Pieniądze, materializm, zachowania konsumenckie i psychologia – opowiada prof. Agata Gąsiorowska

 

Niepewności rynkowe zawsze były spore (to jedna z cech ekonomii), ale od ostatniego kryzysu bardzo wzrosła ich świadomość społeczna. W efekcie o pieniądzach więcej się mówi. W efekcie dobrze by było więcej o nich wiedzieć. Dziś opowiada o tym prof. Agata Gąsiorowska.

Kim jest profesor Agata Gąsiorowska?

Dr hab. Agata Gąsiorowska, prof. Uniwersytetu SWPS – naukowo zajmuje się psychologią ekonomiczną i zachowaniami konsumenckimi, a w szczególności psychologicznymi funkcjami pieniędzy i bezrefleksyjnym kupowaniem. Interesuje się tym, do jakich celów – poza kupowaniem – ludzie wykorzystują pieniądze oraz w jaki sposób mogą one zmieniać ludzkie funkcjonowanie. Bada również indywidualne różnice w zakresie postaw wobec pieniędzy.

Prof. Agata Gąsiorowska – wywiad

Przyjemnego oglądania!

Co dalej?

Ja osobiście najchętniej wziąłbym notes i na spokojnie przeanalizował to, co profesor powiedziała na temat ludzkich zachowań. Tzn. bierzmy pod uwagę, że część wspomnianych problemów lub krótkowzroczności nie musi charakteryzować wszystkich uczestników rynku (tzn. nas) ale… ale z drugiej strony każdy kierowca sądzi, że jest lepszy, od pozostałych kierowców :)

Ciao,

Andrzej Tucholski

 

///

PS: Artykuł, wywiad i merytoryka przygotowane we współpracy z Uniwersytetem SWPS. Organizacja projektu to zasługa Michała Krześniaka. Za piękną oprawę audiowizualną odpowiada ekipa Only Only. Jak coś nie wyszło, to pewnie przeze mnie :)

 

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies