Autor: Andrzej Tucholski | 18 marca 2019 | Komentarze:
Czas czytania: około 8 minut

ZGŁOSZENIA OTWARTE – start akcji SHARE WEEK 2019

SHARE WEEK 2019. Twórcy internetowi przejęli świat. Przeprowadzają wywiady z prezydentem Stanów Zjednoczonych, wyprzedają całe nakłady produktów ze sklepów, zbierają setki tysięcy złotych na akcje charytatywne.

Niezależnie od Waszej skali, niezależnie od Waszego medium: to o Was.

Rzucacie na mnie codziennie okiem z kolejnych okładek czasopism lub obwolut książek w księgarniach. Regularnie widzę Was w telewizji. Czytam Wasze teksty i oglądam Wasze filmy, i lubię Wasze zdjęcia, a Wy je tworzycie i tworzycie, i wierzycie, że do kogoś dotrą.

A potem docierają do dziesiątek, setek, tysięcy i nawet milionów odbiorców i jesteście w stanie zmienić świat. Może nie jakoś super-bardzo. Ale dla tej jednej osoby, której pomożecie zebrać kasę na rehabilitację? Dla autora tej jednej książki, którą polecicie? Dla tego jednego człowieka, którego jednak namówicie na studia?

Te dotknięte przez Was życia byłyby chyba w stanie dosyć mocno udowodnić, że ten nasz wpływ to wcale nie bywa taki zupełnie bez znaczenia :)

Widzicie, ja bardzo wierzę w dobry internet.

W piękny internet, w którym obok memów rośnie troskliwość i życzliwe traktowanie się nawzajem, i przekazywanie gdzie tylko się da wartości, dojrzałości, empatii i porządnych kciuków w górę, by każda osoba czuła, że ma sens, i że da radę.

I w tym celu powołałem do życia SHARE WEEK.

Pora na jego kolejną edycję :)

(Koniecznie czytajcie tekst aż do końca, bo robimy w tym roku też duże dobro razem – by pomóc nie tylko sobie nawzajem, ale też i komuś jeszcze!)

O co chodzi w SHARE WEEK i jak wziąć udział?

SHARE WEEK to mój autorski pomysł polecania się blogerów przez innych blogerów. Największy taki projekt w Polsce i jeden z większych na świecie. Ogłaszam go co roku wczesną wiosną. Ludzie piszą swoje polecenia, wypełniają mój formularz a po zebraniu zgłoszeń publikuję podsumowanie.

Trzy zalety SHARE WEEKA

Po pierwsze – osoby piszące blogi to najdojrzalsi czytelnicy blogów. Powstaje więc fantastyczna lista godnych uwagi blogerów, których naprawdę warto śledzić. Po drugie – twórcy otwierają się na siebie nawzajem jako tworzący koleżanki i koledzy. I zawiązują się prawdziwe relacje! Po trzecie – pokazujemy naszym Czytelnikom kogo cenimy, i kim się inspirujemy.

W skrócie jest to więc… łańcuszek. 

Prosta zabawa, mało naukowa, bez udziwnień, ale za to z mega poprawnymi wartościami stojącymi na jej straży. Bardzo idealistyczna i wierząca w piękny internet, ale… hej – jeśli nie my mamy w niego wierzyć, to kto? :)

Poprzednie edycje możecie obejrzeć tutaj:

Chcę wziąć udział – CO ROBIĘ?

Publikujesz na swoim blogu notkę, w której polecasz blogerów, których lubisz. Link do niej wklejasz w komentarzu pod tym wpisem. Link do niej (oraz polecane adresy) podajesz też w formularzu, który znajdziesz poniżej.

Spełnienie tych 3 wymogów sprawia, że Twój głos jest ważny :)

PEŁNE ZASADY SHARE WEEK

A teraz to samo, tylko szerzej. Zasad jest mało i są proste, ale będę bardzo wdzięczny za ich przestrzeganie :)

1. Akcja trwa od 18 marca do 31 marca. W tym czasie możecie publikować zgłoszenia i dodawać je do formularza.

2. Podsumowanie pojawi się po pewnym czasie od zamknięcia zgłoszeń (liczę je sam, więc potrzebuję od 2 do 4 tygodni).

3. Jeśli chcesz wziąć udział w SHARE WEEK 2018: w trakcie trwania akcji wrzuć na swojego bloga notkę, w której polecasz autorów, którzy Cię inspirują i których naprawdę lubisz. Potem link do niej wklej do komentarzy pod tym wpisem. A potem swoje polecenia wklep jeszcze raz, do formularza poniżej.

4. Kryterium jest JAKOŚĆ i WAŻNOŚĆ danego twórcy w Twoim życiu (zasięgi, popularność itp. są mniej istotne; liczy się WPŁYW jaki ta osoba ma na Twoje blogowanie lub Twoje postrzeganie świata. Innymi słowy – dziel się tymi, których podziwiasz!)

5. Przypominam: link do swojego materiału blogowego wrzucasz do komentarzy POD TYM WPISEM

6. Przypominam: swoje polecenia przepisujesz do FORMULARZA PONIŻEJ

7. Źle uzupełnione, błędne zgłoszenia NIE BĘDĄ BRANE POD UWAGĘ. No niestety :< Literówka niweluje głos na twórcę. Przez lata poprawiałem takie rzeczy za ludzi, ale gdy mam do czynienia z 300+ osobami, które zostawiają w tabelce 5000+ danych to, fizycznie, nie daję rady. Tak więc jeśli chcesz wziąć udział w podsumowaniu SHARE WEEK to, ładnie proszę, uzupełnij formularz dokładnie. Dzięki :)

8. Możecie na końcu dać znać poleconym osobom, że je lubicie

9. Ale przede wszystkim należy się dobrze bawić :)

Formularz zgłoszeniowy SHARE WEEK 2019

Wszystkie zgłoszenia wysłane po godzinie 23:59:59 dnia 31.03.2019 nie będą brane pod uwagę.

Moje polecenia blogowe

Ze swojej strony – bo trzeba dać przykład, jak wyglądają zgłoszenia! – chcę polecić następującą trójkę blogerów. Bardzo ich lubię i wierzę, że też znajdziecie na ich stronach dużo wartości :)

JBanaszewska.com – fenomen instagrama. Świetna kobieta-rakieta z ogromem energii motywująca do tworzenia lepszych, bardziej profesjonalnych i pełniejszych w wartość treści wizualnych. Kupiłem od niej ebooka i jak przygotuje coś nowego to pewnie też stanę w kolejce :)

AniaUlanicka.pl – pani fotograf-businesswoman. Lubię jej przemyślenia i porady związane z prowadzeniem swojego biznesu, bo jest w nich i fachowe podejście, i właściwa ambitnym ludziom świeżość nieskażona zupełnie cynicznym traktowaniem swojej pasji. A ja takie cechy cenię bardzo!

Klosinski.net – Jacek to autor bloga, o którym potrafię powiedzieć tylko: gdybym miał prowadzić jakiś inny blog (a nie swój), to ja bym chciał prowadzić blog Jacka. Mamy wspólne tematy, wspólnych idoli, dosyć podobne podejście do wartości. Baaaaaardzo się cieszę, że mogę przestrzeń w necie dzielić właśnie z nim. Porządny człowiek i taaaaaaaki spec od produktywności i designu!

A teraz pomóżmy fajnemu dziecku!

Razem z Akademią Przyszłości uznaliśmy, że SHARE WEEK to doskonała opcja na pomoc komuś innemu! Najlepiej dzięki ufundowaniu indeksu, który wesprze rozwój ambitnego dziecka. Dlatego – droga blogerko, drogi blogerze – jak już uzupełnisz powyższy formularz to wpłać proszę chociaż dychę na zbiórkę dla Wiktorii, która chce zostać siatkarką :)

Kliknij proszę tutaj i dorzuć coś od siebie!

W ten sposób polska blogosfera po raz kolejny uczyni dobro!

Niech ten rok będzie dla niej bardziej sprzyjający właśnie dzięki nam!

Ja już od siebie coś dorzuciłem, teraz pora na Was :)

A co z Galą Twórców?

Być może zauważyliście, że “Blog Roku” Onetu został wskrzeszony pod nazwą “Gala Twórców” i organizują go teraz ludzie od Influencer LIVE Poznań. Jestem tam jurorem w kategorii Lifestyle! Niezależnie od tego, czy macie ochotę wziąć udział w SHARE WEEKU czy nie, zapraszam Was do wzięcia udziału właśnie w Gali Twórców!

To świetne miejsce by wypromować swoją stronę, a także poznać innych blogerów.

No i – wiecie – jeśli zgłosicie się w kategorii Lifestyle to będę Was oceniał ;)

Częste pytania i odpowiedzi

Q: Czy mogę polecić więcej niż trzech blogerów?

A: W swoim wpisie rób co chcesz, ale do formularza wrzuć wyłącznie trzech, których polecasz NAJBARDZIEJ.

Q: Czy mogę zaprosić swoich Czytelników do tworzenia własnych list?

A: Jak najbardziej! Przypomnij im jednak, że aby ich głosy były liczone, muszą trzy najważniejsze polecenia przepuścić przez formularz w tym wpisie.

Q: Czy mogę poinformować poleconych przeze mnie autorów, że to zrobiłem?

A: Tak, ale nie nagabuj ich, by sami wzięli udział. SHARE WEEK to co prawda łańcuszek, ale bardzo grzeczny. Jeśli będą chcieli to będzie super, ale jeśli ktoś ma inne priorytety lub po prostu nie czuje tego ruchu to nikogo do niczego nie zmuszamy :)

Q: A co jeśli bloga, którego chcę polecić, czyta mało ludzi?

A: To dobrze, pomożesz mu się wypromować :) SHARE WEEK ma pokazywać treści wysokiej jakości i na przestrzeni ostatnich trzech lat widzę, że większość uczestników akcji wychodzi z założenia „duży sobie sam poradzi” i właśnie skupia się na mniej znanych autorach. Bardzo mnie to cieszy.

Ufff. I to tyle ode mnie. Teraz Wasza kolej.

Macie dwa tygodnie!

Czas – start :)

Ciao ,

Andrzej Tucholski

 

Zdjęcie: Hudson Hintze ze zbiorów Unsplash.

Jeszcze dzisiaj przerwij stagnację i zmień swoje życie na lepsze!

Proponuję Ci dwie przełomowe książki. „Pomysł na siebie w tydzień” to 21 narzędzi, dzięki którym szybko znajdziesz nową koncepcję na to, co chcesz robić i kim chcesz być. Te wnioski przekujesz w rzeczywistość dzięki „#mikronawykom” – to kompletne narzędzie, dzięki któremu zbudujesz skuteczny system mikronawyków prowadzących Cię przez wszystkie wymarzone plany.

Razem ponad 340 stron wiedzy, narzędzi, ćwiczeń i arkuszy. Zaufało im już ponad 1000 Klientów!

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!