Coaching, motywacja, sport i biznes – wywiad z Aleksandrą Pogorzelską

 

Jest takie określenie w anglojęzycznym biznesie jak high-octane, coś wysokooktanowego, coś na najwyższych obrotach i mocy tak wielkiej, że niemożliwej do opanowania w rękach amatora. To jedyny epitet, który przychodzi mi do głowy, gdy mam opisać jaki coaching uprawia Aleksandra Pogorzelska.

Kim jest Aleksandra Pogorzelska?

To świetna, odważna i bardzo silna psychicznie kobieta, z którą rozmowa była jedną z moich największych radości 2015 roku. Dużo się dowiedziałem, jeszcze więcej zainspirowałem. Kojarzycie może takich ludzi, którzy wchodząc do pomieszczenia wpływają na energię w powietrzu i wszyscy wcześniejsi goście imprezy od razu patrzą w stronę drzwi? No, to macie posmak tego, jak wyglądała z mojej perspektywy rozgrzewka przed nagraniem :)

Aleksandra Pogorzelska to psycholog, trener, coach pracujący w sporcie i biznesie. Specjalizuje się w budowaniu i wdrażaniu strategii dla firm, mowach motywacyjnych, doradztwie mającym na celu zwiększenie efektywności procesów wewnętrznych w firmach oraz coachingach menedżerskich (Coach Leadership Management International).

Jest też trenerem II klasy pływania. Od 19 lat startuje w zawodach triathlonowych, wielokrotnie zdobyła medal Mistrzostw Polski w Triatlonie i Duathlonie, ukończyła blisko 100 Triathlonów, w tym dwa zawody IRONMAN (3800 m pływania, 180 km roweru, 42 km biegu). Autorka innowacyjnych programów rozwoju kompetencji miękkich dla klientów indywidualnych i organizacji. W oparciu do doświadczenia biznesowe, sportowe stworzyła prestiżowe programy: Business Champion Development z udziałem Mistrzów Olimpijskich, Sportu i Motywacji oraz Business Strategy Program optymalizujący funkcjonowanie firm na wszystkich poziomach.

Sport i biznes? To musi być coś niezłego.

Tematy poruszone w rozmowie

Głównie coaching. Trochę o profesjonalizmie, biznesowym aspektom pracy psychologa, relacjach klient-mentor. Sporo o motywacji.

Przy okazji: jeśli interesujecie się podobnymi sprawami to zachęcam do wpadnięcia na debatę “Profesjonalny Coaching” organizowaną przez SWPS w środę 23 marca o godzinie 17:00 na warszawskim kampusie Uniwersytetu (Chodakowska 19/31). Ja i Maciek Budzich robimy za moderatorów :)

Aleksandra Pogorzelska – wywiad

Przyjemnego oglądania!

Co dalej?

Koniecznie obadajcie stronę Champion Consulting, instytucji która profesjonalnie reprezentuje Aleksandrę Pogorzelską w środowisku biznesu i coachingu. Ramię w ramię stoją tam super specjaliści z dziedziny psychologii, medalowi sportowcy i sławni w Polsce mówcy. Warto też przeczytać rekomendacje od wcześniejszych klientów. Robią wrażenie.

Jestem też ciekaw Waszych opinii na temat samego coachingu.

Obu opinii. Tej przed obejrzeniem wywiadu i – jeśli rozmowa w jakiś sposób na Was wpłynęła – tej po. Sporo się o coachingu ostatnio mówi, często myli się go albo z mowami motywacyjnymi, albo (co gorsza) z lajtową wersją psychoterapii. Na debatę już zaprosiłem, ale zanim do niej dojdzie – dajcie znać w komentarzach, co Was trapi, co ciekawi, co lubicie i gdzie Aleksandra Pogorzelska zainspirowała Was do zupełnie nowych myśli :)

Ciao,

Andrzej Tucholski

///

PS: Artykuł, wywiad i merytoryka przygotowane we współpracy z Uniwersytetem SWPS. Organizacja projektu to zasługa Michała Krześniaka. Za piękną oprawę audiowizualną odpowiada ekipa Only Only. Jak coś nie wyszło, to pewnie przeze mnie :)

PPS: Zapraszam też do poprzednich odcinków drugiego sezonu Można – z Natalią Klonowską o sketchnotingu i wyobraźni, z dr Ewą Jarczewską Gerc o psychologii pozytywnej, z Konradem Bocianem o uczeniu robotów “ludzkości” oraz z profesorem Janem Strelauem na temat różnic indywidualnych i, ogółem, życia.

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem od skuteczności, a także pisarzem i scenarzystą.

Znajdujesz się teraz na mojej stronie domowej, z której możesz przejść do bloga, YouTube’a, na jeden z moich podcastów, na konto na instagramie, a także znajdziesz tu zapis na newsletter i przejście do sklepu z moimi książkami i kursami.

Życzę dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies