Rozmowa o komunikacji, biznesie i nauce z profesorem Michaelem Fleischerem

 

Przyjęło się używać określenia “Człowiek Renesansu” na ludzi wszechstronnie zainteresowanych. Takich, którzy rano grają na instrumencie, przy obiedzie czytają biografię Prousta a wieczorem rozważają przewagę ekonomiczną Chin.

Dziś z doskonałym przykładem takiego Człowieka dla Was rozmawiam :)

Kim jest prof. Michael Fleischer?

To wybitny znawca komunikacji społecznej.

Naukowo interesuje się teorią systemów, konstruktywizmem i lingwistyką kognitywną. Wsród wielu pól badawczych profesora znajdują się m. in. problemy występujące w komunikacji społecznej, badania empiryczne i funkcjonowanie nauki w kontekście społecznym, społeczne funkcje reklamy, aktualne trendy w designie i rola designu dla społeczeństwa a także komunikacja międzykulturowa.

Jest dyrektorem Instytutu Grafiki we wrocławskim wydziale Uniwersytetu SWPS, gdzie zajmuje się tematyką reklamy, komunikacji wizualnej, corporate identity oraz designem. W instytucie dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego jest kierownikiem zakładu projektowania komunikacji.

W pracy wykładowcy najbardziej ceni fachowość, partnerstwo i dokonania.

Michael Fleischer jest redaktorem naczelnym magazynu Communication Design Magazine i serii wydawniczej Projektowanie Komunikacji.

I nie tylko.

Bardzo, bardzo nie tylko. Ale o tym pozwólmy już opowiedzieć samemu profesorowi!

WYWIAD

Owocnego oglądania!

CO DALEJ?

Przyznam się Wam, że rozmowa z profesorem była bardzo onieśmielająca. Przygotowanie do niej zajęło mi więcej czasu niż zazwyczaj potrzebuję a i tuż przed nagraniem odczuwałem spory stres. Ale to i tak był pikuś przy samym początku konwersacji. Wiecie, można sobie być przygotowanym ile się chce, ale jeśli Wasz rozmówca “takich dyplomów jak Wasze” ma kilka a i prywatnie edukuje się na dziesiątkach pól to to po prostu czuć :))

Cenię ten wywiad głównie za jedno – poznanie podejścia pana profesora do nauki. Ciekaw jestem Waszej opinii w tym temacie. Faktycznie specjalizacje robią krzywdę? A może ogólne tematy robią krzywdę?

Czy istnieje dobra droga?

Ciao,

Andrzej Tucholski

 

///

PS: Artykuł, wywiad i merytoryka przygotowane we współpracy z Uniwersytetem SWPS. Organizacja projektu to zasługa Michała Krześniaka. Za piękną oprawę audiowizualną odpowiada ekipa Only Only. Jak coś nie wyszło, to pewnie przeze mnie :)

PPS: Jeśli dziwi Cię nowy wygląd bloga – zapraszam tutaj.

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem od skuteczności, a także pisarzem i scenarzystą.

Znajdujesz się teraz na mojej stronie domowej, z której możesz przejść do bloga, YouTube’a, na jeden z moich podcastów, na konto na instagramie, a także znajdziesz tu zapis na newsletter i przejście do sklepu z moimi książkami i kursami.

Życzę dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies