Czas czytania: około 6 minut

Jak nie ześwirować przed maturami

Rano słyszycie, że od ich wyniku zależy wszystko. Przed południem, że jeśli nie zaczęliście dziewięć lat temu we wtorek o piętnastej to i tak już nie zdążycie. Po południu, że są super trudne i że nie ma co żartować, bo będzie źle. A wieczorem – żebyście odpoczęli, bo po co się aż tak spinać. A zatem: jak nie ześwirować przed maturami?

Dobra wiadomość: da się, spokojnie. Da się nie ześwirować i da się to wszystko ogarnąć :)

Zła wiadomość: będzie to wymagało odrobinę pracy.

Po pierwsze – masz to w sobie

Matury cechują się bardzo ograniczonym czasem na naukę, ogromem wymaganego materiału i zdarza się, że są trudne. Ale wiesz co? Co roku zdają je tysiące ludzi. Nie mam wobec tego żadnych wątpliwości, że masz w sobie to, co jest potrzebne, by sobie poradzić.

Serio.

I to wcale nie jest jakaś magia, by sobie poradzić. Wystarczy dobry system. Wystarczy determinacja. Wystarczy mądra praca i można sobie poradzić nawet jeśli kalendarz z dnia na dzień robi się coraz wredniejszy i wcale nie chce odroczyć sądnych dni w maju nawet o pół godziny ;)

Nie wiem, czy zdarzyło Ci się to już usłyszeć w tak prostych słowach, ale jeśli nie, to pozwól, że wręcz powtórzę. Nie ma zewnętrznych przeszkód, by matury źle Ci poszły. Nie dostaniesz trudniejszego arkusza od innych. Arkusz też nie został zaprojektowany tak, by wywalić na plecy MAKSYMALNĄ liczbę nastolatków w całej Polsce. Jasne, może być ułożony dziwnie lub niekorzystnie. Ale jest wystandaryzowany.

A rzeczy wystandaryzowane są robione tak, by dało się je ogarnąć :)

Aha – i przy okazji – jeśli przydałby Ci się NAPRAWDĘ porządny system pracy & nauki do matur, to mam dobrą wiadomość. DOKŁADNIE na ten temat nagrałem 7 porządnych lekcji wideo, które prosto i konkretnie przekażą Ci wszystko czego potrzebujesz, by zacząć systematyczną i skuteczną pracę.

Kurs, w którym uczę jak się uczyć, by przyspieszyć robotę i zwiększyć szanse na super wyniki nazywa się “Ogarnij maturę w tydzień!” i dowiesz się o nim więcej klikając w ten obrazek:

Po drugie – możesz zdążyć

Prywatnie lubię zaczynać prace nad obowiązkami wcześnie i z należytym marginesem na wszystkie błędy, które mogą w trakcie pracy pojawić się znikąd, prosto z mgły, tak, by najbardziej bolało. Ale w praktyce i tak regularnie zdarza mi się dopinać ogromne projekty na ostatnią chwilę. I wiesz co? I są w porządku. Bo to, że robisz coś późno nie oznacza, że robisz to *za* późno.

Yeah, brzmi całkiem oczywiście, nie? ;)

Ale zobacz, bo to warto naprawdę pojąć: każda minuta poświęcona na myślenie o tym, że do matur zostało mało czasu sprawia, że tego czasu zostaje coraz mniej. A każda minuta poświęcona na naukę sprawia, że po prostu działasz zgodnie z planem, porządnie, w sposób zdeterminowany i przesuwając się do celu centymetr po centymetrze.

Po trzecie – warto zrozumieć, czym maturą w ogóle *SĄ*

Nagrałem o tym ostatnio film, trzymaj:

I znowu – jeśli mogę – chcę Ci zaproponować kliknięcie w obrazek poniżej i samodzielne poczytanie, co przygotowałem dla Ciebie w moim kursie “Ogarnij maturę w tydzień!“. To, co przekazałem Ci skrótowo w tej notce omawiam tam mocniej, głębiej i z większą ilością przykładów. Tak, by na pewno siadło.

Tak, by nauka do matury przebiegała Ci szybko, bez przestojów, skutecznie i w nie najgorszym humorze.

Bo, po prostu, można :)

Ciao ,

Andrzej Tucholski

 

Autor zdjęcia: Ethan Haddox ze zbiorów Unsplash.

Jeszcze dzisiaj przerwij stagnację i zmień swoje życie na lepsze!

Proponuję Ci dwie przełomowe książki. „Pomysł na siebie w tydzień” to 21 narzędzi, dzięki którym szybko znajdziesz nową koncepcję na to, co chcesz robić i kim chcesz być. Te wnioski przekujesz w rzeczywistość dzięki „#mikronawykom” – to kompletne narzędzie, dzięki któremu zbudujesz skuteczny system mikronawyków prowadzących Cię przez wszystkie wymarzone plany.

Razem ponad 340 stron wiedzy, narzędzi, ćwiczeń i arkuszy. Zaufało im już ponad 1000 Klientów!

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!