Miłość, moralność, ludzie i psychologia – opowiada profesor Bogdan Wojciszke

 

Czy jest szansa na “zgodę” pomiędzy grupami ludzi, których dzieli polityka? Czy istnieje długoterminowa, “wielka” miłość? To nie są pytania, które zagwarantują Wam “przydatną rynkowo” odpowiedź. Ale prof. Bogdan Wojciszke wie, że są najważniejsze.

To między innymi takimi pytaniami zajmuje się profesor Wojciszke i to właśnie znajomość człowieka pod kątem ocen moralnych czy uczuć jest odpowiedzialna za to, jakim się jest potem samemu w życiu i ile się z niego rozumie :)

Warto w tych kwestiach posłuchać jednego z najważniejszych ekspertów.

Kim jest profesor Bogdan Wojciszke?

Przede wszystkim, profesor Wojciszke to wielki psycholog, którego praca (zarówno własna, naukowa jak i praca ze studentami) przyniosły i polskiej, i światowej psychologii dużo ważnych obserwacji i świetnych naukowców :)

Związany z Uniwersytetem SWPS pracuje też w Instytucie Psychologii PAN. Jego zainteresowania badawcze obejmują liczne zagadnienia psychologii społecznej, jak spostrzeganie i ocenianie ludzi, oceny moralne, dynamika bliskich związków uczuciowych, kultura narzekania, następstwa sprawowania władzy, czy poglądy na świat społeczny.

Jest autorem 10 książek (między innymi Teoria schematów społecznych, Procesy oceniania ludzi, Psychologia miłości, Człowiek wśród ludzi. Zarys psychologii społecznej, Sprawczość i wspólnotowość) i ponad 120 artykułów, z których wiele ukazało się w najbardziej cenionych czasopismach międzynarodowych. Wypromował ponad 400 magistrów i ponad 20 doktorów.

Prof. dr hab. Bogdan Wojciszke – wywiad

Przyjemnego oglądania!

CO DALEJ?

To bardzo odważny pomysł, ale jeśli używacie jakiegoś cyfrowego kalendarza to wrzućcie sobie link do wywiadu z profesorem na “za rok od dziś”. Powód jest bardzo prosty. Ja sam miałem przyjemność nagrania tej rozmowy już parę ładnych miesięcy temu a gdy przesłuchiwałem ją jeszcze raz, dziś rano, to w zasadzie wszystko zrozumiałem zupełnie inaczej.

Tematy takie jak moralność czy miłość wzrastają w ludziach, zmieniają się dzień po dniu.

Dobrze jest trzymać rękę na tym pulsie :)

Ciao,

Andrzej Tucholski

///

PS: Artykuł, wywiad i merytoryka przygotowane we współpracy z Uniwersytetem SWPS. Organizacja projektu to zasługa Michała Krześniaka. Za piękną oprawę audiowizualną odpowiada ekipa Only Only. Jak coś nie wyszło, to pewnie przeze mnie :)

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies