Premiera podcastu i nowy kurs – wszystkie zapowiedzi na sezon jesień/zima 2019

Czas czytania: około 7 minut • Blogowe
 

Pora na sezon jesień/zima 2019. Ale najpierw, dobra, muszę się wyjaśnić :D

Bo widzicie, to jest tak.

Ja sobie regularnie myślę: okej Andrzej, może pora robić mniej? Uspokoić się trochę? Odpocząć? Wrzucić na luz i przestać pić siedem kaw dziennie i, no powiedzmy, pójść do lasu na spacer, albo coś?

Zaczynam wtedy rozsądniej planować. Optymalizować. Ekonomiczniej podchodzę i do czasu, i do wysiłku, i do ambicji. Wymyślam na nowo jak robić to, co robię do tej pory, tylko wszystko wychodzi sprytniej i bardziej oszczędnie.

I nagle mam dużo czasu. W sensie: naprawdę dużo. Robię to co robię od ponad 10 lat, więc mam już jako taki wgląd w różne procesy, wiem jak zrobić, by wychodziły sensowniej.

Stary system zostaje zoptymalizowany do maksimum a ja sobie czytam komiks i myślę sobie: ooo, teraz czeka mnie wiele miesięcy relaksu i wyjątkowo mało angażującej roboty.

Hehe.

Tja.

Dosłownie po dwóch dniach ten nadmiar czasu zaczyna mnie drażnić. Chodzi po mojej skórze jak tysiąc wściekłych mrówek i prowokuje, i szepcze mi do ucha: kurde, a może pora robić więcej?

Szepcze: skoro masz tyle wolnego czasu, to może chociaż trochę poświęć na nowe projekty, o których od dawna marzysz?

No więc, widzicie.

Jestem.

Po długiej przerwie (przez ostatnie dwa miesiące na blogu i kanale YouTube pojawiło się raptem parę tekstów i filmów) wracam z większą liczbą premier niż kiedykolwiek. Wierzę, że Wam się spodobają.


Po pierwsze, stabilizuję motyw przewodni

Ja wiem, że Wy wiecie, o czym jest ten blog. Tylko że ja regularnie sam zapominam, więc lubię sobie od czasu do czasu pogmerać we własnych ustaleniach. Potem się wygodniej pracuje.

A zatem:

Tworzę o szukaniu sensu w codzienności i ogarnianiu życia tak, by było udane.

Mój blog, kanał na YouTube oraz podcast (o nim zaraz!) są o tym.

Proponuję toki myślenia, ciekawe narzędzia i dobre praktyki pozwalające uspokoić się, wyluzować, pozbierać myśli, nabrać otuchy, wymyślić się na nowo i potem z zaciętą miną dalej robić sobie tam, co lubicie w życiu robić.

Pomagam, by częściej niż rzadziej było nam wszystkim w życiu po prostu całkiem okej.

By nie przegapić nadchodzących premier, zapisz się do newslettera!


Wyrażam zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail newslettera Andrzeja Tucholskiego


Po drugie, uruchamiam podcast

Serio!

Nazwałem go “Przekonajmy się” i jest spokojną, jednoosobową formą pozwalającą mi dłużej niż gdziekolwiek indziej porozkminiać dlaczego czasem myślimy coś o życiu, skoro równie dobrze można myśleć… lepiej? Spokojniej? Mniej krzywdząco?

Odpowiedzi spróbuję zawrzeć w odcinkach.

Myślę o tym podcaście jako o idealnym wsparciu do wieczornych powrotów samochodem lub komunikacją miejską, a także jako perfekcyjne uzupełnienie zmywania naczyń tudzież wieszania prania :D

Nowe odcinki będą pojawiać się – docelowo – wszędzie. Spotify chyba już jest, testowo wrzucam odcinki na YouTube, ale za chwilę dojdzie iTunes, Podcast Addict, Breaker, Stitcher. I tak dalej. Na razie jednak warto wejść na stronę główną podcastu na Anchor i tam śledzić jak w miarę nagrywania nowych rozkmin będą pojawiać się kolejne linki do śledzenia. Dopiero się tego wszystkiego uczę :)

Premiera pojutrze.


Po trzecie, będzie nowy kurs

I to szybciej niż sądzicie.

Kurs nazywa się “Ogarnięte życie” i jest całością mojego systemu operacyjnego do obsługi życia. Prezentuję w nim drogę, którą sam przebyłem by ogarniać kilka karier naraz, spore problemy zdrowotne i dziejące się w tle burzliwe życie prywatne. W efekcie powstał (cóż, musiał powstać) konkretny, prosty do “podkradania pomysłów” tok myślenia, który fantastycznie mi służy i wierzę, że może posłużyć nie tylko mi.

Ważna sprawa: jeśli ogarniasz życie – to nie jest kurs dla Ciebie. Moim zdaniem jedną z najgorszych rzeczy jakie można zrobić jest popsucie własnych metod pogonią za czymś tylko teoretycznie lepszym. Ale jeśli “coś Ci nie gra” w codzienności, czasu jakby mało, nerwy jakby spore, coś po prostu jest nie bardzo tak, jak powinno być – służę pomocą.

Kurs składa się z trzech modułów i skupia się na takim patrzeniu na świat i życie, by inaczej widzieć problemy i w efekcie o wiele szybciej i spokojniej doprowadzać do ich zażegnania.

Preorder rusza 26 września.

Zapisujcie się już teraz na listę oczekujących, by dostać zniżkę!


Po czwarte, moje plany prywatne

Tegoroczna jesień i zima upłyną mi pod kątem wytężonej pracy i skupienia. Oprócz bloga i YouTube’a, oprócz nowego podcastu, oprócz kursu mam też na boku dwa gigantyczne projekty, o których – niestety – nie mogę jeszcze opowiadać.

Jeden jest typowo biznesowy, a drugi typowo twórczy. Nie wiem czy wypalą, kręci się tam za dużo zmiennych. Ale fakt jest taki, że – jak ze wszystkim co cenne w życiu – muszę się MEGA do nich przyłożyć nawet jeśli ostatecznie nie powstaną :)

Bywa i tak.

Ale fajnie jest, wiecie? Ciesze się, bo mam dzięki tym projektom możliwość ogromnego rozwoju, konfrontowania mojej wiedzy z zupełnie nowymi wyzwaniami i uczenia się od fantastycznych zawodowców w dziedzinach, które od lat mi imponują i uwielbiam się nimi pasjonować.

Także tak.

Idzie jesień, kochani.

Idzie nowe na blogu, na YouTube, na podcaście (wow!), idzie nowy kurs, idzie powrót na instagrama i instastory, idą nowe listy słane z newslettera, idzie też tyle obowiązków “niepublicznych” (z mojej perspektywy), że pewnie tych kawek to ja jednak raczej wypiję więcej niż mniej.

Ale, przede wszystkim, idzie dobre.

Jestem tego pewien.

I Wam też tego dobra życzę.

Niech uderza razem z porannym, wrześniowym wiatrem prosto o Wasze okna i niech pachnie chłodem i świeżością, i rześkością właściwą wyłącznie dniom, o których od samego świtu wiemy, że coś się wydarzy.

Jeszcze nie wiemy co.

Ale wiemy, że będzie.

Zwijajmy więc dłonie w pięści i wyzywająco patrzmy na to wschodzące słońce, bo warto.

Idzie dobre, moi drodzy.

Ciao ,

Andrzej Tucholski

 

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies