Najchętniej polecane blogi w Polsce 2016 – wyniki SHARE WEEK

 

Blogosfera jest teraz w pięknym miejscu. Każdego roku setki nowych autorów zakładają swoje strony a miliony Czytelników regularnie rozszerzają swoje zainteresowania. Czasem kilku z tych pierwszych połączy się z tysiącami tych drugich. I wtedy dzieje się magia. Właśnie po to powstało to zestawienie: Najchętniej polecane blogi w Polsce 2016.

Jest to magia, na którą każdy autor musi zapracować sam. Ja za to, raz w roku, staram się pomóc magii trochę mniejszego kalibru. Interesuje mnie, by autorzy mogli poznać siebie nawzajem. Najlepiej przez dobre słowo i przyznanie, kto kogo inspiruje, kto kogo lubi i kto kogo podziwia.

Bliskie są mi słowa przypisywane Erice Cook:

I’m not interested in competing with anyone. I hope we all make it.

Przede wszystkim na tym polu fantastyczną funkcję pełnią spotkania, konferencje, “wieczory” i innego sortu eventy. Jest tego w Polsce ogrom. Wiem o ponad dziesięciu wydarzeniach dziejących się tylko w kwietniu i maju tego roku, a na pewno umyka mi przynajmniej połowa! To wysiłek fantastycznych ekip, z których każda mogłaby przecież poświęcać swój czas na coś bardziej dochodowego. Bardzo ich podziwiam.

Ale. Nie byłbym sobą, gdybym do tego złożonego procesu nie próbował dorzucić czegoś własnego ;)

Oto wyniki tegorocznego SHARE WEEK.

487 twórców oddało w nim 1461 ważnych głosów na 797 twórców. 

——

Jak czytać zestawienie SHARE WEEK?

SHARE WEEK to zestawienie twórców, którzy w tej chwili najbardziej inspirują innych twórców. Liczy się “jakość”, fajność, wpływ jaki teksty, zdjęcia lub filmy wywierają na innych ludzi. Nie jest to żaden “ścisły” ranking, ale bardziej fenomenalny wgląd w to, co akurat ciekawi blogosferę i którzy jej autorzy są na trendzie “wzrostowym”.

Prywatnie lubię sobie myśleć, że tak jak ranking Jasona Hunta jest celnym podsumowaniem “środka i góry” naszej branży, tak SHARE WEEK powoli wyrasta na całkiem niezłe podsumowanie “dołu i środka”. W efekcie choć minimalnie “spinamy” ogrom tego, co wszyscy razem współtworzymy codziennym wysiłkiem jako blogerzy.

Ze względu na charakterystykę akcji SHARE WEEK, duże i bardzo znane blogi często łapią mało poleceń. W efekcie zobaczycie takie legendy jak Fashionelka czy Makóweczki dosyć “nisko” w poleceniach. To normalne, bo nie dość, że sam zachęcam uczestników SHARE WEEK do stawiania głównie na “nowsze” nazwiska to i sama kultura akcji powoli złapała taką funkcję, nawet bez mojej ingerencji. Poza tym ciężko jest mi znaleźć choć jednego blogera, który chce wkręcić się w ten świat, a nie zna Elizy czy Marleny :)

Opisy po myślnikach są skrótem najczęstszych lub najważniejszych argumentacji, które uczestnicy akcji dopisywali do danej autorki lub autora. Dodałem też sporo komentarzy od siebie. Kolejność wewnątrz grup nie odgrywa większej roli.

Jeśli zauważysz jakiś błąd, napisz proszę do mnie maila.

Za pomoc przy obróbce danych BARDZO MOCNO dziękuję Ewie. Cudna robota :)

No dobra. To zaczynamy!

——

Najchętniej polecana blogerka w Polsce 2016

JestRudo.pl30 głosów – Natalia Sławek jest wspaniałą autorką i aż mi serce rosło, gdy czytałem słowa innych twórców na jej temat. Najczęstsze argumenty za jej poleceniem to: świetna atmosfera, przydatne porady, “genialna dziewczyna”, proste i przystępne wyjaśnianie podstaw fotografii, zarażanie pasją, dużo uśmiechu oraz “istny diament”.

Natalia, gratuluję. Zasłużyłaś na tytuł najchętniej polecanej blogerki w Polsce 2016 w stu procentach. Przecież rok temu byłaś w TOP10! Twórz dalej i mam nadzieję, że za rok też się tutaj widzimy :)

——

Najchętniej polecane blogi w Polsce 2016

Grupa złota (11 – 22 głosy; 10 blogerów)

LifeManagerka.pl – 22 głosy – za konsekwencję, dobre przygotowane i interesujące materiały, inspirowanie do zdrowego życia, szerokie spojrzenie na temat, skromność, pracowitość, wiedzę i entuzjazm. Agnieszka, gratuluję reprezentowania złota. Nadchodzi Twój czas :)

WyrwaneZKontekstu.pl – 19 głosów – za oko bystrej obserwatorki, celne spostrzeżenia, łączenie bawienia z dawaniem do myślenia, nieszablonowe pióro i inteligencję. Asiu, muszę Ci jednak powiedzieć, że według paru zgłoszeń nawet najdłuższe z Twoich tekstów są tak dobre, że i tak zostawiają niedosyt!

BinesoweInfo.pl – 15 głosów – za pokazywanie “że można”, dokładne wyjaśnianie tematu, pragmatyczne podejście, uporządkowaną wiedzę, praktyczne porady, rzeczowość i pomnażanie pieniędzy. Agnieszko, niech uznania na kontach Twoich i Twoich Czytelników mają się jak najlepiej:)

KasiaGandor.com – 14 głosów – za interesowanie biologią, “ciało modelki i umysł naukowca”, humor, przystępność wyjaśniania, czytelne przykłady, uśmiech, rzetelne źródła i “nie dający się przestać czytać” styl. Kasiu, słowo “fantastyczny” w zasadzie straciło w moim słowniku znaczenie, bo tyle razy użyłem go opowiadając ludziom o Twoim blogu.

VademecumBlogera.pl – 14 głosów – za motywowanie, brak nadęcia, świetne porady, profesjonalizm, inspirację, podejście, “nieocenioną pomoc” oraz “bycie przewodnikiem”. Beata, robisz kapitalną robotę i życzę Ci, byś nadal robiła ją jak najlepiej. Ludzie Cię po prostu potrzebują :)

DesignYourLife.pl – 13 głosów – za energię, inspirację, dobre przykłady, “ratowanie” z trudnych sytuacji, kreatywność, uśmiech, profesjonalizm i posty tak dobre, że “aż się przebiera nogami” w oczekiwaniu. Alina, Twój blog to jeden z fundamentów tego, o czym później mówi się “blogosfera wysokiej jakości”.

Worqshop.pl – 12 głosów – za estetykę, różnorodność, pomysłowość, kreatywność, pozytywne nastawienie, wysoką wartość, autorskie zdjęcia, jeszcze raz za estetykę i jeszcze raz za estetykę. Kasia i Fatih mają w sobie to coś, co zamienia dużo wysokiej jakości materiałów w spójną, jednorodną “całość” przemawiającą do tysięcy odbiorców – gratuluję Wam!

Fabjulus.pl – 11 głosów – za inteligencję, poczucie humoru, satyrę, wyimaginowane dialogi, nie dający się podrobić styl, bycie “wulkanem”, tematykę i lekkostrawność. Julia, przynajmniej dwie osoby w toku trwania SHARE WEEK spytały się mnie, czy nie piszesz gdzieś może stałej kolumny, “albo chociaż czy nie ma książki” :)

MDCB.pl – 11 głosów – za czystość, schludność, inteligencję, bycie “po prostu genialnymi”, “wredną czułość”, dobieranie tematów przemawiających do każdego, dziewczęcość, satyrę i dobry smak. K., Konrad – Wy już wiecie co. Was kocham. Trochę. Bardzo.

Riennahera.com – 11 głosów – za szczerość, normalność, “bycie sobą”, pisanie o książkach, niepowtarzalność, szczerość, dystans do świata i pomoc przy podejmowaniu ważnych decyzji. Marta, ja Ci zawsze mówiłem, że Ty po prostu musisz pisać :)

——

Najchętniej polecane blogi w Polsce 2016

Grupa srebrna (8 – 10 głosów; 15 blogerów)

JakOszczedzacPieniadze.pl – za bycie człowiekiem-orkiestrą, dobre porady, mądre podejście, pracowitość, pomaganie wielu osobom, dokładne plany jak “wyjść na prostą” i, jeszcze raz, pomaganie wielu osobom. Michał, jesteś najlepszy.

LiczySieWynik.pl – za inspirację, dzielenie się doświadczeniami, szczerość, autentyczność, pomaganie, walczenie o siebie i innych i nie poddawanie się w obliczu trudności. Bartek, jak ja się cieszę, że wreszcie mogłem Cię poznać ostatnio!

OneLittleSmile.pl – za estetykę, bycie “obowiązkową pozycją”, kreatywność, inspirowanie, pokazywanie “jak robić coś lepiej i ładniej”, gotowe wydruki i profesjonalizm. Paulina, widać w każdej Twojej premierze ogrom serca i cieszę się, że docierasz nimi do coraz większego grona zachwyconych odbiorców :)

PaniSwojegoCzasu.pl – za inspirację, pokazywanie jak kontaktować się z Czytelnikami, profesjonalizm, dzielenie się poradami mającymi faktyczny wpływ na życie. Aleksandra, a wiesz że pojawiło się zapotrzebowanie na aplikację mobilną Twojego autorstwa, by ludzie mogli korzystać z Twojego doświadczenia – dosłownie – wszędzie? :)

Zpopk.pl – za luźny styl, przystępne historie, ogromną erudycję, ciekawe anegdotki, poczucie humoru, wiedzę o kinie, zamiłowanie do brytyjskich produkcji i bycie “niebywałym zjawiskiem”. Kasiu, no co tu kryć. Robisz to perfekcyjnie.

KroliczekDoswiadczalny.pl – za motywowanie, wartościowe treści, przekonywanie “od razu”, mądry lifestyle, brak nudy i teksty, które “chłonie się jak gąbka”. Asiu, wygraj ten rok :)

AniaMaluje.com – za super styl, wrażliwość, pisanie o trudnych tematach, optymizm, szczerość, prawdę, luz, wielki wpływ na ludzkie życie i wesoły klimat. Aniu, dobrze że jest w internecie ktoś taki jak Ty. Twórz dalej, proszę :)

HaloZiemia.pl – za gry słowne, wielką “intelektualną rozkosz”, autentyczność, oddziaływanie na człowieka i “bycie takim miejscem, które gdyby było rzeczywiste, to chętnie by się tam przesiadywało”. Konrad, jesteś przykładem dla nas wszystkich.

AlchemiaKobiecosci.com – za dawkę ciepła i mądrości, otuchę, odwagę, podstawę pod mądre zastanawianie się nad własnym życiem oraz jakość i wnikliwość przy każdym poruszanym temacie. Małgosiu, jeśli umiesz ludziom przesłać tyle ciepła po światłowodzie i dzięki satelitom to musisz w istocie być więcej niż wyjątkowa!

AndrzejTucholski.pl – za SHARE WEEK, motywację, “mało popularne wpisy”, pokazywanie podróży, prowadzenie “jednego z najwspanialszych blogów”, 100% zaangażowania i okazjonalne “strzały prosto w serce”. Co roku jest mi bardzo dziwnie kopiować tutaj wypowiedzi na własny temat, ale też chyba nie jest to miejsce na jakąkolwiek reakcję poza szczerym: dziękuję. Cieszę się, że mogę dla Was tworzyć :)

StayFly.pl – za bycie “dobrze przyrządzonym deserem” wielu różnych wartości, tematy, wrażliwość, styl, pióro, odwagę, pisanie o życiu w mieście i cykl “Wojna Płci”. Janek, robisz mistrzowską robotę i chyba nikt tak dobrze nie łączy tak wielu tematów, jak Ty :)

Jadłonomia.com – za pyszne potrawy, pomaganie ludziom w podejmowaniu decyzji żywieniowych, jakość, “doskonałe prowadzenie bloga”, książkę i profesjonalizm. Marta, powoli przestajesz być blogerką a stajesz się siłą natury w tym naszym pięknym światku – niech Ci się dalej tak wiedzie!

Niebalaganka.pl – za dobór tematów, ułatwianie życia, praktyczne porady, wielki urok, mobilizowanie do sprzątania, zero ściemy i ratowanie przed “katastrofami”. Aniu, konsekwentnie i skrupulatnie budujesz swoją pozycję “dobrego ducha” tej dziedziny życia, która łączy każdego z nas – własnego mieszkania :)

TheOwner.co – za pokazywanie, że “nie jest się samemu”, profesjonalizm, inspirację, pokazywanie Londynu, spójną tematykę i wartościowe treści. Kasiu, gdy opowiadałem znajomym (branża reklamowa i biznes) o SHARE WEEK to przynajmniej piątka z nich od razu mnie spytała: “ale Kasia Owner jest pewnie jakoś wysoko, prawda?” :)

Zyj-Kochaj-Tworz.pl – za pokazywanie “że można”, inspiracje, motywację, konsekwencję i odwagę, praktyczną wiedzę, uczenie ludzi biznesu oraz czynienie blogosfery “coraz piękniejszą”. Karolina, Twojego wpływu na ludzi nie da się przecenić a wierzę, że to przecież dla Ciebie dopiero początek.

——

Najchętniej polecane blogi w Polsce 2016

Grupa brązowa (6 – 7 głosów; 15 blogerów)

Alabasterfox.pl – za inspirację i pomoc

Jaskolczarnia.pl – za tematy ważne dla każdej kobiety

Kameralna.com.pl – za wysoką jakość i dobry kontakt z Czytelnikami

UlaLupinska.pl – za rozbudzanie miłości do języka

Volantification.pl – za pisanie o tym, jak “jest” ze związkami i relacjami damsko-męskimi

Bwotr.pl – za solidny, inteligentny i “wybiegany” reportaż

EdytaZajac.pl – za godzenie wielu ról życiowych i inspirację

JasonHunt.pl – za bycie fundamentem blogosfery

JuliaRozumek.pl – za polecanie dobrych rzeczy i cudne pióro

KoralowaMama.pl – za bogate doświadczenie i rzetelną wiedzę

PraKreacja.pl – za fantastyczny temat i bycie w jakościowej czołówce blogosfery

Rosaline.com.pl – za zmuszanie do myślenia

Veganama.pl – za super pomysły i mądre wnioski

WitajSlonce.pl – za rozbudzanie pragnień o lepszym życiu

ZdolnyAleLeniwy.pl – za spostrzeżenia i humor

——

Wyróżnienia (4 – 5 głosów; 37 blogerów)

Simplicite.pl, AlinaRose.pl, Blimsien.com, EsencjaBlog.pl, Historia-Kanta.pl, Klosinski.net, Malvina-pe.pl, Mataja.pl, MatkaTylkoJedna.pl, Miniaturowa.pl, PowoliPoProstu.pl, Proseksualna.pl, Socjopatka.pl, Styledigger.com, Urszula-Phelep.com, Wesolowski.co, WomanAtWindow.com, DrLifestyle.pl, 8razy5.pl, BlogOjciec.pl, Blue-Kangaroo.pl, CalaReszta.pl, HappyHolic.pl, Mavelo.pl, MMwDolinieHipsterow.com, Mocem.pl, MyPinkPlum.pl, Niesmigielska.com, Nishka.pl, RodzinnePorachunki.pl, Ronja.pl, Segritta.pl, Smiley-Project.plSieczkarnia.blogspot.com, WhatAnnaWears.com, Zudit.pl

——

Blogi przebijające się z nisz (2 – 3 głosy; 142 blogerów)

adreamerslife.pl, anatomiakultury.pl, boskamatka.pl, drogadominimalizmu.pl,  dziennikfrazeologiczny.blogspot.com, feminine.pl,  francuskijestsexy.pl,  fullofideas.pl,  glupieserce.pl,  gosiarella.pl,  hania.es,  innezycie.com, joulenka.pl,  justekmakemesmile.pl,  kosmetyczna-hedonistka.blogspot.com,  laminerva.pl,  lekturaobowiazkowa.pl,  littletownshoes.com,  macademiangirl.com,  mamarak.pl,  matkaprezesa.pl,  missferreira.pl,  mobloguje.pl,  mojeimponderabilia.pl,  mumandthecity.pl,  mummysworld.pl,  pasjekaroliny.pl,  pawelbielecki.in,  pracowniaedukreacji.pl,  radoshe.pl,  rudejblog.pl,  secundum.pl,  simplife.pl,  spidersweb.pl,  tattwa.pl,  tekstualna.pl,  towsrodku.pl,  ubierajsieklasycznie.pl,  pierogipruskie.blogspot.com,  280dni.com,  akademiawitalnosci.pl,  angielskaherbata.blog.pl,  balagankontrolowany.pl,  barbarella.blog.pl,  bartoszadamiak.com,  basiaszmydt.pl,  blackdeer.pl,  blogmanekineko.blogspot.com,  brainhacks.pl,  candycompany.pl,  catusgeekus.pl,  codziszjemnasniadanie.pl,  czasgentlemanow.pl,  df-comics.blogspot.com,  duze-podroze.pl,  ekruda.blogspot.com,  elimilamalim.pl,  farmaceuta-radzi.pl, fashionable.com.pl,  fashionelka.pl,  flegmatycznie.pl,  gadulec.me,  gryzipior.pl,  hakierka.pl,  hattu.pl,  headdivided.pl,  hello-morning.org,  hipsterkatoliczka.pl,  im-yw.blogspot.com,  jedzzapetytem.pl,  jestemgeekiem.pl,  jestemkasia.com,  klaudynahebda.pl,  klubpolek.pl,  kosmetomama.pl, ladypasztet.com,  la-terra-del-pudding.blogspot.com,  lepiejmyslec.pl,  lifestylerka.pl,  magdanazimno.be,  magicznydomek.blogspot.com,  makoweczki.pl,  malinki.news,  mamaw.uk, mammamija.pl,  mamygadzety.pl,  marszowickiepola.pl,  martapisze.pl,  mogagat.pl,  mortycja.com,  mrsandmrflr.com,  mrspolka-dot.com,  muffincase.in,  neuroteaching.blogspot.com,  nieprzykladna.pl,  notatkizpodziemia.pl,  olomanolo.pl,  oswiatykaganiec.pl,  oszczednicka.pl,  owcazksiazka.pl,  panimoney.pl,  panipoczytalna.pl,  paragonzpodrozy.pl,  pipilotka.pl,  podrozedziewczynysplukanej.pl,  podroz-wedwoje.pl,  ponapisach.pl,  primocappuccino.pl,  qrkoko.pl,  rodzinawpraktyce.pl,  rozamarzy.com,  rubytimes.pl,  rzeczovnik.pl,  socialmediamixer.pl,  soy-como-el-viento.blogspot.com,  srokao.pl,  starczewska.com,  stashki.pl,  subiektywnieoksiazkach.pl,  szkoladam.pl,  tamtastronalustra.blog.pl,  thefamilywithoutborders.compl,  travelicious.pl,  tropimyprzygody.pl,  vanillaisland.pl,  vojcikowna.blogspot.com,  wannapelnazombie.blogspot.com,  waytomasterenglish.blogspot.com,  wielkibuk.com,  wypstrykando.pl,  zabijgrubasa.pl,  zakalcowata.pl,  zaniczka.pl,  zdzislaw.in,  copyblogerka.wordpress.com,  mikasia.wordpress.com,  takasobiematka.wordpress.com

——

Najchętniej polecani youtuberzy w Polsce 2016

Tak jak przewidywałem, polecenia youtube’owe będą dopiero raczkować. Powód jest prosty. SHARE WEEK to moja autorska akcja, którą “uruchamiam” swoimi własnymi kanałami. Bloga mam dużego, bo prowadzę go od blisko siedmiu lat. Kanał prowadzę dopiero od roku z groszami, więc muszę się jeszcze najpierw sam napracować, nim sięgnę po coś więcej.

Ale, każdy kiedyś zaczynał. Wierzę, że “wideo-polecenia” w edycji 2017 będą mieć się o wiele lepiej.

Najchętniej polecanymi kanałami na polskim YouTube są: NaGalezi, Cyber Marian, Lisie Piekło oraz Red Lipstick Monster. Każdy z nich dostał pochwały za profesjonalizm, humor, wysoką jakość i podnoszenie poprzeczki tego, co do tej pory było akceptowane jako “jutub”.

Moje gratulacje! Jesteście świetnymi twórcami :)

——

Share Week 2016 w liczbach

Akcja trwała od 21 marca do 3 kwietnia bieżącego roku. Wyjątkowo dłużej niż zwykle, ale musiałem wziąć poprawkę na Święta Wielkanocne. 487 twórców oddało 1461 ważnych głosów na 797 twórców. 

Było to 467 blogerów (1401 głosów) i 20 youtuberów (60 głosów) polecających 743 blogerów i 54 youtuberów.

Względem zeszłego roku (408 twórców, 1221 głosów, 813 blogów) widzimy wzrost uczestników (+19%), wzrost oddanych głosów (+19%) i spadek poleconych twórców (-2%). Podoba mi się, bo to oznacza, że SHARE WEEK po raz pierwszy przejawia skupienie głosów, co zwiększa jakość całego zestawienia!

Spośród tych 797 poleconych twórców, aż 673 dostało po jednym głosie (blogi: 623; YouTube: 50) a 124 dostało po dwa i więcej (blogi: 120; YouTube: 4).

Wszystkie polecenia można znaleźć w notkach i filmach publikowanych w trakcie trwania akcji i reklamowanych w komentarzach pod wpisem uruchamiającym tę edycję SHARE WEEK.

——

Interesujące Obserwacje

Moja główna obserwacja jest taka, że WOW, ILU NAS JEST. To znaczy twórców, autorów, nagrywaczy, pisarzy, pozytywnych wariatów, którzy raz na parę dni po prostu muszą usiąść do podzielenia się czymś nowym ze swoimi Odbiorcami. Coś pięknego. Liczę na to, że trend ten będzie rósł i rósł, i rósł :)

Kolejna sprawa to powolne, ale skuteczne rośnięcie świadomości czym SHARE WEEK tak naprawdę jest. Jeszcze w zeszłym roku sporo zgłoszeń miało dosyć wąskie “tematyki” np. “pięć blogów których NIKT nie zna” albo “20 najlepszych blogów o gotowaniu dla singli”. Może wreszcie nauczyłem się czytelniej wyjaśniać swoje intencje, ale w tym roku był zupełny spokój. Wszyscy się nawzajem zrozumieli :)

Interesująco wygląda rozkład płci. Zauważcie, że w TOP11 facetów jest tylko dwóch (Konrad i Fatih), ale nawet oni występują wyłącznie jako połówki swoich autorskich duetów. W TOP27 facetów jest trochę więcej, bo pięciu. Czyżby blogosfera była kobietą? :)

Bardzo cieszy mnie też wzrost i rozwój blogosfery profesjonalnej. W TOP11 aż siódemka autorów przede wszystkim zajmuje się publikowaniem porad. Rozszerzając kategorię do TOP27 blogerów eksperckich mamy razem siedemnastu. Dużo. To cudownie!

——

Co wyszło, co nie wyszło

Kolejny rok z rzędu sprawdziło się moje przekonanie, że twórcy treści to zarazem najaktywniejsi i najbardziej “ogarnięci” odbiorcy treści. Każde z poleceń podparte jest faktyczną argumentacją, żadna z pochwał nie została wymyślona naprędce.

Zupełnie nie trafiłem za to z terminem akcji. Niestety, przez nadmiar pracy zapomniałem o tym, jak wcześnie w tym roku wypadały Święta. Dlatego musiałem wydłużyć SHARE WEEK o dodatkowy tydzień, ale nawet to nie uratowało wielu zgłoszeń, których autorzy – tak samo jak ja – po prostu wypadli z “codzienności” w tryb rodziny i świętego spokoju. No nic, nauczka na za rok :)

Nie mam za to zdania co do podziału treści. W tym roku blogerzy polecali blogerów a youtuberzy youtuberów. Ktoś podrzucił, że może powinny też powstać polecenia podcastów. Kto wie, może za rok i tak zrobimy.

——

Co dalej

Uff. SHARE WEEK to zawsze jest ogrom zabawy, tona pracy, cysterna inspiracji i nieokiełznane obłoki chęci do życia. A także litry, litry kawy. Poważnie. Miniony miesiąc spędziłem prawie wyłącznie na setkach świetnych, wartościowych blogów.

Dobrze, że jesteście. Dobrze, że tworzycie.

Razem budujemy coś spektakularnego, moi drodzy.

Gratuluję i dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w akcji. Do pewnego stopnia nie jest aż tak ważne to, czy Twój adres widnieje powyżej, czy też raz wspomniał go gdzieś inny człowiek, oddalony od Ciebie o dwieście kilometrów. I to i to jest cudem komunikacji, którego wagi po prostu nie wolno nam umniejszać.

Jeszcze raz bardzo dziękuję Ewie, której pomoc w ogarnianiu wyników pozwoliła mi na opublikowanie tych wyników o tydzień wcześniej, niż pierwotnie zakładałem. Świadomość, że mogę liczyć na tak świetnych ludzi bardzo skutecznie poprawia mi humor :)

Mam nadzieję, że dzięki temu zestawieniu znajdziecie przynajmniej trójkę autorów, których dodacie do swoich “codziennie obserwowanych”.

Mam też nadzieję, że choć drobną część z Was to zestawienie zainspiruje do samodzielnej próby stworzenia czegoś blogowego.

Kto wie, może będę o Was pisał już za rok? :)

Życzę Wam tego.

Ciao,

Andrzej Tucholski

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies