Autor: Andrzej Tucholski | 8 lutego 2016 | Komentarze:
Czas czytania: około 1 minuta

Playlista do pracy nocą – 3 godziny muzyki

Wy też lubicie raz na jakiś czas olać wszystko, wmówić sobie, że rano na pewno uda się wstać, zaparzyć ogrom kawy i zasiedzieć się nad projektem do pierwszej, drugiej, trzeciej, czwartej, o, jak różowo, chyba świta?

Wiem, że lubicie.

Dlatego mam coś dla Was.

Ostatnio pracuję nocami częściej niż rzadziej. Plan jest taki, by wkrótce z tej spirali się wytrącić i spróbować przypomnieć sobie własne słowa o zaletach życia zrównoważonego i wyspanego, ale… wiecie jak jest. Mam trochę zbyt ciekawe rzeczy na stole, by móc sobie pozwolić na pełną noc snu.

Może, jak skończę to, co zaplanowałem.

Może.

Jest to sytuacja, której ze szczerego serca życzę każdemu, kto odnalazł to, co lubi robić. I zarazem wierzę, że się kiedyś wszyscy ogarniemy i jednak zaśniemy przed północą, jak grzeczni ludzie :)

Ale do tej pory musimy sobie pomagać.

Przygotowałem dla nas playlistę.

Dawno żadnej nie było – ostatnio lecieliśmy z piosenkami na poprawę humoru – ale to było jesienią. Tym razem wsiadłem w trochę mocniejsze klimaty. Sporo elektroniki. Tej łagodniejszej też, choć tylko na obrzeżach. W centrum powstrzymałem się przed hardstylem, więc musicie mi uznać chociaż ten dobry uczynek.

Za resztę mogę odpowiadać publicznie. Wiem, czego potrzeba potrzeba ludziom, którzy kłócą się ze słońcem.

Playlista nazywa się Late Night Soundtrack i znajdziecie ją na Spotify.

Mam nadzieję, że się Wam przyda.

Niech się Wam wiedzie.

Ciao,

Andrzej Tucholski

 

 • Chyba właśnie tego mi teraz potrzeba, dzięki!

 • Nie zapominajmy o naszych artystach! Myślę, że nocą mogą sprawdzić się: Organek, The Dumplings, Mela Koteluk, Dawid Podsiadło (zwłaszcza Jego ostatnia płyta) i wielu innych. :)

 • Sylwia Golebiewska

  Hej Andrzej, nie moge jej znalezc. Fakt jestem poza krajem.

 • Magda

  Dziękowałam już na TT dziękuję i tu :)

 • st.aszka

  Przyda się akurat dziś w nocy przed ostatnim egzaminem :)

 • Hej, Andrzej,
  tym postem uświadomiłeś mi, że dość późno się już dziś zrobiło, a pracy jeszcze sporo, więc playlista pewnie przyda się już dzisiaj :) Dzięki :)

 • Zwolniony

  Czeka nas długa noc :D

 • no to testujemy…. :)

  i też sobie powtarzam o tym śnie przed północą.

 • Bardzo poetycki zwrot: “Wiem, czego potrzeba potrzeba ludziom, którzy kłócą się ze słońcem.”. Bardzo mi się podoba ;)
  Szczególnie, że właśnie zaczynam swoją nockę w pracy, którą nawet całkiem lubię :)

 • Uwielbiam za Ratatat! Playlista przyda się na ferie.

 • Lady Simple

  Orientuje się ktoś, czy jest możliwość korzystania ze spotify bez posiadania konta/łączenia go z facebookiem? Np. przesłuchania playlisty w jakimś zewnętrznym serwisie?

  • Konto jest darmowe.

   • Lady Simple

    Dzięki, wiem o tym. Rzecz w tym, że chce zrobić czystkę w ilości posiadanych przeze mnie kont, a zakładanie kolejnego temu przeczy ;)

 • Emilia Maciejewska

  Odkąd pracuję na etacie nie ma szans na pracę nocną. Zwyczajnie padam w okolicy północy. Myślałam, że nigdy nie zmienię stylu działania – na studiach byłam rasową sową – ale ten niemal rok pracy udowodnił mi, że się myliłam. Także jeśli ktoś podejmie prace na standardowym etacie to po max. 3 miesiącach się przestawi :)

 • Zaczyna się świetnie. Niebawem przetestuję! Jak odeśpię ostatni tydzień, bo obiecałam sobie nie zarywać nocy częściej niż raz na tydzień właśnie ;)

 • Zaczynam testowanie. Ciekawe czy sprawdzi się w trybie late evening;)

 • Andrzeju, dzięki za muzykę :)

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i pokażę Ci różne strategie na ogarnięcie życia. Pogadamy też o kulturze.

Na tym lifestyle'owym blogu eksperckim znajdziesz luźne tematy (seriale) płynnie połączone z pragmatycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Kanał na YouTube jest o tym samym, tylko weselej, bo mogę wymachiwać rękami.

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 12 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

 • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
 • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
 • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
 • moją prezentację z TEDx
 • bezpośredni kontakt do mnie
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, którą potem będzie można z dumą pokazać w raportach.

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany, lifestyle'owy blog ekspercki prowadzony od 2009 roku.

Poświęcony jest strategiom na ogarnięcie życia. A także kulturze, no bo jak to tak, żyć bez seriali? W skrócie oznacza to, że artykuły na lifestyle’owe tematy wzbogacone są “w środku” eksperckimi poradami z zakresu optymalizacji obowiązków, psychologii oraz strategicznego podchodzenia do wyzwań. Jeśli przychodzisz do mnie po chwilę wyluzowania, wyjdziesz z nowym pomysłem. A jeśli przychodzisz po rozwiązanie, trochę odpoczniesz :)

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail. W przypadku palących problemów nalegam, by skontaktować się ze sprawdzonym fachowcem legitymującym się wykształceniem i potrzebnymi specjalizacjami. Ci ludzie starali się latami by móc Ci pomóc. Głupio by było teraz im na to nie pozwolić :)

Niektóre linki na blogu mogą być linkami afiliacyjnymi.

Mam nadzieję, że wszystko u Ciebie gra :)