Autorzy polecają autorów (zgłoszenia SHARE WEEK 2016)

 

Cześć, moi piękni! Możecie już przestać wysyłać mi pełne ciastek i próśb listy z zapytaniami o tegoroczne pasmo polecania najwartościowszych autorów. Ja tylko grzecznie czekałem na wiosnę. Piąta edycja SHARE WEEK – czyli SHARE WEEK 2016 właśnie ruszyła i jeśli prowadzisz bloga lub kanał wideo to będę Cię potrzebować :)

SHARE WEEK to płynny projekt i co roku próbuję w nim czegoś nowego.

Tym razem też będą eksperymenty. Ostrzegam.

SHARE WEEK 2016 – O co chodzi?

SHARE WEEK to mój autorski pomysł polecania autorów przez autorów. Osoby piszące blogi to najdojrzalsi czytelnicy blogów a osoby nagrywające filmy to najdojrzalsi widzowie innych filmów. W ten sposób otwieramy się na siebie nawzajem jako tworzący koleżanki i koledzy.

Pokazujemy też naszym Czytelnikom kogo cenimy i kim się inspirujemy :)

SHARE WEEK 2016 – Jak wziąć udział & zasady

Nie jest ich dużo, ale są bardzo ważne. Będę Ci bardzo wdzięczny za ich przestrzeganie! Akcja trwa od 21 marca do 3 kwietnia (dłużej niż normalnie, ale biorę poprawkę na Święta Wielkiej Nocy) a podsumowanie pojawi się po kolejnych dwóch, trzech tygodniach. W podsumowaniu zostaną ujęte tylko te blogi i kanały wideo, które polecono przez formularz.

1. Na swoim blogu lub kanale wideo publikujesz materiał, w którym polecasz innych autorów (blogerzy – blogerów a youtuberzy – youtuberów)

2. Kryterium jest JAKOŚĆ i WAŻNOŚĆ danego autora w Twoim życiu (zasięgi, popularność itp – tym razem nieistotne)

3. Link do swojego materiału blogowego wrzucasz do komentarzy POD TYM WPISEM a link do materiału video wrzucasz do komentarzy POD TYM FILMEM

4. Swoje polecenia przepisujesz do ODPOWIEDNIEGO FORMULARZA (formularz ma tylko trzy miejsca, więc musisz wybrać najważniejsze)

5. Dajesz znać poleconym osobom, że je lubisz i dobrze się bawicie :)

W SKRÓCIE: Polecasz trzech lubianych twórców internetowych na swoim blogu/vlogu, link do polecenia wrzucasz do komentarzy poniżej (tu lub na YT), same polecenia wrzucasz do odpowiedniego formularza i wszystko jest super. Masz czas do końca dnia 3 kwietnia :)

Formularze

Będą aktywne do końca dnia 3 kwietnia.

Jeśli prowadzisz bloga to polecasz blogerów i wybierasz formularz dla blogerów.

[button open_new_tab=”true” color=”extra-color-2″ hover_text_color_override=”#fff” size=”large” url=”http://goo.gl/forms/LOHu6dsbe7″ text=”Formularz dla blogerów” color_override=”” image=”linecon-icon-note”]

Jeśli prowadzisz kanał na youtubie to polecasz youtuberów i wybierasz formularz dla youtuberów.

[button open_new_tab=”true” color=”extra-color-1″ hover_text_color_override=”#fff” size=”large” url=”http://goo.gl/forms/JaDhq7k9eA” text=”Formularz dla youtuberów” color_override=”” image=”linecon-icon-camera”]

Moje polecenia blogowe

Ze swojej strony polecam Wam gorąco pięciu autorów. Minione miesiące były dla nich złotym okresem i w zasadzie każda / każdy z nich zasługuje na osobną nagrodę. Od wszystkich sporo się nauczyłem, czy to przez obserwacje, czy to przez rozmowy. Życzę im dalej jak najlepiej :)

Kolejność przypadkowa. Do formularza przepisałem, oczywiście & niestety, tylko trójkę z nich. Zasady to zasady.

Kasia Gandor – fantastyczna kobieta i rewelacyjna blogerka. Kasia łączy lekki, inteligentny humor z otwartym, bardzo spostrzegawczym podejściem do świata. Łączy też świat nauki z wesołymi rysunkami o Nutelli. Jedna z najlepszych blogerek w Polsce. Dobrze wie, co robi i cieszę się, że mieliśmy okazję kiedyś choć raz dłużej pogadać :)

Jeśli nie czytasz Kasi to robisz sobie sporą krzywdę.

Wyrwane Z Kontekstu – Joanna przy wielu swoich wpisach zupełnie kasuje mnie swoją odwagą i zdolnością do celnych wnioskowań. Trochę żałuję, że poznaliśmy się osobiście dopiero w lutym, bo mam takie przeczucie, że każdy miesiąc nieznania jej osobiście to miesiąc jednak trochę uboższy od alternatywy. Jej teksty to koktajle codziennego życia, emocji, obserwacji, czasem żartów, czasem konkretnych uwag.

Jej teksty to często literackie złoto.

MDCB – Konrad to facet, którym chcą być inni faceci a kobiety chcą być z nim. Ka to z kolei kobieta, którą chcą być inne kobiety, a faceci chcą być z nią. Konrad jest z Ka, więc sytuację spotyka synergia nieznana wcześniej w kosmosie i podobno w rocznicę powstania ich wspólnego bloga gdzieś daleko eksploduje supernowa, bo nadmiar energii jest po prostu nie do zniesienia.

Niesamowici ludzie. Czytajcie ich.

Zrzut ekranu 2016-03-21 o 09.17.15

One Little Smile – blog Pauliny to taki mały, cichy, skromny i nienarzucający się skarb, który znawcy tematu raz na jakiś czas szeptem polecą innej wartościowej osobie, wiedząc, że nie zmarnuje ona pokładanego w niej zaufania. Łatwo znaleźć tam profesjonalizm, piękny design i przydatne porady działające “prosto po wyjęciu z pudełka”. Rzeczy niesprawdzonych lub niedoskonale przygotowanych znaleźć się nie da.

Standardy i etyka pracy Pauliny nie podlegają dyskusji.

Jason Hunt – to, ile dobra spotkało Tomka (Jasona) po tym udanym rebrandingu to chyba wie tylko Jason (Tomek). Uczę się od niego już blisko siedem lat i w zasadzie z każdym mijającym rokiem mogę tylko dodać: “no, tak, NADAL się od niego uczę”. Tym razem odważnie postawił na warsztat omawiania rzeczy ważnych i… podcast. Z radością, notatnikiem i długopisem czekam na to, co ogłosi kolejnego. Klasycznie będę czekał pierwszy w kolejce.

Żaden inny autor tak dokładnie i głęboko nie myśli nad swoim warsztatem.

Wersja YouTube + polecenia wideo

Mówię w niej mniej więcej to samo, co napisałem powyżej, ale za to możecie poznać moje polecenia twórców wideo :)

Q&A

Q: Czy mogę polecić więcej niż trzech autorów?

A: W swoim wpisie czy filmie rób co chcesz, ale do formularza wrzuć wyłącznie trzech, których polecasz NAJBARDZIEJ.

Q: A co jeśli mam bloga, a chcę polecać youtuberów?

A: Na razie nic.

Q: A co jeśli mam dwa kanały – bloga i youtube’a?

A: Możesz przygotować dwa osobne zestawienia (blog – blog i youtube – youtube) i wypełnić oba formularze :)

Q: Czy mogę zaprosić swoich Czytelników do tworzenia własnych list?

A: Jak najbardziej! Przypomnij im jednak, że aby ich głosy były liczone, muszą trzy najważniejsze polecenia przepuścić przez formularz w tym wpisie.

Q: Czy mogę poinformować poleconych przeze mnie autorów, że to zrobiłem?

A: Tak, ale nie nagabuj ich, by sami wzięli udział. Jeśli będą chcieli to będzie super, ale jeśli ktoś ma inne priorytety lub po prostu nie czuje tego ruchu to nikogo do niczego nie zmuszamy :)

Q: A co jeśli bloga, którego chcę polecić, czyta mało ludzi?

A: To dobrze, pomożesz mu się wypromować :) SHARE WEEK ma pokazywać treści wysokiej jakości i na przestrzeni ostatnich trzech lat widzę, że większość uczestników akcji wychodzi z założenia „duży sobie sam poradzi” i właśnie skupia się na mniej znanych autorach. Bardzo mnie to cieszy.

///

Uff. Chyba o niczym nie zapomniałem.

A jeśli zapomniałem – piszcie w komentarzach :)

Ciao,

Andrzej Tucholski

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies