Mądre przywództwo to trudna sztuka. Wymaga wiedzy, doświadczenia, szacunku do innych ludzi, empatii oraz wielu innych cech i umiejętności, które potem poprawiają jakość pracy firmy oraz jakość życia jej pracowników. A już w ogóle robi się trudno, gdy interesuje nas lider nie tylko biznesowy, ale też społeczny! O tym opowiada Jacek Santorski.
Na szczęście miałem przyjemność i zaszczyt porozmawiać na podobne tematy z profesorem Jackiem Santorskim, jedną z najważniejszych postaci polskiej sceny psychologicznej. To także człowiek, któremu – dosłownie – można napisać “Lider” na wizytówce, ponieważ to właśnie ta sfera nauki prowadzi jego staraniami od wielu, wielu lat.
Jacek Santorski to Profesor Honorowy Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej, gdzie prowadzi autorską Akademię Psychologii Przywództwa. Uznany autorytet w zakresie psychologii społecznej i biznesu. Założyciel – z Dominiką Kulczyk – Grupy Firm Doradczych Values. Autor wielu książek, między innymi „Miłość i Praca” i „Dobre Życie”.
Oraz, jak się za chwilę przekonacie, niesamowity i zajmujący rozmówca!
Psychologia przywództwa, biznes, zarządzanie – Jacek Santorski
Zapraszam!
Co teraz?
W wolnym czasie możecie także przesłuchać pozostałe audycje z trzeciego sezonu cyklu Można!
Ostatnio rozmawiałem z prof. Krzysztofem Gawlikowskim o Azji niepoznanej.
Wcześniej zaś z doktorem Piotrem Piesiewiczem o zupełnie nowym podejściu do uczenia prawa oraz profesorem Hausnerem o koncepcji Firma-Idea, którą naprawdę warto znać.
A wcześniej – z profesorem Falkowskim – moim byłym wykładowcą i prywatnym “guru” jeśli chodzi o skuteczność etycznej reklamy. Wcześniej miałem zaszczyt i przyjemność “zwywiadować” jednego ze współtwórców współczesnej psychologii w Polsce – profesora Dariusza Dolińskiego. Wcześniej gościłem człowieka renesansu, pana Pawła Potoroczyna a siedem odcinków temu – rektora SWPS, profesora Romana Cieślaka.
A jeszcze wcześniej rozmawiałem o wpływie społecznym z międzynarodową sławą, profesorem Robertem Cialdini.
To dużo materiału, ale warto. Uczmy się i próbujmy nowych podejść.
Zbyt wiele genialnych przykładów pokazuje nam, że można, by się wahać :)
Ciao ,