Autor: Andrzej Tucholski | 1 kwietnia 2015 | Komentarze:

Najlepszy system operacyjny na skuteczne, spokojne życie

Wielcy ludzie. Ludzie sukcesu. Biznesmeni, sportowcy, generałowie, prezydenci, królowie, naukowcy, pisarze i malarze, muzycy, reżyserzy, działacze społeczni i kucharze. Nazwiska, które zyskują nieśmiertelność. Uwielbiam o nich czytać :)

Gdzieś pomiędzy kolejną niesamowitą podróżniczką a poprzednim wybitnym atletą zorientowałem się, że większość tych historii ma sporo wspólnych mianowników. Jednym z nich, zbiorczym, jest pewna grupa ułatwiających, wzbogacających życie nawyków. Stałych rutyn, przyzwyczajeń, zasad, dzięki którym wyzwania są przyjemniejsze a nagrody większe.

O nich będzie za tydzień ;-)

TQ Kwiecień 2015: Nawyki ludzi, którzy odnieśli sukces

[bar_graph] [bar title=”Wykonanie questa:” percent=”25″ color=”Accent-Color” id=”b1″] [/bar_graph]

[vc_row][vc_column width=”3/4″]

Turbo Questy to mój stały format pozwalający Wam na szybkie, proste i przyjemne podpatrywanie najróżniejszych dziedzin świata – od psychologii, przez kawę aż po, kto wie, równouprawnienie lub wędkarstwo. Zawsze interesowałem się różnorodnością i ciekawi mnie to, jak działają różne dziedziny świata. To Wy wybieracie jaki wątek zgłębiam i którego podstawami potem się dzielę publicznie. Naszym mottem jest interdyscyplinarność a na plecach mamy wytatuowaną floralną typografię “Jack of all trades”. (Dziewczynki oczywiście w wersji: “Jill of all trades”.)

W kwietniu

[/vc_column][vc_column width=”1/4″]

Tematy w filmie:

[divider line_type=”No Line” custom_height=”10″]

[fancy-ul icon_type=”font_icon” icon=”icon-time” color=”Extra-Color-1″ enable_animation=”true”]

 • Czym jest sukces
 • System operacyjny
 • 1800 lat mądrości
 • Stoicyzm
 • Seneka
 • Bill Clinton
 • Oprah
 • Practical Wisdom

[/fancy-ul]

[/vc_column][/vc_row]

Wierzę, że zanim człowiek zanurzy się w tematy wyższego rzędu, najpierw trzeba poznać fundament. Dlatego zdecydowałem się przybliżyć Ci podstawy współczesnego podejścia do tzw. praktycznego stoicyzmu. Kieruje się nim szokująco duży odsetek ludzi, których życia poznajemy potem z pierwszych stron gazet :)

Trzymajcie:

[divider line_type=”No Line” custom_height=”10″]

[button open_new_tab=”true” color=”extra-color-1″ hover_text_color_override=”#fff” size=”large” url=”http://www.youtube.com/subscription_center?add_user=andrzejTucholski” text=”Podobało się? Daj suba!” color_override=”” image=”steadysets-icon-star”]

Dodatkowe materiały

 • Stoicyzm – zupełne podstawy, ale warto wiedzieć kto, dlaczego i w jaki sposób jest odpowiedzialny za podstawę czegoś, o czym potem czyta się współczesne opracowania :)
 • Listy moralne do Lucyliusza (plik pdf) – zbiór ponadczasowych mądrości mojego ulubionego rzymskiego filozofa. Dzięki uprzejmości polskich historyków możemy zapoznać się z nim za darmo!
 • On the shortness of life – angielskie tłumaczenie tekstu, który zmienił moje życie. Przeczytałem go pierwszy raz w 2009 roku i od tamtej pory wracam średnio raz na porę roku. Warto.
 • Practical Stocism – artykuł Ryana Holiday o współczesnym, praktycznym podejściu do stoicyzmu. Dla niektórych może okazać się aż nazbyt przyziemny, chociaż ja prywatnie bardzo cenię sobie trzeźwe, przewrotne podejście do życia prezentowane przez tego marketingowca, blogera i pisarza.

Głosowanie

Macie tydzień na wybranie tematu czerwcowego Turbo Questu! Zdam się na Wasz wybór :)

— Głosowanie zamknięte. —

— Ogłoszenia

Po pierwsze, postanowiłem dzielić się z Wami nie tylko tytułem aktualnego odcinka, ale też zdradzać robocze wersje dwóch “do przodu”. Nie wiem czemu wcześniej na to nie wpadłem, ale wydaje mi się, że tak jest i ciekawiej, i fajniej można rozplanować, co się chce obejrzeć, a czego nie :)

Druga sprawa jest taka, że mój kanał zaliczył wczoraj równe ĆWIERĆ MILIONA wyświetleń filmów! To nie jest oczywiście szalenie miarodajna statystyka, ale ojaaa! Ale rozpala wyobraźnię :D

Teraz chcę jak najszybciej widzieć tam jedynkę z przodu i dodatkowe zero z tyłu. Mam nadzieję, że uda mi się to szybciej niż później i, co najważniejsze, że sama podróż będzie sto razy przyjemniejsza od późniejszej nagrody :) Jeśli chcecie mi w tym pomóc to będę wdzięczny za podrzucenie bloga koleżance lub znajomemu.

Rozwijam się tylko dzięki Waszemu wsparciu a zależność jest prosta – im blog i kanał są większe, tym ja więcej mogę Wam zaoferować. Otwiera się więcej drzwi, więcej maili znajduje jednak swojego odbiorcę. Działajmy razem, a osiągniemy cały świat, moi drodzy! :) Dziękuję, że jesteście.

Trzecia rzecz to drobny prezent dla wszystkich, którzy interesują się nauką języków. Udzieliłem ostatnio wywiadu dla bloga PolishPolyglot i choć poruszane mądrymi pytaniami wątki nie należą do mojego bezpośredniego pola ekspertyzy, wierzę, że trochę wartości można tam spomiędzy moich anegdot i emotek wyłapać ;) Jeśli rozmowa podejdzie Wam do gustu, koniecznie dajcie cynk autorce bloga!

Ciao,

Andrzej Tucholski

Jesteś nauczycielem, wykładowcą, korepetytorem, szkoleniowcem lub szykujesz kurs online?

Musisz dostosować się do zdalnych warunków pracy? Spotykają Cię problemy techniczne, gdy prowadzisz zajęcia przez internet?

Oto e-kurs “JAK UCZYĆ ONLINE“, czyli kompleksowe szkolenie z psychologii, technologii i praktyki zajęć w internecie.

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

 • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
 • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
 • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
 • moją prezentację z TEDx
 • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!