Coaching, motywacja, sport i biznes – wywiad z Aleksandrą Pogorzelską

 

Jest takie określenie w anglojęzycznym biznesie jak high-octane, coś wysokooktanowego, coś na najwyższych obrotach i mocy tak wielkiej, że niemożliwej do opanowania w rękach amatora. To jedyny epitet, który przychodzi mi do głowy, gdy mam opisać jaki coaching uprawia Aleksandra Pogorzelska.

Kim jest Aleksandra Pogorzelska?

To świetna, odważna i bardzo silna psychicznie kobieta, z którą rozmowa była jedną z moich największych radości 2015 roku. Dużo się dowiedziałem, jeszcze więcej zainspirowałem. Kojarzycie może takich ludzi, którzy wchodząc do pomieszczenia wpływają na energię w powietrzu i wszyscy wcześniejsi goście imprezy od razu patrzą w stronę drzwi? No, to macie posmak tego, jak wyglądała z mojej perspektywy rozgrzewka przed nagraniem :)

Aleksandra Pogorzelska to psycholog, trener, coach pracujący w sporcie i biznesie. Specjalizuje się w budowaniu i wdrażaniu strategii dla firm, mowach motywacyjnych, doradztwie mającym na celu zwiększenie efektywności procesów wewnętrznych w firmach oraz coachingach menedżerskich (Coach Leadership Management International).

Jest też trenerem II klasy pływania. Od 19 lat startuje w zawodach triathlonowych, wielokrotnie zdobyła medal Mistrzostw Polski w Triatlonie i Duathlonie, ukończyła blisko 100 Triathlonów, w tym dwa zawody IRONMAN (3800 m pływania, 180 km roweru, 42 km biegu). Autorka innowacyjnych programów rozwoju kompetencji miękkich dla klientów indywidualnych i organizacji. W oparciu do doświadczenia biznesowe, sportowe stworzyła prestiżowe programy: Business Champion Development z udziałem Mistrzów Olimpijskich, Sportu i Motywacji oraz Business Strategy Program optymalizujący funkcjonowanie firm na wszystkich poziomach.

Sport i biznes? To musi być coś niezłego.

Tematy poruszone w rozmowie

Głównie coaching. Trochę o profesjonalizmie, biznesowym aspektom pracy psychologa, relacjach klient-mentor. Sporo o motywacji.

Przy okazji: jeśli interesujecie się podobnymi sprawami to zachęcam do wpadnięcia na debatę “Profesjonalny Coaching” organizowaną przez SWPS w środę 23 marca o godzinie 17:00 na warszawskim kampusie Uniwersytetu (Chodakowska 19/31). Ja i Maciek Budzich robimy za moderatorów :)

Aleksandra Pogorzelska – wywiad

Przyjemnego oglądania!

Co dalej?

Koniecznie obadajcie stronę Champion Consulting, instytucji która profesjonalnie reprezentuje Aleksandrę Pogorzelską w środowisku biznesu i coachingu. Ramię w ramię stoją tam super specjaliści z dziedziny psychologii, medalowi sportowcy i sławni w Polsce mówcy. Warto też przeczytać rekomendacje od wcześniejszych klientów. Robią wrażenie.

Jestem też ciekaw Waszych opinii na temat samego coachingu.

Obu opinii. Tej przed obejrzeniem wywiadu i – jeśli rozmowa w jakiś sposób na Was wpłynęła – tej po. Sporo się o coachingu ostatnio mówi, często myli się go albo z mowami motywacyjnymi, albo (co gorsza) z lajtową wersją psychoterapii. Na debatę już zaprosiłem, ale zanim do niej dojdzie – dajcie znać w komentarzach, co Was trapi, co ciekawi, co lubicie i gdzie Aleksandra Pogorzelska zainspirowała Was do zupełnie nowych myśli :)

Ciao,

Andrzej Tucholski

///

PS: Artykuł, wywiad i merytoryka przygotowane we współpracy z Uniwersytetem SWPS. Organizacja projektu to zasługa Michała Krześniaka. Za piękną oprawę audiowizualną odpowiada ekipa Only Only. Jak coś nie wyszło, to pewnie przeze mnie :)

PPS: Zapraszam też do poprzednich odcinków drugiego sezonu Można – z Natalią Klonowską o sketchnotingu i wyobraźni, z dr Ewą Jarczewską Gerc o psychologii pozytywnej, z Konradem Bocianem o uczeniu robotów “ludzkości” oraz z profesorem Janem Strelauem na temat różnic indywidualnych i, ogółem, życia.

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem biznesu oraz strategiem od skuteczności. Zajmuję się wysokosprawczością.

Znajdujesz się teraz na moim wielokrotnie nagradzanym blogu. Prowadzę go od 2009 roku. Oprócz setek artykułów znajdziesz tu linki do mojego kanału na YouTubie, podcastu, a także komiksu na instagramie.

Życzę Ci dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies