Najchętniej polecane blogi w Polsce 2019 – wyniki SHARE WEEK

 

SHARE WEEK 2019 to taki pogodny łańcuszek, dzięki któremu oooogrom ludzi mówi o jeszcze większym ogromie ludzi same miłe rzeczy. Co roku wyglądam go nawet bardziej od wiosny i wiecie co?

Znowu nam wyszedł!

Bo sytuacja wygląda tak, że ja SHARE WEEKa tylko ogłaszam, a potem zamykam. Ja tu tylko liczę zgłoszenia. Całość tej wspaniałej akcji to Wasze zgłoszenia i Wasz wysiłek.

To Wasze sto kilkadziesiąt tekstów mających tylko jeden cel: powiedzenie innym ludziom, że są spoko.

Że są czytani.

Że warto o nich wiedzieć.

Że dzięki nim świat jest trochę lepszy.

Patrzę na ten Wasz dorobek, te wszystkie zgłoszenia i wiecie co?

Jestem z Was bardzo dumny :)

Przejdźmy zatem do wyników akcji SHARE WEEK 2019!

— Jak czytać zestawienie SHARE WEEK? —

SHARE WEEK to zestawienie twórców, którzy w danym roku najbardziej inspirują innych twórców.

Liczy się “jakość”, fajność, wpływ tekstów na życia innych autorów. Liczy się to, kogo się akurat najbardziej, mówiąc kolokwialnie, “kocha” :) Nie jest to w żadnym wypadku ścisły ranking. Mamy za to do czynienia ze wspaniałym wglądem w spektrum uwagi blogosfery oraz szansę na podejrzenie trendów wzrostowych, zanim jeszcze staną się wielkie.

Ze względu na charakterystykę akcji SHARE WEEK, duże i bardzo znane blogi często dostają mało poleceń. W efekcie zobaczycie największych – chociażby Jak Oszczędzać Pieniądze, czy Wyrwane z Kontekstu – dosyć „nisko” w zestawieniu. To normalne.

Od lat próbuję tak sformułować myśl przewodnią akcji SHARE WEEK, by uczestnicy w lot “złapali”, że chodzi o nowsze nazwiska, a nie tytanów, którzy “przeżyją” bez wspomnienia tutaj.

W tym roku, tak jak i w poprzednim, udało się to wyśmienicie.

Mój ulubiony “papierek lakmusowy” to liczba poleceń… mnie samego. W tym roku wyniosła zero głosów, czyli idealnie :)

Opisy po myślnikach są skrótem najczęstszych lub najważniejszych argumentacji, które uczestnicy akcji dopisywali do danej autorki lub autora.

Kolejność wewnątrz grup nie odgrywa większej roli.

Jeśli zauważysz jakiś błąd, opisz go proszę w mailu do mnie.

Jeśli widziałaś/widziałeś się na trzech lub więcej poleceniach ale nie ma Cię w tym zestawieniu to na 99,99% linkujący do Ciebie blogerzy nie wrzucili swoich zgłoszeń w formularz. Niestety, nie mam na to wpływu bo i fizycznie nie jestem w stanie “ręcznie” przejrzeć każdej strony, która w ostatnim miesiącu użyła słów SHARE WEEK. Zgodnie z zapowiedzią z regulaminu, formularz jest jedynym wiążącym źródłem głosów.

No dobra.

A zatem:

— Najchętniej Polecani Blogerzy w Polsce 2019 —

— Grupa Złota (7-8 głosów) —

Pani Swojego Czasu – jedna z naszych shareweekowych legend :)

Od lat chwalona za to samo – i co najlepsze – od lat chwalona coraz bardziej. Za rzetelność. Za działanie na rzecz kobiet. Za ogromną wiedzę, energię i chęć niesienia pomocy. Za styl. Za skłanianie od myślenia.

Moi drodzy – dzięki takim ludziom jak Ola blogosfera jest naprawdę niesamowitym miejscem, w którym jest jasne, że porządną pracą i wartościowymi produktami można nie tylko zbudować biznes, ale też naprawdę pozytywnie wpłynąć na życia wielu innych ludzi.

Ola, gratulacje :)

Life Managerka – druga z naszych shareweekowych legend!

Podsumowana chyba najlepiej tekstem: “o taki lifestyle na blogach walczyłam!” – który znalazłem wśród zgłoszeń i aż się uśmiechnąłem, gdy go przeczytałem. Bo widzicie, Agnieszka to jest właśnie taka “fabryka” dobrych treści, wśród których znajdzie się miejsce zarówno dla zdrowej żywności, jak i zdrowo prowadzonego biznesu.

W wielu zgłoszeniach znalazłem podziękowania za zachęcnie do spróbowania tego, czy tamtego – wielu różnych nawyków, pomysłów, spojrzeń i myśli. To budujące, że można równie twórczo “dotykać” tak wielu innych żyć :)

Agnieszka, gratulacje :)

— Najchętniej Polecani Blogerzy w Polsce 2019 —

— Grupa Srebrna (6 głosów) —

Ania Maluje – “za to, że nikt nie wie, o czym jest jej blog, ale i tak każdy czyta, bo nikt tak jak ona nie porusza tak interesujących tematów, często niewygodnych. Inspiruje mnie jako blogerka bardzo!” – i mogę się przy tym opisie wyłącznie podpisać oboma rękoma :))

Tekstualna – “kiedy mnie kolejny raz chce się płakać, że nic w życiu nie osiągnęłam, to wchodzę sobie do kanałów społecznościowych Moniki, żeby poczuć się lepiej. Uwierzyć, że będę fajna jak ona i znajdę w sobie ułamek jej pracowitości.” – Monika, widzisz? Jesteś jak taka latarnia dla wieeelu z nas :)

Worqshop – “Kasia uczy jak przemycać kreatywność do codziennego życia, ale też cieszyć się z małych rzeczy. Dzięki niej staram się dostrzegać więcej pozytywów niż negatywów, a także kreatywnie planować!” – i tak co roku! Kasia to chyba nasza rekordzistka wysokich miejsc w SW :)

— Najchętniej Polecani Blogerzy w Polsce 2019 —

— Grupa Brązowa (5 głosów) —

Czary-Marty – za ułatwianie życia

Kulturalna Meduza – za nos do tematów

Mam Wątpliwość – za pokazanie prawdziwego macierzyństwa

Matka Też Człowiek – za cudowną córeczkę Julkę :)

Monika WB – za motywacją do dbania o zdrowie

Niekulturalnie – za rzetelne recenzje

Ola Gościniak – za ogromną pomoc każdemu, kto chce zaistnieć w sieci

Riennahera – za prawdziwość, dystans i unikalność

Wegedroga – za wnikliwe analizy

— Wyróżnienia (4 głosy) —

Aleksandra Pakuła, Bardziej Lubię Książki, Gosiarella, Mrs. Polka Dot, Pig Out, Read Up, Rzeczovnik.

— Blogi przebijające się z nisz (3 głosy) —

Ania Ulanicka, Basia Szmydt, Bewildered Slavica, Dzieciorka, Edyta Zając, Jak Oszczędzać Pieniądze, Joanna Glogaza, Kameralna, Kosmetologia-Naturalnie, Kreatywa, Maciej Wojtas, Messy Head, Pożałowana Wanda, szczesliwavii, Turkusowa Kropka, Vademecum Blogera.

— SHARE WEEK 2019 w liczbach —

Razem w tegorocznej edycji akcji SHARE WEEK 181 uczestników oddało razem 543 głosy na 371 autorów.

279 osób dostało po jednym głosie, 55 osoby dostały po dwa głosy.

Jest to jeden ze skromniejszych SHARE WEEKów biorąc pod uwagę poprzednie lata, ale skoro ta akcja i tak jest szczytem nieformalności to mam tutaj tylko do powiedzenia, że strasznie to wszystko fajnie idzie :D

— Co dalej —

No, słuchajcie, ode mnie to tyle :)

Ogłosiłem początek SHARE WEEK, ogłosiłem koniec, opublikowałem wyniki. Najlepszym pomysłem na teraz będzie poklikanie w znajdujące się powyżej linki i zobaczenie, kogo i po co czyta blogosfera. Każda z widniejących tam nazw oznacza pozytywnie zakręconego człowieka, któremu przyszło do głowy, że wrzucanie ogromnych ilości darmowych treści do netu to super pomysł. Nie potrafię odmówić temu sposobowi myślenia pewnego uroku :)

Lubię to, że wszyscy tworzymy i mam nadzieję, że będziemy tworzyć tylko lepiej.

A teraz pozwolicie, że sam trochę sobie powędruję po tych fajnych blogach.

*Dodaje do zakładek”* ;)

— Jeśli chcesz mi się odwdzięczyć —

Zapisz się do mojego newslettera. Bywają tam super rzeczy. Ale nie namawiam :)


Wyrażam zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail newslettera Andrzeja Tucholskiego

Ciao ,

Andrzej Tucholski

 

Zdjęcie: Ryo Yoshitake ze zbiorów Unsplash.

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies