Autor: Andrzej Tucholski | 22 maja 2020 | Komentarze:
Czas czytania: około 6 minut

NAJCHĘTNIEJ POLECANI BLOGERZY 2020 – Wyniki akcji SHARE WEEK

Oto wyniki tegorocznej akcji SHARE WEEK! Najchętniej polecani blogerzy 2020 – zgodnie z tym, co zaproponowali w swoich zestawieniach inni blogerzy. Łańcuszek, choć wyjątkowo skromny, dotarł gdzie trzeba :)

Wyniki nie są ani naukowe, ani statystycznie wiążące, ani nie prezentują nijak sensownego przekroju polskiej sceny blogowej. Są za to od serca, bo mało kto tak dobrze umie rozpoznać dobrego bloga, co właśnie inny bloger. Ta myśl przyświecała SW od samego początku i nadal ma się świetnie :)

Jest to jeden ze skromniejszych SHARE WEEKów biorąc pod uwagę poprzednie lata, ale skoro ta akcja i tak jest szczytem nieformalności (a do tego wypadła idealnie w trakcie Świąt Wielkanocnych & pandemicznego lockdownu) to mam tutaj tylko do powiedzenia, że strasznie to wszystko udanie idzie!

Jak czytać zestawienie SHARE WEEK?

SHARE WEEK to zestawienie twórców, którzy w danym roku najbardziej inspirują innych twórców.

Liczy się “jakość”, fajność, wpływ tekstów na życia innych autorów. Liczy się to, kogo się akurat najbardziej, mówiąc kolokwialnie, “kocha” :) Nie jest to w żadnym wypadku ścisły ranking. Mamy za to do czynienia ze wspaniałym wglądem w spektrum uwagi blogosfery oraz szansę na podejrzenie trendów wzrostowych, zanim jeszcze staną się wielkie.

Ze względu na charakterystykę akcji SHARE WEEK, duże i bardzo znane blogi często dostają mało poleceń. W efekcie “duzi”, tacy jak Michał Szafrański czy Joanna Pachla bardzo rzadko znajdują się wysoko.

Od lat próbuję tak sformułować myśl przewodnią akcji SHARE WEEK, by uczestnicy w lot “złapali”, że chodzi o nowsze nazwiska, a nie tytanów, którzy “przeżyją” bez wspomnienia tutaj.

W tym roku, tak jak i w poprzednim, udało się to wyśmienicie.

Mój ulubiony “papierek lakmusowy” to liczba poleceń… mnie samego. W tym roku wyniosła dwa głosy, czyli idealnie :)

Opisy po myślnikach są skrótem najczęstszych lub najważniejszych argumentacji, które uczestnicy akcji dopisywali do danej autorki lub autora.

Kolejność wewnątrz grup nie odgrywa większej roli.

Jeśli widziałaś/widziałeś się na trzech lub więcej poleceniach ale nie ma Cię w tym zestawieniu to na 99,99% linkujący do Ciebie blogerzy nie wrzucili swoich zgłoszeń w formularz. Niestety, nie mam na to wpływu bo i fizycznie nie jestem w stanie “ręcznie” przejrzeć każdej strony, która w ostatnim miesiącu użyła słów SHARE WEEK. Zgodnie z zapowiedzią z regulaminu, formularz jest jedynym wiążącym źródłem głosów.

No dobra.

Oto najchętniej polecani blogerzy wg akcji SHARE WEEK 2020

Grupa złota – 4 głosy

Gosiarella – “Za łączenie w jednym miejscu tak różnych tematów, że na pierwszy rzut oka nie pasowałyby do siebie nigdy. Do tego rzetelny research i dużą dawkę humoru.”

Aniamaluje – “Ania Kęska to jest dziewczyna-rakieta. Pewna siebie, świadoma i niesamowicie odważna! Uwielbiam oglądać jej relacje z samotnych podróży po świecie, kiedy robi takie rzeczy, które nam dziewczynom zawsze się odradza, bo dziewczynom nie wypada, bo to jest niebezpieczne albo nierozsądne. Po prostu robi to, na co ma ochotę, a nie to, co jest odpowiednie dla dziewczyn. Szczerze mówiąc, to otwiera oczy każdej z nas, której w domu czy w szkole zawsze powtarzano, co dziewczyny mogą, a czego nie mogą. Ania jest dla mnie wzorem prawdziwego kobiecego wyzwolenia.”

Bajkonurek – “Za podejmowanie się bardzo różnych tematów w ciekawy sposób i z zachowaniem odpowiedniego balansu.”

Czary-Marty – “To świetny blog, na którym znajdziecie wiele porad, które ułatwiają codzienne życie oraz recenzje produktów, które warto kupić.”

eM poleca – “Za podejmowanie w swoich wpisach w ciekawy sposób tematyki kpopu i dram koreańskich, a także za przwodniki po książkach danego autora, które wielokrotnie mi pomogły.”

Matka też człowiek – “Za udowadnianie, że macierzyństwo może być fajne.”

Madka Roku – “Kolejna młoda mama w czasach kwarantanny :) Kasia ma jakieś supermoce, bo choć jej czas wypełnia trójka dzieci o bardzo silnych osobowościach, udaje jej się znaleźć czas na prowadzenie bloga, a także na pracę nad książką! Blog Madki Roku zmienił się nieco od czasu, gdy poprzednio polecałam go Wam w ramach #shareweek2019. Coraz więcej na nim treści opisujących dolę początkującej pisarki. Można przeczytać nawet fragment powieści, nad którą pracuje Kasia! Gdyby komuś umknęło – Madka Roku jest autorką bajki “O królewiczu, który się odważył”, laureatką nagrody literackiej Piórko 2019. Jak na osobę, która odniosła tak wielki sukces, jest wręcz niespotykanie skromna :)”

Monika WB – “Jej blog to samo życie i zdrowe podejście do niego.”

Pani Swojego Czasu – “Tak wiem, blog dla Pań, które chcą zarządzać sobą w czasie. A ja nie jestem Panią ;) Jednakże to dzięki Oli podcastom przez ponad 3 miesiące miałem siłę iść dalej — czekam na nowe odcinki. Olu, za Twój humor i energię, które widać w treściach mówionych i pisanych, wielkie dzięki.”

Grupa srebrna – 3 głosy

Life Geek, Szczęśliwa siódemka, unSerious, Zwierz Popkulturalny

SHARE WEEK 2020 w liczbach

W tegorocznej edycji akcji SHARE WEEK 92 uczestników oddało razem 276 głosy na 213 autorów.

Dokładnie 172 osób dostało po 1 głosie, ponadto 28 osób dostało po 2 głosy.

Ten cwaniak, który próbował uzupełnić formularz kilkukrotnie, by nabić swoje głosy dostaje dożywotniego bana na przyszłe edycje :) Bardzo późno to wyszło z danych i zmarnowało sporo czasu. Gratuluję próby psucia pozbawionej budżetu, robionej z dobrej woli akcji pomagającej nowym twórcom zaistnieć.

Co dalej?

No, słuchajcie, ode mnie to tyle :)

Ogłosiłem początek SHARE WEEK, ogłosiłem koniec, opublikowałem wyniki. Najlepszym pomysłem na teraz będzie poklikanie w znajdujące się powyżej linki i zobaczenie, kogo i po co czyta blogosfera. Każda z widniejących tam nazw oznacza pozytywnie zakręconego człowieka, któremu przyszło do głowy, że wrzucanie ogromnych ilości darmowych treści do netu to super pomysł. Nie potrafię odmówić temu sposobowi myślenia pewnego uroku :)

Lubię to, że wszyscy tworzymy i mam nadzieję, że będziemy tworzyć tylko lepiej.

A teraz pozwolicie, że sam trochę sobie powędruję po tych fajnych blogach.

*Dodaje do zakładek”* ;)

Ciao ,

Andrzej Tucholski

 

Zdjęcie: Holger Link ze zbiorów Unsplash.

Jeszcze dzisiaj przerwij stagnację i zmień swoje życie na lepsze!

Proponuję Ci dwie przełomowe książki. „Pomysł na siebie w tydzień” to 21 narzędzi, dzięki którym szybko znajdziesz nową koncepcję na to, co chcesz robić i kim chcesz być. Te wnioski przekujesz w rzeczywistość dzięki „#mikronawykom” – to kompletne narzędzie, dzięki któremu zbudujesz skuteczny system mikronawyków prowadzących Cię przez wszystkie wymarzone plany.

Razem ponad 340 stron wiedzy, narzędzi, ćwiczeń i arkuszy. Zaufało im już ponad 1000 Klientów!

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!