje o nowych premierach i statusy tak długie że same powinny być artykułami. Uwaga: polecam dużo fajnych ludzi i często zachęcam do chwalenia się.

YouTube

Od czasu do czasu montuję na statywie kamerkę i opowiadam jej coś o skuteczności, podejmowaniu decyzji lub stoicyzmie. Uwaga: bywa nieostro, bo sporo macham rękoma.

Instagram

Kulisy mojej pracy, ładne ujęcia Warszawy, spore ilości książek, kawy i podróży archiwizuję amatorskimi fotkami na Instagramie. Uwaga: zdarzają się selfie.

Instagram

Pierwszy raz?

Prowadzę tego bloga od 2009 roku. Opublikowałem tu ponad 1000 wpisów. To dużo treści, więc przygotowałem dla Ciebie drobne wsparcie. Przeczytaj o czym jest to miejsce, kim jestem ja i od czego warto zacząć lekturę na specjalnej stronie powitalnej.

Dołącz do 11 000+ Czytelników
I zapisz się do Tajemnej Listy

Każdy odbiorca newslettera dostaje w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do nowych artykułów
  • skoroszyty Excel pomocne w organizacji życia
  • plakaty i prezentacje z najważniejszymi informacjami

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to blog dla ludzi, którzy chcą więcej. Prowadzony przeze mnie od 2009 roku należy od lat do najbardziej wpływowych w Polsce. Lubię dobre praktyki i interesuję się szukaniem wspólnych mianowników w filozofii i nauce. Wierzę, że niezależnie od tego co lubi się w życiu robić, można to robić skuteczniej, spokojniej oraz czerpać z tego więcej frajdy. Nie lubię mówić innym co mają robić, więc staram się korzystać z przykładów z literatury oraz z własnego doświadczenia. Każdy wyciągnie z nich tyle, ile uzna za stosowne.

Informacje

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

Niektóre linki na blogu mogą być linkami afiliacyjnymi.

Mam nadzieję, że wszystko u Ciebie gra :)