Polecamy najlepsze blogi – SHARE WEEK 2015

 

Hejże! Idzie piękna wiosna, więc najwyższa pora startować nasze coroczne pasmo polecania najwartościowszych autorów, czyli SHARE WEEK! To będzie już czwarta edycja i zaplanowałem z tej okazji sporo zmian oraz udogodnień. 

Historia

SHARE WEEK to mój pomysł polecania sobie nawzajem autorów przez autorów. W ten sposób otwieramy się nawzajem jako piszący i nagrywający koledzy oraz koleżanki a także pokazujemy naszym Czytelnikom, kogo cenimy lub kim się inspirujemy :)

Zasady

Nie jest ich dużo, ale skoro akcja ma w tym roku szanse przebić ćwierć tysiąca uczestników (a ja organizuję ją sam i póki co bez żadnej zewnętrznej pomocy) to będę bardzo wdzięczny za ich przestrzeganie:

  1. Na swoim blogu / vlogu publikujesz materiał, w którym polecasz trzech innych autorów
  2. Kryterium jest jakość, “ważność” danego blogera w Twoim życiu, jego lub jej wpływ na Twoje życie, efekt “wow” i inne niezwiązane z zasięgami sprawy
  3. Link do swojego materiału-polecenia wrzucasz do komentarzy pod tym wpisem
  4. Swoje polecenia z Twojego bloga/vloga przepisujesz też do formularza w tym wpisie
  5. Dobrze się bawisz :)

Akcja trwa od 14 do 21 marca a podsumowanie opublikuję pewnie po tygodniu, maksymalnie dwóch. W podsumowaniu zostaną ujęte wyłącznie blogi, które przeszły przez formularz. Jeśli chcesz faktycznie pomóc polecanym autorom – pamiętaj, by doprowadzić proces do samego końca :)

Dla powtórzenia: Przygotowujesz listę trzech cenionych autorów, wrzucasz ją do siebie na bloga lub vloga, link do niej wklejasz do komentarzy pod tym wpisem a same polecenia jeszcze dodatkowo wrzucasz do mojego formularza.

Dzięki!

Moje polecenia

AgnieszkaMaciag.pl – to autorski, prywatny blog tej popularnej polskiej modelki, aktorki i dziennikarki. Gdy pierwszy raz na niego trafiłem to niesamowicie się zdziwiłem, jak bardzo to miejsce jest… normalne. Powiedziałbym nawet: domowe. Pisane przez mądrą kobietę na różne tematy, na piękny, ciepły i życzliwy sposób. Masa świetnych zdjęć, klasyczne przepisy, przyjemne przemyślenia. Nie wiadomo kiedy stałem się całkiem oddanym fanem. A chyba nawet nie należę do grupy docelowej :)

Zrzut ekranu 2015-03-11 o 15.26.45

JakOszczędzaćPieniądze.pl – nie wydaje mi się, bym musiał Wam przedstawiać Michała. To wielki człowiek o jeszcze większym sercu. Ekspert bardzo wielu dziedzin, znany ze swojego rozeznania na polu finansów. Niesamowicie inspirująca postać, której wiedza i przykład pomogły mi już nie raz. I nie dwa razy. I nie trzy razy. Cieszę się, że dzieli się z nami swoimi myślami. Takich ludzi w blogosferze trzeba bardzo cenić. Nie zdarzają się często.

Tasteaway.pl – tak jak generalnie nie jestem przesadnym fanem czytania w sieci o jedzeniu tak styl, luz, pomysł i wszechstronność bloga Natalii i Łukasza kupiły mnie z miejsca. Jeśli nie znasz – poznaj. Podziękujesz mi po paru tygodniach :)

Formularz na Twoje zgłoszenie

Gdy już opublikujesz na swoim blogu / vlogu materiał z poleceniami i podlinkujesz go w komentarzach pod tym wpisem, pamiętaj by trzy najważniejsze adresy wrzucić również do tego formularza:

*** Formularz wyłączony ***

Q&A

Q: Czy mogę polecić więcej niż trzech autorów?

A: W swoim wpisie czy filmie rób co chcesz, ale do formularza wrzuć wyłącznie trzech, których polecasz NAJBARDZIEJ. W zeszłym roku były takie kwiatki, jak blogi polecające dwadzieścia innych blogów. Zależy mi na jakości i selekcji, a nie na wymienianiu wszystkich znanych adresów :)

Q: Czy mogę zaprosić swoich Czytelników do tworzenia własnych list?

A: Jak najbardziej – im nas więcej, tym weselej! Przypomnij im jednak, że aby ich głosy były liczone, muszą trzy najważniejsze polecenia przepuścić przez formularz w tym wpisie.

Q: Czy mogę poinformować poleconych przeze mnie autorów, że to zrobiłem?

A: Tak, ale nie nagabuj ich, by sami wzięli udział. SHARE WEEK to nie łańcuszek. Jeśli będą chcieli to będzie super, ale jeśli ktoś ma inne priorytety lub po prostu nie czuje tego ruchu to nikogo do niczego nie zmuszamy :)

Q: A co jeśli bloga, którego chcę polecić, czyta mało ludzi?

A: To dobrze, pomożesz mu się wypromować :) SHARE WEEK ma pokazywać treści wysokiej jakości i na przestrzeni ostatnich trzech lat widzę, że większość uczestników akcji wychodzi z założenia “duży sobie sam poradzi” i właśnie skupia się na mniej znanych autorach. Bardzo mnie to cieszy.

Q: Chcę Cię podlinkować – jaki adres użyć?

A: Dzięki! Jeśli mogę prosić, to ten: http://bit.ly/ShareWeek2015 – dzięki niemu będę mógł lepiej monitorować jak to wszystko się rusza i wzajemnie na siebie wpływa :)

Q: Czy jest jakiś banner tej akcji?

A: Tak, przygotowałem w tym roku prostu banner, który możesz wrzucić do swojego sidebara i podlinkować np. do swojego polecenia. Użyłem w tle zdjęcia z serwisu Unsplash.com (CC0) i choć żaden ze mnie grafik, to lody są fajne, więc chyba nie jest tak znowu najgorzej ;)

Jeśli chcesz podlinkować ten obrazek do mnie – dziękuję! Użyj tego linka: http://bit.ly/ShareWeek2015

Teraz Ty!

Tyle ode mnie. Trzy polecenia i zaproszenie do dzielenia się tym, co wartościowe.

Czekam na Twoje zgłoszenie!

Ciao,

Andrzej Tucholski

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies