ZGŁOSZENIA OTWARTE – start akcji SHARE WEEK 2019

Czas czytania: około 8 minut • Blogowe
 

SHARE WEEK 2019. Twórcy internetowi przejęli świat. Przeprowadzają wywiady z prezydentem Stanów Zjednoczonych, wyprzedają całe nakłady produktów ze sklepów, zbierają setki tysięcy złotych na akcje charytatywne.

Niezależnie od Waszej skali, niezależnie od Waszego medium: to o Was.

Rzucacie na mnie codziennie okiem z kolejnych okładek czasopism lub obwolut książek w księgarniach. Regularnie widzę Was w telewizji. Czytam Wasze teksty i oglądam Wasze filmy, i lubię Wasze zdjęcia, a Wy je tworzycie i tworzycie, i wierzycie, że do kogoś dotrą.

A potem docierają do dziesiątek, setek, tysięcy i nawet milionów odbiorców i jesteście w stanie zmienić świat. Może nie jakoś super-bardzo. Ale dla tej jednej osoby, której pomożecie zebrać kasę na rehabilitację? Dla autora tej jednej książki, którą polecicie? Dla tego jednego człowieka, którego jednak namówicie na studia?

Te dotknięte przez Was życia byłyby chyba w stanie dosyć mocno udowodnić, że ten nasz wpływ to wcale nie bywa taki zupełnie bez znaczenia :)

Widzicie, ja bardzo wierzę w dobry internet.

W piękny internet, w którym obok memów rośnie troskliwość i życzliwe traktowanie się nawzajem, i przekazywanie gdzie tylko się da wartości, dojrzałości, empatii i porządnych kciuków w górę, by każda osoba czuła, że ma sens, i że da radę.

I w tym celu powołałem do życia SHARE WEEK.

Pora na jego kolejną edycję :)

(Koniecznie czytajcie tekst aż do końca, bo robimy w tym roku też duże dobro razem – by pomóc nie tylko sobie nawzajem, ale też i komuś jeszcze!)

O co chodzi w SHARE WEEK i jak wziąć udział?

SHARE WEEK to mój autorski pomysł polecania się blogerów przez innych blogerów. Największy taki projekt w Polsce i jeden z większych na świecie. Ogłaszam go co roku wczesną wiosną. Ludzie piszą swoje polecenia, wypełniają mój formularz a po zebraniu zgłoszeń publikuję podsumowanie.

Trzy zalety SHARE WEEKA

Po pierwsze – osoby piszące blogi to najdojrzalsi czytelnicy blogów. Powstaje więc fantastyczna lista godnych uwagi blogerów, których naprawdę warto śledzić. Po drugie – twórcy otwierają się na siebie nawzajem jako tworzący koleżanki i koledzy. I zawiązują się prawdziwe relacje! Po trzecie – pokazujemy naszym Czytelnikom kogo cenimy, i kim się inspirujemy.

W skrócie jest to więc… łańcuszek. 

Prosta zabawa, mało naukowa, bez udziwnień, ale za to z mega poprawnymi wartościami stojącymi na jej straży. Bardzo idealistyczna i wierząca w piękny internet, ale… hej – jeśli nie my mamy w niego wierzyć, to kto? :)

Poprzednie edycje możecie obejrzeć tutaj:

Chcę wziąć udział – CO ROBIĘ?

Publikujesz na swoim blogu notkę, w której polecasz blogerów, których lubisz. Link do niej wklejasz w komentarzu pod tym wpisem. Link do niej (oraz polecane adresy) podajesz też w formularzu, który znajdziesz poniżej.

Spełnienie tych 3 wymogów sprawia, że Twój głos jest ważny :)

PEŁNE ZASADY SHARE WEEK

A teraz to samo, tylko szerzej. Zasad jest mało i są proste, ale będę bardzo wdzięczny za ich przestrzeganie :)

1. Akcja trwa od 18 marca do 31 marca. W tym czasie możecie publikować zgłoszenia i dodawać je do formularza.

2. Podsumowanie pojawi się po pewnym czasie od zamknięcia zgłoszeń (liczę je sam, więc potrzebuję od 2 do 4 tygodni).

3. Jeśli chcesz wziąć udział w SHARE WEEK 2018: w trakcie trwania akcji wrzuć na swojego bloga notkę, w której polecasz autorów, którzy Cię inspirują i których naprawdę lubisz. Potem link do niej wklej do komentarzy pod tym wpisem. A potem swoje polecenia wklep jeszcze raz, do formularza poniżej.

4. Kryterium jest JAKOŚĆ i WAŻNOŚĆ danego twórcy w Twoim życiu (zasięgi, popularność itp. są mniej istotne; liczy się WPŁYW jaki ta osoba ma na Twoje blogowanie lub Twoje postrzeganie świata. Innymi słowy – dziel się tymi, których podziwiasz!)

5. Przypominam: link do swojego materiału blogowego wrzucasz do komentarzy POD TYM WPISEM

6. Przypominam: swoje polecenia przepisujesz do FORMULARZA PONIŻEJ

7. Źle uzupełnione, błędne zgłoszenia NIE BĘDĄ BRANE POD UWAGĘ. No niestety :< Literówka niweluje głos na twórcę. Przez lata poprawiałem takie rzeczy za ludzi, ale gdy mam do czynienia z 300+ osobami, które zostawiają w tabelce 5000+ danych to, fizycznie, nie daję rady. Tak więc jeśli chcesz wziąć udział w podsumowaniu SHARE WEEK to, ładnie proszę, uzupełnij formularz dokładnie. Dzięki :)

8. Możecie na końcu dać znać poleconym osobom, że je lubicie

9. Ale przede wszystkim należy się dobrze bawić :)

Formularz zgłoszeniowy SHARE WEEK 2019

Wszystkie zgłoszenia wysłane po godzinie 23:59:59 dnia 31.03.2019 nie będą brane pod uwagę.

Moje polecenia blogowe

Ze swojej strony – bo trzeba dać przykład, jak wyglądają zgłoszenia! – chcę polecić następującą trójkę blogerów. Bardzo ich lubię i wierzę, że też znajdziecie na ich stronach dużo wartości :)

JBanaszewska.com – fenomen instagrama. Świetna kobieta-rakieta z ogromem energii motywująca do tworzenia lepszych, bardziej profesjonalnych i pełniejszych w wartość treści wizualnych. Kupiłem od niej ebooka i jak przygotuje coś nowego to pewnie też stanę w kolejce :)

AniaUlanicka.pl – pani fotograf-businesswoman. Lubię jej przemyślenia i porady związane z prowadzeniem swojego biznesu, bo jest w nich i fachowe podejście, i właściwa ambitnym ludziom świeżość nieskażona zupełnie cynicznym traktowaniem swojej pasji. A ja takie cechy cenię bardzo!

Klosinski.net – Jacek to autor bloga, o którym potrafię powiedzieć tylko: gdybym miał prowadzić jakiś inny blog (a nie swój), to ja bym chciał prowadzić blog Jacka. Mamy wspólne tematy, wspólnych idoli, dosyć podobne podejście do wartości. Baaaaaardzo się cieszę, że mogę przestrzeń w necie dzielić właśnie z nim. Porządny człowiek i taaaaaaaki spec od produktywności i designu!

A teraz pomóżmy fajnemu dziecku!

Razem z Akademią Przyszłości uznaliśmy, że SHARE WEEK to doskonała opcja na pomoc komuś innemu! Najlepiej dzięki ufundowaniu indeksu, który wesprze rozwój ambitnego dziecka. Dlatego – droga blogerko, drogi blogerze – jak już uzupełnisz powyższy formularz to wpłać proszę chociaż dychę na zbiórkę dla Wiktorii, która chce zostać siatkarką :)

Kliknij proszę tutaj i dorzuć coś od siebie!

W ten sposób polska blogosfera po raz kolejny uczyni dobro!

Niech ten rok będzie dla niej bardziej sprzyjający właśnie dzięki nam!

Ja już od siebie coś dorzuciłem, teraz pora na Was :)

A co z Galą Twórców?

Być może zauważyliście, że “Blog Roku” Onetu został wskrzeszony pod nazwą “Gala Twórców” i organizują go teraz ludzie od Influencer LIVE Poznań. Jestem tam jurorem w kategorii Lifestyle! Niezależnie od tego, czy macie ochotę wziąć udział w SHARE WEEKU czy nie, zapraszam Was do wzięcia udziału właśnie w Gali Twórców!

To świetne miejsce by wypromować swoją stronę, a także poznać innych blogerów.

No i – wiecie – jeśli zgłosicie się w kategorii Lifestyle to będę Was oceniał ;)

Częste pytania i odpowiedzi

Q: Czy mogę polecić więcej niż trzech blogerów?

A: W swoim wpisie rób co chcesz, ale do formularza wrzuć wyłącznie trzech, których polecasz NAJBARDZIEJ.

Q: Czy mogę zaprosić swoich Czytelników do tworzenia własnych list?

A: Jak najbardziej! Przypomnij im jednak, że aby ich głosy były liczone, muszą trzy najważniejsze polecenia przepuścić przez formularz w tym wpisie.

Q: Czy mogę poinformować poleconych przeze mnie autorów, że to zrobiłem?

A: Tak, ale nie nagabuj ich, by sami wzięli udział. SHARE WEEK to co prawda łańcuszek, ale bardzo grzeczny. Jeśli będą chcieli to będzie super, ale jeśli ktoś ma inne priorytety lub po prostu nie czuje tego ruchu to nikogo do niczego nie zmuszamy :)

Q: A co jeśli bloga, którego chcę polecić, czyta mało ludzi?

A: To dobrze, pomożesz mu się wypromować :) SHARE WEEK ma pokazywać treści wysokiej jakości i na przestrzeni ostatnich trzech lat widzę, że większość uczestników akcji wychodzi z założenia „duży sobie sam poradzi” i właśnie skupia się na mniej znanych autorach. Bardzo mnie to cieszy.

Ufff. I to tyle ode mnie. Teraz Wasza kolej.

Macie dwa tygodnie!

Czas – start :)

Ciao ,

Andrzej Tucholski

 

Zdjęcie: Hudson Hintze ze zbiorów Unsplash.

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies