Autor: Andrzej Tucholski | 7 listopada 2016 | Komentarze:
Czas czytania: około 9 minut

Jak zarabiać na blogu – skuteczna, szybka i etyczna afiliacja

Trudną sztuką jest zarobić tak, by mądrze wykorzystać swoje możliwości. Jeszcze trudniej jest zarobić tak, by nie wykorzystać zaufania swojego Klienta. A co gdyby wręcz je wzmocnić? To by dopiero była jazda :)

Dobrze w takim razie, że mamy afiliację.

Czym jest afiliacja?

W dużym skrócie działa to tak: w sieci afiliacyjnej generujesz link do pewnego sklepu lub produktu. Na blogu używasz tego linku przy opisywaniu tego produktu. Zaznaczasz oczywiście, że jest to link afiliacyjny. W efekcie Twoi Czytelnicy wchodzą na podaną stronę w taki sposób, że system wie, że są „od Ciebie”.

A potem Ty zarabiasz pewien procent ich zakupów :)

Lubię to rozwiązanie, bo jest proste, efektywne i bardzo etyczne. Bloger zarabia mniej więcej po równo na każdej z polecanych opcji, więc może bezstronnie polecić to, co naprawdę lubi.

Żadnych pokus.

Jak można na afiliacji zarobić w praktyce?

Wyobraź sobie, że chcesz napisać listę 7 najlepszych laptopów dla studentów / sukienek na wesele / gier wideo na jesień / ekspresów do kawy / pluszowych jednorożców / czegokolwiek. Możesz w takim artykule dzielić się swoimi opiniami lub doświadczeniami jak tylko chcesz. Czytelnik, kierując się własnym osądem, kliknie w to, co zwróciło jej lub jego uwagę.

Wybór ten nie do końca wpływa na wynagrodzenie, bo afiliacja uczciwie wycenia PROCENT zakupu, niezależnie od tego jaki był kontekst polecenia w notce.

Żeby to działało potrzeba Ci wyłącznie ufających Czytelników i dobrego rozeznania w wybranej przez siebie tematyce wpisu. Ja na przykład, tak sądzę, na luzie mógłbym polecić Wam siedem świetnych książek do przeczytania przed założeniem biznesu.

Jak siebie znam to pewnie wkrótce tak zrobię :)

Polecam Tradetracker

O napisanie Wam o afiliacji poprosił mnie Tradetracker. To duży, wygodny i znany system.

Możecie w nim, przykładowo, uruchomić link replacer. Dzięki temu rozwiązaniu nie musicie pobierać linków afiliacyjnych za każdym razem – robot będzie skutecznie podmieniał każde nawiązanie do sklepu partnerskiego na takie, które działa afiliacyjnie :)

Zresztą, zalet jest naprawdę sporo.

Tradetracker oddaje co najmniej 70% kasy blogerowi, szybko płaci (!), jest po polsku, korzysta ze szczelnych technologii pomiaru i w zasadzie cały czas macie do kogo zadzwonić, bo nad projektem czuwają Publisher Managerzy. (Podobno są super mili!)

Takie cechy to dla mnie podstawa udanego działania.

Więcej o tym systemie możecie poczytać tutaj, na stronach Tradetracker.

Dlaczego warto spróbować?

Słuchajcie, przed każdym blogerem stoi bardzo dużo różnych opcji zarobku. Jeżdżę ostatnio po Polsce i opowiadam o tym, że nie warto korzystać ze wszystkich naraz, bo pali się tym samym zaufanie Czytelników. A warto pamiętać, że to zaufanie to tak naprawdę jedyny zasób, który się posiada.

Zarabianie kosztem swojego jedynego zasobu to zły pomysł.

Dobrym pomysłem jest za to zarabianie tak, by ten zasób miał się dobrze.

(Szczególnie jeśli jest to eksperyment bezpieczny – w najgorszej wersji po prostu Ci się nie spodoba i uznasz, że nie chcesz dalszych prób. W najlepszej jeszcze na takim nieudanym eksperymencie trochę zarobisz:)

Stąd afiliacja. Stąd moja współpraca z Tradetracker.

Uczciwy, prosty system, który nie koliduje z innymi.

Można sobie promować te marki czy produkty, które się lubi tak często, jak się chce. Nikt nic nie narzuca.

Poza Tobą, oczywiście.

No.

To jakie 7 najlepszych designerskich przedmiotów do domu polecicie swoim Czytelnikom? :)

Ciao ,

Andrzej Tucholski

 

Mój pierwszy e-book: “Pomysł na siebie w tydzień 21 narzędzi, by osiągnąć cel“już w sprzedaży! Jeśli szukasz pomysłu na siebie, kręcisz się w kółko lub potrzebujesz zmiany – przywożę rozwiązanie. A raczej: 140 stron rozwiązań.

Pomysł na siebie w tydzień – 21 narzędzi, by osiągnąć cel (e-book)

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!