Autor: Andrzej Tucholski | 19 marca 2018 | Komentarze:
Czas czytania: około 8 minut

ZGŁOSZENIA RUSZYŁY – start akcji SHARE WEEK 2018

Blogerzy są niesamowici. Tworzą, bo tak sobie postanowili. Dostarczają ogrom treści – prawie w całości darmowej i dostępnej dla każdego, bez segregowania, bez żadnych ocen lub wymogów – która bawi, inspiruje, uczy, dodaje otuchy a także pozwala zrozumieć. I docierają z nią do milionów. Dla nich robię SHARE WEEK 2018.

Tylko w ciągu kilku ostatnich miesięcy widziałem twarze wielu z nich w telewizji, na okładkach czasopism, na plakatach, na obwolutach książek. Słyszałem o nich z mediów, od znajomych, od rodziny, od każdego. Ciężko przetrwać dzień bez kolejnej informacji, że ktoś, kto nie dostał od nikogo żadnego “awansu”, ktoś, kto po prostu wykazał się pracowitością i pomysłem, że taki ktoś przekracza kolejną granicę tego, co jeszcze dziesięć lat temu byłoby zupełnie niemożliwe.

Niektórzy stali się ambasadorami międzynarodowych marek.

Niektórzy stworzyli krótkometrażowe filmy dla największych producentów.

Niektórzy pokazali ważne ich sercom problemy milionom obserwatorów.

Niektórzy spopularyzowali interesujące ich pola nauki jeszcze innym milionom.

A niektórzy założyli niesamowite, prężnie działające biznesy.

I jeszcze znaleźli czas na pomaganie, czy to Szlachetnej Paczce, czy to w trakcie finału WOŚP, czy to setkom innych fundacji, które mają się nieźle między innymi dzięki życzliwości tych zwykłych, niezwykłych twórców, którzy blogują najlepiej jak potrafią, i jest im z tym dobrze.

A wielu nie dotarło jeszcze do porannych programów telewizyjnych i jeszcze nie są śledzeni przez miliony. Ale robią to, co robią z pasją i uczuciem i nigdy nie wiadomo, czy nie zmieniają komuś życia na lepsze – powoli, dzień po dniu – choćby i w mikro skali tego, gdy jedna osoba czyta drugą osobę, i powstają w tej relacji myśli i poczucia niemożliwe do osiągnięcia w inny sposób.

Tak jak pisałem w zeszłym roku, tak i napiszę teraz: jesteśmy dziwni.

Tworzymy treści za darmo, tyrając często po dziesiątki, setki godzin ponad “etat” i naszym głównym punktem ewentualnego biznesplanu zawsze jest: “tworzyć to, co lubię, najlepiej jak umiem i może, tylko może, w końcu będzie z tego coś więcej”.

Jesteśmy dziwni.

Ale dokładnie takich nas lubię :)

O co chodzi w SHARE WEEK i po co wziąć udział?

SHARE WEEK to mój autorski pomysł polecania się blogerów przez innych blogerów. Największy taki projekt w Polsce i jeden z większych na świecie. Ogłaszam go co roku wczesną wiosną. Ludzie piszą swoje polecenia, wypełniają mój formularz a po zebraniu zgłoszeń publikuję podsumowanie.

Ma ono trzy zalety!

Po pierwsze – osoby piszące blogi to najdojrzalsi czytelnicy blogów. Powstaje więc fantastyczna lista godnych uwagi blogerów, których naprawdę warto śledzić. Po drugie – twórcy otwierają się na siebie nawzajem jako tworzący koleżanki i koledzy. I zawiązują się prawdziwe relacje! Po trzecie – pokazujemy naszym Czytelnikom kogo cenimy, i kim się inspirujemy.

W skrócie jest to więc… łańcuszek. Prosta zabawa, mało naukowa, bez udziwnień, ale za to z mega poprawnymi wartościami stojącymi na jej straży. Bardzo idealistyczna i wierząca w piękny internet, ale… hej – jeśli nie my mamy w niego wierzyć, to kto? :)

Poprzednie edycje możecie obejrzeć tutaj:

CHCĘ WZIĄĆ UDZIAŁ – CO ROBIĘ?

Publikujesz na swoim blogu notkę, w której polecasz blogerów, których lubisz. Link do niej wklejasz w komentarzu pod tym wpisem. Link do niej (oraz polecane adresy) podajesz też w formularzu, który znajdziesz poniżej.

Spełnienie tych 3 wymogów sprawia, że Twój głos jest ważny :)

PEŁNE ZASADY SHARE WEEK

A teraz to samo, tylko szerzej. Zasad jest mało i są proste, ale będę bardzo wdzięczny za ich przestrzeganie :)

1. Akcja trwa od 19 marca do 8 kwietnia. W tym czasie możecie publikować zgłoszenia i dodawać je do formularza.

2. Podsumowanie pojawi się po pewnym czasie od zamknięcia zgłoszeń (liczę je sam, więc potrzebuję od 2 do 4 tygodni).

3. Jeśli chcesz wziąć udział w SHARE WEEK 2018: w trakcie trwania akcji wrzuć na swojego bloga notkę, w której polecasz autorów, którzy Cię inspirują i których naprawdę lubisz. Potem link do niej wklej do komentarzy pod tym wpisem. A potem swoje polecenia wklep jeszcze raz, do formularza poniżej.

4. Kryterium jest JAKOŚĆ i WAŻNOŚĆ danego twórcy w Twoim życiu (zasięgi, popularność itp. są mniej istotne; liczy się WPŁYW jaki ta osoba ma na Twoje blogowanie lub Twoje postrzeganie świata. Innymi słowy – dziel się tymi, których kochasz :D)

5. Przypominam: link do swojego materiału blogowego wrzucasz do komentarzy POD TYM WPISEM

6. Przypominam: swoje polecenia przepisujesz do FORMULARZA PONIŻEJ

7. Źle uzupełnione, błędne zgłoszenia NIE BĘDĄ BRANE POD UWAGĘ. No niestety :< Literówka niweluje głos na twórcę. Przez lata poprawiałem takie rzeczy za ludzi, ale gdy mam do czynienia z 400+ osobami, które zostawiają w tabelce 5000+ danych to, fizycznie, nie daję rady. Tak więc jeśli chcesz wziąć udział w podsumowaniu SHARE WEEK to, ładnie proszę, uzupełnij formularz dokładnie. Dzięki :)

8. Możecie na końcu dać znać poleconym osobom, że je lubicie

9. Ale przede wszystkim należy się dobrze bawić :)

Formularz zgłoszeniowy SHARE WEEK 2018

Wszystkie zgłoszenia wysłane po godzinie 23:59:59 dnia 08.04.2018 nie będą brane pod uwagę.

Moje polecenia blogowe

PraKreacja.pl – jedno z najlepszych miejsc, jeśli jesteście a) osobami zajmującymi się zawodowo czymś kreatywnym i b) przyda się Wam wgląd w to, jak Waszą sferę zainteresowań traktuje prawo. Wojciech to profesjonalista i osoba, którą aż miło śledzić. Trudne sprawy potrafi wyjaśnić tak, że rozumiem. A łatwe z kolei prezentuje tak, że nie nudzą. Podziwiam!

Chciałbym z podobną skrupulatnością i konsekwencją realizować tematykę swojego bloga.

Styledigger.com – blog w połowie większych przemian, bo nawet logo coraz bardziej mówi Joanna Glogaza – profesjonalistka i kobieta biznesu, a coraz mniej Styledigger – styl i slow life. I wiecie co? Lubiłem go przed ewolucją, ale teraz lubię jeszcze bardziej. Niesamowicie jest móc obserwować dojrzewanie tak rozległej, a zarazem kameralnej i ludzkiej marki, jak publiczny wizerunek Joanny. A to, że jej aktualny dopisek to 100% definicji mojego największego hobby tylko poprawia sytuację :))

Chciałbym w swoim pisaniu prezentować podobny luz i swobodę płynnego oddzielania życia prywatnego od historii na bloga.

Klosinski.net polecałem Jacka rok temu i wiecie co? Polecę go też teraz. Moim zdaniem i autor, i blog są na stałej wznoszącej i nie wykluczam takiej opcji, że za rok też się powtórzę. Z dobrą i konsekwentnie realizowaną jakością już tak jest, że po prostu robi wrażenie za każdym razem, gdy się odświeży stronę :)

Chciałbym robić swoje projekty równie porządnie i estetycznie.

Częste pytania i odpowiedzi

Q: Czy mogę polecić więcej niż trzech blogerów?

A: W swoim wpisie rób co chcesz, ale do formularza wrzuć wyłącznie trzech, których polecasz NAJBARDZIEJ.

Q: Czy mogę zaprosić swoich Czytelników do tworzenia własnych list?

A: Jak najbardziej! Przypomnij im jednak, że aby ich głosy były liczone, muszą trzy najważniejsze polecenia przepuścić przez formularz w tym wpisie.

Q: Czy mogę poinformować poleconych przeze mnie autorów, że to zrobiłem?

A: Tak, ale nie nagabuj ich, by sami wzięli udział. SHARE WEEK to co prawda łańcuszek, ale bardzo grzeczny. Jeśli będą chcieli to będzie super, ale jeśli ktoś ma inne priorytety lub po prostu nie czuje tego ruchu to nikogo do niczego nie zmuszamy :)

Q: A co jeśli bloga, którego chcę polecić, czyta mało ludzi?

A: To dobrze, pomożesz mu się wypromować :) SHARE WEEK ma pokazywać treści wysokiej jakości i na przestrzeni ostatnich trzech lat widzę, że większość uczestników akcji wychodzi z założenia „duży sobie sam poradzi” i właśnie skupia się na mniej znanych autorach. Bardzo mnie to cieszy.

Ufff. I to tyle ode mnie. Teraz Wasza kolej.

Macie trzy tygodnie!

Czas – start :)

Ciao ,

Andrzej Tucholski

 


PS: Aha, nagrałem niedawno kurs! Ma patronat Uniwersytetu SWPS, jest oparty o naukę i dobre praktyki rynkowe, każdą zaprezentowaną w nim poradę sam przetestowałem – i to nie raz! Przedstawia w jaki sposób zbudować własny system nauki do matur, by nauczyć się uczyć, nie marnować czasu i nie stresować się, jeśli nie trzeba. Nazywa się “Ogarnij maturę w tydzień!” i składa się z 7 lekcji wideo. Zapraszam zatem do kliknięcia tutaj i poczytania więcej, bo pod tym linkiem znajdziecie m.in. bibliografię i przykładowy fragment lekcji :)

Jeszcze dzisiaj przerwij stagnację i zmień swoje życie na lepsze!

Proponuję Ci dwie przełomowe książki. „Pomysł na siebie w tydzień” to 21 narzędzi, dzięki którym szybko znajdziesz nową koncepcję na to, co chcesz robić i kim chcesz być. Te wnioski przekujesz w rzeczywistość dzięki „#mikronawykom” – to kompletne narzędzie, dzięki któremu zbudujesz skuteczny system mikronawyków prowadzących Cię przez wszystkie wymarzone plany.

Razem ponad 340 stron wiedzy, narzędzi, ćwiczeń i arkuszy. Zaufało im już ponad 1000 Klientów!

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!