ZGŁOSZENIA OTWARTE – start poleceń SHARE WEEK 2020

Czas czytania: około 8 minut • Blogowe
 

Zaczynamy SHARE WEEK 2020. Trudno mi wyobrazić sobie lepszy czas na kontaktowanie się przez internet niż teraz, gdy kontaktowanie się na żywo zostało nam brutalnie odebrane. Siedzimy więc wszyscy osobno. Ale siedzimy, bądź co bądź, razem.

Dlatego tegoroczną edycję akcji SHARE WEEK uruchamiam z bardzo mieszanymi uczuciami, a zarazem pełen nadziei.

Bo widzisz, pierwszy raz postanowiłem, by czas trwania zgłoszeń nałożył się na Wielkanoc. Nie jest to optymalny termin. W normalnych warunkach wszyscy byliby w rozjazdach i ciężko by było koordynować setki poleceń przy wątpliwym dostępie do internetu.

Ale tegoroczne święta niewiele będą miały z normą i pewnie wielu z nas spędzi je inaczej niż by chciało. Pewnie wielu z nas będzie miało gorsze nastroje, niż co roku.

Dlatego, tak sobie pomyślałem, przydamy się.

Przydamy się my, twórcy.

Dla odwrócenia uwagi. Dla rozpogodzenia ducha. Dla dodania otuchy.

To właśnie w takich czasach trzeba z całych sił pisać o innych ludziach dobre rzeczy, by wesprzeć się nawzajem i by pokazać powszechnie, że jak się chce, to można.

Dlatego – hyc!

Oto tegoroczny SHARE WEEK. Dziwny jakiś, ale nasz.

Stwórzmy go razem, okej? :)

Co to jest SHARE WEEK?

SHARE WEEK to mój autorski pomysł polecania się blogerów przez innych blogerów. Największy taki projekt w Polsce i jeden z większych na świecie.

Ogłaszam go co roku wczesną wiosną. Ludzie piszą swoje polecenia, wypełniają mój formularz, a ja po zebraniu zgłoszeń publikuję podsumowanie.

W efekcie na setkach blogów powstają listy polecające a masa autorów poznaje się i nawzajem wspiera. Potem, w rramach wisienki na torcie, akcję finalizuje symboliczne podsumowanie ze “zwycięzcami” :)

Trzy zalety akcji SHARE WEEK

Po pierwsze – osoby piszące blogi to najbardziej “wytrawni” czytelnicy blogów. Powstaje więc fantastyczna lista godnych uwagi blogerek i blogerów, których naprawdę warto śledzić.

Po drugie – twórcy otwierają się na siebie nawzajem jako tworzący koleżanki i koledzy. I zawiązują się prawdziwe relacje!

Po trzecie – pokazujemy naszym Czytelnikom kogo cenimy, i kim się inspirujemy.

W skrócie jest to więc… łańcuszek

Prosta zabawa, mało naukowa, bez udziwnień, ale za to z bardzopoprawnymi wartościami stojącymi na jej straży. Bardzo idealistyczna i wierząca w piękny internet. Ale hej, jeśli nie my mamy w niego wierzyć to kto niby? :)

Poprzednie edycje możecie obejrzeć tutaj:


Chcę wziąć udział – CO ROBIĘ?

Publikujesz na swoim blogu notkę, w której polecasz blogerów, których lubisz. Link do niej wklejasz w komentarzu pod tym wpisem. Link do niej (oraz polecane adresy) podajesz też w formularzu, który znajdziesz poniżej.

Spełnienie tych 3 wymogów sprawia, że Twój głos jest ważny :)

PEŁNE ZASADY SHARE WEEK

A teraz to samo, tylko szerzej. Zasad jest mało i są proste, ale będę bardzo wdzięczny za ich przestrzeganie :)

1. Akcja trwa od 6 kwietnia do 19 kwietnia. W tym czasie możecie publikować zgłoszenia i dodawać je do formularza.

2. Podsumowanie pojawi się po pewnym czasie od zamknięcia zgłoszeń (liczę je sam, więc potrzebuję od 2 do 4 tygodni).

3. Jeśli chcesz wziąć udział w SHARE WEEK 2020: w trakcie trwania akcji wrzuć na swojego bloga notkę, w której polecasz autorów, którzy Cię inspirują i których naprawdę lubisz. Potem link do tego zestawienia wklej do komentarzy pod tym wpisem. A potem swoje polecenia wklep jeszcze raz, do formularza poniżej.

4. Kryterium jest JAKOŚĆ i ISTOTNOŚĆ danego twórcy w Twoim życiu (zasięgi, popularność itp. są mniej istotne; liczy się WPŁYW jaki ta osoba ma na Twoje blogowanie lub Twoje postrzeganie świata. Innymi słowy – dziel się tymi, których podziwiasz!)

5. Przypominam: link do swojego materiału blogowego wrzucasz do komentarzy POD TYM WPISEM

6. Przypominam: swoje polecenia przepisujesz też do FORMULARZA PONIŻEJ

7. Źle uzupełnione, błędne zgłoszenia NIE BĘDĄ BRANE POD UWAGĘ. No niestety :< Literówka niweluje głos na twórcę. Przez lata poprawiałem takie rzeczy za ludzi, ale gdy mam do czynienia z 300+ osobami, które zostawiają w tabelce 5000+ danych to, fizycznie, nie daję rady. Tak więc jeśli chcesz wziąć udział w podsumowaniu SHARE WEEK to, ładnie proszę, uzupełnij formularz dokładnie. Dzięki :)

8. Możecie na końcu dać znać poleconym osobom, że je lubicie!


Moje polecenia SHARE WEEK 2020

Ze swojej strony – bo trzeba dać przykład, jak wyglądają zgłoszenia! – chcę polecić następującą trójkę. Bardzo ich lubię i wierzę, że też znajdziecie na ich stronach dużo wartości :

Moje polecenie SHARE WEEK 2020 - Eliza Wydrych.

Eliza Wydrych-Strzelecka. Moja koleżanka od najwcześniejszych dni blogowania. Wspaniała kobieta, tęgi mózg i wytrawna businesswoman. A przy okazji obdarzona brawurowym poczuciem humoru pani psycholog, do której naprawdę można zajrzeć, gdy serce tak podpowiada.

Autorka wyjątkowego ebooka o sprzedawaniu ebooków (sam z niego teraz korzystam, bo zbliża się premiera mojego pierwszego ebooka – o tej decyzji opowiem więcej wkrótce) oraz wspaniałego poradnika o stosowaniu hasztagów na instagramie.

(Niedawno w jednej rozmowie tak mi przeryła głowę, że nadal trochę dymię – w oparciu o jej rady zmieniłem w całości swoją strategię na jeden z moich głównych kanałów komunikacyjnych!)

Eliza to klasa sama w sobie. Nie wiem jak to robi, że po 10+ latach w branży jej każdy kolejny sezon twórczości jest lepszy i pełen jeszcze lepszych pomysłów od ostatniego.

Moje polecenie SHARE WEEK 2020 - Kasia Gandor.

Kasia Gandor. Propagatorka nauki, rozbijaczka mitów, domorosła animatorka i – patrząc przekrojowo – wspaniały człowiek. Zawsze napawa mnie radością myśl, że się znamy i że te kilka razy przyszło nam razem wypić kawkę snując dosyć nierozsądne pomysły dotyczące formatów na youtubie (Kasia, ten pomysł z akwarium i pytaniami i zgadywaniem odpowiedzi to mi się nadal podoba jbc nie).

Od niedawna prowadzi cykl dokumentalny UNFOLD, przy którym mogą się schować mające stukrotnie większe budżety produkcje netflixa. Patrzy na świat szeroką soczewką – opowiada o ekologii, kończeniu się wody, kończeniu się piasku ale też, by być na bieżąco, opowiada o koronawirusie.

Tak, że gigantyczne media też mogą się schować.

Przy Kasi generalnie można się schować. Taka z niej agentka.

Moje polecenie SHARE WEEK 2020 - Weronika Truszczyńska.

Weronika Truszczyńska. “Youtuberka z Chin”, chociaż to umniejszające określenie. Barwna postać i akurat absolutnie nie mam na myśli jej włosów. Przenikliwy obserwator, chociaż pewnie użyje tego skilla by Cię lekko zdissować. Fajna dziewczyna. A przy tym brawurowy twórca wideo.

Często siedzi w Azji, dużo nagrywa o tym, jak tam wygląda codzienność. I ta urocza, i ta paskudna. Sporo pokazuje i tylko czasem zastanawiam się nad tym, czy na bank takie filmy mogą być wgrywane bez VPNa. Od niedawna świetnie (i estetycznie) komentuje bieżące sprawy – pusty Szanghaj czy domniemany koniec epidemii w Chinach.

To dla takich głów i dla takiej odwagi powstał YouTube.

Weronika, jak następnym razem znowu horda ludzi spróbuje przy nas wleźć do wyjątkowo małego samochodziku to też się pchamy, tym razem bez wymówek.


Formularz zgłoszeniowy SHARE WEEK 2020

Wszystkie zgłoszenia wysłane po godzinie 23:59:59 dnia 19.04.2020 nie będą brane pod uwagę.


Przy okazji zapraszam na NOWĄ KONFERENCJĘ!

Skoro mam już Waszą uwagę to chcę też dać znać, że już wkrótce odbędzie się pierwsza edycja zupełnie nowej konferencji nazwanej swojsko TWÓRCA: NEXT LEVEL.

TNL odbędzie się online (z wiadomych względów) i będziecie mogli tam posłuchać jak treści do internetu tworzą najlepsi z najlepszych. W menu czeka Eliza Wydrych-Strzelecka ucząca jak wydać ebooka, Cyber Marian uczący jak montować filmy, Magdalena Komsta ucząca o zarabianiu na bezpłatnych webinarach, Maciej Trojanowicz tłumaczący, czy influencer potrzebuje menegera i wiele, wiele, wiele więcej super nazwisk przybliżających najprzydatniejsze elementy influencerkiego biznesu w necie.

Ja przyjadę do Was ze szkoleniem “SPRZEDAŻ KURSÓW ONLINE – skoro wszyscy twierdzą, że jest taka łatwa, to czemu tak niewielu zarabia?” i dowiecie się z niego dlaczego kursom online jest bliżej do naleśników niż książek. A także dowiecie się, czemu na jednym ze swoich kursów straciłem tysiąc złotych, a na innym zarobiłem pięćdziesiąt tysięcy.

A potem krok po kroku pokażę, jak zadbać, by Wasz kolejny kurs online na bank znalazł się w tej drugiej kategorii.

Aha – WAŻNA SPRAWA – pewnie widzicie na tym bannerze, że na hasło “TUCHOLSKI” dostaniecie rabat. To prawda! Każdy prelegent ma swój kod, która warto podać przy rejestracji by dostać zniżkę 50zł a przy okazji powiedzieć organizatorom, że wie się o konferencji od tego konkretnego prelegenta. Jeśli macie ochotę pomóc w ten sposób innemu prelegentowi to wspieram to totalnie! Ale jakiś kod wpiszcie na pewno, bo jednak pięć dych piechotą nie chodzi :D

A jeśli macie ochotę pomóc mi to będzie mi miło :)

Podsumowując: kod TUCHOLSKI daje zniżkę 50zł. Skorzystajcie z niego!

Przedsprzedaż trwa jeszcze parę chwil, a sama konferencja odbędzie się pod koniec kwietnia. Widzimy się!


Częste pytania i odpowiedzi dotyczące akcji SHARE WEEK

Q: Czy mogę polecić więcej niż trzech blogerów?

A: W swoim wpisie rób co chcesz, ale do formularza wrzuć wyłącznie trójkę, którą polecasz NAJBARDZIEJ.

Q: Czy mogę zaprosić swoich Czytelników do tworzenia własnych list?

A: Jak najbardziej! Przypomnij im jednak, że aby ich głosy były liczone, muszą trzy najważniejsze polecenia przepuścić przez formularz w tym wpisie.

Q: Czy mogę poinformować poleconych przeze mnie autorów, że to zrobiłem?

A: Tak, ale nie nagabuj ich, by sami wzięli udział. SHARE WEEK to co prawda łańcuszek, ale bardzo grzeczny. Jeśli będą chcieli to będzie super, ale jeśli ktoś ma inne priorytety lub po prostu nie czuje tego ruchu to nikogo do niczego nie zmuszamy :)

Q: A co jeśli bloga, którego chcę polecić, czyta mało ludzi?

A: To dobrze, pomożesz mu się wypromować :) SHARE WEEK ma pokazywać treści wysokiej jakości i na przestrzeni ostatnich trzech lat widzę, że większość uczestników akcji wychodzi z założenia „duży sobie sam poradzi” i właśnie skupia się na mniej znanych autorach. Bardzo mnie to cieszy.

Ufff. I to tyle ode mnie. Teraz Wasza kolej.

Macie dwa tygodnie.

Dodajmy sobie wszyscy razem sporo otuchy, bo to teraz ważne, okej?

Czas: start!

Ciao ,

Andrzej Tucholski

 

Zdjęcie: Linus Nylund.

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies