Rozmowa o komunikacji, biznesie i nauce z profesorem Michaelem Fleischerem

 

Przyjęło się używać określenia “Człowiek Renesansu” na ludzi wszechstronnie zainteresowanych. Takich, którzy rano grają na instrumencie, przy obiedzie czytają biografię Prousta a wieczorem rozważają przewagę ekonomiczną Chin.

Dziś z doskonałym przykładem takiego Człowieka dla Was rozmawiam :)

Kim jest prof. Michael Fleischer?

To wybitny znawca komunikacji społecznej.

Naukowo interesuje się teorią systemów, konstruktywizmem i lingwistyką kognitywną. Wsród wielu pól badawczych profesora znajdują się m. in. problemy występujące w komunikacji społecznej, badania empiryczne i funkcjonowanie nauki w kontekście społecznym, społeczne funkcje reklamy, aktualne trendy w designie i rola designu dla społeczeństwa a także komunikacja międzykulturowa.

Jest dyrektorem Instytutu Grafiki we wrocławskim wydziale Uniwersytetu SWPS, gdzie zajmuje się tematyką reklamy, komunikacji wizualnej, corporate identity oraz designem. W instytucie dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego jest kierownikiem zakładu projektowania komunikacji.

W pracy wykładowcy najbardziej ceni fachowość, partnerstwo i dokonania.

Michael Fleischer jest redaktorem naczelnym magazynu Communication Design Magazine i serii wydawniczej Projektowanie Komunikacji.

I nie tylko.

Bardzo, bardzo nie tylko. Ale o tym pozwólmy już opowiedzieć samemu profesorowi!

WYWIAD

Owocnego oglądania!

CO DALEJ?

Przyznam się Wam, że rozmowa z profesorem była bardzo onieśmielająca. Przygotowanie do niej zajęło mi więcej czasu niż zazwyczaj potrzebuję a i tuż przed nagraniem odczuwałem spory stres. Ale to i tak był pikuś przy samym początku konwersacji. Wiecie, można sobie być przygotowanym ile się chce, ale jeśli Wasz rozmówca “takich dyplomów jak Wasze” ma kilka a i prywatnie edukuje się na dziesiątkach pól to to po prostu czuć :))

Cenię ten wywiad głównie za jedno – poznanie podejścia pana profesora do nauki. Ciekaw jestem Waszej opinii w tym temacie. Faktycznie specjalizacje robią krzywdę? A może ogólne tematy robią krzywdę?

Czy istnieje dobra droga?

Ciao,

Andrzej Tucholski

 

///

PS: Artykuł, wywiad i merytoryka przygotowane we współpracy z Uniwersytetem SWPS. Organizacja projektu to zasługa Michała Krześniaka. Za piękną oprawę audiowizualną odpowiada ekipa Only Only. Jak coś nie wyszło, to pewnie przeze mnie :)

PPS: Jeśli dziwi Cię nowy wygląd bloga – zapraszam tutaj.

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies