Autor: Andrzej Tucholski | 12 maja 2015 | Komentarze:

Randka bez portfela

Nie zawsze można mieć wszystko. Czasem na przykład nie ma się przy sobie akurat żadnej kasy przekraczającej dwa złote na dnie plecaka. Pokuszę się jednak o założenie, że mając randkę, ma się już całkiem sporo :) Dlatego właśnie razem z Orange przy użyciu Orange Finanse przygotowaliśmy dla Was ten poglądowy pomysł na randkę bez portfela. 

Założenia

Minimum trzy godziny fajnych, różnorodnych aktywności. Brak portfela, a co za tym idzie brak kasy, karty miejskiej i innych tego typu udogodnień. Jeden nie wyróżniający się przesadnie telefon z zainstalowaną appką Orange Finanse.

Przebieg

Jako totalny coffee-freak postanowiłem rozpocząć spacer od, nigdy nie zgadniecie, kawy na wynos. Miał to przy okazji być pierwszy test usług partnera naszego spaceru – płatności zbliżeniowe NFC. Po wytrzymaniu spojrzeń, którymi obdarzyli mnie bariści na pytanie “czy mogę zrobić telefonem zdjęcie jak innym telefonem płacę zamiast karty?” zapłaciłem telefonem zamiast karty.

I zrobiłem temu zdjęcie, oczywiście ;)

Uzbrojeni w kofeinę (ja) i soczek (Karolina) podreptaliśmy ku powiślańskim parkom. Ostatnio szczególnie upodobaliśmy sobie park Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego i dokładnie tam przyszło nam oddać się budującej (Karolina) i prościutkiej (ja) lekturze.

Potem przyszły nam do głowy lody. Zgodnie ze starożytnym, azjatyckim porzekadłem: randka w maju bez lodów randką nie jest ruszyliśmy na Solec. W końcu gdzie będzie porządna, powiślańska knajpka, jeśli nie tam?

To oczywiste: na Tamce.

Nie obyło się bez atrakcji bo tym razem przemiła pani od lodów nie tyle nie miała nic przeciwko robieniu zdjęć płaceniu telefonem, co po prostu nie miała terminala. W efekcie nawiedziłem pobliski bankomat i skorzystałem z funkcji wypłat przez BLIK.

Na szczęście udało się i już po chwilę cieszyliśmy się dwoma gałkami przepysznych sorbetów. Mój jest ten bardziej męski.

(Tzn. różowy.)

No i w ten sposób dotarliśmy – już ciut bliżej późnego popołudnia niż wczesnego rano – pod Centrum Nauki Kopernik. Jest tam takie powoli zdobywające popularność miejsce jak Park Odkrywców. Jedno z fajniejszych miejsc na randkę, bo przygotowujący go architekci i naukowcy przygotowali ogrom zainstalowanych na stałe atrakcji.

I nie, one wcale nie są dla dzieci! :D

Porady na randkę bez portfela

Są proste i bardzo zdroworozsądkowe: drobne pieniądze zawsze warto przy sobie mieć. Nie muszą być w twardej walucie, ale wtedy warto się upewnić, że jest jak je wypłacić z bankomatu. Nigdy nie wiesz, gdy pojawi się pomysł lodów albo kawy.

Oprócz tego korzystajmy z pogody i jak najmniej przebywajmy pod dachem. Knajpki i kina są ekstra, to oczywiste, ale… hej! Zielone parki! :-) Nawet jeśli idziecie na jakiś genialny film to przynajmniej zamiast autobusem, spróbujcie dostać się na miejsce spacerem.

Mam też taką myśl, że stanowczo niedocenione jest spędzanie ze sobą czasu *razem*, ale nie koniecznie w formie robienia tej samej rzeczy. Mam tu na myśli szczególnie wspólne czytanie książek lub np. jedna osoba rysuje a druga wymyśla piosenkę czy jakakolwiek inna forma wzajemnie wspieranej twórczości. Warto spróbować.

Wrażenia i wnioski z używania Orange Finanse

Płacenie telefonem dzięki systemowi NFC jest dokładnie tak samo wygodne jak używanie kart ze zbliżeniowym chipem. Przysuwa się, czeka na piknięcie, odsuwa. Parę sekund. Abstrahując nawet od samego pomysłu randki bez portfela, motyw zapłacenia przedmiotem, który I TAK MAM W RĘKU gdy stoję w kolejce sklepowej bardzo mi się podoba :)

Większe kwoty należy oczywiście zabezpieczyć kodem PIN.

Wyciągnięcie pieniędzy z bankomatu przy pomocy BLIK było trochę mniej przyjemne (albo po prostu bankomaty są przestarzałe, bo nie mogę ich “piknąć” na błyskawiczne pobranie dwóch dyszek), ale za to uświadomiło mi – w mojej prywatnej opinii – największy plus posiadania takiej usługi jak Orange Finanse.

Prowadzenie tam konta kosztuje zero złotych (produkty bankowe dostarcza mBank), a w przypadku jakiejkolwiek draki (kradzież karty; zapomnienie z domu portfela; brak funduszy w sklepie, bo zapomniało się sprawdzić stan głównego konta) ma się zawsze przy sobie urządzenie pozwalające na te najprostsze zakupy, typu bilet czy, nie wiem, opatrunek na rękę.

Lubię być przygotowany do różnych sytuacji (np. zawsze mam przy sobie drobną ilość pieniędzy poza portfelem) i cieszę się, że recenzowane dziś przeze mnie rozwiązanie przemawia nie tylko do mojej wygodnickiej części charakteru, ale i ta praktyczna ma o czym pomyśleć :)

Ciao,

Andrzej Tucholski

 

///

PS:Wpis przygotowany we współpracy z Orange. Częścią akcji są też moje wrzutki na Instagrama z soboty 8 maja 2015. Tagowałem je przy pomocy frazy #WeekendBezPortfela :)

Mój pierwszy e-book: “Pomysł na siebie w tydzień 21 narzędzi, by osiągnąć cel” już w sprzedaży! Jeśli szukasz pomysłu na siebie, kręcisz się w kółko lub potrzebujesz zmiany – przywożę rozwiązanie. A raczej: 140 stron rozwiązań.

Pomysł na siebie w tydzień - 21 narzędzi, by osiągnęć cel. E-book Andrzeja Tucholskiego.

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!