Rozwój osobisty, psychologia, relacje, manipulacje – dr Jarosław Kulbat

 

Każdą epokę definiują tysiące kontekstów, niuansów kulturowych i odniesień. Jednymi z najważniejszych dzisiaj są: nastawienie na człowieka, relacje, rozwój osobisty, manipulacje. Innymi słowy dokładnie to, o czym opowiada mi dzisiejszy rozmówca – dr Jarosław Kulbat.

Kim jest dr Jarosław Kulbat?

Dr Jarosław Kulbat to psycholog społeczny z wykształcenia i zamiłowania. Nauczyciel akademicki, konsultant i trener.

Entuzjasta, badacz i praktyk wpływu społecznego. Na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia z zakresu: metod oddziaływań psychologicznych, konfliktów społecznych, psychologii popularnej, metodologii nauk społecznych (paradygmat metod mieszanych), przezwyciężania oporu psychologicznego, grup społecznych.

Prowadzi też bloga!

(Adres znajdziecie na dole artykułu.)

Tematy poruszone w rozmowie

Choć zainteresowania zawodowe Pana Doktora są o wiele szersze niż jakikolwiek format video, starałem się zahaczyć chociaż o kilka różnych spraw. Rozmawiamy m.in. o życiu z innymi ludźmi i o tym, czy istnieją “kompetencje” w takich relacjach. Poruszamy też temat negatywnej metki, którą doczepia się metodom wpływu społecznego. Jest też manipulacja.

Zagaduję wreszcie Pana Doktora o bloga, którego prowadzi w taki sposób, że może z niego korzystać zarówno laik jak i osoba siedząca już “w temacie” :)

Wywiad

Przyjemnego oglądania!

Co dalej?

Zapraszam do poświęcenia uwagi stronie Pana Doktora – Korporacyjne Piekło. Wydaje mi się, że jej zasoby powinny zainteresować nie tylko osoby zaangażowane w pracę korporacyjną. Jak na razie mój ulubiony artykuł to “Wprowadzenie do introwersji dla ekstrawertyków“.

Możecie też Pana Doktora pozdrawiać. Wychodzę z założenia, że nie warto marnować ani jednej okazji na powiedzenie dobrego słowa.

No i, tak sobie prywatnie myślę, warto zainteresować się technikami manipulacji głównie po to, by umieć się przez nie przedzierać tak jak archeologiczna ekspedycja uzbrojona w maczety przecina się przez dżungle brazylijskiego interioru. Na końcu czeka skarb. A po drodze – setki fałszywych.

Działajmy mądrze, moi drodzy. Dziękuję, że możemy razem tworzyć ten cykl :)

Ciao,

Andrzej Tucholski

///

PS: Artykuł, wywiad i merytoryka przygotowane we współpracy z Uniwersytetem SWPS. Organizacja projektu to zasługa Michała Krześniaka. Za piękną oprawę audiowizualną odpowiada ekipa Only Only. Jak coś nie wyszło, to pewnie przeze mnie :)

PPS: Zapraszam też do poprzednich odcinków drugiego sezonu Można – z Natalią Klonowską o sketchnotingu i wyobraźni, z dr Ewą Jarczewską Gerc o psychologii pozytywnej, z Konradem Bocianem o uczeniu robotów “ludzkości” oraz z profesorem Janem Strelauem na temat różnic indywidualnych i, ogółem, życia.

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies