Autor: Andrzej Tucholski | 23 grudnia 2016 | Komentarze:
Tematy:

Życzenia Świąteczne i na Nowy Rok

Cześć. Rzadko o tym opowiadam, ale zawsze gdy pracuję nad nowym tematem to od razu wiem, czy to będzie tekst, czy to będzie film. Nie umiem wyjaśnić gdzie dokładnie przebiega granica. Jest jednak super skuteczna. Bez wyjątku decyzja o formie nowej premiery dla Ciebie podejmowana jest w mojej głowie poniżej sekundy. Tym razem padło na film.

Siadłem do pisania życzeń i poczułem, że jeśli mają być takie, jak czuję w sercu, to muszę je powiedzieć na żywo. Może to jest jakaś oznaka niedoróbek jeśli chodzi o mój profesjonalizm? Lubię sobie jednak myśleć, że to po prostu moja wewnętrzna “dyrekcja artystyczna” i po latach tworzenia w obu światach (tekst vs wideo) coś we mnie “klika” tak, by złapać z Wami najlepsza formę kontaktu. Racjonalizowanie to taki super proces ;)

Treść życzeń też jest nietypowa. Początkowo bardzo zależało mi na nagraniu czegoś luźnego, wesołego. No wiesz – hej, przeczytajcie dużo książek i obejrzyjcie dużo filmów i kliknijcie w dużo moich tekstów to nawet sam Mikołaj zakręci wąsem i uzna, o, ta osoba zasługuje na dodatkowy prezent, dam jej trochę cukierków i pakietu online na komórkę, co by na pewno nie nudziła się w pociągu.

A potem wyszło inaczej.

Łap.

I trzymaj się ciepło :)

Ciao ,

Andrzej Tucholski

 
Bądźmy w kontakcie:
 • Paweł Niewiadomski

  Dzięki za życzenia i wzajemnie <3

  Dzięki jednemu z Twoich nowszych tekstów "25 nawyków na lepsze życie" od kilku/kilkunastu dni staram się zwracać szczególną uwagę na empatię i zrozumienie drugiej osoby oraz to w jaki sposób odbieram innych ludzi i dlaczego myślę to co myślę w danym momencie i nie mogę wyjść z podziwu jak bardzo wpłynęło to na mój spokój "ducha" i jak poprawiło w krótkim czasie moje relacje z innymi. NIESAMOWITE. Dlatego – życzenia idealnie w punkt i, o ile mogę, z chęcią się do nich dołączam! Wesołych świąt <3

 • Dzięki Andrzej, dla Ciebie też wszystkiego najwspanialszego i spełnienia w Nowym Roku :) Dzięki za to, co robisz!

 • Aga

  Niesamowicie dobrze przemyślane i trafione życzenia ! Wszystkiego o czym mówiłeś w filmie życzę Tobie ale również na 2017 ogromnych pokładów zdrowia, wszelkiej pomyślności i wszystkiego co najlepsze również dla twoich bliskich :)

 • Dominik Lelek

  Wielkie dzięki za ten rok, Andrzeju. To w tym roku po raz pierwszy trafiłem na Twój blog z polecenia Włodka Markowicza i tak już zostałem. Robisz bardzo wartościowe rzeczy. Serdeczne dzięki raz jeszcze i wszystkiego dobrego!

 • eM

  Piękne życzenia, nietypowe, ale jakże ważne…:)
  Ja życzę Wystarczająco dobrych Świąt…życzę radosnych chwil z bliskimi i czasu dla siebie..i życzę, żebyśmy potrafili obudzić tę magię Świąt nie tylko od święta..:)

 • Pięknego 2017, Andrzeju.
  Słucham Twoich życzeń drugi raz. lubię.

Cześć! Nazywam się Andrzej Tucholski i miło mi Cię tu widzieć!

Jestem dyplomowanym menedżerem i magistrem psychologii biznesu.

Lubię dobre praktyki i interesuję się szukaniem wspólnych mianowników w filozofii i nauce.

Prowadzę bloga i kanał video poświęcone strategiom projektowania fajnego, udanego życia.

Organizuję polecenia #NiedzielaDzielenia, serię #SąSuper oraz akcję SHARE WEEK.

Przygotowuję kawę w Sekretnej Kawiarni oraz ukrywam przed światem Tajemną Listę.

Facebook

Na fanpage wrzucam informacje o nowych premierach i statusy tak długie że same powinny być artykułami. Uwaga: polecam dużo fajnych ludzi i często zachęcam do chwalenia się.

YouTube

Od czasu do czasu montuję na statywie kamerkę i opowiadam jej coś o skuteczności, podejmowaniu decyzji lub stoicyzmie. Uwaga: bywa nieostro, bo sporo macham rękoma.

Instagram

Kulisy mojej pracy, ładne ujęcia Warszawy, spore ilości książek, kawy i podróży archiwizuję amatorskimi fotkami na Instagramie. Uwaga: zdarzają się selfie.

Instagram

Pierwszy raz?

Prowadzę tego bloga od 2009 roku. Opublikowałem tu ponad 1000 wpisów. To dużo treści, więc przygotowałem dla Ciebie drobne wsparcie. Przeczytaj o czym jest to miejsce, kim jestem ja i od czego warto zacząć lekturę na specjalnej stronie powitalnej.

Dołącz do 11 000+ Czytelników
I zapisz się do Tajemnej Listy

Każdy odbiorca newslettera dostaje w prezencie:

 • pierwszeństwo w dostępie do nowych artykułów
 • skoroszyty Excel pomocne w organizacji życia
 • plakaty i prezentacje z najważniejszymi informacjami

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to blog dla ludzi, którzy chcą więcej. Prowadzony przeze mnie od 2009 roku należy od lat do najbardziej wpływowych w Polsce. Lubię dobre praktyki i interesuję się szukaniem wspólnych mianowników w filozofii i nauce. Wierzę, że niezależnie od tego co lubi się w życiu robić, można to robić skuteczniej, spokojniej oraz czerpać z tego więcej frajdy. Nie lubię mówić innym co mają robić, więc staram się korzystać z przykładów z literatury oraz z własnego doświadczenia. Każdy wyciągnie z nich tyle, ile uzna za stosowne.

Informacje

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

Niektóre linki na blogu mogą być linkami afiliacyjnymi.

Mam nadzieję, że wszystko u Ciebie gra :)