Autor: Andrzej Tucholski | 1 czerwca 2015 | Komentarze:
Czas czytania: około 8 minut

Początek nowej strategii

Oja! Ale wyjątkowe uczucie. Klikam podczas redakcji wpisu guzik “podejrzyj” by sprawdzić, czy wszystko na pewno dobrze się formatuje, a tutaj nowe logo. Nowa nazwa. Nowe wszystko – przynajmniej dla mnie! Coś tak czuję, że chyba pora zacząć przywykać :)

Przyczyna – skutek

Ogłosiłem głębokie zmiany bloga we wrześniu 2014. Wreszcie dobijają do najważniejszego kamienia milowego. Przypieczętowuję je zmianą adresu i nazwy. Widzę jednak, że podświadomie szykowałem się do tego kroku od dawna. Kanał na YouTube? Pod własnym nazwiskiem. Newsletter? Tajemna Lista, też pod własnym nazwiskiem.

Teraz te drobne kroki składają się na krok największy – nazwisko także na blogu. Przyznaję, że po pięciu latach będę za jestKulturą tęsknił, ale to zdrowa tęsknota. Kocham rozwój i wiem, że w ten sposób uda mi się przynieść Wam jeszcze więcej porządnej, życiowej wartości :)

A piorunka (w finalnej wersji narysowanego przez Zucha – dziękuję!) będę miał we wspomnieniach już na zawsze. To pod jego banderą ułożyłem moje życie do niesamowitego stanu “z dzisiaj”. To jego kolorami namówiłem do wywiadu ulubionego pisarza. To razem z nim jechałem na pierwsze konferencje i to z nim na identyfikatorze poznawałem ludzi, których dzisiaj nazywam dobrymi znajomymi czy też wręcz przyjaciółmi.

Huh. A obiecałem sobie na poważnie i bez emocji ;-)

Trzymaj się, piorun. Świetnie się razem tworzyło.

Motyw przewodni i misja

Latem 2009 założyłem bloga Tucholski.eu. Zimą 2010 zmieniłem adres na jestKultura.pl. Wiosną 2015 wracam do korzeni – znowu chcę tworzyć pod własnym nazwiskiem. Chcę mieć platformę do kontaktu, wspólnego uczenia się i tworzenia wielkich rzeczy razem z setkami tysięcy Czytelników i widzów z całej Polski i niektórych części świata. Jesteśmy blisko, wiesz? :)

Wierzę, że niezależnie od tego, co kocha się w życiu robić (grać, pisać, rzeźbić, gotować, liczyć, wypasać alpaki, przemawiać publicznie, dmuchać szkło, blogować, zakładać firmy czy wędkować) istnieją pewne kompetencje, umiejętności i zbiory dobrych praktyk, dzięki którym można robić to lepiej i czerpać z życia więcej frajdy. 

Chcę tworzyć bloga o strategiach projektowania takiego życia, by łączyć rozwój osobisty z odpowiedzialnością względem swoich bliskich, ze spełnianiem marzeń, ze zdrowymi emocjami i związkami, z podróżami i kulturą i – wreszcie – wszystkim co piękne, a trudne do skategoryzowania :)

Kolejny wpis już w środę. Pierwszy zupełnie nowy wpis – w piątek. 

Lista najważniejszych zmian

 • Nowa nazwa bloga to: Andrzej Tucholski | Strategie Projektowania Życia
 • Nowy adres bloga to AndrzejTucholski.pl
 • (Fanpage też samoczynnie przeskoczył na Andrzej Tucholski)
 • Nowe kategorie: Projektowanie Życia, Psychologia, Podróże i Kultura, Emocje i Związki oraz Random
 • (Kategorie się dopiero “zapełniają” – przepięcie dotychczasowych wpisów zajmie mi trochę czasu)
 • Więcej rozbudowanych wpisów poświęconych konkretnym zagadnieniom, a zarazem więcej wpisów “dających do myślenia”, prostszych, inspiracyjnych
 • Postawienie na jakość i wartość dla Czytelnika
 • Wprowadzenie nowego kanału odpowiadania na pytania w postaci video Q&A – wkrótce premiera
 • “Doładowanie” wielkich wpisów o listy poleceń, nawiązań i dodatkowe materiały
 • Zwiększenie roli Tajemnej Listy – dodatkowe materiały będą tylko dla jej członków
 • (Tutaj można się zapisać :>)
 • Więcej wpisów o emocjach i związkach
 • Więcej wpisów o podróżach i efektach, które nowe miejsca wywierają na człowieku
 • Zagwarantowanie stałego, dobrego miejsca kulturze :) Kocham ją, co tu kryć
 • Wersja mobilna bloga powinna działać znacząco szybciej
 • A przede wszystkim: ta zmiana adresu i nazwy to dopiero początek. Już teraz mam zaplanowane dokładne kalendarium dalszych poprawek i rozwinięć aż do wczesnego września. Dziękuję, że mi w tym pomagacie :)

Kanały dostępu do bloga

Jeśli masz tradycyjną zakładkę z moim blogiem – warto zmienić adres już teraz, bo potem się zapomni. Newsletter zostaje bez zmian. Fanpage samoczynnie zmienił nazwę na “Andrzej Tucholski” i nie trzeba nic klikać. YouTube, Snapchat i Instagram zostają bez zmian. Luz, spokój i wygoda :)

Podziękowania

Nie byłoby tej zmiany gdyby nie pomoc, którą otrzymałem w najróżniejszej postaci od wielkiego grona cudownych ludzi. Nie jestem w stanie tutaj wymienić wszystkich, ale chociaż z najważniejszych, chcę podziękować: moim wspierającym i rozumiejącym Rodzicom; ekipie moich najbliższych, zaufanych przyjaciół; profesjonalnej ekipie Zenboxa z Tomkiem Fiedorukiem i Mateuszem Kędzierskim na czele; Tomkowi Tomczykowi i Michałowi Szafrańskiemu za kopy w tyłek i celne spostrzeżenia; Joannie Malinowskiej-Parzydło za inspirację w najgorętszym okresie; Chrisowi Guillebeau za zasianie ziarna zmian a organizatorom i uczestnikom Alive in Berlin za skalibrowanie mojego kompasu na perfekcyjną północ.

To największy przywilej jaki można mieć w życiu – znajomość i uwaga tak pięknych i odważnych ludzi :)

Co teraz?

Ty czekaj na nadchodzące wiadomości dla Tajemnej Listy (jeśli jeszcze Cię na niej nie ma, w każdej chwili możesz to nadrobić) a ja siadam do dalszej pracy. Za oknem rozgrzewa się pierwszy czerwca. W kubku pyszna, pierwsza kawa. Na głośnikach coś mocnego, ostatnio był Glitch Mob.

Nie miałem tak napiętego planu od dawna.

Szczęśliwszy też nie byłem od dawna :)

Widzimy się w kolejnym wpisie!

Ciao,

Andrzej Tucholski

Jeszcze dzisiaj przerwij stagnację i zmień swoje życie na lepsze!

Proponuję Ci dwie przełomowe książki. „Pomysł na siebie w tydzień” to 21 narzędzi, dzięki którym szybko znajdziesz nową koncepcję na to, co chcesz robić i kim chcesz być. Te wnioski przekujesz w rzeczywistość dzięki „#mikronawykom” – to kompletne narzędzie, dzięki któremu zbudujesz skuteczny system mikronawyków prowadzących Cię przez wszystkie wymarzone plany.

Razem ponad 340 stron wiedzy, narzędzi, ćwiczeń i arkuszy. Zaufało im już ponad 1000 Klientów!

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

 • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
 • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
 • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
 • moją prezentację z TEDx
 • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!