Najlepszy system operacyjny na skuteczne, spokojne życie

 

Wielcy ludzie. Ludzie sukcesu. Biznesmeni, sportowcy, generałowie, prezydenci, królowie, naukowcy, pisarze i malarze, muzycy, reżyserzy, działacze społeczni i kucharze. Nazwiska, które zyskują nieśmiertelność. Uwielbiam o nich czytać :)

Gdzieś pomiędzy kolejną niesamowitą podróżniczką a poprzednim wybitnym atletą zorientowałem się, że większość tych historii ma sporo wspólnych mianowników. Jednym z nich, zbiorczym, jest pewna grupa ułatwiających, wzbogacających życie nawyków. Stałych rutyn, przyzwyczajeń, zasad, dzięki którym wyzwania są przyjemniejsze a nagrody większe.

O nich będzie za tydzień ;-)

TQ Kwiecień 2015: Nawyki ludzi, którzy odnieśli sukces

[bar_graph] [bar title=”Wykonanie questa:” percent=”25″ color=”Accent-Color” id=”b1″] [/bar_graph]

[vc_row][vc_column width=”3/4″]

Turbo Questy to mój stały format pozwalający Wam na szybkie, proste i przyjemne podpatrywanie najróżniejszych dziedzin świata – od psychologii, przez kawę aż po, kto wie, równouprawnienie lub wędkarstwo. Zawsze interesowałem się różnorodnością i ciekawi mnie to, jak działają różne dziedziny świata. To Wy wybieracie jaki wątek zgłębiam i którego podstawami potem się dzielę publicznie. Naszym mottem jest interdyscyplinarność a na plecach mamy wytatuowaną floralną typografię “Jack of all trades”. (Dziewczynki oczywiście w wersji: “Jill of all trades”.)

W kwietniu

[/vc_column][vc_column width=”1/4″]

Tematy w filmie:

[divider line_type=”No Line” custom_height=”10″]

[fancy-ul icon_type=”font_icon” icon=”icon-time” color=”Extra-Color-1″ enable_animation=”true”]

 • Czym jest sukces
 • System operacyjny
 • 1800 lat mądrości
 • Stoicyzm
 • Seneka
 • Bill Clinton
 • Oprah
 • Practical Wisdom

[/fancy-ul]

[/vc_column][/vc_row]

Wierzę, że zanim człowiek zanurzy się w tematy wyższego rzędu, najpierw trzeba poznać fundament. Dlatego zdecydowałem się przybliżyć Ci podstawy współczesnego podejścia do tzw. praktycznego stoicyzmu. Kieruje się nim szokująco duży odsetek ludzi, których życia poznajemy potem z pierwszych stron gazet :)

Trzymajcie:

[divider line_type=”No Line” custom_height=”10″]

[button open_new_tab=”true” color=”extra-color-1″ hover_text_color_override=”#fff” size=”large” url=”http://www.youtube.com/subscription_center?add_user=andrzejTucholski” text=”Podobało się? Daj suba!” color_override=”” image=”steadysets-icon-star”]

Dodatkowe materiały

 • Stoicyzm – zupełne podstawy, ale warto wiedzieć kto, dlaczego i w jaki sposób jest odpowiedzialny za podstawę czegoś, o czym potem czyta się współczesne opracowania :)
 • Listy moralne do Lucyliusza (plik pdf) – zbiór ponadczasowych mądrości mojego ulubionego rzymskiego filozofa. Dzięki uprzejmości polskich historyków możemy zapoznać się z nim za darmo!
 • On the shortness of life – angielskie tłumaczenie tekstu, który zmienił moje życie. Przeczytałem go pierwszy raz w 2009 roku i od tamtej pory wracam średnio raz na porę roku. Warto.
 • Practical Stocism – artykuł Ryana Holiday o współczesnym, praktycznym podejściu do stoicyzmu. Dla niektórych może okazać się aż nazbyt przyziemny, chociaż ja prywatnie bardzo cenię sobie trzeźwe, przewrotne podejście do życia prezentowane przez tego marketingowca, blogera i pisarza.

Głosowanie

Macie tydzień na wybranie tematu czerwcowego Turbo Questu! Zdam się na Wasz wybór :)

— Głosowanie zamknięte. —

— Ogłoszenia

Po pierwsze, postanowiłem dzielić się z Wami nie tylko tytułem aktualnego odcinka, ale też zdradzać robocze wersje dwóch “do przodu”. Nie wiem czemu wcześniej na to nie wpadłem, ale wydaje mi się, że tak jest i ciekawiej, i fajniej można rozplanować, co się chce obejrzeć, a czego nie :)

Druga sprawa jest taka, że mój kanał zaliczył wczoraj równe ĆWIERĆ MILIONA wyświetleń filmów! To nie jest oczywiście szalenie miarodajna statystyka, ale ojaaa! Ale rozpala wyobraźnię :D

Teraz chcę jak najszybciej widzieć tam jedynkę z przodu i dodatkowe zero z tyłu. Mam nadzieję, że uda mi się to szybciej niż później i, co najważniejsze, że sama podróż będzie sto razy przyjemniejsza od późniejszej nagrody :) Jeśli chcecie mi w tym pomóc to będę wdzięczny za podrzucenie bloga koleżance lub znajomemu.

Rozwijam się tylko dzięki Waszemu wsparciu a zależność jest prosta – im blog i kanał są większe, tym ja więcej mogę Wam zaoferować. Otwiera się więcej drzwi, więcej maili znajduje jednak swojego odbiorcę. Działajmy razem, a osiągniemy cały świat, moi drodzy! :) Dziękuję, że jesteście.

Trzecia rzecz to drobny prezent dla wszystkich, którzy interesują się nauką języków. Udzieliłem ostatnio wywiadu dla bloga PolishPolyglot i choć poruszane mądrymi pytaniami wątki nie należą do mojego bezpośredniego pola ekspertyzy, wierzę, że trochę wartości można tam spomiędzy moich anegdot i emotek wyłapać ;) Jeśli rozmowa podejdzie Wam do gustu, koniecznie dajcie cynk autorce bloga!

Ciao,

Andrzej Tucholski

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem od skuteczności, a także pisarzem i scenarzystą.

Znajdujesz się teraz na mojej stronie domowej, z której możesz przejść do bloga, YouTube’a, na jeden z moich podcastów, na konto na instagramie, a także znajdziesz tu zapis na newsletter i przejście do sklepu z moimi książkami i kursami.

Życzę dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies