Autor: Andrzej Tucholski | 13 stycznia 2018 | Komentarze:
Tematy:
Czas czytania: około 7 minut

Cześć, opowiem Ci o tym, co u mnie

Hej!

Z reguły nie lubię pisać o tym “co u mnie”, ponieważ sam definiuję swoją funkcję na tym świecie raczej jako propagatora pewnych wartości. Bliższe jest mi opowiedzenie Ci o tym, dlaczego interesowanie się pewną antyczną filozofią może być najlepszym pomysłem na początek dwudziestego pierwszego wieku. Ale pogadanie o tym, czym się zajmuję, i jak wygląda moja codzienność?

Ugh, horror :D

Ale tak sobie myślę, że to też może być okej, bo drugą połowę 2017 roku spędziłem robiąc trzy napraaaaaaaaaawdę spore projekty. I z każdego jestem zadowolony. Więc, jeśli masz chwilę, chciałbym Ci o nich opowiedzieć :)

Po pierwsze, zdecydowałem się ustabilizować markę tego, co robię online, pod słowem “ogarnięcie”.

Przez lata zmagałem się z tym samym problemem: czy oferuję Wam treści lifestyle’owe, czy eksperckie? Do pierwszego się zupełnie nie nadaję, przynajmniej nie w takiej czystej postaci. Ale do drugich też nie, bo dziedzina moich zainteresowań zawodowych jest całkiem wąska i nie sądzę, bym na ich kanwie zbudował równie zasięgowy i mający realne znaczenie blog.

I tak pełzałem: no dobra, to może jednak lifestyle’owe. No dobra, to może jednak eksperckie.

Ugh, horror 2 ;)

Oczywiście problem nigdy nie istniał dla nikogo poza mną samym.

Dogadywałem się z Wami. Dogadywałem się z firmami. Z mediami tez się dogadywałem. Ale jeśli kiedykolwiek cokolwiek tworzyliście sami to wiecie, jak ważne jest posiadanie w głowie nazwanej szufladki dla własnych wysiłków. A ja swojej nie miałem. I strasznie mnie to gryzło.

Aż nagle (tzn. siedziałem od ośmiu godzin nad dziewiętnastą strategią rozwoju moich kanałów & wypiłem o dwie kawy za dużo, ale na potrzeby tej historii zachowajmy wersję z piorunem z nieba) olśniło mnie tak, jakbym oberwał piorunem z nieba ;)

I postanowiłem tę moją cechę szczególną przestać traktować jako wadę a zinterpretować jako zaletę.

I mogę teraz przedstawić się tak: Cześć. Nazywam się Andrzej Tucholski i pokażę Ci różne strategie na ogarnięcie życia. Pogadamy też o kulturze. Na tym lifestyle’owym blogu eksperckim znajdziesz luźne tematy (seriale) płynnie połączone z pragmatycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale)

To dziwne połączenie, ale działa. Widzę odniesienia do niego od wielu miesięcy, w dziesiątkach maili od Was, ale dopiero teraz zauważyłem, jak jest proste i eleganckie. I strasznie mi się podoba :) Ludzie do mnie przychodzą po poradę a wychodzą z poleceniem kilku fajnych gier planszowych. Albo przychodzą po odpoczynek a wychodzą z pomysłem na to, jak lepiej ogarnąć plan na nadchodzący miesiąc.

Uwielbiam łączyć te dwa światy.

Bo wychodzę z założenia, że to jest jeden świat. Jeden i ten sam.

Bardzo wierzę w “małe” rozwiązania. W zdroworozsądkowe podejście. W niwelowanie codziennych pierdół, które skutecznie psują humor, by mieć potem przestrzeń i swobodę działać samodzielnie, tak, jak się tylko ma widzimisię. W czytanie książek. W spacery. W trzymanie się za ręce. I w życie zgodnie z zasadą: nigdy nie doprowadzić do sytuacji, by notes był dalej niż metr od mojej ręki.

Bo widzisz, ja szalenie nie lubię mówić, jak żyć. Nie lubię doradzać.

Ale lubię rozkminiać & lubię skuteczność.

I lubię, by problemy nie wracały, bo ma się potem więcej czasu na “wolne” :)

I ten format pozwala mi na to w stu procentach :)

Po drugie, unowocześniłem pod tę markę bloga.

Wygląda lepiej i działa szybciej niż kiedykolwiek.

Na stronie głównej znajduje się już na stałe promocja mojej książki w odcinkach / serialu literackiego “Umowy Śmieciowe“, dzięki czemu historia Hanny Wróbel regularnie dociera do nowych odbiorców. Można też łatwo zlokalizować Sekretną Kawiarnię. Albo zapisać się na newsletter. Z branżowego punktu widzenia odnowiłem również strony poświęcone relacjom z markami komercyjnymi lub klientami (szkoleń lub doradztwa) i wszystko spisuje się tak, jak powinno.

Przewidziałem też miejsce pod mój najnowszy projekt, którym zajmuję się dosłownie w tej chwili – przed, oraz po pisaniu tego listu do Was. Ma już plan, ma scenariusz, zaczynam przygotowanie techniczne.

Ale że planuję premierę na luty / marzec, to na razie więcej nie powiem :)

Po trzecie, odpaliłem rzetelnego YouTube’a.

I wreszcie jestem z niego zadowolony.

Po latach docierania się z nagrywaniem wideo wreszcie pogodziłem się z kilkoma faktami i teraz na ich podstawie buduję film po filmie, temat po temacie, premierę po premierze. I każda łapie coraz lepsze zasięgi, interesuje coraz więcej ludzi. Na kanał co parę dni trafia nowa setka subskrybentów. Idzie to wspaniale :)

Premiera nowego YouTube’a miała miejsce we wrześniu i wybrałem na ten ważny dla mnie dzień scenariusz pod tytułem “O ile warto“. Potem przetestowałem kolejny miliard zmiennych i stan dzisiejszy jest dokładnie taki, na jakim mi zależy. O samym procesie dochodzenia do tego momentu nagrałem osobny film.

Aktualnie wiodącym formatem na kanale jest “Uniwersytet Ogarnięcia“, czyli tematyka podobna do tego bloga, tylko że macham rękami :)

A zresztą, nagrałem dla Was specjalny film powitalny, więc sami zobaczcie:

I jeśli chodzi o moje ostatnie miesiące, to u mnie wydarzyło się dokładnie to. Zawodowo. Bo prywatnie to osobna para kaloszy. Trochę więcej ostatnio pracuję (znowu) ale za to więcej też czytam (YEAH!). I czas na seriale jest. Co prawda czasu na wycieczki nie ma tyle, ile bym chciał – ale to uczciwa wymiana, bo teraz w życiu akurat wybrałem inny priorytet.

Nadal muszę mocno dbać o zdrowie po letnim przesileniu wielu różnych przypadłości, które potem wypełniły mi atrakcjami kalendarz aż do… teraz, w sumie. Niektóre tematy zdrowotne adresuję nadal. Ale jest super, wiesz? Jest tak dobrze, jak nie było od dawna.

Jest jakoś tak… świeżo. Dobrze. Walecznie. Z dzielnością. Cieszy mnie to dbanie o wszystko.

Cieszy mnie ta codzienna walka o lepsze :)

Dzięki, że jesteś jej częścią.

I do usłyszenia przy najbliższej okazji!

Ciao ,

Andrzej Tucholski

 
Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na ludzkie życie ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganego życia. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam :)

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs."Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 3 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • bezpośredni kontakt do mnie

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na ludzkie życie. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność. W tekstach łączę lifestyle’owe treści z eksperckimi poradami. W praktyce oznacza to artykuły na codzienne tematy wzbogacone “w środku” fajnymi rozwiązaniami z zakresu optymalizacji obowiązków, psychologii oraz strategicznego podchodzenia do wyzwań. Jeśli przychodzisz po chwilę wyluzowania, wyjdziesz z nowym pomysłem. A jeśli przychodzisz po rozwiązanie, trochę odpoczniesz :)

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail. W przypadku palących problemów nalegam, by skontaktować się ze sprawdzonym fachowcem legitymującym się wykształceniem i potrzebnymi specjalizacjami. To ludzie, którzy starali się latami, by móc Ci pomóc. Głupio by było teraz im na to nie pozwolić :)

Mam nadzieję, że wszystko u Ciebie gra :)