Autor: Andrzej Tucholski | 12 kwietnia 2017 | Komentarze:
Czas czytania: około 12 minut

Najchętniej polecane blogi w Polsce 2017 – wyniki SHARE WEEK

Najchętniej polecane blogi w Polsce 2017 – które to? Kto jest najczęściej i najchętniej polecaną blogerką w Polsce? Kto inspiruje i namawia do dobrego innych autorów? Jaką zmianę najważniejsi twórcy wywierają na swoich najaktywniejszych odbiorcach?

Na te i inne pytania odpowiada zestawienie SHARE WEEK 2017.

Powiem Wam, że lubię tę akcję.

Ja ogólnie mam słabość do projektów pozwalających innym ludziom skuteczniej się poznawać (czyli jeszcze przede wszystkim do mojej cotygodniowej #NiedzielaDzielenia na Facebooku), ale efekty sześcioletniej już (!) tradycji SHARE WEEK zaczynają być, po prostu, niesamowite.

A najlepsze w niej to, że ja tylko mówię, kiedy się zaczyna :)

W tegorocznym SHARE WEEK 428 twórców oddało 1284 ważnych głosów na 687 twórców.

Przez dwa tygodnie setki autorów piszą o sobie nawzajem, zwracają uwagę na zalety, podsumowują czyjeś osiągnięcia i generalnie wychodzą z siebie, by przekierować obserwujące ich społeczności na strony i ku wartościom innych ludzi. To festiwal celebrujący wspólnotę tworzenia fajnych treści do netu, w którym cały ten wysiłek i odpowiedzialność za wysokiej jakości polecenia niesiony jest przez blisko pół tysiąca wariatów tylko dlatego, że… to fajne. I że można.

No i właśnie. Skoro można zrobić coś dobrego, to czemu nie :)

Całej zabawie przyświeca myśl zwerbalizowana kiedyś przez Ericę Cook.

“I’m not interested in competing with anyone. I hope we all make it.”

I wiecie co?

To widać.

— Jak czytać zestawienie SHARE WEEK? —

SHARE WEEK to zestawienie twórców, którzy w danym roku najbardziej inspirują innych twórców.

Liczy się “jakość”, fajność, wpływ tekstów/zdjęć/filmów/audycji na życia innych autorów. Liczy się to, kogo się akurat najbardziej, mówiąc kolokwialnie, “kocha” :) Nie jest to w żadnym wypadku ścisły ranking. Mamy za to do czynienia ze wspaniałym wglądem w spektrum uwagi blogosfery oraz szansę na podejrzenie trendów wzrostowych, zanim jeszcze staną się wielkie.

Ze względu na charakterystykę akcji SHARE WEEK, duże i bardzo znane blogi często dostają mało poleceń. W efekcie zobaczycie największych – chociażby Jak Oszczędzać Pieniądze, czy Wyrwane z Kontekstu – dosyć „nisko” w zestawieniu. To normalne. Od lat próbuję tak sformułować myśl przewodnią akcji SHARE WEEK, by uczestnicy w lot “złapali”, że chodzi o nowsze nazwiska, a nie tytanów, którzy “przeżyją” bez wspomnienia tutaj. W tym roku udało się to wyśmienicie.

Mój ulubiony “papierek lakmusowy” to liczba poleceń… mnie samego. W tym roku wyniosła tylko 2 głosy, czyli idealnie :) Rok temu też było super.

Opisy po myślnikach są skrótem najczęstszych lub najważniejszych argumentacji, które uczestnicy akcji dopisywali do danej autorki lub autora.

Kolejność wewnątrz grup nie odgrywa większej roli.

Jeśli zauważysz jakiś błąd, opisz go proszę w mailu do mnie.

Jeśli widziałaś/widziałeś się na trzech lub więcej poleceniach ale nie ma Cię w tym zestawieniu to na 99,99% linkujący do Ciebie blogerzy nie wrzucili swoich zgłoszeń w formularz. Niestety, nie mam na to wpływu bo i fizycznie nie jestem w stanie “z ręki” przejrzeć każdej strony, która w ostatnim miesiącu użyła słów SHARE WEEK. Zgodnie z zapowiedzią z regulaminu, formularz jest jedynym wiążącym źródłem głosów.

No dobra.

Zaczynamy!

— Najchętniej polecane blogi w Polsce 2017 —

— Złota Trójka —

Worqshop – 33 głosy

Niekwestionowana zwyciężczyni SHARE WEEK 2017.

Znalazła się na bardzo wielu listach i ujmę to tak: powiedzieć, że głosy za nią były pełne entuzjazmu, to jak nic nie powiedzieć. Wśród argumentów wspierających polecenie Worqshop powtarzały się przede wszystkim te dotyczące jej estetyki i fachowości. Tego, jak celnie, konsekwentnie i dobrze opowiada o ważnych dla siebie projektach (czyli głównie mądre, rozwojowe podchodzenie do planów w życiu, “wyznawanie” ;) Bullet Journal i takie branie się za nowe pasje, by na sto procent nie zostały wyłącznie w sferze “aaaj, fajnie by było”). Wielu innych autorów podkreślało, że w pracy Kasi widać wyjątkowo trudne do osiągnięcia połączenie treści kreatywnych i lifestyle’owych z podejściem eksperckim, merytorycznym.

W zeszłym roku była niżej w grupie złotej. W tym zdobyła szczyt. Kasiu, gratuluję.

Robisz ogrom dobrego i bardzo wielu ludzi docenia to każdego dnia :)

Pani Swojego Czasu – 23 głosy

Czytanie co ludzie mieli do powiedzenia na temat Oli to sama radość. Głosy dziękujące za pokazywanie, że wcale nie trzeba iść po trupach. Że można połączyć życie prywatne z firmą. Że można motywować się mądrzej niż przyjęło się mówić o tym zagadnieniu na co dzień. W dużym skrócie: Pani Swojego Czasu to nie tylko źródło rzeczowych porad dotyczących pracy lub produktywności. To też źródło siły, z którego wiele kobiet czerpie inspirację do codziennych zmagań z najróżniejszymi problemami.

Ola, najlepszego. Rób dalej to co robisz. Działa :)

Janina Daily22 głosy

Eee. Pączki, foki, labradory i wykresy z lambdą? Jak się w ogóle zaczyna opisywać to, co robi w sieci Janina? :D

Wzbudzająca ciekawość, zainteresowanie, fascynację i tzw. “małe głodki” oraz bóle brzucha ze śmiechu postać, która wzięła się zza morza i szturmem przejęła ekrany polskich komórek oraz komputerów. Pisze o wszystkim, ale pisze o tym w sposób nie do podrobienia. Widoczny z kilometra żart i niewidoczne z centymetra piksele jej paintowych obrazów. Inni autorzy czytają ją dla inspiracji, dla rozluźnienia, dla śmiechu lub by podpatrzeć, jak to się robi, by ze spokojem i inteligencją umieć opisać wszystko w sposób, który sam się potem układa w anegdotkę godną centrum uwagi ogromnej imprezy.

Janina, niech foki Ci dalej układają się w sprzyjające tworzeniu konstelacje :)

— Najchętniej polecane blogi w Polsce 2017 —

— Srebrna Ósemka (12-16 głosów) —

Lekka Zmiana Mamy – za takie opowiadanie o social mediach i biznesie, że każdy rozumie

Riennahera – “Marta jest ruda, lubi dinozaury, Gwiezdne Wojny i whiskey, i to w zasadzie powinno wystarczyć za najlepszą rekomendację” ;)

Jest Rudo – za świetne poradniki, pomysłowe inicjatywy i zaangażowanie w społeczności

Dizajnuch – za “bycie lekarstwem na zły humor” :)

Jacek Kłosiński – za całość, w takim sensie, że wartość leży nie tylko w tym *co* robi Jacek, ale też w tym *jak* to robi od strony produkcyjnej

Styledigger – “za to, że Asia tak pięknie ma w nosie konwenanse i zwyczajnie żyje po swojemu” :)

To się opłaca – za rzetelność i wartościowość porad prezentowanych w sposób, który łatwo zrozumieć

Socjopatka.pl – za mnogość tematów, od biznesowych po społeczne, po jednostkowe, po grupowe, po ważne, po mniej ważne. A wszystko to praktyczne i dla każdego

— Najchętniej polecane blogi w Polsce 2017 —

— Brązowa Ósemka (9-10 głosów) —

Bookworm On The Run – za styl

Tekstualna – za odwagę

Agnes on the cloud – “za prezentowanie życia bez instagramowego filtra”

Ania Maluje – za pisanie o tym, w co wierzy

Artur Jabłoński – za wiedzę

Liczy się wynik – za “energetyczny, konkretny przekaz”

Maciej Wojtas – za pokazywanie, że można skuteczniej

Simplicite – za uczenie, że można więcej, chcąc mniej

— Wyróżnienia (5-8 głosów; 19 blogów) —

HakierkaDopracowaniJak oszczędzać pieniądzeMama GinekologMarta piszePiątkowy Kącik Nienawiści Dla LudzkościJestem InteraktywnaEsencjaNishkaZaparzę ci herbatęZwierz popkulturalnyCodziennie FitDesign Your LifeGeekWorkMake Happy DayDr LifestyleMiniaturowaNieidealnaAnnaTraveliciousOgraniczam SięMamy Gadżety

— Blogi przebijające się z nisz (3-4 głosy; 67 blogów) —

A dreamer’s life, Ania Ulanicka, Edyta Zając, Haniako, Inne życie, Kameralna, Karografia, Mamarak, Mataja, Matka Wariatka, Miss Ferreira, Niebałaganka Nieśmigielska.com, Piąty Pokój, PigOut, Się rysuje, Soczek Pomarańczowy, Superstyler, Ula Łupińska, Urszula Marketing, Volantification, Wyrwane z kontekstu, Zaniczka, Zenja, Agwer Blog, Basia Szmydt Blog, Blogierka, DevStyle, Hafija, Jaśkowe Klimaty, Jason Hunt, Jestem Kasia, Kasia Aleszczyk, Klub Polki na Obczyźnie, Lagom Life, Lena Wadera, Lifemanagerka, Mała Wielka Firma, Matka jest tylko jedna, MDCB, Moja sztukoteka, My Pink Plum!, Nasze Bąbelkowo, Nebule, Nie Domowa Kura, One Little Smile, Piękno i minimalizm, Pierwiastki, RONJA, Rzeczovnik, Sanna’s Land of Illusion, Simplife, Strefa Psotnika, Szkoła Blogowania, Szpinak Robi Bleee, Tasteaway, Wanna Pełna Zombie, Wariacje (nie zawsze) na temat, wczerni, Wojażer, W Krainie Tajfunów, Chasing Colors, Czarna Skrzynka, Nauczona, The Owner & Co., Wymagające.

— Najchętniej Polecani Podcasterzy —

Finanse Bardzo Osobiste – 3 głosy – za życiowe porady i energię

Więcej niż Oszczędzanie Pieniędzy – 3 głosy – za przystępne omawianie skomplikowanych tematów

Mała Wielka Firma – 2 głosy – za “tony wartościowej wiedzy z zakresu prowadzenia własnej firmy” :)

— SHARE WEEK 2017 w liczbach —

Razem w akcji SHARE WEEK wzięło udział łaaaadnie ponad pięćset osób.

Spośród nich 449 uzupełniło formularz, z czego 21 zrobiło to błędnie.

W efekcie w zestawieniu wziąłem pod uwagę zgłoszenia od 428 twórców (417 blogów, 4 kanałów YT i 7 podcastów).

Oddali oni 1284 głosy na 687 twórców (659 blogów, 12 kanałów YT, 16 podcastów).

— Interesujące obserwacje —

Nadal trwa trend “rozszerzania” się akcji SHARE WEEK na różne tematyki. Dwa lata temu standardem były bardzo wąskie polecenia w stylu “pięć blogów o literaturze kryminalnej”, rok temu zaczęło się to zmieniać, teraz wyglądało to całkiem sympatycznie. Blogi parentingowe polecały blogi podróżnicze, które z kolei polecały blogi o finansach. Dobrze.

(Chociaż nie potrafię nie uszanować zestawienia dedykowanego blogom o Szkocji :D)

Większość poleceń dostała płeć piękna. Zauważcie, jak ciężko znaleźć na powyższych listach facetów. Blogosfera jest kobietą.

Co ciekawe – blogosfera czyta blogi eksperckie. Niewiele jest klasycznych blogów o modzie, lifestyle’u, jedzeniu czy podróżach. Baaaardzo dużo za to blogów profesjonalnych, oferujących celne porady i poruszających dosyć precyzyjnie określone sfery problemów.

— Co wyszło, co nie wyszło —

Kolejny rok z rzędu sprawdziło się moje przekonanie, że twórcy treści to zarazem najaktywniejsi i najbardziej „ogarnięci” odbiorcy treści. Każde z poleceń podparte jest faktyczną argumentacją, żadna z pochwał nie została wymyślona naprędce.

Nadal nie potrafię wystarczająco dobrze nazwać pól w formularzu zgłoszeniowym. Tym razem wydawało mi się, że zarówno czytelność jak i redundancja (potrójna!) osiągnęły poziomy kosmiczne – proste polecenia powtarzałem po dwa, trzy razy, by na pewno nie umknęły – a i tak dwadzieścia jeden osób wkleiło to co chciało, tak jak chciało i w efekcie uniemożliwiło mi wykorzystanie ich zgłoszeń. Sam nie wiem. Za rok będę starał się jeszcze mocniej. Zawsze mi szkoda, jak nie potrafię rozczytać czyjegoś niechlujnie wklejonego polecenia.

Inna sprawa, że jak ktoś mi w pole “tutaj podaj link do swojego zestawienia SHARE WEEK” odpowiada “a znajdziesz sobie” to wiecie, trochę się odechciewa :P

Wyniki poleceń YouTube wyszły niewiążące. Każdy dostał po jednym głosie.

Nadal nie wiem czy dwa tygodnie to dobry czas trwania akcji. Jest trochę rozwlekły. Chyba za rok ogłoszę KIEDY wystartuje SHARE WEEK z odpowiednim wyprzedzeniem, ale potem okienko na zgłoszenia skrócę z powrotem do klasycznych siedmiu dni.

Po raz pierwszy dopuściłem do akcji podcasterów (głównie dlatego, że od 3 lat mnie o to prosili) i na start nie przewidziałem tego, że przez charakter ich publikacji (wielu podcasterów wrzuca nowe odcinki audycji w formie “notek” na blogach) ktoś może ich polecać w kilku kategoriach i na parę sposobów. Starałem się temu przeciwdziałać, ale mam nauczkę na “za rok” – inne sformułowanie polecenia. Cieszę się jednak, że zaczęliśmy :)

Jeśli masz ochotę mi się odwdzięczyć – zapisz się do mojego newslettera. Ale nie namawiam.


Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.

— Co dalej —

No, słuchajcie, ode mnie to tyle :)

Ogłosiłem początek SHARE WEEK, ogłosiłem koniec, opublikowałem wyniki. Najlepszym pomysłem na teraz będzie poklikanie w znajdujące się powyżej linki i zobaczenie, kogo i po co czyta blogosfera. Każda z widniejących tam nazw oznacza pozytywnie zakręconego człowieka, któremu przyszło do głowy, że wrzucanie ogromnych ilości darmowych treści do netu to super pomysł. Nie potrafię odmówić temu sposobowi myślenia pewnego uroku :)

Lubię to, że wszyscy tworzymy i mam nadzieję, że będziemy tworzyć tylko lepiej.

A teraz pozwolicie, że sam trochę sobie poklikam po tych fajnych blogach.

*Klika w “dodaj do zakładek”* ;)

Ciao ,

Andrzej Tucholski

 

Jeszcze dzisiaj przerwij stagnację i zmień swoje życie na lepsze!

Proponuję Ci dwie przełomowe książki. „Pomysł na siebie w tydzień” to 21 narzędzi, dzięki którym szybko znajdziesz nową koncepcję na to, co chcesz robić i kim chcesz być. Te wnioski przekujesz w rzeczywistość dzięki „#mikronawykom” – to kompletne narzędzie, dzięki któremu zbudujesz skuteczny system mikronawyków prowadzących Cię przez wszystkie wymarzone plany.

Razem ponad 340 stron wiedzy, narzędzi, ćwiczeń i arkuszy. Zaufało im już ponad 1000 Klientów!

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!