Najlepszy system operacyjny na skuteczne, spokojne życie

 

Wielcy ludzie. Ludzie sukcesu. Biznesmeni, sportowcy, generałowie, prezydenci, królowie, naukowcy, pisarze i malarze, muzycy, reżyserzy, działacze społeczni i kucharze. Nazwiska, które zyskują nieśmiertelność. Uwielbiam o nich czytać :)

Gdzieś pomiędzy kolejną niesamowitą podróżniczką a poprzednim wybitnym atletą zorientowałem się, że większość tych historii ma sporo wspólnych mianowników. Jednym z nich, zbiorczym, jest pewna grupa ułatwiających, wzbogacających życie nawyków. Stałych rutyn, przyzwyczajeń, zasad, dzięki którym wyzwania są przyjemniejsze a nagrody większe.

O nich będzie za tydzień ;-)

TQ Kwiecień 2015: Nawyki ludzi, którzy odnieśli sukces

[bar_graph] [bar title=”Wykonanie questa:” percent=”25″ color=”Accent-Color” id=”b1″] [/bar_graph]

[vc_row][vc_column width=”3/4″]

Turbo Questy to mój stały format pozwalający Wam na szybkie, proste i przyjemne podpatrywanie najróżniejszych dziedzin świata – od psychologii, przez kawę aż po, kto wie, równouprawnienie lub wędkarstwo. Zawsze interesowałem się różnorodnością i ciekawi mnie to, jak działają różne dziedziny świata. To Wy wybieracie jaki wątek zgłębiam i którego podstawami potem się dzielę publicznie. Naszym mottem jest interdyscyplinarność a na plecach mamy wytatuowaną floralną typografię “Jack of all trades”. (Dziewczynki oczywiście w wersji: “Jill of all trades”.)

W kwietniu

[/vc_column][vc_column width=”1/4″]

Tematy w filmie:

[divider line_type=”No Line” custom_height=”10″]

[fancy-ul icon_type=”font_icon” icon=”icon-time” color=”Extra-Color-1″ enable_animation=”true”]

 • Czym jest sukces
 • System operacyjny
 • 1800 lat mądrości
 • Stoicyzm
 • Seneka
 • Bill Clinton
 • Oprah
 • Practical Wisdom

[/fancy-ul]

[/vc_column][/vc_row]

Wierzę, że zanim człowiek zanurzy się w tematy wyższego rzędu, najpierw trzeba poznać fundament. Dlatego zdecydowałem się przybliżyć Ci podstawy współczesnego podejścia do tzw. praktycznego stoicyzmu. Kieruje się nim szokująco duży odsetek ludzi, których życia poznajemy potem z pierwszych stron gazet :)

Trzymajcie:

[divider line_type=”No Line” custom_height=”10″]

[button open_new_tab=”true” color=”extra-color-1″ hover_text_color_override=”#fff” size=”large” url=”http://www.youtube.com/subscription_center?add_user=andrzejTucholski” text=”Podobało się? Daj suba!” color_override=”” image=”steadysets-icon-star”]

Dodatkowe materiały

 • Stoicyzm – zupełne podstawy, ale warto wiedzieć kto, dlaczego i w jaki sposób jest odpowiedzialny za podstawę czegoś, o czym potem czyta się współczesne opracowania :)
 • Listy moralne do Lucyliusza (plik pdf) – zbiór ponadczasowych mądrości mojego ulubionego rzymskiego filozofa. Dzięki uprzejmości polskich historyków możemy zapoznać się z nim za darmo!
 • On the shortness of life – angielskie tłumaczenie tekstu, który zmienił moje życie. Przeczytałem go pierwszy raz w 2009 roku i od tamtej pory wracam średnio raz na porę roku. Warto.
 • Practical Stocism – artykuł Ryana Holiday o współczesnym, praktycznym podejściu do stoicyzmu. Dla niektórych może okazać się aż nazbyt przyziemny, chociaż ja prywatnie bardzo cenię sobie trzeźwe, przewrotne podejście do życia prezentowane przez tego marketingowca, blogera i pisarza.

Głosowanie

Macie tydzień na wybranie tematu czerwcowego Turbo Questu! Zdam się na Wasz wybór :)

— Głosowanie zamknięte. —

— Ogłoszenia

Po pierwsze, postanowiłem dzielić się z Wami nie tylko tytułem aktualnego odcinka, ale też zdradzać robocze wersje dwóch “do przodu”. Nie wiem czemu wcześniej na to nie wpadłem, ale wydaje mi się, że tak jest i ciekawiej, i fajniej można rozplanować, co się chce obejrzeć, a czego nie :)

Druga sprawa jest taka, że mój kanał zaliczył wczoraj równe ĆWIERĆ MILIONA wyświetleń filmów! To nie jest oczywiście szalenie miarodajna statystyka, ale ojaaa! Ale rozpala wyobraźnię :D

Teraz chcę jak najszybciej widzieć tam jedynkę z przodu i dodatkowe zero z tyłu. Mam nadzieję, że uda mi się to szybciej niż później i, co najważniejsze, że sama podróż będzie sto razy przyjemniejsza od późniejszej nagrody :) Jeśli chcecie mi w tym pomóc to będę wdzięczny za podrzucenie bloga koleżance lub znajomemu.

Rozwijam się tylko dzięki Waszemu wsparciu a zależność jest prosta – im blog i kanał są większe, tym ja więcej mogę Wam zaoferować. Otwiera się więcej drzwi, więcej maili znajduje jednak swojego odbiorcę. Działajmy razem, a osiągniemy cały świat, moi drodzy! :) Dziękuję, że jesteście.

Trzecia rzecz to drobny prezent dla wszystkich, którzy interesują się nauką języków. Udzieliłem ostatnio wywiadu dla bloga PolishPolyglot i choć poruszane mądrymi pytaniami wątki nie należą do mojego bezpośredniego pola ekspertyzy, wierzę, że trochę wartości można tam spomiędzy moich anegdot i emotek wyłapać ;) Jeśli rozmowa podejdzie Wam do gustu, koniecznie dajcie cynk autorce bloga!

Ciao,

Andrzej Tucholski

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies