Autor: Andrzej Tucholski | 12 kwietnia 2017 | Komentarze:
Czas czytania: około 12 minut

Najchętniej polecane blogi w Polsce 2017 – wyniki SHARE WEEK

Kto jest najczęściej i najchętniej polecaną blogerką w Polsce? Kto inspiruje i namawia do dobrego innych autorów? Jaką zmianę najważniejsi twórcy wywierają na swoich najaktywniejszych odbiorcach?

Na te i inne pytania odpowiada zestawienie SHARE WEEK 2017.

Powiem Wam, że lubię tę akcję.

Ja ogólnie mam słabość do projektów pozwalających innym ludziom skuteczniej się poznawać (czyli jeszcze przede wszystkim do mojej cotygodniowej #NiedzielaDzielenia na Facebooku), ale efekty sześcioletniej już (!) tradycji SHARE WEEK zaczynają być, po prostu, niesamowite.

A najlepsze w niej to, że ja tylko mówię, kiedy się zaczyna :)

W tegorocznym SHARE WEEK 428 twórców oddało 1284 ważnych głosów na 687 twórców.

Przez dwa tygodnie setki autorów piszą o sobie nawzajem, zwracają uwagę na zalety, podsumowują czyjeś osiągnięcia i generalnie wychodzą z siebie, by przekierować obserwujące ich społeczności na strony i ku wartościom innych ludzi. To festiwal celebrujący wspólnotę tworzenia fajnych treści do netu, w którym cały ten wysiłek i odpowiedzialność za wysokiej jakości polecenia niesiony jest przez blisko pół tysiąca wariatów tylko dlatego, że… to fajne. I że można.

No i właśnie. Skoro można zrobić coś dobrego, to czemu nie :)

Całej zabawie przyświeca myśl zwerbalizowana kiedyś przez Ericę Cook.

“I’m not interested in competing with anyone. I hope we all make it.”

I wiecie co?

To widać.

— Jak czytać zestawienie SHARE WEEK? —

SHARE WEEK to zestawienie twórców, którzy w danym roku najbardziej inspirują innych twórców.

Liczy się “jakość”, fajność, wpływ tekstów/zdjęć/filmów/audycji na życia innych autorów. Liczy się to, kogo się akurat najbardziej, mówiąc kolokwialnie, “kocha” :) Nie jest to w żadnym wypadku ścisły ranking. Mamy za to do czynienia ze wspaniałym wglądem w spektrum uwagi blogosfery oraz szansę na podejrzenie trendów wzrostowych, zanim jeszcze staną się wielkie.

Ze względu na charakterystykę akcji SHARE WEEK, duże i bardzo znane blogi często dostają mało poleceń. W efekcie zobaczycie największych – chociażby Jak Oszczędzać Pieniądze, czy Wyrwane z Kontekstu – dosyć „nisko” w zestawieniu. To normalne. Od lat próbuję tak sformułować myśl przewodnią akcji SHARE WEEK, by uczestnicy w lot “złapali”, że chodzi o nowsze nazwiska, a nie tytanów, którzy “przeżyją” bez wspomnienia tutaj. W tym roku udało się to wyśmienicie.

Mój ulubiony “papierek lakmusowy” to liczba poleceń… mnie samego. W tym roku wyniosła tylko 2 głosy, czyli idealnie :)

Opisy po myślnikach są skrótem najczęstszych lub najważniejszych argumentacji, które uczestnicy akcji dopisywali do danej autorki lub autora.

Kolejność wewnątrz grup nie odgrywa większej roli.

Jeśli zauważysz jakiś błąd, opisz go proszę w mailu do mnie.

Jeśli widziałaś/widziałeś się na trzech lub więcej poleceniach ale nie ma Cię w tym zestawieniu to na 99,99% linkujący do Ciebie blogerzy nie wrzucili swoich zgłoszeń w formularz. Niestety, nie mam na to wpływu bo i fizycznie nie jestem w stanie “z ręki” przejrzeć każdej strony, która w ostatnim miesiącu użyła słów SHARE WEEK. Zgodnie z zapowiedzią z regulaminu, formularz jest jedynym wiążącym źródłem głosów.

No dobra.

Zaczynamy!

— Najchętniej Polecani Blogerzy w Polsce 2017 —

— Złota Trójka —

Worqshop – 33 głosy

Niekwestionowana zwyciężczyni SHARE WEEK 2017.

Znalazła się na bardzo wielu listach i ujmę to tak: powiedzieć, że głosy za nią były pełne entuzjazmu, to jak nic nie powiedzieć. Wśród argumentów wspierających polecenie Worqshop powtarzały się przede wszystkim te dotyczące jej estetyki i fachowości. Tego, jak celnie, konsekwentnie i dobrze opowiada o ważnych dla siebie projektach (czyli głównie mądre, rozwojowe podchodzenie do planów w życiu, “wyznawanie” ;) Bullet Journal i takie branie się za nowe pasje, by na sto procent nie zostały wyłącznie w sferze “aaaj, fajnie by było”). Wielu innych autorów podkreślało, że w pracy Kasi widać wyjątkowo trudne do osiągnięcia połączenie treści kreatywnych i lifestyle’owych z podejściem eksperckim, merytorycznym.

W zeszłym roku była niżej w grupie złotej. W tym zdobyła szczyt. Kasiu, gratuluję.

Robisz ogrom dobrego i bardzo wielu ludzi docenia to każdego dnia :)

Pani Swojego Czasu – 23 głosy

Czytanie co ludzie mieli do powiedzenia na temat Oli to sama radość. Głosy dziękujące za pokazywanie, że wcale nie trzeba iść po trupach. Że można połączyć życie prywatne z firmą. Że można motywować się mądrzej niż przyjęło się mówić o tym zagadnieniu na co dzień. W dużym skrócie: Pani Swojego Czasu to nie tylko źródło rzeczowych porad dotyczących pracy lub produktywności. To też źródło siły, z którego wiele kobiet czerpie inspirację do codziennych zmagań z najróżniejszymi problemami.

Ola, najlepszego. Rób dalej to co robisz. Działa :)

Janina Daily22 głosy

Eee. Pączki, foki, labradory i wykresy z lambdą? Jak się w ogóle zaczyna opisywać to, co robi w sieci Janina? :D

Wzbudzająca ciekawość, zainteresowanie, fascynację i tzw. “małe głodki” oraz bóle brzucha ze śmiechu postać, która wzięła się zza morza i szturmem przejęła ekrany polskich komórek oraz komputerów. Pisze o wszystkim, ale pisze o tym w sposób nie do podrobienia. Widoczny z kilometra żart i niewidoczne z centymetra piksele jej paintowych obrazów. Inni autorzy czytają ją dla inspiracji, dla rozluźnienia, dla śmiechu lub by podpatrzeć, jak to się robi, by ze spokojem i inteligencją umieć opisać wszystko w sposób, który sam się potem układa w anegdotkę godną centrum uwagi ogromnej imprezy.

Janina, niech foki Ci dalej układają się w sprzyjające tworzeniu konstelacje :)

— Najchętniej Polecani Blogerzy w Polsce 2017 —

— Srebrna Ósemka (12-16 głosów) —

Lekka Zmiana Mamy – za takie opowiadanie o social mediach i biznesie, że każdy rozumie

Riennahera – “Marta jest ruda, lubi dinozaury, Gwiezdne Wojny i whiskey, i to w zasadzie powinno wystarczyć za najlepszą rekomendację” ;)

Jest Rudo – za świetne poradniki, pomysłowe inicjatywy i zaangażowanie w społeczności

Dizajnuch – za “bycie lekarstwem na zły humor” :)

Jacek Kłosiński – za całość, w takim sensie, że wartość leży nie tylko w tym *co* robi Jacek, ale też w tym *jak* to robi od strony produkcyjnej

Styledigger – “za to, że Asia tak pięknie ma w nosie konwenanse i zwyczajnie żyje po swojemu” :)

To się opłaca – za rzetelność i wartościowość porad prezentowanych w sposób, który łatwo zrozumieć

Socjopatka.pl – za mnogość tematów, od biznesowych po społeczne, po jednostkowe, po grupowe, po ważne, po mniej ważne. A wszystko to praktyczne i dla każdego

— Najchętniej Polecani Blogerzy w Polsce 2017 —

— Brązowa Ósemka (9-10 głosów) —

Bookworm On The Run – za styl

Tekstualna – za odwagę

Agnes on the cloud – “za prezentowanie życia bez instagramowego filtra”

Ania Maluje – za pisanie o tym, w co wierzy

Artur Jabłoński – za wiedzę

Liczy się wynik – za “energetyczny, konkretny przekaz”

Maciej Wojtas – za pokazywanie, że można skuteczniej

Simplicite – za uczenie, że można więcej, chcąc mniej

— Wyróżnienia (5-8 głosów; 19 blogów) —

HakierkaDopracowaniJak oszczędzać pieniądzeMama GinekologMarta piszePiątkowy Kącik Nienawiści Dla LudzkościJestem InteraktywnaEsencjaNishkaZaparzę ci herbatęZwierz popkulturalnyCodziennie FitDesign Your LifeGeekWorkMake Happy DayDr LifestyleMiniaturowaNieidealnaAnnaTraveliciousOgraniczam SięMamy Gadżety

— Blogi przebijające się z nisz (3-4 głosy; 67 blogów) —

A dreamer’s life, Ania Ulanicka, Edyta Zając, Haniako, Inne życie, Kameralna, Karografia, Mamarak, Mataja, Matka Wariatka, Miss Ferreira, Niebałaganka Nieśmigielska.com, Piąty Pokój, PigOut, Się rysuje, Soczek Pomarańczowy, Superstyler, Ula Łupińska, Urszula Marketing, Volantification, Wyrwane z kontekstu, Zaniczka, Zenja, Agwer Blog, Basia Szmydt Blog, Blogierka, DevStyle, Hafija, Jaśkowe Klimaty, Jason Hunt, Jestem Kasia, Kasia Aleszczyk, Klub Polki na Obczyźnie, Lagom Life, Lena Wadera, Lifemanagerka, Mała Wielka Firma, Matka jest tylko jedna, MDCB, Moja sztukoteka, My Pink Plum!, Nasze Bąbelkowo, Nebule, Nie Domowa Kura, One Little Smile, Piękno i minimalizm, Pierwiastki, RONJA, Rzeczovnik, Sanna’s Land of Illusion, Simplife, Strefa Psotnika, Szkoła Blogowania, Szpinak Robi Bleee, Tasteaway, Wanna Pełna Zombie, Wariacje (nie zawsze) na temat, wczerni, Wojażer, W Krainie Tajfunów, Chasing Colors, Czarna Skrzynka, Nauczona, The Owner & Co., Wymagające.

— Najchętniej Polecani Podcasterzy —

Finanse Bardzo Osobiste – 3 głosy – za życiowe porady i energię

Więcej niż Oszczędzanie Pieniędzy – 3 głosy – za przystępne omawianie skomplikowanych tematów

Mała Wielka Firma – 2 głosy – za “tony wartościowej wiedzy z zakresu prowadzenia własnej firmy” :)

— SHARE WEEK 2017 w liczbach —

Razem w akcji SHARE WEEK wzięło udział łaaaadnie ponad pięćset osób.

Spośród nich 449 uzupełniło formularz, z czego 21 zrobiło to błędnie.

W efekcie w zestawieniu wziąłem pod uwagę zgłoszenia od 428 twórców (417 blogów, 4 kanałów YT i 7 podcastów).

Oddali oni 1284 głosy na 687 twórców (659 blogów, 12 kanałów YT, 16 podcastów).

— Interesujące obserwacje —

Nadal trwa trend “rozszerzania” się akcji SHARE WEEK na różne tematyki. Dwa lata temu standardem były bardzo wąskie polecenia w stylu “pięć blogów o literaturze kryminalnej”, rok temu zaczęło się to zmieniać, teraz wyglądało to całkiem sympatycznie. Blogi parentingowe polecały blogi podróżnicze, które z kolei polecały blogi o finansach. Dobrze.

(Chociaż nie potrafię nie uszanować zestawienia dedykowanego blogom o Szkocji :D)

Większość poleceń dostała płeć piękna. Zauważcie, jak ciężko znaleźć na powyższych listach facetów. Blogosfera jest kobietą.

Co ciekawe – blogosfera czyta blogi eksperckie. Niewiele jest klasycznych blogów o modzie, lifestyle’u, jedzeniu czy podróżach. Baaaardzo dużo za to blogów profesjonalnych, oferujących celne porady i poruszających dosyć precyzyjnie określone sfery problemów.

— Co wyszło, co nie wyszło —

Kolejny rok z rzędu sprawdziło się moje przekonanie, że twórcy treści to zarazem najaktywniejsi i najbardziej „ogarnięci” odbiorcy treści. Każde z poleceń podparte jest faktyczną argumentacją, żadna z pochwał nie została wymyślona naprędce.

Nadal nie potrafię wystarczająco dobrze nazwać pól w formularzu zgłoszeniowym. Tym razem wydawało mi się, że zarówno czytelność jak i redundancja (potrójna!) osiągnęły poziomy kosmiczne – proste polecenia powtarzałem po dwa, trzy razy, by na pewno nie umknęły – a i tak dwadzieścia jeden osób wkleiło to co chciało, tak jak chciało i w efekcie uniemożliwiło mi wykorzystanie ich zgłoszeń. Sam nie wiem. Za rok będę starał się jeszcze mocniej. Zawsze mi szkoda, jak nie potrafię rozczytać czyjegoś niechlujnie wklejonego polecenia.

Inna sprawa, że jak ktoś mi w pole “tutaj podaj link do swojego zestawienia SHARE WEEK” odpowiada “a znajdziesz sobie” to wiecie, trochę się odechciewa :P

Wyniki poleceń YouTube wyszły niewiążące. Każdy dostał po jednym głosie.

Nadal nie wiem czy dwa tygodnie to dobry czas trwania akcji. Jest trochę rozwlekły. Chyba za rok ogłoszę KIEDY wystartuje SHARE WEEK z odpowiednim wyprzedzeniem, ale potem okienko na zgłoszenia skrócę z powrotem do klasycznych siedmiu dni.

Po raz pierwszy dopuściłem do akcji podcasterów (głównie dlatego, że od 3 lat mnie o to prosili) i na start nie przewidziałem tego, że przez charakter ich publikacji (wielu podcasterów wrzuca nowe odcinki audycji w formie “notek” na blogach) ktoś może ich polecać w kilku kategoriach i na parę sposobów. Starałem się temu przeciwdziałać, ale mam nauczkę na “za rok” – inne sformułowanie polecenia. Cieszę się jednak, że zaczęliśmy :)

Jeśli masz ochotę mi się odwdzięczyć – zapisz się do mojego newslettera. Ale nie namawiam.

— Co dalej —

No, słuchajcie, ode mnie to tyle :)

Ogłosiłem początek SHARE WEEK, ogłosiłem koniec, opublikowałem wyniki. Najlepszym pomysłem na teraz będzie poklikanie w znajdujące się powyżej linki i zobaczenie, kogo i po co czyta blogosfera. Każda z widniejących tam nazw oznacza pozytywnie zakręconego człowieka, któremu przyszło do głowy, że wrzucanie ogromnych ilości darmowych treści do netu to super pomysł. Nie potrafię odmówić temu sposobowi myślenia pewnego uroku :)

Lubię to, że wszyscy tworzymy i mam nadzieję, że będziemy tworzyć tylko lepiej.

A teraz pozwolicie, że sam trochę sobie poklikam po tych fajnych blogach.

*Klika w “dodaj do zakładek”* ;)

Ciao ,

Andrzej Tucholski

 
 • Gratulacje dla wszystkich! Andrzej brawo za tę edycję i czekamy na następną!

 • Dzięki Andrzeju za tę robotę, a wszystkim twórcom składam gratulacje! :)

 • Brawo, brawo, brawo! :) Dla wszystkich a największe dla Andrzeja za wytrwałość i skrupulatność. :)

  • Aż mnie gryzło wpisując Ciebie do “wyróżnień”, ale taki już charakter SW. Za to zająłeś top w skromnym, ale zawsze! początku SW dla podcastów :D Fajnie tutaj widzieć docenienie dla Twojej wartości :)

   • Jest bardzo dobrze Andrzej. Twarz mi się cieszy jak widzę nowe blogi w takich zestawieniach (i z kolei mam już nieco dość patrzenia kółko na oczywiste-oczywistości typu JOP). Właśnie o to chodzi w SW i świetnie to zagrało w tym roku. :)

   • A ja się czuję zaszczycona być w jednej grupie z Michałem! :)

 • Gratuluje podium i pieknie dziękuje za wyróżnienie 😍

 • Bardzo dobra akcja, uwielbiam ją, choć pierwszy raz wzięłam udział :) Pękam z dumy, ile jest świetnych treści w tych internetach i jednocześnie cholernie żałuję, że mój czas jest mocno ograniczony :) Dziękuję wszystkim, którzy robią dobrą robotę i których mogę czytać! :) EDIT: Andrzej i gratulacje i dla Ciebie za tak świetny pomysł!

 • No! To w przyszłym roku musi być srebro ;-)

 • Chyba jest coś ze mną nie tak, bo znam PONAD połowę z wymienionych blogów. :D I wszystkim oczywiście bardzo gratuluję!
  Ale największym zaskoczeniem dla mnie okazał się blog Janiny! Nie wiem jak mogłam się o nim dowiedzieć dopiero teraz. Idę nadrabiać zaległości. :D

 • Tekstualna

  Ależ mi się miło zrobiło! <3

 • Dziękuję wszystkim, którzy na mnie glosowali za docenienie mojej pracy! Tylko tyle! <3

  A reszcie serdecznie gratuluję! :))

 • Gratuluję wszystkim, także sobie :D Dziękuję za to wspaniałą akcję Andrzej, musiałeś się nieźle napracować ogarniając te wszystkie dane. Nie mogę się doczekać akcji za rok. Pozdrawiam! :)

  • Czekaj, czekaj, wymieciesz wszystkich jak rainbow :)

   • “Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, niepokonanym” :D

    Ale ten… Widzimy się za rok w złocie, nie? :P ;)

  • Ania- a nie mówiłam :D

 • Dzięki Andrzej za wytrwałość i inicjatywę, dzięki której można powrócić do wielu fajnych miejsc w sieci.
  Pierwsza trójka zupełnie mnie nie dziwi, niżej parę niespodzianek jest, ale takie zasady SW ;-) Anyway #goodjob i oczywiście gratuluję wszystkim!

 • Gratuluję wszystkim i cieszę się, że również się tu znalazłam – to znak, że warto pracować. Dziękuję!

 • naszebabelkowo.blogspot.com

  Dziękuję za tę wspaniałą inicjatywę – a wszystkim moim “polecaczom” za wyróżnienie :) Pozdrawiam serdecznie, nadal waląc głową w sufit mojej niszy (ale ponoć się przebijam, więc jest nadzieja ;) )

 • Dziękuję wszystkim za głosy :)
  Chociaż nie rozumiem trochę uzasadnienia: “Maciej Wojtas – za pokazywanie, że można skuteczniej” :)))
  Ale i tak bardzo bardzo się cieszę!!!

  • Większość poleceń dotyczyła tego, że uczysz efektywnego myślenia: że można krócej, prościej, lepiej. Dla mnie to synonim skuteczności :)

   • A – to bardzo ciekawy trop, nigdy nie myślałem o tym, co robię – w ten właśnie sposób. Dzięki!

    • IMHO jedna z bardziej wartościowych, ale “ukrytych” funkcji SW. Można zobaczyć, co dajemy innym ludziom. Często człowiek sam nawet nie wie :)

 • Rok temu startowałam z zaledwie trzema głosami, o których wiedziałam. W tym roku było ich ciutkę więcej, dlatego z tego miejsca chciałabym jeszcze raz podziękować wszystkim osobom, które postanowiły mnie polecić! Może za rok przebiję pułap? ;) Dzięki za danie szansy miniaturowej mamie, najmniejszej autorce polskiej blogosfery!

  A teraz małe słówko do osób z niepełnosprawnością: orzeczenie Cię nie definiuje, to tylko papier leżący w szufladzie – sam tworzysz Twoją historię! Odwiedź bloga najbardziej wyluzowanej niepełnosprawnej mamy w Polsce i zobacz, jak się to robi :)

  Pozdrawiam wszystkich gorąco i gratuluję pozostałym :*

 • Share week to dla mnie okazja, aby do swojej listy czytelniczej dodać kilka blogów. Zawsze trafiają się jakieś perełki, o których nie miałam pojęcia, że istnieją :)
  Dziękuję!

 • Gratuluję wszystkim i każdemu z osobna. Wielu znam, czytam i uwielbiam, innych muszę jeszcze poznać :) miejmy nadzieję, że za rok i mi w końcu uda się wziąć udział w SW, bo teraz gdzieś mi przeleciał przez palce … :)

 • A ja się cieszę, że mimo że mnie nie ma w zestawieniu, kwalifikowałabym się do “bloga przebijającego się z nisz”. Brzmi dumnie ;-)

 • Wow, pierwsza jedenastka! <3 Mega dziękuję, szczególnie Tobie Andrzej za całą tę akcję. Jakaś pokojowa nagroda Ci się za to należy. ;) Przy nominacjach na BFG kolejny raz masz mój głos. ;)

  • Kawka starczy ;)) Ale dziękuję bardzo!

   • Jak tylko będziesz w okolicach trójmiasta, koniecznie daj znać. Masz ode mnie najlepszą kawę jaką będę w stanie znaleźć. :)

 • Marta Silva

  Andrzej, jak zwykle świetna robota! Mnóstwo inspirujących miejsc – w tym blog o Szkocji <3 !

 • Blogi o Włoszech i podróżach w stylu slow to podobna nisza do Szkocji, więc gratuluję wszystkim przebijającym się w górę :) No i pierwsza trójka, absolutnie się z nią zgadzam!

 • fajnie znaleźć się w zestawieniu i OGROMNE GRATULACJE DLA ZWYCIĘZCÓW!!!

 • Absolutnie, przesympatycznie <3 Gratuluję. Dziękuję. Zapraszam. Niech dzieje się magia.

 • Dziękuję Wszystkim za głosy i docenienie mojego miejsca. Gratulacje dla Wszystkich, którzy są w zestawieniu, ale i dla każdego twórcy ! :)
  Dzięki Andrzej za świetną akcję !

 • Fajerwerki dla wszystkich! :D
  Dobrze, że zestawienie pojawiło się przed świętami. Będzie co czytać. :))

 • Blogi przebijające się z nisz (…) Jason Hunt (…) ;-)

  • Tomek a Ty w tym roku brałeś udział? Bo albo przeoczyłam, albo zapomniałeś :)

   • Cóż miałem pełne ręce roboty i nie wyszło :-)

    • Ehhh… Jak można przez 2 tygodnie nie znaleźć pół godziny ;)

 • Gratulacje dla pierwszej trójki i pozostałych wspaniałych twórców. Moje 2 typy na podjum, a 3-ci wyróżniony :) 3-majcie tak dalej.

  • Ela :*
   dzięki!

   • Kasiu, przyjemność po mojej stronie. Robisz dobrą robotę i zwycięstwo Ci się należy. Gratuluję Ci wspaniałych pomysłów i bardzo się cieszę, że odkryłam Ciebie i Twojego bloga. Oczywiście, regularnie zaglądam ;)

 • Jak miło znaleźć się w wyróżnieniach, dziękuję wszystkim, którzy na mnie głosowali :) Co do samego formularza to śmiać mi się chce, jak Ty się starasz, tłumaczysz w bardzo bezpośredni sposób, co należy gdzie wpisać, a inni mają to i tak w głębokim poważaniu. Czapki z głów za to, co robisz, Andrzej! Za cierpliwość i uśmiech, który mam wrażenie towarzyszy Tobie w trakcie pisania swoich tekstów.

 • O MÓJ GAD!!
  Dziękuję ślicznie wszystkim, którzy swój cenny głos poświęcili mojej skromnej, starej osobie. Kiedy patrzę, w jakim zacnym towarzystwie się znalazłem, to mi się robi podwójnie… no podwójnie mi się robi, cokolwiek to jest :)

  Gratuluję wszystkim, którzy się w zestawieniu znaleźli, bez względu na ich pozycję.
  Życzę powodzenia w przyszłym roku tym, którzy IMHO powinni być nade mną. A Wy już wiecie, kogo mam na myśli.

  • Ania Kostorz

   #hehehehe
   Gratuluję Jacku ;)

  • nieprzyzwoitka

   Oj Dizajnuch Dizajnuch, coś czuję, że jednak Blogierka miała rację ;)

  • ej, no przecież Ci mówiłam! :D

 • Sporo znajomych :) Nie spodziewałam się trafić do jednej grupy z Kominkiem ;)

 • Świetna akcja! Osoby ktore mnie inspiruja do dzialania znalazly sie na listach. Plus ciesze sie ze moge odnalezc nowe perelki! Wielkie gratulacje dla tworcow;)

 • WOW :) jaka cudna niespodzianka :) DZIĘKUJĘ!

  Andrzej, dzięki ogromne za tę super inspirującą akcję, świetna robota i wspaniała okazja do poznania wielu nowych, mega wartościowych miejsc w sieci! Share Week’owe dwa tygodnie były mega, a atmosfera panująca wtedy w blogosferze nie do podrobienia!
  Dziękuję PRZEOGROMNIE każdej osobie, która oddała na worqshop swój głos – strasznie się cieszę, że razem tworzymy coś fajnego i kreatywnego co ma szansę po prostu zarażać dobrą energią :)

 • Dorota Adam

  Świetne zestawienie, jest tu kilka blogów do których chętnie zaglądam ;)

 • W tym roku nie wzięłam udziału, bo mnie kosmos zatrzymał, ale wiele z osób, które pojawiły się w różnych miejscach całego zestawienia znam i bardzo trzymam kciuki!!! <3

 • Serdeczne gratulacje dla wszystkich wyróżnionych i chapeau bas dla Ciebie Andrzeju za tytaniczną pracę i fenomenalną inicjatywę. Kolejny rok pracy przede mną z myślą, że może teraz uda się przebić do szerszej świadomości. Poddawać się nie zamierzam. :)

 • Dagmara (Socjopatka), gratuluję! ❤ Jestem przeszczęśliwa, że znalazłaś się tak wysoko w rankingu! 😀
  Zdecydowane zwycięstwo Kasi w ogóle mnie nie dziwi. “Odkryłam” jej miejsce w sieci dość niedawno (nie wiem, jak to możliwe?!), ale Kasia ma moc! Taką pozytywną moc! 😀
  Ach, i Janina! 😍 Przesyłam Ci, Janinko skrzynkę pączków i focze uściski. 😘

 • pani Mondro

  SHARE WEEK to absolutnie świetna sprawa, dzięki niemu sama poznałam masę świetnych blogów i chcę więcej :)

 • Zabieram się za przeglądanie wyróżnionych blogów :)

 • Mirosław Sznajder

  Gadu, gadu o niczym… Szkoda, że nie promuje się blogów poruszających ważne tematy. Hm… wygrałem walkę z rakiem, opisuję to, doradzam i odradzam…
  Ale każdemu, póki jego ta choroba nie dotknęła, albo kogoś z rodziny, ten temat nie ciekawi… https://turystykaizdrowie.wordpress.com/category/zdrowie/

  • Jakie to jest cudowne podejście, “mojego bloga nie ma, a jest taki lepszy, FOCH”. Interesują mnie najróżniejsze blogi, ale nie autorzy, którym się należy, bo tak.

 • Większość blogów znam- jednak jest parę perełek! Zabieram się do czytania!

 • Andrzej, przede wszystkim gratulacje – przez chwilę nie byłam pewna czego gratuluje dokładnie, bo nie znam człowieka, ale potem zadzwoniłam do mamy i mama powiedziała, że to się nazywa inicjatywa i że niektórzy ludzie to mają. Share week to ogrom pracy, więc fajnie, że jest ktoś, komu się chce!

  “Widoczny z kilometra żart i niewidoczne z centymetra piksele jej paintowych obrazów” – mistrzostwo świata, to będzie mój nowy tatuaż!!!

  A za wszystkie głosy dziękuję, jest mi teraz bardzo miło i pluszowo w środku – mam nadzieję, że wszystkie wyłapałam i wszystkim już zdążyłam podziękować osobiście, ale jeśli kogoś przegapiłam, to nie ze złej woli, a najpewniej dlatego, że akurat rozkojarzyłam się jedzeniem albo unikaniem odpowiedzialności.

 • Gratulacje wszystkim i cóż, czas na przegląd wschodzących gwiazd:)

 • Super miło się zobaczyć. Dzięki za dobrą robotę co roku.

 • Gratki dla wszystkich!!!

 • Świetna akcja! Brawo Andrzej, bardzo dziękuje za wyróżnienie :) Niezwykle ciesząca sprawa. Gratuluje wszystkim – jestem przekonany, że za rok jeszcze więcej ludzi weźmie udział!

 • Czytam ,,Jest Rudo” :)

 • My jeszcze nie przebijamy się nawet z nisz ale cieszymy się, że blogi na które oddałyśmy głosy wspięły się wyżej! Do kolejnego share week!

 • hh

  Mało kto wie, że takie konkursy są wcześniej opłacane przez zwycięzców :] Niemniej jednak gratuluję :)

  • Jeśli to troll, to słaby, a jeśli żart, to jeszcze słabszy. Te 400+ ludzi biorących udział w SW zasługuje na lepsze podsumowanie niż wymyślony na siłę humorek.

   • Kurczę wychodzi na to że zapomniałam zapłacić! I co teraz?

    • No tak, a ja pomyliłam konta i wpłaciłam na Sie pomaga

    • Ja też! Następnym razem nie popełnię tego błędu!

   • Konkurs broni się sam, gdyż każdy może przejrzeć wszystkie komentarze i sam podsumować wyniki, więc nie przejmuj się tym komentarzem. Chyba, że te kilkaset wpisów też było opłaconych ;) Andrzeju, nie masz ochoty po prostu kasować takich komentarzy?

    • Zostawienie takiego komentarza ma funkcję edukacyjną – mogę mu publicznie odpowiedzieć i powiedzieć tym samym coś ważnego dla mnie na temat samej akcji.

  • Zapłaciłam za domenę, ok. 100 zł rocznie. Warto było.

 • Paula

  Ile ja mam do czytania nowych blogów <3

 • Jest moc! :) Bardzo cieszy mnie obecność Leny Wadery tutaj i Piątkowego Kącika Nienawiści dla Ludzkości. Świetne jest w tej akcji to, że mniej znane blogi też mają szansę. :)

  • Wiesz, akcja polega na tym by setki ludzi poleciły setki ludzi. Ja tylko na końcu robię podsumowanie, ale z mojej perspektywy 90% jakości zabawy w SHARE WEEK to same polecenia autor-autor :)

   • Wiem, dlatego to takie świetne. :) Lubię obserwować jak bardzo blogosfera potrafi się zjednoczyć. :)

  • No powiem Ci, że mnie cieszy chyba jeszcze bardziej! :D
   Niemniej potwierdzam, że akcja turboświetna.

 • Share Week i znalezienie się tutaj to bardzo miła rzecz, a jeszcze milsza jest perspektywa odkrywania nieznanych przeze mnie wcześniej blogów. Dzięki Andrzeju za to, że to robisz! :)

 • Gratulacje dla zwycięzców i wyróżnionych. Fajnie widzieć ze włożyło sie swoja mala cegiełkę do tego projektu

 • Gratulacje dla wszystkich i dziękuję każdej jednej osobie która mnie poleciła ;*

 • Gratuluję wszystkim na liście, dziękuję Andrzej za tę inicjatywę i oczywiście bardzo się cieszę, że młodziutki blog dostrzeżono :)

 • Jest mi niesamowicie miło, że się tu znalazłam! Dziękuję :)

 • Andrzej, raz jeszcze szacun za pomysł i za ogarnięcie po raz kolejny tak fajnej akcji. To udowadnia, że ludzie chętnie polecają i lubią się nawzajem. Gratuluję wszystkim wyróżnionym!

 • Andrzej dzięki za Share Week – świetna sprawa! no i dzięki za “uszanowanie” ;-)

 • Kosmos jakiś, co ja tu robię <3
  Do wszystkich Wymienionych i Niewymienionych – proszę ładnie podkasać rękawy i kontynuować swoją ŚWIETNĄ robotę.

  Już sobie wyobrażam mój poranny telefon do pracy:
  – Halo, Szefie? Nie mogę dzisiaj przyjść do pracy, bo muszę czytać blogi.

  Dzięki, Andrzej!
  auuuu!

 • Ale perełki można tu znaleźć! Teraz zamiast pisać, będę spędzała cały wolny czas na czytaniu. Ilość dobrych treści w Necie czasem przeraża mnie bardziej niż ilość tych złych – bo w końcu czas mamy raczej limitowany i ogarnąć tego wszystkiego nie sposób.

 • Ekspresowa robota, biorę się za przegladanie :D

 • Połowy nie znam, ale jedno jest pewne dwa tygodnie to za malo czasu :(

 • Andrzej-świetna akcja i i ja bardzo się cieszę, że polecane i lubiane przeze mnie blogi zostały wyróżnione!
  Uwielbiam zdolnych ludzi z jajami i mocno kibicuje tym twórcom :)

 • Andrzej, wspaniała robota – gratulację!
  Dziękuję bardzo za polecenia to dla mnie ogromne wyróżnienie być w tak cudownym gronie :) <3

 • Kurcze… tak jesteśmy zapracowane, że przegapiłyśmy Twojego SHARE WEEK, ale może kolejnym razem?
  Pozdrowienia dla braci blogerskiej i buziaki dla Ciebie :-)
  Dziewczyny z “Pani to potrafi”

 • Amii

  O kurczę, jak się cieszę, że znalazła się tutaj Riennahera. Super akcja, naprawdę <3

 • Buba Bajdocja

  Lubię polecać wartościowe (wg. mnie) wpisy, czy całe blogi.
  Z radością wzięłam udział w tegorocznym Share Week.
  Mimo, że polecane przeze mnie blogi nie są znane bardzo szerokiej publiczności
  i tak się cieszę, że mogłam oficjalnie powiedzieć: lubię Was, oglądam, zaglądam, czytam, doceniam.

  Doceniam też Twoją robotę, Andrzeju, zwłaszcza, że to już szósta edycja.
  Wielkie brawa dla Ciebie oraz wszystkich uczestników (nie tylko tych zwycięskich ;-)

 • Cudnie, kilka blogów trafiło na listę do sprawdzenia. Będzie czytane. Sowa ma teraz mega motywacje, żeby wziąć udział w tej cudnej akcji za rok!

 • Gratulacje dla wszystkich i dzięki za świetną akcję – dużo nowych inspiracji już w zakładkach! :)

 • Gratulacje dla wszystkich! <3 Już się cieszę na tyle nowych blogów do czytania!

 • Wielkie gratulację dla Wszystkich! Strach po myśleć ilu jeszcze nie zostało docenionych :)

 • ale w mocnej grupie sie znalazłam! dzięki za tę akcję.

 • Gratuluję wszystkim w znalezieniu się w zestawieniu i powoli zabieram się za nadrabianie tych, których nie znam! :)

 • Gratulacje dla Wszystkich! A w zestawieniu właśnie zaczynam przebierać :)

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i pokażę Ci różne strategie na ogarnięcie życia. Pogadamy też o kulturze.

Na tym lifestyle'owym blogu eksperckim znajdziesz luźne tematy (seriale) płynnie połączone z pragmatycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Kanał na YouTube jest o tym samym, tylko weselej, bo mogę wymachiwać rękami.

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 12 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

 • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
 • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
 • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
 • moją prezentację z TEDx
 • bezpośredni kontakt do mnie
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, którą potem będzie można z dumą pokazać w raportach.

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany, lifestyle'owy blog ekspercki prowadzony od 2009 roku.

Poświęcony jest strategiom na ogarnięcie życia. A także kulturze, no bo jak to tak, żyć bez seriali? W skrócie oznacza to, że artykuły na lifestyle’owe tematy wzbogacone są “w środku” eksperckimi poradami z zakresu optymalizacji obowiązków, psychologii oraz strategicznego podchodzenia do wyzwań. Jeśli przychodzisz do mnie po chwilę wyluzowania, wyjdziesz z nowym pomysłem. A jeśli przychodzisz po rozwiązanie, trochę odpoczniesz :)

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail. W przypadku palących problemów nalegam, by skontaktować się ze sprawdzonym fachowcem legitymującym się wykształceniem i potrzebnymi specjalizacjami. Ci ludzie starali się latami by móc Ci pomóc. Głupio by było teraz im na to nie pozwolić :)

Niektóre linki na blogu mogą być linkami afiliacyjnymi.

Mam nadzieję, że wszystko u Ciebie gra :)