Autor: Andrzej Tucholski | 10 grudnia 2018 | Komentarze:
Czas czytania: około 7 minut (+ cała lista słówek!)

Business English – wyczerpująca lista najczęściej używanych słówek w języku angielskim (z tłumaczeniami!)

Ogrom biznesu odbywa się globalnie. Tak dziś wygląda świat. A co za tym idzie – rzecz dzieje się po angielsku. Ten język to klucz do światowej komunikacji i warto korzystać z każdej możliwości, by trochę lepiej go zrozumieć. Dlatego razem z EY Academy of Business przygotowaliśmy dla Was ekstra cenny prezent! Wyczerpującą, opracowaną przez ekspertów listę pojęć i fraz “Business English”, dzięki którym bez problemu będziecie wiedzieć, co tam ciekawego “w bizie” piszczy :)

Pomysł narodził się następująco – jak wiecie, zdaję w tym roku egzaminy ACCA. Pokazuję cały ten proces na żywo (w ramach akcji #WyzwanieACCA).

Ucząc się do egzaminu FA (czyli stare F3) miałem przyjemność skorzystać z wyjątkowo dobrego kursu przygotowującego znajdującego się w ofercie EY Academy of Business. No i skoro już weszliśmy w kontakt to teraz – z ich wsparciem i pomocą – przybliżę Wam jeszcze jeden wspaniały kurs. Ale o nim za chwilę. Ponieważ najpierw – moi drodzy, zgodnie z obietnicą – prezent!

Lista najbardziej potrzebnego słownictwa i zwrotów biznesowych w języku angielskim (czyli Business English Compendium!)

Zarówno lista jak i kurs (znajdziecie jedno i drugie klikając w ten link) to doskonałe fundamenty rozwoju swoich kompetencji lub wręcz kariery w świecie biznesu i finansów. Gdy zaczynałem przygodę z ACCA, musiałem bardzo podobną listę kompletować samodzielnie. Bardzo mnie cieszy, że jeśli zdecydujecie się sięgnąć w życiu po coś więcej – może właśnie kurs od EY albo – tak jak ja – egzaminy ACCA(!) to będziecie do przodu o ten cały wysiłek.

Lubię oferować Wam gotowe rozwiązania, a jako psycholog często nie bardzo jestem w stanie. No bo wiecie jak to jest z psychologami – a bo “to zależy” lub “trzeba to rozpatrzyć z 219 różnych punktów widzenia” ;) Na szczęście finanse są bardziej bezpośrednie. Wiem, że będziecie takiej listy potrzebować.

Dlatego łapcie, drukujcie, niech Wam służy :)

Lista zawiera wszystkie kluczowe pojęcia: ROI (Return on investment), ROCE (Return on capital Employed), current assets, accrued expense, deferred tax, debt, debt ratio, debt to equity ratio, payables, receivables – co dusza zapragnie!

A po prawej stronie od każdego hasła Business English znajdziecie przygotowane przez profesjonalistów tłumaczenie. Takie, którego używa się w praktyce i można swobodnie zabierać się nawet za najbardziej złożone zadania.

PEŁNA lista czeka na Was tutaj: zapraszam!

Wersja dla ambitnych – kurs “Finanse dla niefinansistów” w języku angielskim

Ale, to nie koniec atrakcji.

Odzywam się także dlatego, by opowiedzieć Wam o MEGA rzetelnym kursie znajdującym się w ofercie EY Academy of Business. Kurs nazywa się “Finanse dla niefinansistów” i jest w języku angielskim.

(Przypominam: na podlinkowanej stronie znajdziecie też guzik pozwalający Wam na pobranie PEŁNEJ listy słówek i zwrotów!)

Na przestrzeni 3 modułów kursanci dowiadują się jak rozumieć i należycie opisywać / czytać finanse przedsiębiorstw, a także dostają do rąk narzędzia w postaci najważniejszych technik analitycznych. Wszystko to na przykładach z prawdziwego życia – innymi słowy obowiązuje ciągła zasada nawiązywania do “case studies”.

Jak nazwa wskazuje, nie trzeba być doktorem finansów i rachunkowości, by sobie na takim kursie poradzić. Jest skierowany do ludzi, którzy chcą wystartować w życiu z nową karierą, dla ludzi którzy potrzebują kompetencji by awansować lub uzyskać mocniejszą pozycję na aktualnym poziomie oraz dla menedżerów, którzy chcą lepiej rozumieć finanse i – w efekcie – inne sfery działalności swojego przedsiębiorstwa.

Jest skierowany do sporej części z Was. I wierzę, że nawet jeśli akurat nie czujecie, że znajdziecie na podobną inwestycję budżet prywatny to w wielu przypadkach można pogadać z pracodawcą, by Was na taki kurs wysłał. Bo wartość wniesiona później do codziennej działalności biznesowej jest nieprzeciętna, moi drodzy. Gdybym skorzystał z tego kursu PRZED rozpoczęciem starań o ACCA to, przykładowo, miałbym ogarnięte około 25 do 35% sylabusów OBU egzaminów tylko dzięki tym modułom. To by było ekstra ułatwienie.

Z psychologicznego punktu widzenia chcę jednak zwrócić uwagę na inny plus tego kursu. Zobaczcie – uczycie się wiedzy finansowej (A), na przykładzie istniejących case’ów (B), w języku angielskim (C). Czyli nie dość, że zdobywacie wiedzę teoretyczną (A), to jest ona od razu popierana praktyką (B), a także rosnącą płynnością w obcym języku (C). W tym zestawieniu podejść działa jednak jeszcze jeden niesamowity mechanizm. A mianowicie – absolwenci mojego kursu uczenia się dla osób dorosłych będą wiedzieć o czym mowa :D – takie mieszanie jednej grupy sieciowej pojęć (A) z podobną pod kątem formy (B) oraz z podobną pod kątem treści (C) prowokuje fantastyczne “sieciowanie się” w głowie, a w efekcie wiedza przyswajana jest szybciej i skuteczniej.

Omawiam to w nowym filmie:

Życzę Wam dużo powodzenia i niech lista służy w najlepsze! :)

Ciao ,

Andrzej Tucholski

 

Tekst powstał we współpracy z EY Academy of Business.

Photo by Brooke Cagle on Unsplash.

Jeszcze dzisiaj przerwij stagnację i zmień swoje życie na lepsze!

Proponuję Ci dwie przełomowe książki. „Pomysł na siebie w tydzień” to 21 narzędzi, dzięki którym szybko znajdziesz nową koncepcję na to, co chcesz robić i kim chcesz być. Te wnioski przekujesz w rzeczywistość dzięki „#mikronawykom” – to kompletne narzędzie, dzięki któremu zbudujesz skuteczny system mikronawyków prowadzących Cię przez wszystkie wymarzone plany.

Razem ponad 340 stron wiedzy, narzędzi, ćwiczeń i arkuszy. Zaufało im już ponad 1000 Klientów!

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!