Autor: Andrzej Tucholski | 2 lutego 2017 | Komentarze:
Czas czytania: około 8 minut

Co robić razem zimą? 15 pomysłów na randki

Mówi się, że od miłości to jest wiosna. Albo lato. Sporo w tym prawdy, chociaż prywatnie zawsze byłem gorącym zwolennikiem jesieni. I zimy. Bo widzisz, zimą można robić razem naprawdę dużo rzeczy. Ale… Co robić razem zimą? Tak wiesz – konkretnie?

Proponuję parę pomysłów na randki.

Pewnie nie będą nie wiadomo jak oryginalne, ale zawsze wychodzę z założenia, że w przypominaniu oczywistego leży czasem najwięcej wartości. Poza tym, jeśli Ty i Twoja wybranka lub Ty i Twój facet macie wspólne, zupełnie pokręcone hobby to przecież w ogóle tego tekstu nie potrzebujecie.

A oprócz tego?

Trzymajcie się mocno za ręce i lecimy :)

1. Pójdźcie na znany punkt widokowy. Miejsca takie jak taras Pałacu Kultury czy wieża Świętej Anny są oblegane przez ludzi w zasadzie każdego dnia z ładną pogodą. Przyznaję, zimowa widoczność jest beznadziejna. Nie potrafię jednak nie wspomnieć o tym jak szalenie magiczny potrafi być taki otoczony śnieżycą punkcik w niebie. Polecam.

2. Testujcie kawiarnie. Przygotujcie trasę i zaplanujcie, że w każdym z lokali pijecie po pół małej kawy. W efekcie spokojnie przejdziecie przez cztery. W efekcie ma się ogrom inspiracji do rozmowy. W efekcie można też dorzucić do pakietu długi spacer z obowiązkowymi przerwami na nagrzewanie się w ciepłych wnętrzach kawiarni. Do dzieła!

2,5. Wybierzcie swój ulubiony pub craftowy. To taka pełnoletnia wersja pomysłu z kawiarniami :))

3. Zaliczcie muzea. Są tanie lub darmowe. Latem wielu osobom jest często “szkoda” spędzać przepiękne popołudnie w pachnącym lakierem pomieszczeniu przywodzącym na myśl szkolne korytarze. Zimą ten problem odchodzi. Polska miewa naprawdę ładne muzea, nawet jeśli odrobinę klasyczne :)

4. Skoczcie na łyżwy. Ja nie umiem, ale od każdej potrafiącej jeździć pary słyszę, że to najfajniejsza zabawa na świecie :)

5. Pozwiedzajcie miasto. Często wspominam o tym, jak bardzo lubię “gubić się” we własnym mieście. Patrzeć na znane mi trasy inaczej, na nowo, tak jak jeszcze nigdy na nie patrzyłem. Zimą jest to łatwiejsze. Świat, dosłownie, wygląda inaczej, szczególnie że chłód ma to do siebie, że przepędza ludzi z chodników. Doradzam powrót na te chodniki. Będziecie mieli sporo prywatności.

6. Skoczcie do kina na film, który nic Wam nie mówi. To akurat całoroczna porada, ale łażenie na losowe rzeczy z fajnymi plakatami zawsze daje ogrom tematów do rozmowy. Nawet jeśli film okaże się ostatecznie wyjątkowo marny :D

7. Zapiszcie się razem na coś. Kurs rysunku, kurs rzeźbienia, podstawowa fotografia portretowa dla początkujących. Najlepiej, jeśli będzie to coś zupełnie nowego dla obu partnerów. Zbudujecie wtedy coś “tylko” i wyłącznie Waszego :)

Jeśli lubisz spokojne podejście do związków i miłości – spróbuj mojego newslettera!


Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.


8. Ugotujcie coś razem. Wspólne bieganie nad garnkami to zawsze dobry pomysł. W tle przyda się, oczywiście, ogrom herbaty / wina, fajna ścieżka dźwiękowa i zero obowiązków. Takie warunki sprawiają, że nawet robienie kanapek jest super :)

9. Zróbcie sobie super wieczór filmowy. Ale taki wiecie, ze wszystkim. Zgodne z tematem wybranego filmu przekąski, może nawet lekko przystrojona chata, wspólna zgoda na przerywanie seansu w dowolnej chwili by o czymś pogadać. Marzenie.

10. Zagrajcie w planszówkę. Serio. Dodatkowe punktu za parę świeczek i koce na kolanach, żeby zimno nie było. Od siebie polecam Magię i Myszy. Wspaniały system dla dwóch osób.

11. Zagrajcie razem na konsoli lub komputerze. To taka bardziej rozrywkowa wersja tego przed chwilą. Mario Kart albo Overcooked robią robotę. Ostrzegam lojalnie – źle puszczona “znajdźka” może doprowadzić do rękoczynów.

12. Poczytajcie coś razem (można sobie przerywać!). Nie wiem skąd się przyjęło, że jak dwie osoby robią coś “obok siebie” ale nie dosłownie “razem”, to od razu jest źle. Słuchajcie – poczytajcie kiedyś przy sobie książki. Każde swoją. A potem sobie opowiadajcie, co się działo :)

(To może być mój e-book!)

13. Zorganizujcie wakacyjną imprezę. To wymaga znajomych, ale kto powiedział, że randki nie mogą być podwójne lub potrójne? Nie ma zimą nic śmieszniejszego niż wakacyjne drinki, tropical house, śmieszne ciuchy i owocowe koreczki :)

14. Klikajcie razem w wikipedię. To może tylko my, ale gadanie o tysiącach tematów jeden po drugim naprawdę jest super :D

15. Zaplanujcie coś. Zima to też taki fajny czas, że trochę wszystko “czeka” na lepszy czas. Z reguły budżety w firmach roztopią się dopiero wiosną. Po sesji jest spokój na studiach. W szkołach też jakby ciszej. A co lepszego na takie chwile niż myślenie o przyszłości?

Chyba tylko jedna rzecz.

Aż ją powtórzę.

Trzymajcie się mocno za ręce :)

Ciao ,

Andrzej Tucholski

 

Jeszcze dzisiaj przerwij stagnację i zmień swoje życie na lepsze!

Proponuję Ci dwie przełomowe książki. „Pomysł na siebie w tydzień” to 21 narzędzi, dzięki którym szybko znajdziesz nową koncepcję na to, co chcesz robić i kim chcesz być. Te wnioski przekujesz w rzeczywistość dzięki „#mikronawykom” – to kompletne narzędzie, dzięki któremu zbudujesz skuteczny system mikronawyków prowadzących Cię przez wszystkie wymarzone plany.

Razem ponad 340 stron wiedzy, narzędzi, ćwiczeń i arkuszy. Zaufało im już ponad 1000 Klientów!

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!