Psychodietetyka, odchudzanie, psychologia, dietetyka – opowiada Martyna Banasiak

 

Profesjonalna blogosfera ekspercka dopiero w Polsce powstaje. Szczególny zryw można zaobserwować w przestrzeni tematów „miękkich”, tych bardziej związanych z życiem prywatnym, niż z zawodowym. Jedną z najlepszych przedstawicielek trendu jest Martyna Banasiak.

KIM JEST MARTYNA BANASIAK?

To pisząca i nagrywająca autorka zajmująca się tematami psychodietetyki, zdrowego stylu życia, motywacji i odwagi do bycia szczęśliwym. Sporo treści poświęca też harmonii w życiu. Prowadzi bloga i kanał na YouTube. Do niedawna była znana jako Psychodietka, teraz jednak działa już pod swoim nazwiskiem :)

Swoje treści opiera o rzetelną, merytoryczną wiedzę. Jest psychologiem (specjalność kliniczna) i dodatkowo ukończyła psychodietetykę na Uniwersytecie SWPS. Nie boi się rozbudowywać istniejących badań własnymi wnioskami, dzięki czemu wszystkie materiały są unikalną syntezą trudną do znalezienia w innych źródłach.

Umie każdy z tematów odpowiednio „sprzedać”, by dobrze pasował do ruchu internetowego. Przykładowe filmy na jej kanale to Jak szybko schudnąć do wakacji czy Jak nie przejmować się opinią innych.

Szanuję jej pracę i dorobek z wielu różnych względów. Po pierwsze, jest po prostu bardzo dobra w tym, co robi. Po drugie, Martyna żongluje naraz sporą liczbą piłek, bo oprócz bloga i YouTube’a ma też etatową pracę (doradca i specjalista od nowych mediów) oraz nie przepuszcza żadnej okazji do samodoskonalenia własnej wiedzy i kompetencji.

Ciekaw jestem co jeszcze osiągnie, bo przy jej zdolności do logicznego patrzenia na własne działania i wielkiej, wewnętrznej determinacji tak naprawdę nie ma chyba drzwi, które nie stałyby przed nią otworem.

TEMATY PORUSZONE W ROZMOWIE

Martynę podpytałem głównie o jej wykształcenie i działania w internecie. Psychodietetyka nie jest popularnym kierunkiem, nie jest też znana jako zawód. A tu widzicie, mamy w Polsce bardzo zdolną dziewczyną, która ogarnia temat jak mało kto :) Trzeba z tego korzystać.

Martyna Banasiak – wywiad

Przyjemnego oglądania!

Co dalej?

Koniecznie obadajcie bloga i kanał YT Martyny Banasiak. Warto obserwować też jej kanały – głównie fanpage i instagram. To świetne miejsca, by co parę dni złapać dodatkową inspirację. Dodatkowym plusem jest, że prowadzi je kompetentna i bardzo miła dziewczyna :)

No i klasycznie – życzcie jej wszystkiego dobrego, bo tego w życiu twórcy nigdy dość!

Ciao,

Andrzej Tucholski

///

PS: Artykuł, wywiad i merytoryka przygotowane we współpracy z Uniwersytetem SWPS. Organizacja projektu to zasługa Michała Krześniaka. Za piękną oprawę audiowizualną odpowiada ekipa Only Only. Jak coś nie wyszło, to pewnie przeze mnie :)

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem od skuteczności, a także pisarzem i scenarzystą.

Znajdujesz się teraz na mojej stronie domowej, z której możesz przejść do bloga, YouTube’a, na jeden z moich podcastów, na konto na instagramie, a także znajdziesz tu zapis na newsletter i przejście do sklepu z moimi książkami i kursami.

Życzę dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies