Autor: Andrzej Tucholski | 18 kwietnia 2016 | Komentarze:

Najchętniej polecane blogi w Polsce 2016 – wyniki SHARE WEEK

Blogosfera jest teraz w pięknym miejscu. Każdego roku setki nowych autorów zakładają swoje strony a miliony Czytelników regularnie rozszerzają swoje zainteresowania. Czasem kilku z tych pierwszych połączy się z tysiącami tych drugich.

I wtedy dzieje się magia.

Jest to magia, na którą każdy autor musi zapracować sam. Ja za to, raz w roku, staram się pomóc magii trochę mniejszego kalibru. Interesuje mnie, by autorzy mogli poznać siebie nawzajem. Najlepiej przez dobre słowo i przyznanie, kto kogo inspiruje, kto kogo lubi i kto kogo podziwia.

Bliskie są mi słowa przypisywane Erice Cook:

I’m not interested in competing with anyone. I hope we all make it.

Przede wszystkim na tym polu fantastyczną funkcję pełnią spotkania, konferencje, “wieczory” i innego sortu eventy. Jest tego w Polsce ogrom. Wiem o ponad dziesięciu wydarzeniach dziejących się tylko w kwietniu i maju tego roku, a na pewno umyka mi przynajmniej połowa! To wysiłek fantastycznych ekip, z których każda mogłaby przecież poświęcać swój czas na coś bardziej dochodowego. Bardzo ich podziwiam.

Ale. Nie byłbym sobą, gdybym do tego złożonego procesu nie próbował dorzucić czegoś własnego ;)

Oto wyniki tegorocznego SHARE WEEK.

487 twórców oddało w nim 1461 ważnych głosów na 797 twórców. 

——

Jak czytać zestawienie SHARE WEEK?

SHARE WEEK to zestawienie twórców, którzy w tej chwili najbardziej inspirują innych twórców. Liczy się “jakość”, fajność, wpływ jaki teksty, zdjęcia lub filmy wywierają na innych ludzi. Nie jest to żaden “ścisły” ranking, ale bardziej fenomenalny wgląd w to, co akurat ciekawi blogosferę i którzy jej autorzy są na trendzie “wzrostowym”.

Prywatnie lubię sobie myśleć, że tak jak ranking Jasona Hunta jest celnym podsumowaniem “środka i góry” naszej branży, tak SHARE WEEK powoli wyrasta na całkiem niezłe podsumowanie “dołu i środka”. W efekcie choć minimalnie “spinamy” ogrom tego, co wszyscy razem współtworzymy codziennym wysiłkiem jako blogerzy.

Ze względu na charakterystykę akcji SHARE WEEK, duże i bardzo znane blogi często łapią mało poleceń. W efekcie zobaczycie takie legendy jak Fashionelka czy Makóweczki dosyć “nisko” w poleceniach. To normalne, bo nie dość, że sam zachęcam uczestników SHARE WEEK do stawiania głównie na “nowsze” nazwiska to i sama kultura akcji powoli złapała taką funkcję, nawet bez mojej ingerencji. Poza tym ciężko jest mi znaleźć choć jednego blogera, który chce wkręcić się w ten świat, a nie zna Elizy czy Marleny :)

Opisy po myślnikach są skrótem najczęstszych lub najważniejszych argumentacji, które uczestnicy akcji dopisywali do danej autorki lub autora. Dodałem też sporo komentarzy od siebie. Kolejność wewnątrz grup nie odgrywa większej roli.

Jeśli zauważysz jakiś błąd, napisz proszę do mnie maila.

Za pomoc przy obróbce danych BARDZO MOCNO dziękuję Ewie. Cudna robota :)

No dobra. To zaczynamy!

——

Najchętniej polecana blogerka w Polsce 2016

JestRudo.pl30 głosów – Natalia Sławek jest wspaniałą autorką i aż mi serce rosło, gdy czytałem słowa innych twórców na jej temat. Najczęstsze argumenty za jej poleceniem to: świetna atmosfera, przydatne porady, “genialna dziewczyna”, proste i przystępne wyjaśnianie podstaw fotografii, zarażanie pasją, dużo uśmiechu oraz “istny diament”.

Natalia, gratuluję. Zasłużyłaś na tytuł najchętniej polecanej blogerki w Polsce 2016 w stu procentach. Przecież rok temu byłaś w TOP10! Twórz dalej i mam nadzieję, że za rok też się tutaj widzimy :)

——

Najchętniej polecani blogerzy w Polsce 2016

Grupa złota (11 – 22 głosy; 10 blogerów)

LifeManagerka.pl – 22 głosy – za konsekwencję, dobre przygotowane i interesujące materiały, inspirowanie do zdrowego życia, szerokie spojrzenie na temat, skromność, pracowitość, wiedzę i entuzjazm. Agnieszka, gratuluję reprezentowania złota. Nadchodzi Twój czas :)

WyrwaneZKontekstu.pl – 19 głosów – za oko bystrej obserwatorki, celne spostrzeżenia, łączenie bawienia z dawaniem do myślenia, nieszablonowe pióro i inteligencję. Asiu, muszę Ci jednak powiedzieć, że według paru zgłoszeń nawet najdłuższe z Twoich tekstów są tak dobre, że i tak zostawiają niedosyt!

BinesoweInfo.pl – 15 głosów – za pokazywanie “że można”, dokładne wyjaśnianie tematu, pragmatyczne podejście, uporządkowaną wiedzę, praktyczne porady, rzeczowość i pomnażanie pieniędzy. Agnieszko, niech uznania na kontach Twoich i Twoich Czytelników mają się jak najlepiej:)

KasiaGandor.com – 14 głosów – za interesowanie biologią, “ciało modelki i umysł naukowca”, humor, przystępność wyjaśniania, czytelne przykłady, uśmiech, rzetelne źródła i “nie dający się przestać czytać” styl. Kasiu, słowo “fantastyczny” w zasadzie straciło w moim słowniku znaczenie, bo tyle razy użyłem go opowiadając ludziom o Twoim blogu.

VademecumBlogera.pl – 14 głosów – za motywowanie, brak nadęcia, świetne porady, profesjonalizm, inspirację, podejście, “nieocenioną pomoc” oraz “bycie przewodnikiem”. Beata, robisz kapitalną robotę i życzę Ci, byś nadal robiła ją jak najlepiej. Ludzie Cię po prostu potrzebują :)

DesignYourLife.pl – 13 głosów – za energię, inspirację, dobre przykłady, “ratowanie” z trudnych sytuacji, kreatywność, uśmiech, profesjonalizm i posty tak dobre, że “aż się przebiera nogami” w oczekiwaniu. Alina, Twój blog to jeden z fundamentów tego, o czym później mówi się “blogosfera wysokiej jakości”.

Worqshop.pl – 12 głosów – za estetykę, różnorodność, pomysłowość, kreatywność, pozytywne nastawienie, wysoką wartość, autorskie zdjęcia, jeszcze raz za estetykę i jeszcze raz za estetykę. Kasia i Fatih mają w sobie to coś, co zamienia dużo wysokiej jakości materiałów w spójną, jednorodną “całość” przemawiającą do tysięcy odbiorców – gratuluję Wam!

Fabjulus.pl – 11 głosów – za inteligencję, poczucie humoru, satyrę, wyimaginowane dialogi, nie dający się podrobić styl, bycie “wulkanem”, tematykę i lekkostrawność. Julia, przynajmniej dwie osoby w toku trwania SHARE WEEK spytały się mnie, czy nie piszesz gdzieś może stałej kolumny, “albo chociaż czy nie ma książki” :)

MDCB.pl – 11 głosów – za czystość, schludność, inteligencję, bycie “po prostu genialnymi”, “wredną czułość”, dobieranie tematów przemawiających do każdego, dziewczęcość, satyrę i dobry smak. K., Konrad – Wy już wiecie co. Was kocham. Trochę. Bardzo.

Riennahera.com – 11 głosów – za szczerość, normalność, “bycie sobą”, pisanie o książkach, niepowtarzalność, szczerość, dystans do świata i pomoc przy podejmowaniu ważnych decyzji. Marta, ja Ci zawsze mówiłem, że Ty po prostu musisz pisać :)

——

Najchętniej polecani blogerzy w Polsce 2016

Grupa srebrna (8 – 10 głosów; 15 blogerów)

JakOszczedzacPieniadze.pl – za bycie człowiekiem-orkiestrą, dobre porady, mądre podejście, pracowitość, pomaganie wielu osobom, dokładne plany jak “wyjść na prostą” i, jeszcze raz, pomaganie wielu osobom. Michał, jesteś najlepszy.

LiczySieWynik.pl – za inspirację, dzielenie się doświadczeniami, szczerość, autentyczność, pomaganie, walczenie o siebie i innych i nie poddawanie się w obliczu trudności. Bartek, jak ja się cieszę, że wreszcie mogłem Cię poznać ostatnio!

OneLittleSmile.pl – za estetykę, bycie “obowiązkową pozycją”, kreatywność, inspirowanie, pokazywanie “jak robić coś lepiej i ładniej”, gotowe wydruki i profesjonalizm. Paulina, widać w każdej Twojej premierze ogrom serca i cieszę się, że docierasz nimi do coraz większego grona zachwyconych odbiorców :)

PaniSwojegoCzasu.pl – za inspirację, pokazywanie jak kontaktować się z Czytelnikami, profesjonalizm, dzielenie się poradami mającymi faktyczny wpływ na życie. Aleksandra, a wiesz że pojawiło się zapotrzebowanie na aplikację mobilną Twojego autorstwa, by ludzie mogli korzystać z Twojego doświadczenia – dosłownie – wszędzie? :)

Zpopk.pl – za luźny styl, przystępne historie, ogromną erudycję, ciekawe anegdotki, poczucie humoru, wiedzę o kinie, zamiłowanie do brytyjskich produkcji i bycie “niebywałym zjawiskiem”. Kasiu, no co tu kryć. Robisz to perfekcyjnie.

KroliczekDoswiadczalny.pl – za motywowanie, wartościowe treści, przekonywanie “od razu”, mądry lifestyle, brak nudy i teksty, które “chłonie się jak gąbka”. Asiu, wygraj ten rok :)

AniaMaluje.com – za super styl, wrażliwość, pisanie o trudnych tematach, optymizm, szczerość, prawdę, luz, wielki wpływ na ludzkie życie i wesoły klimat. Aniu, dobrze że jest w internecie ktoś taki jak Ty. Twórz dalej, proszę :)

HaloZiemia.pl – za gry słowne, wielką “intelektualną rozkosz”, autentyczność, oddziaływanie na człowieka i “bycie takim miejscem, które gdyby było rzeczywiste, to chętnie by się tam przesiadywało”. Konrad, jesteś przykładem dla nas wszystkich.

AlchemiaKobiecosci.com – za dawkę ciepła i mądrości, otuchę, odwagę, podstawę pod mądre zastanawianie się nad własnym życiem oraz jakość i wnikliwość przy każdym poruszanym temacie. Małgosiu, jeśli umiesz ludziom przesłać tyle ciepła po światłowodzie i dzięki satelitom to musisz w istocie być więcej niż wyjątkowa!

AndrzejTucholski.pl – za SHARE WEEK, motywację, “mało popularne wpisy”, pokazywanie podróży, prowadzenie “jednego z najwspanialszych blogów”, 100% zaangażowania i okazjonalne “strzały prosto w serce”. Co roku jest mi bardzo dziwnie kopiować tutaj wypowiedzi na własny temat, ale też chyba nie jest to miejsce na jakąkolwiek reakcję poza szczerym: dziękuję. Cieszę się, że mogę dla Was tworzyć :)

StayFly.pl – za bycie “dobrze przyrządzonym deserem” wielu różnych wartości, tematy, wrażliwość, styl, pióro, odwagę, pisanie o życiu w mieście i cykl “Wojna Płci”. Janek, robisz mistrzowską robotę i chyba nikt tak dobrze nie łączy tak wielu tematów, jak Ty :)

Jadłonomia.com – za pyszne potrawy, pomaganie ludziom w podejmowaniu decyzji żywieniowych, jakość, “doskonałe prowadzenie bloga”, książkę i profesjonalizm. Marta, powoli przestajesz być blogerką a stajesz się siłą natury w tym naszym pięknym światku – niech Ci się dalej tak wiedzie!

Niebalaganka.pl – za dobór tematów, ułatwianie życia, praktyczne porady, wielki urok, mobilizowanie do sprzątania, zero ściemy i ratowanie przed “katastrofami”. Aniu, konsekwentnie i skrupulatnie budujesz swoją pozycję “dobrego ducha” tej dziedziny życia, która łączy każdego z nas – własnego mieszkania :)

TheOwner.co – za pokazywanie, że “nie jest się samemu”, profesjonalizm, inspirację, pokazywanie Londynu, spójną tematykę i wartościowe treści. Kasiu, gdy opowiadałem znajomym (branża reklamowa i biznes) o SHARE WEEK to przynajmniej piątka z nich od razu mnie spytała: “ale Kasia Owner jest pewnie jakoś wysoko, prawda?” :)

Zyj-Kochaj-Tworz.pl – za pokazywanie “że można”, inspiracje, motywację, konsekwencję i odwagę, praktyczną wiedzę, uczenie ludzi biznesu oraz czynienie blogosfery “coraz piękniejszą”. Karolina, Twojego wpływu na ludzi nie da się przecenić a wierzę, że to przecież dla Ciebie dopiero początek.

——

Najchętniej polecani blogerzy w Polsce 2016

Grupa brązowa (6 – 7 głosów; 15 blogerów)

Alabasterfox.pl – za inspirację i pomoc

Jaskolczarnia.pl – za tematy ważne dla każdej kobiety

Kameralna.com.pl – za wysoką jakość i dobry kontakt z Czytelnikami

UlaLupinska.pl – za rozbudzanie miłości do języka

Volantification.pl – za pisanie o tym, jak “jest” ze związkami i relacjami damsko-męskimi

Bwotr.pl – za solidny, inteligentny i “wybiegany” reportaż

EdytaZajac.pl – za godzenie wielu ról życiowych i inspirację

JasonHunt.pl – za bycie fundamentem blogosfery

JuliaRozumek.pl – za polecanie dobrych rzeczy i cudne pióro

KoralowaMama.pl – za bogate doświadczenie i rzetelną wiedzę

PraKreacja.pl – za fantastyczny temat i bycie w jakościowej czołówce blogosfery

Rosaline.com.pl – za zmuszanie do myślenia

Veganama.pl – za super pomysły i mądre wnioski

WitajSlonce.pl – za rozbudzanie pragnień o lepszym życiu

ZdolnyAleLeniwy.pl – za spostrzeżenia i humor

——

Wyróżnienia (4 – 5 głosów; 37 blogerów)

Simplicite.pl, AlinaRose.pl, Blimsien.com, EsencjaBlog.pl, Historia-Kanta.pl, Klosinski.net, Malvina-pe.pl, Mataja.pl, MatkaTylkoJedna.pl, Miniaturowa.pl, PowoliPoProstu.pl, Proseksualna.pl, Socjopatka.pl, Styledigger.com, Urszula-Phelep.com, Wesolowski.co, WomanAtWindow.com, DrLifestyle.pl, 8razy5.pl, BlogOjciec.pl, Blue-Kangaroo.pl, CalaReszta.pl, HappyHolic.pl, Mavelo.pl, MMwDolinieHipsterow.com, Mocem.pl, MyPinkPlum.pl, Niesmigielska.com, Nishka.pl, RodzinnePorachunki.pl, Ronja.pl, Segritta.pl, Smiley-Project.plSieczkarnia.blogspot.com, WhatAnnaWears.com, Zudit.pl

——

Blogi przebijające się z nisz (2 – 3 głosy; 142 blogerów)

adreamerslife.pl, anatomiakultury.pl, boskamatka.pl, drogadominimalizmu.pl,  dziennikfrazeologiczny.blogspot.com, feminine.pl,  francuskijestsexy.pl,  fullofideas.pl,  glupieserce.pl,  gosiarella.pl,  hania.es,  innezycie.com, joulenka.pl,  justekmakemesmile.pl,  kosmetyczna-hedonistka.blogspot.com,  laminerva.pl,  lekturaobowiazkowa.pl,  littletownshoes.com,  macademiangirl.com,  mamarak.pl,  matkaprezesa.pl,  missferreira.pl,  mobloguje.pl,  mojeimponderabilia.pl,  mumandthecity.pl,  mummysworld.pl,  pasjekaroliny.pl,  pawelbielecki.in,  pracowniaedukreacji.pl,  radoshe.pl,  rudejblog.pl,  secundum.pl,  simplife.pl,  spidersweb.pl,  tattwa.pl,  tekstualna.pl,  towsrodku.pl,  ubierajsieklasycznie.pl,  pierogipruskie.blogspot.com,  280dni.com,  akademiawitalnosci.pl,  angielskaherbata.blog.pl,  balagankontrolowany.pl,  barbarella.blog.pl,  bartoszadamiak.com,  basiaszmydt.pl,  blackdeer.pl,  blogmanekineko.blogspot.com,  brainhacks.pl,  candycompany.pl,  catusgeekus.pl,  codziszjemnasniadanie.pl,  czasgentlemanow.pl,  df-comics.blogspot.com,  duze-podroze.pl,  ekruda.blogspot.com,  elimilamalim.pl,  farmaceuta-radzi.pl, fashionable.com.pl,  fashionelka.pl,  flegmatycznie.pl,  gadulec.me,  gryzipior.pl,  hakierka.pl,  hattu.pl,  headdivided.pl,  hello-morning.org,  hipsterkatoliczka.pl,  im-yw.blogspot.com,  jedzzapetytem.pl,  jestemgeekiem.pl,  jestemkasia.com,  klaudynahebda.pl,  klubpolek.pl,  kosmetomama.pl, ladypasztet.com,  la-terra-del-pudding.blogspot.com,  lepiejmyslec.pl,  lifestylerka.pl,  magdanazimno.be,  magicznydomek.blogspot.com,  makoweczki.pl,  malinki.news,  mamaw.uk, mammamija.pl,  mamygadzety.pl,  marszowickiepola.pl,  martapisze.pl,  mogagat.pl,  mortycja.com,  mrsandmrflr.com,  mrspolka-dot.com,  muffincase.in,  neuroteaching.blogspot.com,  nieprzykladna.pl,  notatkizpodziemia.pl,  olomanolo.pl,  oswiatykaganiec.pl,  oszczednicka.pl,  owcazksiazka.pl,  panimoney.pl,  panipoczytalna.pl,  paragonzpodrozy.pl,  pipilotka.pl,  podrozedziewczynysplukanej.pl,  podroz-wedwoje.pl,  ponapisach.pl,  primocappuccino.pl,  qrkoko.pl,  rodzinawpraktyce.pl,  rozamarzy.com,  rubytimes.pl,  rzeczovnik.pl,  socialmediamixer.pl,  soy-como-el-viento.blogspot.com,  srokao.pl,  starczewska.com,  stashki.pl,  subiektywnieoksiazkach.pl,  szkoladam.pl,  tamtastronalustra.blog.pl,  thefamilywithoutborders.compl,  travelicious.pl,  tropimyprzygody.pl,  vanillaisland.pl,  vojcikowna.blogspot.com,  wannapelnazombie.blogspot.com,  waytomasterenglish.blogspot.com,  wielkibuk.com,  wypstrykando.pl,  zabijgrubasa.pl,  zakalcowata.pl,  zaniczka.pl,  zdzislaw.in,  copyblogerka.wordpress.com,  mikasia.wordpress.com,  takasobiematka.wordpress.com

——

Najchętniej polecani youtuberzy w Polsce 2016

Tak jak przewidywałem, polecenia youtube’owe będą dopiero raczkować. Powód jest prosty. SHARE WEEK to moja autorska akcja, którą “uruchamiam” swoimi własnymi kanałami. Bloga mam dużego, bo prowadzę go od blisko siedmiu lat. Kanał prowadzę dopiero od roku z groszami, więc muszę się jeszcze najpierw sam napracować, nim sięgnę po coś więcej.

Ale, każdy kiedyś zaczynał. Wierzę, że “wideo-polecenia” w edycji 2017 będą mieć się o wiele lepiej.

Najchętniej polecanymi kanałami na polskim YouTube są: NaGalezi, Cyber Marian, Lisie Piekło oraz Red Lipstick Monster. Każdy z nich dostał pochwały za profesjonalizm, humor, wysoką jakość i podnoszenie poprzeczki tego, co do tej pory było akceptowane jako “jutub”.

Moje gratulacje! Jesteście świetnymi twórcami :)

——

Share Week 2016 w liczbach

Akcja trwała od 21 marca do 3 kwietnia bieżącego roku. Wyjątkowo dłużej niż zwykle, ale musiałem wziąć poprawkę na Święta Wielkanocne. 487 twórców oddało 1461 ważnych głosów na 797 twórców. 

Było to 467 blogerów (1401 głosów) i 20 youtuberów (60 głosów) polecających 743 blogerów i 54 youtuberów.

Względem zeszłego roku (408 twórców, 1221 głosów, 813 blogów) widzimy wzrost uczestników (+19%), wzrost oddanych głosów (+19%) i spadek poleconych twórców (-2%). Podoba mi się, bo to oznacza, że SHARE WEEK po raz pierwszy przejawia skupienie głosów, co zwiększa jakość całego zestawienia!

Spośród tych 797 poleconych twórców, aż 673 dostało po jednym głosie (blogi: 623; YouTube: 50) a 124 dostało po dwa i więcej (blogi: 120; YouTube: 4).

Wszystkie polecenia można znaleźć w notkach i filmach publikowanych w trakcie trwania akcji i reklamowanych w komentarzach pod wpisem uruchamiającym tę edycję SHARE WEEK.

——

Interesujące Obserwacje

Moja główna obserwacja jest taka, że WOW, ILU NAS JEST. To znaczy twórców, autorów, nagrywaczy, pisarzy, pozytywnych wariatów, którzy raz na parę dni po prostu muszą usiąść do podzielenia się czymś nowym ze swoimi Odbiorcami. Coś pięknego. Liczę na to, że trend ten będzie rósł i rósł, i rósł :)

Kolejna sprawa to powolne, ale skuteczne rośnięcie świadomości czym SHARE WEEK tak naprawdę jest. Jeszcze w zeszłym roku sporo zgłoszeń miało dosyć wąskie “tematyki” np. “pięć blogów których NIKT nie zna” albo “20 najlepszych blogów o gotowaniu dla singli”. Może wreszcie nauczyłem się czytelniej wyjaśniać swoje intencje, ale w tym roku był zupełny spokój. Wszyscy się nawzajem zrozumieli :)

Interesująco wygląda rozkład płci. Zauważcie, że w TOP11 facetów jest tylko dwóch (Konrad i Fatih), ale nawet oni występują wyłącznie jako połówki swoich autorskich duetów. W TOP27 facetów jest trochę więcej, bo pięciu. Czyżby blogosfera była kobietą? :)

Bardzo cieszy mnie też wzrost i rozwój blogosfery profesjonalnej. W TOP11 aż siódemka autorów przede wszystkim zajmuje się publikowaniem porad. Rozszerzając kategorię do TOP27 blogerów eksperckich mamy razem siedemnastu. Dużo. To cudownie!

——

Co wyszło, co nie wyszło

Kolejny rok z rzędu sprawdziło się moje przekonanie, że twórcy treści to zarazem najaktywniejsi i najbardziej “ogarnięci” odbiorcy treści. Każde z poleceń podparte jest faktyczną argumentacją, żadna z pochwał nie została wymyślona naprędce.

Zupełnie nie trafiłem za to z terminem akcji. Niestety, przez nadmiar pracy zapomniałem o tym, jak wcześnie w tym roku wypadały Święta. Dlatego musiałem wydłużyć SHARE WEEK o dodatkowy tydzień, ale nawet to nie uratowało wielu zgłoszeń, których autorzy – tak samo jak ja – po prostu wypadli z “codzienności” w tryb rodziny i świętego spokoju. No nic, nauczka na za rok :)

Nie mam za to zdania co do podziału treści. W tym roku blogerzy polecali blogerów a youtuberzy youtuberów. Ktoś podrzucił, że może powinny też powstać polecenia podcastów. Kto wie, może za rok i tak zrobimy.

——

Co dalej

Uff. SHARE WEEK to zawsze jest ogrom zabawy, tona pracy, cysterna inspiracji i nieokiełznane obłoki chęci do życia. A także litry, litry kawy. Poważnie. Miniony miesiąc spędziłem prawie wyłącznie na setkach świetnych, wartościowych blogów.

Dobrze, że jesteście. Dobrze, że tworzycie.

Razem budujemy coś spektakularnego, moi drodzy.

Gratuluję i dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w akcji. Do pewnego stopnia nie jest aż tak ważne to, czy Twój adres widnieje powyżej, czy też raz wspomniał go gdzieś inny człowiek, oddalony od Ciebie o dwieście kilometrów. I to i to jest cudem komunikacji, którego wagi po prostu nie wolno nam umniejszać.

Jeszcze raz bardzo dziękuję Ewie, której pomoc w ogarnianiu wyników pozwoliła mi na opublikowanie tych wyników o tydzień wcześniej, niż pierwotnie zakładałem. Świadomość, że mogę liczyć na tak świetnych ludzi bardzo skutecznie poprawia mi humor :)

Mam nadzieję, że dzięki temu zestawieniu znajdziecie przynajmniej trójkę autorów, których dodacie do swoich “codziennie obserwowanych”.

Mam też nadzieję, że choć drobną część z Was to zestawienie zainspiruje do samodzielnej próby stworzenia czegoś blogowego.

Kto wie, może będę o Was pisał już za rok? :)

Życzę Wam tego.

Ciao,

Andrzej Tucholski

 

 • Wow – masa roboty musiała z tym być ale gratulacje dopięcia całości :)

 • Natalia, Agnieszka – bardzo Wam gratuluję! Wiedziałam, że będziecie na szczycie :)

 • “I’m not interested in competing with anyone. I hope we all make it.” Ja też mam taką nadzieję :)

  Poza tym świetna lista – ja już wpadłem na dwa nowe (dla mnie blogi) i się zaczytuję :)

 • Nie znałam wszystkich blogów, które znalazły się w zestawieniu, z chęcią nadrobię braki ;)
  Gratuluję zwycięzcom! :)

 • Już rozumiem, jak to jest “otworzyć japę ze zdziwienia”. Tak się zszokowałam, że od 15 minut jej zamknąć nie mogę.

  DZIĘKUJĘ NAJPIĘKNIEJ.
  Tobie Andrzej, za zorganizowanie tak ważnej akcji. Zawsze i wszędzie popieram.
  Wszystkim tym, co zdecydowali się oddać głos na rudego bloga. Idę Was przeskanować przez sentione i podziękować osobiście.
  Nie ma dla mnie lepszej nagrody, niż świadomość, że to co robię, ma sens. Czuję się doceniona.

  • I widzisz, mogę to teraz powiedzieć w oparciu o faktyczne dane: jesteś najlepsza :)

  • Natalia nagroda jak najbardziej zasłużona – GRATULUJĘ!!! Jestem zaszczycony, że zwyciężczyni tegorocznej edycji w polecanych blogach podała Liczy Sie Wynik ;) Brawo, brawo, brawo!!! Niech rudość będzie z Tobą!

   • Hej, dzięki Bartek!!!! Rudość ze mną nieprzerwanie od wielu lat ;)

  • Natalia, gratulacje!!! I oczywiście, że ma sens to, co robisz – nawet bez wyróżnienia, nawet gdybyś nie miała głosów. Ściskam! :)

  • Gratuluję, nagroda jak najbardziej zasłużona. :))

  • Jest rudo. I jest bosko :-D Gratulacje Natalia. W pełni zasłużenie.

  • Natalia nie mogło być inaczej :) Gratuluję Rudzielcu :*

 • A mnie zastanawia jedna rzecz. Są 2 blogi, które śledzę a które pojawiły się w kilku zestawieniach we wpisach na blogach a nie przełożyło się to na liczbę głosów (według Twojego zestawienia dostali ich 2-3). Czyżby blogosfera była też leniwa? ;)

  • Przed północą ostatniego dnia zgłoszeń dużo ludzi w panice uzupełniało formularz bo “wcześniej zapomnieli”. Zakładam, że takich, którzy zupełnie zapomnieli jest pewnie o wiele więcej :)

 • Miło znaleźć się w blogach “przebijających się” szczególnie, że nie widzę zbyt wielu innych blogów podróżniczych w całym rankingu :) Gratuluję wszystkim! Świetna akcja, cieszę się, że wzięłam w niej udział!

 • Fajnie poczytać takie zestawienie ponieważ daje nam mnóstwo informacji na temat blogów oraz ludzi, którzy tworzą często ciekawe przedsięwzięcia.

  Pozdrawiam mega pozytywnie

 • To jest największy szok tego miesiąca. Przysięgam. Zwłaszcza dlatego, że, jak moi czytelnicy wiedzą, miałam dwa miesiące kryzysu, podczas którego nie ogarnęłam bloga, życia, zdrowia ani Share Weeku. Dziękuję za głosy, po tak trudnym czasie znaczy to dla mnie więcej, niż jakiekolwiek inne wyróżnienie. Zresztą, ze swoimi czytelnikami rozprawię się u siebie, ale tutaj chciałam podziękować Tobie, Andrzeju drogi, za ten ranking i bycie bardzo inspirującym Andrzejem, a nie Andżejem ;) ALE CZAD! Czy jest za wcześnie na szampana?! (Książka będzie, serio serio).

  • GDZIEŚ NA ŚWIECIE na pewno jest już po osiemnastej, więc w teorii nigdy nie jest za wcześnie na szampana :))

 • Głosowałam na blogi i kanały, które pewnie dostały tylko po jednym głosie – moim głosie. Pewnie dlatego, nie zostały wymienione.

 • Gratulacje! :) i fajnie, że są blogi, których nie znam i dzięki SW mogę je odkryć.

 • Cieszę się ogromnie, że aż tyle osób postanowiło polecić mój blog – to wielkie wyróżnienie, a mój dzień stał się właśnie jeszcze lepszy:)

 • Fantastyczna sprawa. :) Przeglądając inne blogi widziałam, że Natalia często pojawia się w poleceniach, poza tym, hej, czytam jej bloga od dawna i to żadna nowość, że jest świetna! :) Już znalazłam dwa blogi, które chcę poznać bliżej, a kiedy dokładnie przyjrzę się liście, na pewno znajdę ich więcej. Cieszy mnie, że Vademecum Blogera jest tak wysoko – naprawdę jest nieocenionym źródłem wiedzy.

  Gratulacje dla wszystkich, którzy znaleźli się w zestawieniu! Cieszy mnie, że w tym roku mogłam wziąć udział w akcji. :)

 • Aaa tak się cieszę, że wyróżnione przez nas blogi są w rankingu! Gratulacje dla JESTRUDO. Chyba można użyć stwierdzenia, że jest najlepszą Rudą w Internecie <3
  Blondynka

 • Och jaki usmieszek jawi sie na mej twarzy widzac siebie w blogach “przebijajacych sie” ;))) Natalii gratuluje z calego serca. Zdecydowanie jest najlepsza!!!!! Potwierdzam!

 • O kurde, kobiety nas zdominowały :D.

 • WOW, Tak czulam, ze w tym roku to bedzie kolej Natali, bo gdzie do kogo nie zajrzalam, to ludzie pisali o JEST RUDO.

 • Ale miło wiedzieć, że jest się zielonym, ale zobaczyć się na tej liście. Super sprawa. :) Jedyny minus tego zestawienia to pora publikacji. ;) Powinienem pracować, a ja sprawdzam polecone blogi i co chwilę sprawdzam czy jestem na liście. :)

 • Super! Dzięki Andrzej, akcja jak zwykle ekstra. I ze wszystkich dostępnych blogów roku itp. wydaje mi się najwięcej mówiąca. Biorę się ostro za lekturę.

 • „za rozbudzanie miłości do języla”

  Dzięki za tę litrówkę :D ♥

 • Zbieram szczękę z podłogi – dziękuję za wyróżnienie! A myślałam, że czyta mnie tylko mama (bo kota nie mam). Okazało się, że czyta mnie jeszcze kilku blogerów. Czterech. Albo pięciu. Szok!

  @Natalia Sławek, ogromne gratulacje!!! To na rudym blogu spędziłam najwięcej godzin w ostatnich miesiącach, po czym doszczętnie zajechałam mój biedny aparat :) A Twój blog odkryłam rok temu, właśnie dzięki Share Week!

  • Renia, dziękuję! Ten zajechany aparat to dla mnie duży komplement!

 • Te wyniki to dobry moment, żeby sobie uświadomić, że blogosfera to nie tylko to, co aktualnie czytamy i na co dzień przewija nam się na Facebooku – te setki głosów pokazują, ile treści wrzucamy do sieci, ile blogów przekazuje wiedzę, dobrą energię i słowo dalej. To brzmi oczywiście jak kompletny truizm, ale w czasie trwania akcji byłam przekonana, że pomimo tego, że blogów są tysiące, to w wynikach będzie ich kilkanaście, bo w “mojej” blogosferze przewijały się w zasadzie te same (świetne i które same czytam, ale jednak te same) blogi ;) Naprawdę, doba powinna być dłuższa, bo nie sposób zajrzeć do każdego

 • Hej Andrzej i wszyscy wyróżnieni :)

  1) Serdeczne gratulacje dla wszystkich.

  2) Tytaniczna praca Andrzej. Gratulacje. ShareWeek daje bardzo dobry i fajny ogląd blogosfery.

  3) Dziękuję przy okazji bardzo mocno i kłaniam się w pas wszystkim, którzy oddali swój głos na mojego bloga. Doceniam – zwłaszcza, że oznacza to, że “poświęciliście” na mnie głos, który mogliście oddać na kogoś innego. Bardzo mi miło.

  Pozdrawiam ciepło :)

 • Wow! Bardzo dziękuję za srebrną dziesiątkę! Ależ ten dzień cudownie się zaczyna :D Andrzej – przede wszystkim brawa dla Ciebie za ogarnięcie całej akcji. Szczerze przyznam, że aż jest mi wstyd, że sam nie brałem udziału. Idę do spowiedzi i obiecuję poprawę ;)

  Nie będę się rozwlekał – idę pisać, żeby za rok być w złotej 10-tce ;)

  PS. Andrzej, no po 8 latach wirtualnego obserwowania Ciebie również wspaniale było wreszcie spotkać na żywo!

 • Gratuluje wszystkim! i życzę dalszej owocnej pracy.
  Ps Do Ciebie Andrzeju wysłałam maila, bo prosiłeś w razie gdyby został wykryty jakiś błąd ;)

 • makate

  Andrzej, ta akcja od zawsze jest super świetna!! Niesamowite rzeczy robisz – dzięki! I oczywiście ogromne gratulacje dla wszystkich, szczególnie dla Natalii i Agnieszki, którym bardzo kibicowałam!

 • Brawo Andrzej za kolejny Share Week! Świetna robota! Gratulacje wszystkim zwycięzcom (zwłaszcza Natalii z Jest Rudo, którą również podziwiam od wielu lat)! I dziękuję za wyróżnienie mojego bloga. :)

  • Ula, dzięki Share weekowi dowiedziałam się, że śledzisz mnie w sieci – kolejna korzyść! :D

 • Świetne są te blogi!!! Gratuluję! :D

 • Ach jak cudownie dostać srebro. W zeszłym roku dyndałam gdzieś na ogonie :)
  Andrzej – wiem, że jest zapotrzebowanie na moją aplikację. Wszystkie moje produkty powstają właśnie dlatego, że najpierw było zapotrzebowanie moich czytelniczek. Także aplikacja też już jest na tapecie i będę działać w tym kierunku :)

 • Az mam wypieki na twarzy. Najlepszy poczatek tygodnia. I przede wszystkim dowod, zeby przestac sie zamartwiac czemu inni sa lepsi i bardziej lubiani ode mnie i robic swoje, to co sprawia radosc i to co czuje.

  Bez Twoich rad i wsparcia zajeloby mi to DUUUZO dluzej <3

 • Może już kiedyś to gdzieś wspominałam, ale super wymyśliłeś ten coroczny ShareWeek. Z jednej strony promowanie i pomoc tym co działają i wkładają pracę w tworzenie własnego miejsca w sieci, a z drugiej odkrywanie nowych blogów przez rzesze różnych czytelników :)

 • WOW, dziękuję pięknie za wyróżnienie! W zeszłym roku byłam w środkowej dziesiątce, w tym roku w top11! Cudownie wiedzieć, że mój blog jest komuś potrzebny :)

  • Jest, jest i to bardzo wielu osobom :)

  • No jasne, że tak!!

  • Prawda! Chociaż, wstyd przyznać, jak dopiero nadrabiam zaległości… :)

 • Srebrna dziesiątka – TAKA radość! Andrzej, ogromne dzięki za pracę włożoną w Share Week, za to że Ci się chce i za dobre serducho we wspieraniu wszystkich blogerów, niezależnie od popularności. A dla wszystkich dobrych duszków Alchemii jeszcze raz wielki buziak :*

 • Ale cudowna wiadomość w poniedziałkowy poranek! A właściwie to w południe :)

  Bez ściemy – nie spodziewałam się takiego wyniku. Po ogromnym dla mnie wyróżnieniu w 2014, które cały czas wspominam z satysfakcją – rok temu totalnie zniknęłam. Ale jednak nie do końca! <3

  Dziękuję serdecznie wszystkim za polecenia! Muszę odnaleźć wszystkie te wpisy, bo część przeoczyłam i nie podziękowałam osobiście, wybaczcie.

  • Nie wyobrażam sobie, żebyś mogła zniknąć ;)

  • Gratulacje ;)

 • Super zestaw! Gratuluję :)

 • Wielkie gratulacje dla Natalii! Cieszę się, że jej olbrzymia praca jaką wkłada w bloga i w pomaganie innym, została w taki sposób doceniona :) gratuluję też wszystkim pozostałym wyróżnionym i oczywiście dziękuję wszystkim, dzięki którym znalazłam się na II miejscu. To dla mnie wielkie zaskoczenie, ale oczywiście też szczęście i motywacja <3. I dziękuję Tobie Andrzej za tę akcję, bo wielbiłam ją jeszcze zanim ktokolwiek zechciał mnie w niej polecić :)

 • Bardzo się cieszę, że w ogóle udało mi się pojawić na liście! Działam dopiero od pół roku więc jest to dla mnie ogromny sukces!
  Można jednak prosić o drobną korektę? blog.smiley-project.pl i smiley-project.pl to ten sam blog/strona ;)

  • Oczywiście, już poprawiłem :)

   • I nawet wyżej przeskoczyłam! Ale fajnie! Zabieram się za przeglądanie blogasków :D

 • Świetna akcja. Za rok muszę polecić jakieś 3 blogi, bo w tym roku tego nie zrobiłam :) Świetną pracę wykonałeś. Gratuluje wszystkim, którzy wzięli w niej udział. Pozdrawiam i życzę przyjemnego dnia

 • Rok temu pilnie śledziłem losy biegowych blogerów w zestawieniu, było ich tylko DWÓCH. Dziś ja (Bwotr.pl) nagle i absolutnie niespodziewanie wbiegłem w grupę brązową (!!!), w zacnym towarzystwie @witekmichalak:disqus, który biega, nawet szybciej niż ja, tylko zazwyczaj pisze o czymś mądrzejszym niż bieganie (bo on taki zdolny-ale-leniwy). Gratuluję Natalii i wszystkim wyróżnionym.I dziękuję za nominację tym, którzy mnie czytają :)
  I organizatorowi za arcyciekawy pomysł na ukazanie bogactwa blogosfery. Jest moc. Po prostu jest moc…

  • Dzięks!!!

  • Wielkie gratulacje Paweł :)

   • Dziękuję pięknie, między innymi dzięki Tobie tu jestem :)

  • @bookworm
   ciebie trzeba kochać jak dobrego przyjaciela :) Gratuluję tylko nie przechodź na ciemną stronę mocy

   • No, nie uprzedzaj faktów z tą ciemną stroną ;)

 • Bardzo się cieszę, że w tym roku zaliczyłam podium. Co prawda złoty medal smakuje zawsze lepiej niż brązowy, ale nauczyłam się cieszyć każdą pozytywną rzeczą w moim życiu, a ta z pewnością taka jest!
  I te słowa “za wysoką jakość i dobry kontakt z Czytelnikami” tak bardzo mnie cieszą, że chcę starać się jeszcze bardziej. Bardzo dziękuję Andrzeju za tę akcję, doceniam ogrom pracy którą wkładasz w nią co roku, dziękuję kochanym Czytelnikom, którzy oddali na mnie głos i gratuluję wszystkim laureatom! :) Miłego dnia! :)

 • Wow! Wielkie gratulacje dla wygranych: to w duszy były moje typy :) Dziwi mnie, skąd się wzięłam w liście przebijających się, ale to mega duże wyróżnienie, zwłaszcza że zaczęłam stosunkowo niedawno. Jestem zaszczycona, teraz lecę pracować dalej, aby wbić się wyżej! :) Pozdrawiam! :)

 • Gratuluję wszystkim, szczególnie stosunkowo niewielkim, mniej znanym blogom, które znalazły się w złotej i srebrnej dziesiątce! Sama nie głosowałam, bo taka forma wyłaniania zwycięzców nie jest wg mnie do końca fair (robią się kółka wzajemnej adoracji i blogerzy zamiast wyłaniać najlepszych, głosują na tych, którzy oddali głosy na nich…), ale naprawdę serce mi rośnie, kiedy widzę tutaj genialne, nieduże blogi, które niewątpliwie zasługują na takie wyróżnienie :)

  • “kółka wzajemnej adoracji” to jest twierdzenie delikatnie krzywdzące Paula. Osobiście nic takiego nie zauważyłam, wręcz przeciwnie, rozstrzał był ogromny. Sama angażuję się w Share Week z dużą radością, bo dzięki tej akcji co roku odkrywam masę zajebistych blogów. Zresztą zauważ, że poleconych blogów było kilka setek :) to całkiem sporo :)

   • Dla niektórych być może krzywdzące, ale niestety występuje — szczególnie na niewielkich blogach, które koniecznie chcą zostać wyróżnione, więc umawiają się na wzajemne oddanie na siebie głosów. Ale nie da się ukryć, że w każdą zabawę tego typu wkradnie się jakaś niesprawiedliwość, no trudno. Sam Share Week jest świetnym pomysłem, tego nie kwestionuję, a jedyne, co może go zepsuć (za duże słowo, ale nie mam innego) to osoby biorące udział, które świadomie nie grają fair.
    Tak czy inaczej gratuluję, bo kto jak kto, ale Ty (i jeszcze kilka osób, w tym np. świetna Beata z Vademecum Blogera, o czym z resztą wspominałam kiedyś u siebie) naprawdę zasługujesz na każdy głos i każde dobre słowo, jakie padło na Twój temat :)

    • Paula, a możesz się proszę odezwać na maila i mi to szerzej wyjaśnić? Może da radę wprowadzić coś prostego do zasad, aby tego uniknąć? Chociaż z drugiej strony to dosyć zdrowe zachowanie aspirujących autorów, raczej efekt zaradności niż czegoś niegodziwego. Hmmm.

     • Zmiana zasad nic nie zmieni, jak pisałam, sama akcja jest świetnym, dobrze ogarniętym pomysłem, to kwesita uczestników. Ty widzisz zaradność, ja widzę grę nie fair – bo nie wyobrażam sobie żebrać o głosy albo wymieniać się nimi, żeby tylko się załapać do rankingu, a wiem, że pewna część osób właśnie dzięki temu mogła zostać tutaj przez Ciebie wymieniona. Szkoda mi raczej tego, że wszędzie wkraść sie może kombinatorstwo, niż czegokolwiek innego. Ale cieszę się, że zwróciłeś uwagę na mój komentarz, bo to pokazuje, że z Twojej strony wszystko jest ok i chcesz, żeby Share Week szedł w dobrą stronę :)

 • Natalia, gratulacje, gigantyczne gratulacje!!! Zasluzylas w kazdym milimetrze! Yeah!

 • Jutro Jaskółczarnia będzie świętować swoje pierwsze urodziny, a tu takie wyróżnienie! Ogromnie dziękuję za wszystkie głosy, dzięki którym znalazłam się w brązowej grupie. Dzięki Wam wiem, że pozytywny, umiarkowany głos feminizmu jest potrzebny :)

 • Jestem niesamowicie zaskoczona, nie spodziewałam się, że będę jakkolwiek wyróżniona, a tu grupa brązowa. <3 Niesamowite wyróżnienie, szczególnie, że mój blog uważam jeszcze za mało popularny, mam wspaniałych czytelników. Dziękuję! :)

  • Kant wiedział lecz nie mogłem nic powiedzieć zanim pojawią się wyniki :) gratuluję

   • Lubię niespodzianki. Dziękuję. ;)

 • Ula

  Cieszę bardzo, że Riennahera znalazła się wysoko! Najchętniej przestawiłabym Martę na numer 1 <3
  A ja z kolei wyleciałam zupełnie, potwierdzenie tego, jak się opuściłam i że jakiś powiew świeżości by się przydał…

  • Zauważ, że Mediafuna też nie ma. Myślałem i o nim i Tobie wczoraj, gdy kończyłem to pisać. Wydaje mi się, że takie “filary” znane od lat konkretnym kategoriom tematycznym stają się trochę niewidzialne dla ludzi, szczególnie gdy akcja jednak ma ten “hipsterski” akcent, by polecić coś, czego jeszcze nikt nie zna :)

   • Ula

    Może trochę, ale uważam, że jednak nie do końca o to chodzi. Rok temu też byłam “starą blogerką”, a jednak znalazłam się wysoko. Tyle że już miniony rok był dla bloga wyjątkowo słaby, co na pewno zauważyli też odbiorcy. Ktoś pnie się w górę, ktoś musi zostać z tyłu…

 • Fantastycznie, że Share Week tak się rozrasta!
  Gratuluję wszystkim, którzy znaleźli się w tegorocznym zestawieniu i tym, którzy dostali ten jeden głos – pierwszy i najważniejszy (w tym między innymi sobie). Wierzę, że w następnych latach tych głosów będzie coraz więcej!

  Andrzeju, mam nadzieję, że w kolejnych latach przygotujesz następne edycje – Share Week uważam za akcję bardzo potrzebną w blogosferze, ponieważ tutaj to my decydujemy, kto znajduje się na podium! :)

 • SPADŁAM Z KRZESŁA!

 • Brawa dla wszystkich! Wszystkim gratuję! Andrzejowi dziękuję!

 • Gratuluję wszystkim, a Tobie Andrzej dziękuję za świetną akcję! Znalazłam tu kilkanaście blogów, które mnie zainteresowały a o których nawet nie miałam pojęcia! Coś pięknego :)

 • Zu

  Share Week to cudowna inicjatywa i zawsze znajduję parę nowych blogów do obserwowania. I za każdym razem przy wynikach się dziwię, bo mam wrażenie, że niektóre blogi pojawiają się w każdym zestawieniu, a potem okazuje się, że miały tylko kilka głosów. Ale może to kwestia części blogosfery, którą czytam :)

 • Ale rozwarstwienie, 1,5 k głosów i pierwsze miejsce ma ich 30 :) To potwierdza tezę, że to jest taki ranking „długiego ogona”, bardzo rozwarstwiony. Ciekaw jestem, czy jakoś za rok zmienisz zasady :D W sensie, że rankingowanie na podstawie dość niewielkich różnic… Może jakieś punkty jak w Eurowizji, że za pierwsze miejsce 12? ;) Zauważyłem np., że dużo ludzi daje więcej niż 3 linki.

  Ja chyba byłem na pierwszym miejscu w 1 czy 2 edycji jak rozkręcałem bloga, a od 2 lat widzę siebie tylko w kontekście “Nie polecam takich osób jak Opydo, bo jego przecież wszyscy znają” :D Zróļ dwie kategorie, nowe twarze i stare twarze ;)

  A jak tam YouTube? Byłem ciekaw tego, bo imo to była ryzykowna decyzja, żeby polecenia YT były tylko na YT :)

  PS Natalia <3 Nie chcę się chwalić, ale wiedziałem, że będą z niej ludzie.

  • Na większośćTwojego komentarza odpowiada akapit “Jak czytać zestawienie SHARE WEEK” :P

   Długi ogon jest wpisany w DNA tego pomysłu i dokładnie o to chodzi już od pięciu lat. Jest sporo autorów, którzy 2 lata temu cudem byli polecani po jedną-dwie osoby w tym skrajnym rozwarstwieniu, ale to mogło się okazać jedną z pierwszych cegiełek, dzięki którym dzisiaj są w TOP26. Polecenia oparte o funkcję eksploracyjną są strasznie rozlazłe, ale na tym polega funkcja eksploracyjna :) Pamiętaj, że ta notka tutaj, to zestawienie, to tak naprawdę “ozdoba” na końcu setek wpisów, których autorzy już sami prowadzą własny networking.

   Kategoria “stare twarze” to ranking Jasona Hunta. YouTube też dostał osobny akapit, a pytanie o rozdział treści ponawiam w “Co wyszło, co nie wyszło”. Za rok pewnie zrobię to trochę inaczej.

   • Ja wiem, że jest wpisany, nie napisałem ani słowa o tym, że to coś złego ;) Po prostu to, że taki ranking sobie wymyśliłeś, jeszcze nie sprawia, że takim jest. Przytakuję tylko i potwierdzam, że wyniki pokazują, że wyszło.

    Jeśli chodzi o Tomka: jego ranking jest jednak bardzo subiektywny. Wydaje mi się, że gdybyś zrobił drugą kategorię to wyszłyby jednak inne wyniki niż u niego i nic by nie stało na przeszkodzie, żeby był odgórny ranking Tomka i oddolny ranking u Ciebie i żeby koegzystowały. Ale tak tylko podrzucam, i tak masz z tym dużo roboty :3

    • Yup. Pomysł z oddolnym rankingiem jest fajny, ale chwilowo nie widzę szans na jego realizację. Najpierw muszę coś wymyśleć, żeby SW penetrował różne tematyki – np. w tym roku jest rekordowo mało mody i podróży, a przecież i Maffashion i Podróżniccy mieli jedne ze swoich najlepszych okresów twórczych. To jest największa zmora tej akcji i jak na razie jedyna, która średnio wychodzi.

     Jak to ogarnę to uruchomię zabawę dalej :)

     • Chyba też jest mało kulinariów, a przecież blogi kulinarne mają dużą oglądalność. Ale to moim zdaniem wynika ze specyfiki blogosfery w danej dziedzinie. Tak się składa, że mam też blog kulinarny i ze 3 lata temu brałam udział w akcji Share Week ze swoim kulinarnym blogiem i mimo że ma sporą oglądalność (wtedy już koło 100 tys uu miesięcznie) to jakoś niewiele osób z kulinarnej blogosfery podchwyciło pomysł po tym, jak zobaczyło wpis u mnie. A teraz było inaczej – dodałam wpis na blogu z listą ulubionych w Share Week i kilku kolejnych blogerów, którzy czytają mój blog zrobiło to samo, pisząc jednocześnie, że o akcji dowiedziało się ode mnie. Kończąc ten przydługi wywód – obserwuję, że blogosfera kulinarna trochę inaczej zachowuje się niż taka powiedzmy ekspercko-motywacyjna. W kulinarnej polecanie innych blogerów na swoich blogach jest rzadkością – nie tylko przy okazji akcji, ale w ogóle, pokazywanie innych jako inspirację. Może w modowej blogosferze jest podobnie? Na blogach “eksperckich”, z poradami jednak częściej widzę choćby posty zawierające zbiory linków do przydatnych postów innych blogerów.

      A sam ranking Share Week jest moim zdaniem najbardziej wartościowym rankingiem w blogosferze, bo nikt tu nikomu nie narzuca kandydatów, każdy głosuje na tych, którzy są jego zdaniem ważni. I super, bo można poznać mnóstwo bardzo dobrych blogów, którzy nie są topowi i może nie będą, ale w życiu jednego człowieka mogą wiele znaczyć i wiele zmienić. Także szacun wielki za ten ranking :)

     • Wiecie co, ja za rok na miesiąc przed akcją chyba zrobię brainstorming jak to rozwiązać, bo może po prostu damy radę :)

     • Pomysł z wprowadzeniem dwóch kategorii wydaje się dobry. Co roku zastanawiam się czy oddać głos na wielkich tuzów blogosfery mających ogromne zasięgi, czy na mniejsze blogi, które warto wyróżnić, bo żaden inny ranking o nich nie wspomni.

      Podział na tzw: “Starych” i “Nowych” rodzi problem, gdzie postawić tę granicę. Czy “Stary” będzie ktoś, kto tworzy od 3-4 lat, ale ma 1-2 tys fanów?

 • Gratulacje dla wyróżnionych i gratulacje dla wszystkich, którzy prowadzą bloga :D

 • Gratuluję zwycięzcom i wyróżnionym, dla mnie fajnie w ogóle znaleźć się na tej liście. Bardzo dziękuję :)

 • No to jestem blogowym hipsterem, tylko 1/3 z moich typów ktoś jeszcze podzielił. ;)

 • A mnie najbardziej podoba się, że głosy się rozłożyły. Zwycięski blog (gratulacje!) otrzymał 30 głosów, czyli w gruncie rzeczy nie aż tak dużo, patrząc na liczbę głosów. Jest mnóstwo świetnych blogów i to jest super!

 • Ale fajnie zacząć tydzień od takiego kopniaka motywacyjnego! Gratuluję wszystkim wyróżnionym, dziękuję za polecenia i chylę czoła przez organizacją tego wszystkiego :) Jeśli znowu dopadnie mnie kryzys twórczy z kategorii “nic mi nie wychodzi, nikt mnie nie docenia”, będę tu zaglądać, by wziąć się w garść :)

  • Dokładnie, ja zrobię to samo ;) zawsze na początku roku mam mini kryzys, więc Andrzej, spodziewaj się wzmożonego ruchu :P

  • Gratuluję

 • Super :) Jestem bardzo mile zaskoczony tyloma znajomymi blogami w czołówce i w wyróżnieniach. Wzruszenie odbiera mi głos za znalezienie się w tym gronie :D Gratuluję każdemu z osobna i dziękuję!

 • Alicja

  Śliczne gratulacje dla wszystkich i dla Ciebie – niezwykle pracowitego Osobnika :) Chciałam wziąć udział, bo mam ulubione blogi, ale nie wiedziałam jak. Chyba za mało na ten temat czytałam. Może następnym razem… Pozdrawiam :)

 • Andrzej, super inicjatywa, dla Ciebie niezwykle czasochłonna, dla nas niezwykle przydatna, motywująca, inspirująca, sympatyczna. Dzięki niej mamy możliwość nie tylko poznania innych blogerów, ale mamy też szansę zaprzyjaźnić się ze sobą. Znalezienie się na liście wyróżnionych w towarzystwie wyśmienitych blogów, które czytam i podziwiam od kilkunastu miesięcy to dla mnie wielka radość i kopniak do wzmożonej pracy. Dziękuję i gratuluję wygranym. Ale z Was the beściaki :-)

 • Z całego serca gratuluję wszystkim! Jestem niezmiernie szczęśliwa, że jestem w tak zacnym gronie cudownych osób. Dziękuję!

 • Ile radości w komentarzach, miło to czytać :)))

 • No, no – nie spodziewałam się znaleźć tu mojego bloga. Co prawda w przebijających się, ale – dla blogera ze stażem zaledwie półrocznym to już coś. To miła motywacja i na pewno rozbudza chęć do pisania. Dzięki!

 • Dziękuję bardzo wszystkim osobom, które oddały na mnie swój głos. Także tym, o których nie wiem, że to zrobiły ;)
  Cieszę się, że chociaż piszę dość długie i czasem niezbyt lekkie teksty, w czasach kultury obrazkowej jest komu to czytać (i docenić).

  Srebro zobowiązuje, idę pracować nad kolejnym :D

 • :) dziękuję za oddane głosy dzięki temu mogłam wybić się z nisz :)

  • Z jakich nisz :) połowa blogosfery czyta zaniczkę :)

   • Popieram tego pana 😉😂

 • Sporo tych fajnych blogów się narobiło!
  Mój też kiedyś będzie w rankingu! :)

 • Ziemia jest za mała, by pomieścić taką ilość świetnych twórców, artystów i szaleńców. Zgodnie z większością opinii na temat Kanta uciekam na marsa…. Kocham was wszystkich całej reszty szczerze nienawidzę ;)

 • Andrzej bardzo ciekawa inicjatywa :-) bo znalazłam ciekawe blogi, o których wcześniej nie słyszałam, bo można się nauczyć od lepszych, bo przez polecanie bloga wspieramy siebie nawzajem. Pozdrawiam wszystkich, którzy znaleźli się na liście i życzę dalszego dynamicznego rozwoju :-)

 • Andrzeju,
  Share Week powoli staje się marką samą w sobie. Dla nas blogerów ma podwójną korzyść. Po pierwsze, wprowadzasz nutkę rywalizacji między blogerami i blogerkami, dzięki czemu poziom z roku na rok staje się coraz lepszy. Po drugie podajesz nam na tacy niezwykle wartościowe blogi i to za cenę jednego wpisu :-).

  P.S. Gratuluje wszystkim blogom, które znalazły się w rankingu i dziękuje z całego serca tym, którzy zdecydowali się oddać na mnie swój głos.

 • Dziękuję! Właśnie dziś padło na mój wolny dzień i na chwile, kiedy to postanowiłam odnaleźć ciekaw miejsca w internetach. I oto wpadłam na Twojego bloga, a tu takie cudo, jakby stworzone specjalnie dla mnie dziś :) Duzo nowych ciekawych blogów dzięki Tobie pokochałam, wielkie MERCI ;)

 • Daria

  Gratulacje dla wszystkich :)

  Andrzej, a Tobie dziękuję za kopa do działania – postanowiłam śpiąć poślady i kiedyś znaleźć się w podsumowaniu SW! :)

 • Tomasz

  Przejrzałem zestawienie i doszedłem do wniosku że jest ono zbyt monotematyczne. Te wszystkie blogi jakieś takie podobne. Na zbyt wielu stronach znalazłem wpisy bliskie stwierdzeniu “jak sprawić żeby życie było lepsze” albo “jak dążyć do samorealizacji”. Zauważyłem też modę na zdjęcia i obrazy z jasnym tłem lub w ogóle jakieś takie przejaskrawione. Wchodzę na jeden blog a tam filiżanka kawy na białym stole. Odwiedzam kolejnego bloga a tam kwiatki. I co? I znowu na białym tle i do tego na białym stoliku(co to wyprzedaż na białe stoliki w Ikei była?) Ja wiem że może trochę przesadzam ale chciałbym zwrócić uwagę no to co zaobserwowałem. W tej powtarzalności wieje trochę nudą! Może i polska blogosfera jest duża ale jakoś tak mało wielobarwna.

  Po chwili zastanowienia doszedłem też do wniosku czego mi w takim zestawieniu brakuje. Otóż brakuje mi blogów typowo tematycznych. O hobby, zainteresowaniach, pasjach gdzie twórcy skupiają się głownie na nich. kwestiasmaku.com – Blog tylko o kuchni, zakamarkiaudio.pl – typowo tematyczny o produkcji muzyki. I wiele innych by się znalazło.

  Nie wiem z czego to wynika że nie ma takich propozycji traktujących stricte o hobby i zainteresowaniach.
  Może dlatego że twórcy których strony znalazły się w SHARE WEEK zamknęli się w pewnego rodzaju kręgu? Kręgu “wzajemnej adoracji”? Grupie tworzącej jakieś “małe uniwersum”. Nie rozumiem.
  Są oczywiście w zestawieniu strony które odbiegają od mojej teorii ale trudno je wyłapać. Stanowią wielką mniejszość.

  Na koniec jedynie proszę jakiś dobrych ludzi o polecenie mi oraz również innym – blogów, miejsc w sieci które naprawdę pozwolą rozwijać swoje umiejętności praktyczne. Coś męskiego? A nie tylko wszechobecne: jak żyć?; porady psychologiczne itp.
  Pozdrawiam :)

  • Pozwolę sobie zauważyć, że jakieś 80% moich wpisów kręci się wokół fotografii, fotografowania, fotografii i jeszcze fotografii. Jak to nie jest blog tematyczny, to ja już nie wiem, co nim jest :)

   A Kwestia Smaku super blog, tylko zauważ, że Share Week (jak sam Andrzej pisze na początku) kieruje się trochę innymi wytycznymi.

   • Tomasz

    Na początku przyznaję, że moja ocena mogła być zbyt surowa. Może spowodowana tym że z miejsca nie znalazłem nic dla siebie. Ale od razu nadmienię że jest to moja subiektywna ocena. Opinia faktycznie ostra bo mogła w pewien sposób mierzyć w każdego twórcę.

    Teraz odnośnie blogów tematycznych.
    Zaznaczyłem że są takie blogi które odbiegają od przyjętej przeze mnie tezy. Po prostu trudno je wyłapać. Jeśli chodzi o jestrudo.pl to wg mnie wspaniale że ten blog znalazł się w czołówce, bo jest mu blisko do ideału(o ideale za chwilę). O ile nie obserwuję Pani bloga na swoim czytniku to zdarzyło mi się kilka razy na niego zajrzeć w poszukiwaniu materiałów związanych z edycją zdjęć.
    Więc co mogło by być tym ideałem. Swoją drogą ideał to też za mocne słowo(nie chcę się narażać :P). Chodzi o to że czasy się zmieniają. Jak pokazują statystyki o których ostatnio było dosyć głośno, coraz mniej Polaków sięga po książki. Zatem coraz częściej sięgają po bloga jako substytut papierowej twórczości. Problem w tym że przeglądając niektóre wpisy na różnych stronach odczuwa się brak stricte merytorycznego podejścia do sprawy. Czy da się w pełni poruszyć jakiś problem w np. pięciuset słowach? Czasami nie. Bywa że blogi tematyczne prezentują zbyt luźne podejście. A rynek jest bezlitosny – ponieważ maleje popyt na książki to rośnie zainteresowanie podobna tematyką oraz formą w internecie i blogosferze.(swoją drogą jakby się zastanowić nad bezwzględnością rynku to im dłuższy tekst tym mniej chętnych do czytania, co za tym idzie mniej wyświetleń itd. ale to już osobny temat). Bo to nie jest tak że ludzie się już niczym nie interesują. Po prostu szukają informacji o nowocześniejszej formie i w nowocześniejszym źródle którym są czeluście internetu. Ludzie zamieniają książkę na bloga. Książka może być do bólu tematyczna blog nie zawsze. Może w tym tkwi wyjaśnienie dlaczego blog jest bardziej lub mniej tematyczny.

    Trochę się rozpisałem. A Pani, autorce bloga Jest Rudo bardzo kibicuję.

    O Share week
    Kto kogo inspiruje? Kto kogo lubi? Kto kogo podziwia? Co ciekawi blogosferę? Kto ma trend wzrostowy?
    Działa to tak: blogerzy polecają blogerów czyli krąg się zamyka; Jedni inspirują się drugimi-zachwianie różnorodności(wspomniane “białe” zdjęcia); itd. I tutaj też nie chce wrzucać wszystkich do jednego worka ale stworzył się taki mało barwny nurt. Trochę jakby mainstreem blogosfery. Tak to odczuwam. Ciekaw też jestem ile stron komuś siedziało z tyłu głowy ale ich nie polecił bo nie wypada.

   • Tomasz

    Czuję że popłynąłem na zbyt głęboka wodę. Mam nadzieję że blogerzy mnie “nie zjedzą”. :) :D

 • Jest mi niezwykle miło, że znalazłem się w grupie wyróżnionych (wesolowski.co, choć chyba bardziej znany jaki Wojażer). Blogów podróżniczych w zestawieniu jest mało, ale zawsze uważałem, że to nisza. Mam nadzieję, że ci, którzy poszukują pięknych opowieści o świecie, czegoś innego niż tylko przewodnika, zawitają do mnie na chwilę lub dłużej. Bo wiecie – świat jest piękny i pełen niesamowitych historii!

  Gratulacje dla wszystkich i gratulacje dla Andrzeja oraz Ewy za ogarnięcie tego ogromu pracy! Pozdrawiam!

 • Jest mi niezwykle miło, że znalazłem się w grupie wyróżnionych (jako Wesolowski co, choć chyba bardziej znany jaki Wojażer). Blogów podróżniczych w zestawieniu jest mało, ale zawsze uważałem, że to nisza. Mam nadzieję, że ci, którzy poszukują pięknych opowieści o świecie, czegoś innego niż tylko przewodnika, zawitają do mnie na chwilę lub dłużej. Bo wiecie – świat jest piękny i pełen niesamowitych historii!

  Gratulacje dla wszystkich i gratulacje dla Andrzeja oraz Ewy za ogarnięcie tego ogromu pracy! Pozdrawiam!

 • zpopk

  Wiem, że robienie zestawienia zajmuje czas ale powiem szczerze, jestem bardzo zadowolona jak to wygląda rok do roku. To znaczy do jakiego stopnia mamy do czynienia z pewną wyminą pokoleń blogerskich na Share Week.Bo mam wrażenie, że to jest właśnie paradoksalnie taki ranking z którego wypaść – znaczy przenieść się do świata gdzie nikt już nie uważa że możesz być przeoczony – tak intepretuje brak na liście blogów oczywistych. Poza tym ja uwielbiam porównania i statystyki im więcej tym lepiej. Może się kiedś pokusić o coś takiego. Bo byłoby ciekawe kto się z tej listy wybił, dla kogo jest stałe miejsce, a kto wybił się dzięki liście.

  A poza tym jest mi bardzo miło,że mnie polecają wbrew wizji że blogerów kulturalnych nikt nie czyta i nie zauważa. Choc to twoi czytelnicy więc może mam trochę fory

 • Nawet mnie poleciło 2-3 osoby, przyznać się kto ;)

 • Ooo, przebijam się ;) To bardzo miłe znaleźć się w takim zestawieniu, nawet jeśli to sam ogon :)

 • o rany! dziękuje(my razem z Fabem ;) za takie wyróżnienie! :) I za tak cudne komentarze i docenienie tego co robimy :)

 • Ależ się cieszę, nawet się nie spodziewałam, że tak wysoko wyląduję :) Idę zwiedzać i odkrywać. Dzięki!

 • Być tam, gdzie Asia (Styledigger) i Ania (WhatAnnaWears) to powód do dumy nawet, gdy człowiek wypadnie z pierwszej dziesiątki ;)). Natka, you rulez!

 • Pożyteczna robota:)

 • Andrzej, raz jeszcze gorące podziękowania za całą ideę Share Week i przede wszystkim – za ogarnięcie wszystkiego, bo wcale nie wątpię, że pracy było co niemiara, dlatego cieszę się, że był tuż obok ktoś, kto mógł Ci w tym pomóc – uściski dla Ewy! :)
  Z całego serducha gratuluję wszystkim, niezależnie od liczby otrzymanych głosów i mam nadzieję, że zadziała to na Was, podobnie jak na mnie, niesamowicie motywująco :) Zupełnie nie spodziewałam się znaleźć Alabasterfox tak wysoko, ale to tylko powód, bym dała z siebie jeszcze więcej! :) Nie zarejestrowałam wszystkich, którzy polecili mojego bloga, ale urosłam i ogromnie za to dziękuję! Jesteście wspaniali :)

  Ruuuuuda! <3 Gratulacje! :)

 • Bardzo dziękuję tym wszystkim, dzięki, którym się tu znalazłam! ;) Wyróżnienie to jest dla mnie bardzo ważne i cenne. :) W podziękowaniu będę dla was dalej pisać! :)
  Zakładając bloga trochę ponad rok temu, nie sądziłam, że tak to wszystko się potoczy… tak szybko i tak pięknie! Dziękuję! <3

  I gratulacje dla wszystkich, których nazwa bloga pojawiła się w tym wpisie! Niezależnie w której grupie. :)

 • Uwielbiam tę akcję :) Dzięki, Andrzej! Robisz dobrą robotę ;)

 • WOW! Zupełnie się nie spodziewałam znaleźć się tak wysoko <3 Dziękuję Wam przeogromnie za docenienie tego co robię! A Tobie Andrzeju za ogrom pracy włożony w przygotowanie tej akcji. Kolejny raz odkryłam dzięki Tobie wartościowe blogi :)

 • Gratulacje wszystkim, którzy znaleźli się na liście. Powodzenia za rok wszystkim, którzy się na niej nie znaleźli (ale pewnie byli blisko!)

  :)

 • Przesyłam wszystkim gratulacje. Na liście znalazło się wiele osób do których sama chętnie zaglądam. Też się cieszę, podobnie jak Ty Andrzeju, że jest nas aż tak dużo!:)

  I oczywiście Andrzej podziękowania dla Ciebie za pomyśł, wytrwałość i kontynuacje akcji:)

 • Gratuluję wszystkim :) Większość blogów znam i odwiedzam mniej lub bardziej regularnie, znalazłam jednak dla siebie kilka perełek :) Świetna akcja!

 • Gratuluje wszystkim !!!

 • O dzięki, wpadłem tu z polecenia, i po lekturze wpisu musiałem zrobić remanent w RSSach ponad 20 blogów więcej do czytania. No nie wiem czy się cieszyć, a mój terminarz nie jest z gumy. :D
  Pozdrawiam

 • Chętnie zobaczyłam Share Week z podcastami. Czekam, czekam, czekam:)

 • Gratulacje dla wszystkich, którzy znaleźli się na liście.

 • Pingback: Pierwsza świeczka – i co dalej? |()

 • Pingback: Blog Forum Gdańsk 2016 i historia pewnej samotności • Ula Łupińska()

 • Pingback: Od pracy za granicą do świata fotografii - Wzburzone Wody()

 • “Blogosfera jest teraz w pięknym miejscu” – trafione w punkt :)

  Czytając podsumowania blogowych zmagań i wyzwań minionego roku, można dojść do wniosku, że ci najchętniej polecani blogerzy to po prostu eksperci w swojej dziedzinie. Wiedza i doświadczenie, którymi dzielą się z czytelnikami, są podane tak, że chce się po nie sięgnąć i wdrożyć w życie. To tacy maratończycy polskiej blogosfery, którzy konsekwentnie zwiększają swój zasięg, bacznie obserwują blogosferę i podejmują się kolejnych wyzwań. Czas poświęcony na tworzenie wartościowych treści sprawia, że nie boją się mówić o monetyzacji, nieustannie inspirując innych. I tym sposobem, blogosfera rośnie w siłę :)

  Andrzej, komentarz po tak długim czasie od pojawienia się wpisu, to doskonała okazja, żeby życzyć Ci kolejnego twórczego roku :)

 • Ciekawa puenta blogowej społeczności. Gratuluję wszystkim. Sama jestem mile zaskoczona niektórymi blogerami, o których wcześniej nie słyszałam.

 • Ciekawa akcja! Do dziś nigdy wcześniej nie słyszałam o ŻADNYCH rankingach blogowych…Hmm… będę misiała to nadrobić :) Gratuluję wszystkim, którzy znaleźli się w rankingu, a Panu fajnego projektu i proaktywności! :)

 • O Share Week dowiedziałem się niedawno. “E, kolejny ranking blogasków”, pomyślałem sobie. A tu dupa, nie zwyczajny ranking tylko porządnie zorganizowana, ogólnopolska (i nie tylko!) akcja. W odróżnieniu od “klasycznego” podejścia (typu np zBLOGowani.pl), gdzie głosy liczy automat na podstawie ilości kliknięć i “polubień” od ludzi niekoniecznie bezpośrednio związanych z blogosferą, tu mamy osobiste, konkretne polecenia. Nie da się oszukać i sztucznie nabić ruchu. Z drugiej strony ciężko wybrać trzy “najbardziejsze” blogi, ale przecież za rok znów będzie można.

  Trzymam kciuki za nieustające powodzenie akcji i pozdrawiam zza blogowej miedzy.

 • Świetna akcja, czekamy na wyniki 2017 :)

 • Świetna akcja i ciekawy artykuł :) Ja od siebie polecam jeszcze jednego bardzo wartościowego bloga na temat motywacji, odnoszenia sukcesu w życiu finansowym jak i osobistym, wiele wartościowych porad na temat zdrowia :) mistrzmotywacji.pl/blog

 • Gratulacje!!! :)

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i pokażę Ci różne strategie na ogarnięcie życia. Pogadamy też o kulturze.

Na tym lifestyle'owym blogu eksperckim znajdziesz luźne tematy (seriale) płynnie połączone z pragmatycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Kanał na YouTube jest o tym samym, tylko weselej, bo mogę wymachiwać rękami.

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 12 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

 • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
 • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
 • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
 • moją prezentację z TEDx
 • bezpośredni kontakt do mnie
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, którą potem będzie można z dumą pokazać w raportach.

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany, lifestyle'owy blog ekspercki prowadzony od 2009 roku.

Poświęcony jest strategiom na ogarnięcie życia. A także kulturze, no bo jak to tak, żyć bez seriali? W skrócie oznacza to, że artykuły na lifestyle’owe tematy wzbogacone są “w środku” eksperckimi poradami z zakresu optymalizacji obowiązków, psychologii oraz strategicznego podchodzenia do wyzwań. Jeśli przychodzisz do mnie po chwilę wyluzowania, wyjdziesz z nowym pomysłem. A jeśli przychodzisz po rozwiązanie, trochę odpoczniesz :)

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail. W przypadku palących problemów nalegam, by skontaktować się ze sprawdzonym fachowcem legitymującym się wykształceniem i potrzebnymi specjalizacjami. Ci ludzie starali się latami by móc Ci pomóc. Głupio by było teraz im na to nie pozwolić :)

Niektóre linki na blogu mogą być linkami afiliacyjnymi.

Mam nadzieję, że wszystko u Ciebie gra :)