Psychodietetyka, odchudzanie, psychologia, dietetyka – opowiada Martyna Banasiak

 

Profesjonalna blogosfera ekspercka dopiero w Polsce powstaje. Szczególny zryw można zaobserwować w przestrzeni tematów „miękkich”, tych bardziej związanych z życiem prywatnym, niż z zawodowym. Jedną z najlepszych przedstawicielek trendu jest Martyna Banasiak.

KIM JEST MARTYNA BANASIAK?

To pisząca i nagrywająca autorka zajmująca się tematami psychodietetyki, zdrowego stylu życia, motywacji i odwagi do bycia szczęśliwym. Sporo treści poświęca też harmonii w życiu. Prowadzi bloga i kanał na YouTube. Do niedawna była znana jako Psychodietka, teraz jednak działa już pod swoim nazwiskiem :)

Swoje treści opiera o rzetelną, merytoryczną wiedzę. Jest psychologiem (specjalność kliniczna) i dodatkowo ukończyła psychodietetykę na Uniwersytecie SWPS. Nie boi się rozbudowywać istniejących badań własnymi wnioskami, dzięki czemu wszystkie materiały są unikalną syntezą trudną do znalezienia w innych źródłach.

Umie każdy z tematów odpowiednio „sprzedać”, by dobrze pasował do ruchu internetowego. Przykładowe filmy na jej kanale to Jak szybko schudnąć do wakacji czy Jak nie przejmować się opinią innych.

Szanuję jej pracę i dorobek z wielu różnych względów. Po pierwsze, jest po prostu bardzo dobra w tym, co robi. Po drugie, Martyna żongluje naraz sporą liczbą piłek, bo oprócz bloga i YouTube’a ma też etatową pracę (doradca i specjalista od nowych mediów) oraz nie przepuszcza żadnej okazji do samodoskonalenia własnej wiedzy i kompetencji.

Ciekaw jestem co jeszcze osiągnie, bo przy jej zdolności do logicznego patrzenia na własne działania i wielkiej, wewnętrznej determinacji tak naprawdę nie ma chyba drzwi, które nie stałyby przed nią otworem.

TEMATY PORUSZONE W ROZMOWIE

Martynę podpytałem głównie o jej wykształcenie i działania w internecie. Psychodietetyka nie jest popularnym kierunkiem, nie jest też znana jako zawód. A tu widzicie, mamy w Polsce bardzo zdolną dziewczyną, która ogarnia temat jak mało kto :) Trzeba z tego korzystać.

Martyna Banasiak – wywiad

Przyjemnego oglądania!

Co dalej?

Koniecznie obadajcie bloga i kanał YT Martyny Banasiak. Warto obserwować też jej kanały – głównie fanpage i instagram. To świetne miejsca, by co parę dni złapać dodatkową inspirację. Dodatkowym plusem jest, że prowadzi je kompetentna i bardzo miła dziewczyna :)

No i klasycznie – życzcie jej wszystkiego dobrego, bo tego w życiu twórcy nigdy dość!

Ciao,

Andrzej Tucholski

///

PS: Artykuł, wywiad i merytoryka przygotowane we współpracy z Uniwersytetem SWPS. Organizacja projektu to zasługa Michała Krześniaka. Za piękną oprawę audiowizualną odpowiada ekipa Only Only. Jak coś nie wyszło, to pewnie przeze mnie :)

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem biznesu oraz strategiem od skuteczności. Zajmuję się wysokosprawczością.

Znajdujesz się teraz na moim wielokrotnie nagradzanym blogu. Prowadzę go od 2009 roku. Oprócz setek artykułów znajdziesz tu linki do mojego kanału na YouTubie, podcastu, a także komiksu na instagramie.

Życzę Ci dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies