NAJCHĘTNIEJ POLECANI BLOGERZY 2020 – Wyniki akcji SHARE WEEK

Czas czytania: około 6 minut • Blogowe
 

Oto wyniki tegorocznej akcji SHARE WEEK! Najchętniej polecani blogerzy 2020 – zgodnie z tym, co zaproponowali w swoich zestawieniach inni blogerzy. Łańcuszek, choć wyjątkowo skromny, dotarł gdzie trzeba :)

Wyniki nie są ani naukowe, ani statystycznie wiążące, ani nie prezentują nijak sensownego przekroju polskiej sceny blogowej. Są za to od serca, bo mało kto tak dobrze umie rozpoznać dobrego bloga, co właśnie inny bloger. Ta myśl przyświecała SW od samego początku i nadal ma się świetnie :)

Jest to jeden ze skromniejszych SHARE WEEKów biorąc pod uwagę poprzednie lata, ale skoro ta akcja i tak jest szczytem nieformalności (a do tego wypadła idealnie w trakcie Świąt Wielkanocnych & pandemicznego lockdownu) to mam tutaj tylko do powiedzenia, że strasznie to wszystko udanie idzie!

Jak czytać zestawienie SHARE WEEK?

SHARE WEEK to zestawienie twórców, którzy w danym roku najbardziej inspirują innych twórców.

Liczy się “jakość”, fajność, wpływ tekstów na życia innych autorów. Liczy się to, kogo się akurat najbardziej, mówiąc kolokwialnie, “kocha” :) Nie jest to w żadnym wypadku ścisły ranking. Mamy za to do czynienia ze wspaniałym wglądem w spektrum uwagi blogosfery oraz szansę na podejrzenie trendów wzrostowych, zanim jeszcze staną się wielkie.

Ze względu na charakterystykę akcji SHARE WEEK, duże i bardzo znane blogi często dostają mało poleceń. W efekcie “duzi”, tacy jak Michał Szafrański czy Joanna Pachla bardzo rzadko znajdują się wysoko.

Od lat próbuję tak sformułować myśl przewodnią akcji SHARE WEEK, by uczestnicy w lot “złapali”, że chodzi o nowsze nazwiska, a nie tytanów, którzy “przeżyją” bez wspomnienia tutaj.

W tym roku, tak jak i w poprzednim, udało się to wyśmienicie.

Mój ulubiony “papierek lakmusowy” to liczba poleceń… mnie samego. W tym roku wyniosła dwa głosy, czyli idealnie :)

Opisy po myślnikach są skrótem najczęstszych lub najważniejszych argumentacji, które uczestnicy akcji dopisywali do danej autorki lub autora.

Kolejność wewnątrz grup nie odgrywa większej roli.

Jeśli widziałaś/widziałeś się na trzech lub więcej poleceniach ale nie ma Cię w tym zestawieniu to na 99,99% linkujący do Ciebie blogerzy nie wrzucili swoich zgłoszeń w formularz. Niestety, nie mam na to wpływu bo i fizycznie nie jestem w stanie “ręcznie” przejrzeć każdej strony, która w ostatnim miesiącu użyła słów SHARE WEEK. Zgodnie z zapowiedzią z regulaminu, formularz jest jedynym wiążącym źródłem głosów.

No dobra.

Oto najchętniej polecani blogerzy wg akcji SHARE WEEK 2020

Grupa złota – 4 głosy

Gosiarella – “Za łączenie w jednym miejscu tak różnych tematów, że na pierwszy rzut oka nie pasowałyby do siebie nigdy. Do tego rzetelny research i dużą dawkę humoru.”

Aniamaluje – “Ania Kęska to jest dziewczyna-rakieta. Pewna siebie, świadoma i niesamowicie odważna! Uwielbiam oglądać jej relacje z samotnych podróży po świecie, kiedy robi takie rzeczy, które nam dziewczynom zawsze się odradza, bo dziewczynom nie wypada, bo to jest niebezpieczne albo nierozsądne. Po prostu robi to, na co ma ochotę, a nie to, co jest odpowiednie dla dziewczyn. Szczerze mówiąc, to otwiera oczy każdej z nas, której w domu czy w szkole zawsze powtarzano, co dziewczyny mogą, a czego nie mogą. Ania jest dla mnie wzorem prawdziwego kobiecego wyzwolenia.”

Bajkonurek – “Za podejmowanie się bardzo różnych tematów w ciekawy sposób i z zachowaniem odpowiedniego balansu.”

Czary-Marty – “To świetny blog, na którym znajdziecie wiele porad, które ułatwiają codzienne życie oraz recenzje produktów, które warto kupić.”

eM poleca – “Za podejmowanie w swoich wpisach w ciekawy sposób tematyki kpopu i dram koreańskich, a także za przwodniki po książkach danego autora, które wielokrotnie mi pomogły.”

Matka też człowiek – “Za udowadnianie, że macierzyństwo może być fajne.”

Madka Roku – “Kolejna młoda mama w czasach kwarantanny :) Kasia ma jakieś supermoce, bo choć jej czas wypełnia trójka dzieci o bardzo silnych osobowościach, udaje jej się znaleźć czas na prowadzenie bloga, a także na pracę nad książką! Blog Madki Roku zmienił się nieco od czasu, gdy poprzednio polecałam go Wam w ramach #shareweek2019. Coraz więcej na nim treści opisujących dolę początkującej pisarki. Można przeczytać nawet fragment powieści, nad którą pracuje Kasia! Gdyby komuś umknęło – Madka Roku jest autorką bajki “O królewiczu, który się odważył”, laureatką nagrody literackiej Piórko 2019. Jak na osobę, która odniosła tak wielki sukces, jest wręcz niespotykanie skromna :)”

Monika WB – “Jej blog to samo życie i zdrowe podejście do niego.”

Pani Swojego Czasu – “Tak wiem, blog dla Pań, które chcą zarządzać sobą w czasie. A ja nie jestem Panią ;) Jednakże to dzięki Oli podcastom przez ponad 3 miesiące miałem siłę iść dalej — czekam na nowe odcinki. Olu, za Twój humor i energię, które widać w treściach mówionych i pisanych, wielkie dzięki.”

Grupa srebrna – 3 głosy

Life Geek, Szczęśliwa siódemka, unSerious, Zwierz Popkulturalny

SHARE WEEK 2020 w liczbach

W tegorocznej edycji akcji SHARE WEEK 92 uczestników oddało razem 276 głosy na 213 autorów.

Dokładnie 172 osób dostało po 1 głosie, ponadto 28 osób dostało po 2 głosy.

Ten cwaniak, który próbował uzupełnić formularz kilkukrotnie, by nabić swoje głosy dostaje dożywotniego bana na przyszłe edycje :) Bardzo późno to wyszło z danych i zmarnowało sporo czasu. Gratuluję próby psucia pozbawionej budżetu, robionej z dobrej woli akcji pomagającej nowym twórcom zaistnieć.

Co dalej?

No, słuchajcie, ode mnie to tyle :)

Ogłosiłem początek SHARE WEEK, ogłosiłem koniec, opublikowałem wyniki. Najlepszym pomysłem na teraz będzie poklikanie w znajdujące się powyżej linki i zobaczenie, kogo i po co czyta blogosfera. Każda z widniejących tam nazw oznacza pozytywnie zakręconego człowieka, któremu przyszło do głowy, że wrzucanie ogromnych ilości darmowych treści do netu to super pomysł. Nie potrafię odmówić temu sposobowi myślenia pewnego uroku :)

Lubię to, że wszyscy tworzymy i mam nadzieję, że będziemy tworzyć tylko lepiej.

A teraz pozwolicie, że sam trochę sobie powędruję po tych fajnych blogach.

*Dodaje do zakładek”* ;)

Ciao ,

Andrzej Tucholski

 

Zdjęcie: Holger Link ze zbiorów Unsplash.

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies