Autor: Andrzej Tucholski | 13 marca 2017 | Komentarze:
Czas czytania: około 10 minut

Twórcy polecają twórców – zgłoszenia SHARE WEEK 2017

Im dłużej tworzę tego bloga i im więcej ludzi poznaję, tym bardziej widzę, jak bardzo my wszyscy jesteśmy nienormalni. Blogerzy. Youtuberzy. Podcasterzy. Twórcy online. Banda świrów, dzięki którym internet ma się dobrze i nie traci impetu. To dla nich tworzę SHARE WEEK 2017.

Styrana studiami, młoda dziewczyna, która decyduje się zarywać noce by nagrywać filmy dla obcych ludzi? Ledwo wiążący koniec z końcem chłopak podróżujący autostopem, który resztkę pieniędzy przeznacza na kupowanie pakietów internetowych dla swoich odbiorców? Zajęta “na trzy etaty” matka łącząca opiekę nad dziećmi z karierą zawodową, która za darmo i “po nic” dzieli się swoją wiedzą na blogu? Spełniony zawodowo i finansowo mężczyzna, który postanawia poświęcić ot tak, bo czemu nie, kilka lat pomaganiu obcym ludziom swoimi doświadczeniami publikowanymi online?

To nie są normalne historie.

Ale to są piękne historie.

Świat internetowych twórców ewoluuje w taką stronę, że często najskuteczniejszą formą zarobienia masy hajsu jest uczciwe i rzetelne dostarczanie super treści swoim odbiorcom, bez żadnej ściemy. Najszybsze wzrosty łapią z reguły ludzie pucujący do upadłego detale swoich materiałów i konkurujący na jakość z wysokobudżetowymi produkcjami ze świata. Przyznawanie się do słabości i budowanie emocjonalnego kontaktu ma sto razy dłuższe nogi niż wygłaskane “wizerunki” dawnych lat.

Mamy pewne marzenia, mamy pewne narzędzia, mamy pewnych odbiorców.

A potem zarywamy noce, prywatne budżety i zdrowie by stworzyć z tych trzech zmiennych coś doskonałego.

To właśnie nam dedykuję nadchodzące dwa tygodnie.

O co chodzi w SHARE WEEK i po co wziąć udział?

SHARE WEEK to mój autorski pomysł polecania się twórców przez innych twórców. Największy taki projekt w Polsce i jeden z większych na świecie. Ogłaszam go co roku wczesną wiosną i po zebraniu zgłoszeń publikuję podsumowanie. Ma ono trzy zalety.

Po pierwsze – osoby piszące blogi to najdojrzalsi czytelnicy blogów a osoby nagrywające filmy to najdojrzalsi widzowie innych filmów. Powstaje więc fantastyczna lista godnych uwagi twórców, których warto śledzić. Po drugie – twórcy otwierają się na siebie nawzajem jako tworzący koleżanki i koledzy, i zawiązują się prawdziwe relacje :) Po trzecie – pokazujemy naszym Czytelnikom i Widzom kogo cenimy, i kim się inspirujemy.

W skrócie jest to więc… łańcuszek. Prosta zabawa, ale z mega poprawnymi wartościami stojącymi na jej straży. Bardzo idealistyczna i wierząca w piękny internet, ale… hej – jeśli nie my mamy w niego wierzyć, to kto? ;) Poprzednie edycje możecie obejrzeć tutaj:

WAŻNE, PODSTAWOWE INFORMACJE

Nie jest ich dużo, ale są bardzo ważne. Będę wdzięczny za BARDZO UWAŻNE przeczytanie.

1. Akcja trwa od 13 marca do końca dnia 26 marca

2. Podsumowanie pojawi się po trzech-czterech tygodniach od zamknięcia zgłoszeń

3. Blogerzy na blogach polecają blogerów, youtuberzy filmami polecają youtuberów a podcasterzy odcinkami podcastów polecają podcasterów

4. Jeśli chcesz wziąć udział w SHARE WEEK 2017 – na swoim blogu lub kanale wideo, lub podcaście w czasie trwania akcji publikujesz materiał, w którym polecasz innych twórców (blogerzy – blogerów, youtuberzy – youtuberów, podcasterzy – podcasterów)

5. Kryterium jest JAKOŚĆ i WAŻNOŚĆ danego twórcy w Twoim życiu (zasięgi, popularność itp. są mniej istotne; liczy się WPŁYW jaki ta osoba ma na Twoje blogowanie lub Twoje postrzeganie świata. Innymi słowy – dziel się tymi, których kochasz :D)

6. Link do swojego materiału blogowego ORAZ podcastowego wrzucasz do komentarzy POD TYM WPISEM a link do materiału video wrzucasz do komentarzy POD TYM FILMEM

7. Swoje polecenia przepisujesz do FORMULARZA PONIŻEJ

8. Źle uzupełnione, błędne zgłoszenia NIE BĘDĄ BRANE POD UWAGĘ. No niestety :< Literówka niweluje głos na twórcę. Opublikowanie polecenia podcasterów na blogu sprawia, że ignoruję całe zgłoszenie. Przez lata poprawiałem takie rzeczy za ludzi, ale gdy mam do czynienia z 400+ osobami, które zostawiają w tabelce 5000+ danych to, fizycznie, nie daję rady. Tak więc jeśli chcesz wziąć udział w podsumowaniu SHARE WEEK to, ładnie proszę, uzupełnij formularz dokładnie. Dzięki :)

9. Możecie na końcu dać znać poleconym osobom, że je lubicie

10. Ale przede wszystkim należy się dobrze bawić :)

Formularz zgłoszeniowy SHARE WEEK 2017

Wszystkie zgłoszenia wysłane po godzinie 00:00:59 (a dajmy minutę dla spóźnialskich) w dniu 27.03.2017 nie będą brane pod uwagę.

Moje polecenia blogowe

Pani Swojego Czasu – jeden z najlepszych polskich blogów o produktywności, zarządzaniu czasem, ogarnianiu wielu projektów naraz i wszystkich innych smacznych tematach, które kochają domorośli geniusze biznesu :)

Ola jest mistrzynią czytelnego wyjaśniania spraw tak, że nie tylko lepiej rozumiecie omówiony problem, ale też po lekturze jej tekstów macie w swoim arsenale rozwiązania do zastosowania od razu. Lubię takie podejście do spraw, bo szanuje złożoność różnych kwestii przy jednoczesnym zadbaniu, by temat był przystępny a czas spędzony na jej blogu – dobrze zainwestowany.

(Aha – blog jak najbardziej jest też wartościowy dla facetów. Chłopaki, nie bójmy się różowego, bo jak każdy graficiarz Wam powie, to jeden z najlepiej kontrastujących kolorów do smarowania neonu po ścianach. A że “pod maską” czeka na nas tym razem ogrom super wiedzy, to tym bardziej :D)

Jacek Kłosiński – hit zeszłego roku i, jeśli mogę sobie pozwolić na pewna predykcję, tego też. I przyszłego pewnie też. Doskonałe miejsce dla wszystkich kreatywnych umysłów, które bardzo chcą a) być jeszcze bardziej twórcze oraz b) zależy im na skuteczności w tym, co robią.

Sporo estetycznie podanych i celnie ujętych porad oraz ciągłe polecenia przydatnych narzędzi, toków rozumowania, bibliotek, trendów… Jacek nie śpi i nie leniuchuje. Wchodzę do niego raz na parę tygodni i bez pudła zgarniam ogrom inspiracji lub rozwiązań, których nawet nie wiedziałem, że potrzebuję.

Od niedawna prowadzi też szkolenia na żywo. Bilety schodzą na pniu a sale pękają w szwach:)

Mały Blond – jest takie powiedzenie, że w przypadku przejścia z komunikacji werbalnej do pisanej pierwsze “umiera” poczucie humoru. Bez gestów, bez mimiki, bez zabaw głosem ciężko jest równie dobrze przedstawić dowcip, co opowiadając go na żywo. Wydaje mi się też, że podobny mechanizm dotyczy też sieci.

W przypadku wejścia do internetu często pierwsza “umiera” delikatność. I za to właśnie cenię Anię, że ona się nie dała. Obserwuje świat, porusza problemy, obraca w głowie i słowach kwestie trudne i ważne, a potem je opisuje. I robi to tak, że aż miło czytać. Bez autorytaryzmu, bez nadęcia. Ładnie. Nie naiwnie, nie słodko. Delikatnie.

Mądrze i w sam raz.

Moje polecenia video

Częste pytania i odpowiedzi

Q: Czy mogę polecić więcej niż trzech autorów?

A: W swoim wpisie czy filmie rób co chcesz, ale do formularza wrzuć wyłącznie trzech, których polecasz NAJBARDZIEJ.

Q: A co jeśli mam bloga, a chcę polecać youtuberów?

A: Jeśli przede wszystkim inspirują Cię youtuberzy – może pora założyć youtuba? :D

Q: A co jeśli mam dwa kanały – bloga i youtube’a?

A: Możesz przygotować dwa osobne zestawienia (blog – blog i youtube – youtube) i wypełnić formularz dwa razy :)

Q: Czy mogę zaprosić swoich Czytelników do tworzenia własnych list?

A: Jak najbardziej! Przypomnij im jednak, że aby ich głosy były liczone, muszą trzy najważniejsze polecenia przepuścić przez formularz w tym wpisie.

Q: Czy mogę poinformować poleconych przeze mnie autorów, że to zrobiłem?

A: Tak, ale nie nagabuj ich, by sami wzięli udział. SHARE WEEK to co prawda łańcuszek, ale bardzo grzeczny. Jeśli będą chcieli to będzie super, ale jeśli ktoś ma inne priorytety lub po prostu nie czuje tego ruchu to nikogo do niczego nie zmuszamy :)

Q: A co jeśli bloga, którego chcę polecić, czyta mało ludzi?

A: To dobrze, pomożesz mu się wypromować :) SHARE WEEK ma pokazywać treści wysokiej jakości i na przestrzeni ostatnich trzech lat widzę, że większość uczestników akcji wychodzi z założenia „duży sobie sam poradzi” i właśnie skupia się na mniej znanych autorach. Bardzo mnie to cieszy.

Ufff. I to tyle ode mnie. Teraz Wasza kolej. Macie dwa tygodnie, dziwne, odważne, świetne ludki.

Czas – start :)

Ciao ,

Andrzej Tucholski

 

Jeszcze dzisiaj przerwij stagnację i zmień swoje życie na lepsze!

Proponuję Ci dwie przełomowe książki. „Pomysł na siebie w tydzień” to 21 narzędzi, dzięki którym szybko znajdziesz nową koncepcję na to, co chcesz robić i kim chcesz być. Te wnioski przekujesz w rzeczywistość dzięki „#mikronawykom” – to kompletne narzędzie, dzięki któremu zbudujesz skuteczny system mikronawyków prowadzących Cię przez wszystkie wymarzone plany.

Razem ponad 340 stron wiedzy, narzędzi, ćwiczeń i arkuszy. Zaufało im już ponad 1000 Klientów!

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!