Pieniądze, materializm, zachowania konsumenckie i psychologia – opowiada prof. Agata Gąsiorowska

 

Niepewności rynkowe zawsze były spore (to jedna z cech ekonomii), ale od ostatniego kryzysu bardzo wzrosła ich świadomość społeczna. W efekcie o pieniądzach więcej się mówi. W efekcie dobrze by było więcej o nich wiedzieć. Dziś opowiada o tym prof. Agata Gąsiorowska.

Kim jest profesor Agata Gąsiorowska?

Dr hab. Agata Gąsiorowska, prof. Uniwersytetu SWPS – naukowo zajmuje się psychologią ekonomiczną i zachowaniami konsumenckimi, a w szczególności psychologicznymi funkcjami pieniędzy i bezrefleksyjnym kupowaniem. Interesuje się tym, do jakich celów – poza kupowaniem – ludzie wykorzystują pieniądze oraz w jaki sposób mogą one zmieniać ludzkie funkcjonowanie. Bada również indywidualne różnice w zakresie postaw wobec pieniędzy.

Prof. Agata Gąsiorowska – wywiad

Przyjemnego oglądania!

Co dalej?

Ja osobiście najchętniej wziąłbym notes i na spokojnie przeanalizował to, co profesor powiedziała na temat ludzkich zachowań. Tzn. bierzmy pod uwagę, że część wspomnianych problemów lub krótkowzroczności nie musi charakteryzować wszystkich uczestników rynku (tzn. nas) ale… ale z drugiej strony każdy kierowca sądzi, że jest lepszy, od pozostałych kierowców :)

Ciao,

Andrzej Tucholski

 

///

PS: Artykuł, wywiad i merytoryka przygotowane we współpracy z Uniwersytetem SWPS. Organizacja projektu to zasługa Michała Krześniaka. Za piękną oprawę audiowizualną odpowiada ekipa Only Only. Jak coś nie wyszło, to pewnie przeze mnie :)

 

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem od skuteczności, a także pisarzem i scenarzystą.

Znajdujesz się teraz na mojej stronie domowej, z której możesz przejść do bloga, YouTube’a, na jeden z moich podcastów, na konto na instagramie, a także znajdziesz tu zapis na newsletter i przejście do sklepu z moimi książkami i kursami.

Życzę dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies