Autor: Andrzej Tucholski | 11 kwietnia 2015 | Komentarze:
Czas czytania: około 12 minut

Najchętniej polecane blogi w Polsce 2015 – wyniki SHARE WEEK

Dzięki wzajemnym poleceniom, które w liczbie ponad 1200 złożyły się na czwartą edycję akcji SHARE WEEK, możecie teraz poznać ponad sto pięćdziesiąt blogów, które warto obserwować w 2015 roku!

To jedyna taka akcja i zarazem największe takie zestawienie w całej blogosferze :)

Czasem czytam gdzieś o jakiejś konkurencji między autorami, o jakichś zwadach, ale to bardzo odległe światy. Z miejsca, w którym stoję, z którego rozmawiam z dziesiątkami znajomych – piszących znajomych – nie ma żadnych większych negatywnych uczuć. Widzę, że nie tylko ja kieruję się myślą przypisywaną Erice Cook.

“I’m not interested in competing with anyone. I hope we all make it. “

Pewną wypadkową tej myśli jest właśnie SHARE WEEK. Tydzień, w którym blogerzy mówią tylko o tych, których lubią. Pomagają znaleźć im, jak mawiają ludzie mediów, “tarcie”; polecają ich strony swoim społecznościom. Wprost opowiadają o tym, co od nich podebrali w procesie inspiracji. Wprost opowiadają o tym, co chcieliby zrobić razem z nimi, gdyby kiedyś nadarzyła się dobra okazja.

To świetny czas.

Jego owocem jest to zestawienie.

Jak interpretować poniższą listę: efektem akcji SHARE WEEK jest zestawienie aktualnie “najgorętszych” blogów w blogosferze. Autorów, którzy najmocniej inspirują i podobają się innym autorom. Głównym słowem-kluczem w kryteriach polecania była “ogólna jakość”. Nie jest to żaden wielki ranking, bo i polecanie nie charakteryzuje się przesadnie żelaznymi zasadami. Proszę traktować te polecenia jako opisane nagłówkiem: “blogosfera poleca się zapoznać, bo warto” :)

Ważne informacje przed czytaniem zestawienia: argumentacja po myślnikach jest wyborem lub streszczeniem najczęściej pojawiających się w zgłoszeniach opinii. Ze względu na charakterystykę akcji “duże”, bardzo znane blogi wpadają często w niższe grupy, bo sporo uczestników wychodzi z założenia, że “przecież Jasona Hunta nie trzeba promować”, proszę brać na to poprawkę :) Kolejność wewnątrz grup może nosić pewne znamiona losowości, bo sporo zgłoszeń zawierało błędy i do ostatniej chwili naprawiałem kolejne przetasowania.

To tyle.

Lecimy!

NAJCHĘTNIEJ POLECANE BLOGI W POLSCE 2015

Grupa Złota – TOP 10

1. Kameralna.com.pl20 głosów – niekwestionowana zwyciężczyni tegorocznej edycji SHARE WEEK. Najchętniej polecany blog spośród wszystkich 813 wymienionych na przestrzeni 408 zestawień. Głównymi argumentami za Kameralną było jej przywiązanie do wartości, prostota przekazu, spokój bijący z tekstów i – na przemian – dzielenie się kulisami swojej pracy oraz świetne wyczucie prywatności i NIE dzielenie się kulisami swojej pracy :) Taka zgodność obu obozów świadczy tylko o jednym – Dorota wie co robi i życzę jej, by robiła to równie dobrze (a nawet lepiej!) także w tym roku!

2. JakOszczedzacPieniadze.pl – 17 głosów – Michał to z kolei zdobywca najciekawszych opinii na swój temat. Z jednej strony zdarzały się pozytywne głosy za jego charyzmą, stabilnością komunikacji, świetnym zapleczem merytorycznym i ogólną “fajnością” jego osoby, ale jednak stanowcza pula oddanych na niego głosów dziękowała za pomoc w wykaraskaniu się z długów. Na mnie zrobiło to wielkie wrażenie. Michał to lider blogowania profesjonalnego.

3. JestRudo.pl – 16 głosów – najczęściej polecana blogerka chwalona za piękne zdjęcia! A ponadto: całokształt pracy, jakość, podejście do życia, pozytywnego ducha młodości, mądrość i dzielenie się przemyśleniami prosto z serca. Parę głosów dziękowało osobno za poradnik skutecznego używania GIMPa, więc jak widać w oswajaniu open-source’owych rozwiązań istnieje jakaś przyszłość ;) Natalia prze do przodu, a reszta blogosfery obserwuje jej sukcesy z wypiekami na twarzy.

4. StayFly.pl – 13 głosów – oprócz wielu ciepłych słów odnoszących się do Jankowego poczucia humoru, stylu i społecznego wyczucia szczególnie spodobała mi się jedna argumentacja, więc z chęcią opublikuję ją tu w całości. Otóż: “Janek to jeden z niewielu mądrych facetów na tym świecie!”

5. ex aequo Hania.es – 12 głosów – jedna z najświeższych blogerek w całym zestawieniu a od razu w złotej dziesiątce. Chwalona za pracowitość, upór, wytrwałość, dobór tematów i techniczne umiejętności takiego pisania, że nie da się przerwać bez dotarcia do ostatniego słowa. Kilku blogerów przyznało, że się z Hanią wprost utożsamia.

5. ex aequo ZombieSamurai.pl – 12 głosów – Paweł zgarnął masę pozytywnych głosów za swoje płynne operowanie ironią, inteligencję, dobór tematów, częstotliwość premier i, co ciekawe, tak całościowe ogrywanie tematu, “że czasami nawet nie ma co komentować. Sprawa zamknięta.” Ma facet styl.

6. ZPOPK.pl – 11 głosów – argumenty przemawiające za Kasią miały najwięcej emotek spośród wszystkich zgłoszeń :D Część z nich była też pisana w trzeciej osobie. Merytoryczne fragmenty opinii prawie zawsze oscylowały dookoła trzech słów-kluczy: wiedzy, stylu i Wielkiej Brytanii. Piękne świadectwo jej dorobku i pomysłu na miejsce w sieci :)

7. ex aequo Simplicite.pl – 10 głosów – inni autorzy dziękują Katarzynie za pomoc w ogarnięciu szafy i/lub całego życia. Wśród argumentów pojawia się zwracanie uwagi na to, że obcowanie z jej blogiem wywołuje w człowieku potrzebę ciągłego dążenia do doskonałości.

7. ex aequo Volantification.pl – 10 głosów – bloger piszący dla mężczyzn, którego w sporej części poleciły światu same kobiety. Argumenty skupiały się na szczerości, czasem wręcz “surowości” tekstów Michała i objawiającej się w nich inteligencji. Z opinii wspierających jego miejsce zawsze bił duży szacunek.

7. ex aequo Zudit.pl – 10 głosów – czytanie poleceń tego bloga to była czysta przyjemność. Blogerzy bawili się w polecanie jej tekstów, ale np. nie linkowanie ich, bo namawiali w ten sposób do przejrzenia całego archiwum :) Zwracano uwagę na jej inspirujące podejście do życia, świeżość i siłę. Część poleceń chwaliła balansowaną tekstami Judyty huśtawkę pomiędzy śmiechem a tą bardziej zamyśloną stroną człowieka.

Grupa Srebrna (od 7 do 9 głosów, dziesięć blogów)

HaloZiemia.pl – za pisanie po ludzku i o ludziach, za odwagę, prezentowaną tekstami mądrość i wyważenie opinii

Joschiego.pl – za pisanie tak, że jest przykro, gdy kończą się teksty; za młodość

– BiznesoweInfo.pl – za bardzo trafne, przydatne życiowo (i biznesowo, oczywiście) wpisy z gotową do użycia wiedzą

– jestKultura.pl – za atmosferę, mądry dobór tematów, parcie do przodu i pozytywny wpływ na decyzje w życiu

Segritta.pl – za wyraziste podejście do życia, świetne pióro, wszechstronność i okazjonalne pisanie “niepopularnych” tekstów

– Blogojciec.pl – za bycie “kopalnią pomysłów na to, jak można ogarniać rodzicielstwo trochę bardziej”

KasiaGandor.com – za poczucie humoru, osobowość, “głowę na karku” i “przywracanie wiary w niesłusznie krytykowane pokolenie Y”

– KroliczekDoswiadczalny.pl – za lekki styl mieszający szerokie spektrum tematów, tych cięższych także

– MartaPisze.pl – za pozytywne podejście do życia i rozwiewanie złych myśli

– Mataja.pl – za “parenting w najlepszym wydaniu”, łączącym merytoryczne tło z przyjemną formą

Grupa Brązowa (od 5 do 6 głosów, 17 blogów)

– AgnieszkaMaciag.pl – za radość tworzenia

LifeManagerka.pl – za mobilizowanie

BlogFreelancerki.pl – za porady dla freelancerów

Blue-Kangaroo.pl – za porady dla uczących się

JasonHunt.pl – za bycie królem blogosfery. Poważnie :)

AdamantWanderer.pl – za spełnianie marzeń o podróżach

Joulenka.pl – za interesowanie szyciem

Koladynska.pl – za kobiece omawianie tematów “związki i seks”

KulturawPlot.pl – za wiedzę

– Malvina-Pe.pl – za brak ściemy

– MammaMija.pl – za zdjęcia

Mikemary.pl – za rodzinne mądrości

Otlnd.pl – za historie

StyleDigger.com – za piękno

– TheOwner.co – za dobre omawianie biznesu

Zyj-Kochaj-Tworz.pl – za inspiracje

– VademecumBlogera.pl – za motywację

Wyróżnienia (od 3 do 4 głosów)

AniaMaluje.comBlackDresses.pl, Klosinski.net, La-Terra-Del-Pudding.blogspot.com, MagdaNaZimno.be, MrKPassion.pl, Niebalaganka.pl, WielkiBuk.com, Wittamina.pl, DrLifestyle.pl, niesmigielska.com, Nishka.pl, Riennahera.com, WyrwanezKontekstu.pl, DreamsCatcher.me, Ihbd.Arhn.eu, Jedzonelka.pl, JeszczeJedenBlog.pl, Kamperki.blogspot.com, KrotkiPoradnik.pl, KwestiaSmaku.com, LekturaObowiazkowa.pl, MacademianGirl.com, MamyGadzety.pl, Michal-Gorecki.pl, MrCichy.pl, PaulinaBasta.com, RowerowePorady.pl, Urszula-Phelep.com, VenilaKostis.com, WiedzmanaOrbicie.pl, AlchemiaKobiecosci.com, Fabjulus.pl, Gosiarella.pl, Herbiness.com, Martynag.pl, MissFerreira.pl, MojeWypieki.com, PaniSwojegoCzasu.pl, Rovver.pl, Senmai.pl, SzafaTosi.plZapetlone.pl, ZycieJestPiekne.eu

Blogi przebijające się z nisz (2 głosy)

AniolyMileWidziane.blogspot.com, ApetyczneWnetrze.blogspot.com, Aswertyna.blogspot.com, Badzmykulturalni.pl, BartekPopiel.pl, Blimsien.com, Blog.RSPlus.pl, BookReviews.pl, CrumbsofBoredom.pl, Czaplicka.eu, CzymZajacMalucha.pl, DziewczynazObrazka.pl, DesignYourLife.pl, EmocjamiPisane.blog.pl, FathersDay.pl, Hafija.pl, Introversja.com, Jamowie.to, KasiaWeganka.blogspot.com, KlaudynaHebda.pl, Kondux.pl, Kotlet.tv, KsiazkoVille.blogspot.com, MatkoJedyna.blogspot.com, MelaniesFasion.blogspot.com, Mikasia.wordpress.com, MoBloguje.pl, MojaDziewczynaCzytaBlogi.blogspot.com, MuffinCase.in, NadiaVSTheWorld.com, Ninedin.blox.pl, NoLifestyle.com, Oczekujac.pl, Oloblog.in, Panna-Swawolna.blogspot.com, PiesWWarszawie.pl, Pochwalony.eu, PokolenieIKEA.com, PowerWorkout.blog.pl, ProjektCacko.pl, Proseksualna.pl, Przestrzenie-tekstu.blogspot.com, Psycholog-pisze.pl, Qrkoko.pl, RodzinnePorachunki.pl, RunEat.pl, Samcik.blox.pl,  SimplyHomeAbout.blogspot.com, Szosa.blog.pl, Tattwa.pl, TheFamilyWithoutBorders.com, TimeForDessert.pl, TrenerBiegania.pl, Troyan.pl, UrlopnaEtacie.pl, WarszawskiBiegacz.pl, WhereIsJuli.com, AgataBielecka.pl, Alniac.com, AngelaEksploruje.pl, Anonimove.com, Bakusiowo.pl, Blog-MadameAllure.pl, DayliCooking.pl, FlowMummy.pl, Francuski-Przez-Skype.blogspot.com, IDziesiec.pl, Jadlonomia.com, JakMalowany.pl, LukaszSupergan.com, LoveMyDress.pl, MakeCookingEasier.pl, Makneta.com, MagicznySkladnik.pl, makoweczki.pl, Majsterki.pl, MamWatpliwosc.pl, Manufaktura-Radosci.blogspot.com, MyPinkPlum.pl, Okularnica.com, OneLittleSmile.pl, Otymze.pl, PasjeKaroliny.pl, PrimoCappuccino.pl, Przewijak.es, Pudelko-mamy.pl, RadzeSobie.pl, TwojeDIY.pl, WlasnaDroga.pl, Xanex.pl, ZabijGrubasa.pl, ZielonyZagonek.pl, AdamKargul.wordpress.com, Clevleen99.wordpress.com, Sixlettercity.wordpress.com, Tolala.pl, fb.me/MakeLifeHarder, YouTube.com/Raaadzka

SHARE WEEK 2015 w liczbach

Akcja trwała od 14 do 21 marca bieżącego roku.

408 autorów oddało 1221 ważnych głosów na 813 różnych blogów.

Względem zeszłego roku (244 autorów, 1362 głosy, 719 blogów) widzimy znaczny wzrost uczestników (+67%), umiarkowany wzrost polecanych stron (+19%) a zarazem umiarkowany spadek absolutnej liczby głosów (-11%). To dobrze, filtr trzech poleceń zadziałał skutecznie :)

Spośród tych 813 polecanych blogów 635 dostało tylko po jednym głosie, a 178 dostało po dwa i więcej. To jak na razie najbardziej platokurtyczny rozkład spośród dotychczasowych edycji SHARE WEEK.

Co z tego wynika? Niniejsze podsumowanie skupia się na grupie blogów z minimum dwoma głosami, ale jeśli macie ochotę przejrzeć każde jedno polecenie (w linkowanych zestawieniach blogerzy często wymieniali o wiele więcej stron, niż wyłącznie zgodną z formularzem trójkę), gorąco zapraszam do komentarzy pod wpisem uruchamiającym SHARE WEEK 2015. Znajdziecie tam masę dobra :)

Interesujące obserwacje

Przede wszystkim dobrze jest widzieć blogosferę w tak dobrym zdrowiu i humorach :) Taki odzew, zainteresowanie, energia i życzliwość w akcji startowanej z jednego punktu? Kosmos! Wymiatacie i dumny z Was jestem. Tylko tak dalej!

SHARE WEEK to w ogóle bardzo nietypowa akcja. Większość “call to action” generuje w internecie bardzo szybki odzew, mocny skok ruchu, i potem stopniowo to wszystko się uspokaja. Tutaj nie. Tutaj przez 2-3 dni nie dzieje się nic a potem lawina narasta aż do ostatnich minut finałowego dnia zbioru. Tak było od pierwszej edycji, tak jest i teraz:)

Prowadzenie rozległej akcji o mało wymagających zasadach zawsze prowadzi do tysiąca dziwnych interpretacji. Chyba pora przestać im się dziwić. Niektórzy mali blogerzy byli przekonani, że w SHARE WEEK chodzi o polecenie takich stron, których na pewno nikt inny nie zna. Inni byli przekonani, że to akcja mająca na celu zrobienie wielkiego katalogu tematycznego nowej blogosfery. No nie, nie do końca :)

Widzę niesamowity spadek wypowiedzi opartych o kontrastową agresję “warto czytać XXXXX bo jest o wiele lepszy od tego przereklamowanego ZZZZZ”. W zeszłym roku było tego sporo, w tym nie ma prawie w ogóle. Piękny trend! Dziękuję!

W tygodniu trwania akcji  co chwilę widziałem na wallu ludzi linkujących do zestawień, w których się pojawili. Wymienianych było dużo ciepłych słów, może nawet powstawały nowe znajomości. Serce rośnie :)

Zgodnie z zamysłem, SHARE WEEK nie służy ani promowaniu skrajnie niszowych nazwisk, ani zwracaniu uwagi na największych w branży. W efekcie średnie i małe blogi zajmują prawie całe zestawienie, a tylko gdzieniegdzie pojawia się ktoś duży i znany pokroju Segritty, ZombieSamuraia czy BlackDresses. Ciekawie jest zobaczyć takie spojrzenie na blogosferę.

W trakcie opracowywania danych tylko raz doprowadziłem komputer do prędkości działania przypominającej mi wiekowe ZX Spectrum mojego Taty, ale oprócz tego wszystko poszło gładko. Praca pochłonęła też trzy bardzo smaczne kawki :)

Co dalej?

Laureatów grupy srebrnej i brązowej poproszę o odezwanie się do mnie na maila.

A przede wszystkim: dalej czytamy i dalej tworzymy. W tej kolejności ;)

Bardzo Wam dziękuję za udział – czy to aktywny, w formie własnych zestawień, czy to bierny, w formie klikania w polecenia dzisiaj – dzięki Wam razem tworzymy fajniejszy internet i jest to sprawa, której nie sposób przecenić :)

Hey ho, let’s go!

Ciao,

Andrzej Tucholski

 • Powiem tak, jestem naprawdę w szoku, nie spodziewałam się takiego wyniku i dziękuję wszystkim, którzy polecili mojego bloga. Niezmiernie miło robi się człowiekowi i tak lekko na sercu, gdy jego praca (niejednokrotnie ciężka) zostaje doceniona i zauważona. Bardzo DZIĘKUJĘ! :)))
  PS. Andrzej, po wczorajszym Twoim mailu, nie zmrużyłam oka z tego podekscytowania. Dziękuję za miłe słowa!

  • Moim zdaniem w stu procentach zasłużona nominacja. Cieszę się, że tylu ludzi Cię podgląda, bo dajesz bardzo dobry przykład :)

  • Masz świetnego bloga! Nominacja jak najbardziej zasłużona ;) oby tak dalej do przodu ;))

  • Powtórzę jeszcze raz – gratulacje ogromne! :)

  • Dorota, zasłużyłaś sobie tym! Tworzysz niesamowitego bloga, bardzo Twojego i innego od reszty blogosfery, a to rzadkość w ostatnich latach. Gratulacje i ściskam mocno! :)))

 • Przemek Kasprzykowski

  Wyborna akcja milordzie. Wezmę udział za rok, jeśli też będziesz organizować.

 • To teraz chcę jeszcze tylko Oscara i mogę umierać. Dzięki! <3

 • Wszystkim wyróżnionym gratulacje ;-)

 • Dzień dobry wszystkim :)

  Gratuluję wszystkim z powyższej listy i jednocześnie dziękuję bardzo za tak liczne głosy na mój blog. Jestem przemiło zaskoczony.

  Miłego weekendu :)

 • Tyle dobra w jednym miejscu – za to najbardziej lubię share week. Teraz chyba muszę skombinować urlop, żeby się zaznajomić z nowymi dla mnie miejscami, które się pojawiły w zestawieniu. A tymczasem brawa dla wyróżnionych – nie traćcie weny! :)

 • Olo

  Może i dyszę gdzieś na końcu stawki, ale to, że pojawił tu się mój blog, naprawdę zrobiło mi dzień! Dzięki!

 • Woooow, ale osom! <3

 • Wow! Niesamowita lista i niesamowita ilość włożonej pracy!

 • Dziękuję za tak obszerną listę :) Będę miał w czym wybierać. Wszystkim wyróżnionym gratuluję!

 • O matko z córką, w krześle trzyma mnie tylko wysokie oparcie.
  DZIĘKUJĘ NAJPIĘKNIEJ, brak mi słów.

 • Cudowne wieści w sobotę! Dziękuję ogromnie za głosy i gratuluję wszystkim :). Andrzej, jak już pisałam, Twoja akcja jest jak takie pozytywne światełko :).

 • Dwa moje typy w grupie złotej! Gratulacje dziewczyny! :) :*

 • To się nazywa dobry początek weekendu!
  Dziękuję za każdy głos na mnie i robię już miejsce w feedly na nowe blogi :)

 • Gratulacje dla wszystkich, bez wyjątku :) Aha, i zróbcie mi miejsce w złotej dziesiątce, bo za rok tam wpadam ;)

 • Po pierwsze: ile fajnych blogów! <3
  Po drugie: jestem w totalnym szoku, że załapałam się do srebrnej grupy ;O Dziękuję wszystkim za polecenia :)

 • gratzy dla wszystkich wymienionych i nie pozostaje nic innego, jak zakasaś rękawy, by za rok znaleźć się na tej liście ;).

 • Ojaciękręcę. Ale czad! :D Dziękuję za każdego szera w tym łiku! Toż mój blogasek jest jeszcze taki młody…!

 • Ale widzę zależność, że większość z końcówką pl. Niby blogi, a blogspot czy blog.onet pojawia się wyjątkowo rzadko. Wnioski?

  • Eeetam pl. :)

   A wnioski są proste – większość twórców traktujących blogowanie serio wykupują własną domenę, więc nie ma tu nic dziwnego.

   • Nie, nie tylko to. Ogrom czytelników blogów .blogspot.com porusza się wewnątrz repozytorium blogów .blogspot.com, to trochę “odrębne internety” od tego naszego, mainstreamowego, znającego takie wydarzenia jak Blog Forum Gdańsk czy Blogowigilie :) Te grupy nawet nie wiedzą, że mój blog istnieje, a tydzień może być za krótkim oknem, by się do ich świata “przebić” z poleceniami.

    Takich “internetów” jest sporo. Długo Blox tak działał, Onet się od dłuższego czasu mocno otwiera.

    Przy czym oczywiście twierdzenie o profesjonalizacji bloga ujawniającej się własną domeną jest pewnie najsilniejszą zmienną wyjaśniającą tę obserwację :)

    • Zakręcony Świat Marty

     Tak się składa,że jak na razie jestem na blogspocie, ale znam zarówno Twój blog, jak i wiele innych, które działają na własnej domenie. Wiem też co to jest Blog Forum Gdańsk i Blogowigilia, więc nie rozumiem dlaczego próbujesz zrobić ciemnotę z tych, którzy na chwilę obecną nie mogą sobie pozwolić na własną domenę

     • A ja mam własną domenę, a nie znam wielu na blogspocie i bloxie i onecie, bo nie umiem się poruszać w tamtych repozytoriach :) Taki Bloglovin to dla mnie też tajemnica. Ale nie mam z tego powodu siebie za ciemnoty.

      To, że są różne “internety” i stanowcza mniejszość porusza się między nimi swobodnie. Akcja zawiązana tam raczej z trudem dotarłaby do mnie. Dlatego nie ma po co tego wartościować jako czegoś lepszego czy gorszego, to po prostu podzielona rzeczywistość :)

  • Każdy ma domenę?

 • Woah, ale super, kolejny megakop do przodu! Piękne dzięki ♡

 • Wymieniona na Jest Kultura – made my life. ♥ :’)

 • Świetna lista, mnóstwo nowych miejsc do odwiedzenia. Dziękuję wszystkim za głosy, bardzo to miłe znaleźć się wśród najczęściej polecanych autorów i to jeszcze w srebrnej dziesiątce!

 • Wow – znaleźć się w takim zestawieniu, po tak krótkim czasie działalności – niesamowite zaskoczenie. Nieważne że w ostatniej grupie, to i tak ogromne wyróżnienie. Dzięki za prowadzenie takiej akcji! :)

 • pixie

  Jestem tylko czytelniczką i tym bardziej cieszę się, że znalazły się w zestawieniu moje ulubione blogi. Dobry znak – nie jestem gdzieś na końcu internetów. :D Wszystkim gratuluję i zabieram się za poznawanie nowych, nieznanych mi twórców; a nuż dokonam jakiegoś fajnego i miłego odkrycia. :)

 • Gratuluję Króliczkowi Doświadczalnemu! Absolutnie najlepszy blog ever :) Gratulacje także dla MrKPassion, którego również lubię czytać. W przyszłym roku też polecę swoje typy, bo w tym jakoś mi to umknęło :)

 • Joanna Glogaza

  Moje piękno, mam nadzieję?;) Dzięki za super akcje i podsumowanie, mega mega pomysł i realizacja.

 • Ejże, fajnie być na liście, dzięki wszystkim (szerującym)!
  No i gratulacje dla pozostałych 149 ;)

 • Łukasz Kozłowski

  Nie pamiętam od kiedy czytam Twojego bloga, ale już chyba trzeci raz znajduję w share weeku super blogi. Dzięki! I myślę, że
  Twój blog miałby więcej głosów tak samo jak kominek, tylko myślenie takie: “Nie no nie będę polecał jego samego jemu samemu” :D

 • Jest błąd. Nie psychologi-pisze.pl tylko psycholog-pisze.pl

 • Zdecydowanie jestem w tyle, jeśli nie słyszałam o kilku z pierwszej trzydziestki :D NADROBIĘ.

 • Damn. Każdą dzisiejszą czynność będę podsumowywał tym słowem. Dziękuję za głosy i gratuluję wszystkim. Damn.

 • Musiałeś się nieźle napracować przy tym zestawieniu, ale będzie co czytać i co nadrabiać. Dzięki :)

 • Pojawienie się tu było pierwszą dobrą rzeczą, jaka mnie spotkała w tym miesiącu. Dzięki!

 • przebijam się z nisz :) super :) każde wyróżnienie cieszy :)

 • Ha, trzy polecenia wiszą – czuję się bohaterką w swoim domu.
  I tyleż nowości, wyniki sprawią, że moje nocne zmiany będą obfitowały w smaczną lekturę.

 • Witam serdecznie. Jest błąd w pisowni mojego bloga ;), tego w kategorii przebijajacych się. Mój blog to melaniesfasion.blogspot com. Fashion bez h, a obecny adres to http://www.zfilizankakawy.pl.

  • Adres poprawiłem, przy czym nowy nie zmienię, bo oba głosy wyraźnie wskazywały melaniesfasion.blogspot.com.

  • Zgadza się, ale i tak jest przekierowanie, także nie na problemu :). Po prostu tak mnie cieszy własna domena, że musiałam się pochwalić ;).

 • I chyba jeden z blogów który brał udział w edycji został pominięty, gdyż oddano na mnie trzy głosy, a nie dwa. Były to blogi: matkipolkifanaberie.blogspot.com, prawdziwezycie.blogspot.com, kiedymamaniespi.blogspot.com. Pozdrawiam serdecznie.

  • Pierwszy z podanych przez Ciebie adresów nie uzupełnił formularza, nie bierze zatem udziału w podsumowaniu :) Dwa pozostałe uzupełniły, stąd dwa głosy i Twoje miejsce w tej a nie innej kategorii.

 • no prosze.. z nieznanego awansowalem do kategorii blog wybijajacy sie z niszy ;) fajna akcja choc mam nadziele ze za rok uda mi sie zebrac wiecej niz 2 glosy ;)

 • dziękuje osobom, które oddały na mnie głos o Andrzejowi za konkurs, który jeszcze śledziłem jak nie pisałem bloga :-)

 • Monika Kampczyk

  super, miło być wyróżnioną ;) tylko mały błąd – brakuje g w blogspot ;)

 • A ja dalej niedoceniona :O

  • Ja Cie décennal i pozdrawiam serdecznie beata

   • Wielkie dzięki za miłe słowa, podniosłaś mnie na duchu :D

 • Cześć!
  Po pierwsze, ogromne gratulacje dla wszystkich, którzy pojawili się na tych listach. Wszystkich.
  Po drugie, olaboga! Ktoś czyta blog, który jest głównie o szyciu? I jeszcze go poleca? DZIĘKUJĘ! :)

  • Ja bym czytała, bo sama też szyję…. a co w tym dziwnego?

 • Pani Rolnik

  :-) fajna ta akcja. Można znalezc wiele ciekawych miejsc dzięki niej.

 • Ile nowych super blogow mam do dopisania do swojej listy.Dziekuje. Pozdrawiam serdecznie beata PS znam tylko 2 osoby, które oddaly na mnie glos (vademecum blogera). Nie wiem jak odnalezc 3 pozostałe, by im podziekowac
  . Czy możesz mi w tym pomoc ?

 • Renata

  szkoda, że ludzie, którzy bloga nie mają nie mogą oddawać głosów

  • Skoro to akcja polegająca na blogerach polecających blogerów, taki dodatek mógłby wprowadzić minimalną nieczytelność ;)

 • Ależ musiałeś się napracować przy tym zestawieniu! Klepię Cię po plecach za dobrą robotę. ;)
  I jeszcze powiem, że baaardzo miło jest znaleźć się w tym podsumowaniu. :)

 • Wielkie dzięki za głosy. Super miła niespodzianka być w Grupie Brązowej.

 • Gratulacje dla wszystkich! :)

 • Dpbre… dobre… znam wiele fajnych mocno indywidualnych blogów w tym i skromnie mój :-P ale nieznane…, nie bywające na salonach… cóż, jak się sami dobrze nie wypromujemy to dupa z tego wyjdzie blada! Ale że Minek tak nisko, choć Król…. ? Hmmmm kto tak głosował? ;-) pozdrawiam

 • Serdeczne gratulacje dla wszystkich wyróżnionych! :) Ale przede wszystkim – Andrzej, dzięki wielkie za kawał świetnej roboty :)

 • Świetna lista – w końcu coś na niej ruszyło nowego! Dziękuję za podwójne wyróżnienie i lecę odkrywać resztę cudownych miejsc. :)

 • Guest

  Czuję się pominięty, piszebloga.pl też zagrzało miejsce na kilku blogach :)

 • Zwierz

  Strasznie miło znaleźć się tak wysoko w szósytm roku blogowania. Wiem że poleca się głównie świeżo odkryte blogi więc miło jak blog z większym stażem się przebije. Głównie dlatego, że znaczy to iż docieram z moim bezprzecinkowym brytyjskim przekazem do nowych ludzi :) Plus – widać że zwierza czyta się z emotikonem na twarzy ;)

  • Si, należysz do chlubnych wyjątków regularnie polecanych jako super inspiracje :)

 • Ta brązowa 17-tka to dla mnie duży zaszczyt, bo sama wiem jak trudno było ograniczyć się tylko do 3 blogów. Sama pozwoliłam sobie wybrać trójkę a przy okazji polecić jeszcze kilkanaście innych zasługujących na uwagę blogerów.
  P.s. Maila wysłałam, czasami wpadam do spamu więc będę wdzięczna jeśli tam też zerkniesz :)

 • O rany znalazłam się na tej liście. Jak miło! Dziękuję wszystkim, którzy mnie polecili!

 • To mi bardzo poprawiło zasmarkany humor. Dzięki wszystkim polecającym! :)

 • Gratulacje dla wszystkich :)
  Mam nadzieję, że uda mi się za rok w zestawieniu pojawić ;)

 • kaczka

  Ale mi sie udalo! Dziekuje memu elektoratowi! :*

 • Naprawdę fajna akcja. Wyłowiłam kilka blogów, które dołączę do swoich ulubionych. A teraz zamiast pójsć grzecznie spać, czytam kolejne teksty ;).

 • Wow!!!

 • Cieszę się ogromnie za wybicie z niszy ;)) Prośba taka = wkradł się błąd w adres bloga. Introversja.com zamiast Introwersja.com

 • O, jestem w wyróżnionych! Cóż za miła niespodzianka :-) i motywacja, żeby za rok być wyżej… a będzie trudno, bo widzę tyle świetnych blogów na liście :-)

 • wielki szacun za tą analizę!

 • Fajna akcja :) gratuluję ciekawej analizy! Czas się zabrać za czytanie blogów, których nie znam :)

 • Akcja rewelacja ;) w przyszłym roku wytypuję też swoje… aktualnie wracam do świata żywych w blogowaniu… dlaczego remonty pochłaniają tyle czasu? ;)

 • Kawał dobrej roboty! Przygotować takie zestawienie to nie sprawa prosta.
  Dziękuję za wyróżnienie :) Pozdrawiam

 • A posty w których blogerzy piszą o tych kogo nie lubią? ;)
  Pozdr.

 • czaplicka.eu pozdrawia i dziękuje za głosy ;)

 • szacunek za pracę nad opracowaniem tych danych :)

 • O komuś nawet chciało się mnie polecić, miłe :)

 • Hey ho! :D brawo dla Kameralnej bo kobita jest super! I brawo dla wszystkich blogerów bo jesteśmy zajebiści ;)

 • Daria

  Andrzej, szacunek ogromny za podsumowanie i w ogóle za zorganizowanie takiej akcji! Szkoda, że to tylko jeden tydzień w roku…

 • Gratulacje dla KAMERALNEJ! Cieszę się, że na listach znalazły się blogi, na które zagłosowałam ;)

 • Andrzej, szacun za kawał dobrej roboty!
  Gratuluję wszystkim!!! No i widzę, że moje typy znalazły się w złotej i srebrnej dziesiątce – świadomość, że dołożyłam do tego cegiełkę, to również duża przyjemność.

 • Bez fałszywej skromności przyznaję, że w tym roku zupełnie się nie spodziewałem tego wyróżnienia, bo po tylu poleceniach w zeszłym roku, myślałem, że w tym nie będzie miał kto już na mnie głosować. Jest mi wyjątkowo miło i bardzo dziękuję za docenienie pracy wkładanej w bloga!

 • Lubię takie zestawienia, bo w jednym miejscu mam mnóstwo inspiracji, oraz informacji :)

 • To teraz mam co czytać:) Niektóre z blogów znam i na nie zaglądam, do innych muszę się zabrać:) Świetna akcja, cieszę się bardzo, że coś takiego zorganizowałeś. Teraz mogę się inspirować od rana do wieczora;)

 • Ale się porobiło. Nie brałem udziału w tej akcji. Gratuluję wszystkim tym, których blogi zostały wyróżnione (bez względu na miejsce). Szkoda, że nie pojawiły się blogi, które sam przeglądam, ale… czas pokaże. Kawał dobrej roboty Andrzeju!

 • Och, jest co czytać :) #niejemniespieczytamblogi

 • Gratuluję wszystkim bez wyjątku! Cieszę się, że mogę powiększyć teraz swoją listę czytelniczą :) Świetna akcja, oby więcej takich!

 • Gratuluję akcji :) Cieszę się, że mój dostęp do ciekawych blogów tak się powiększył :)

  Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli się podzielić swoimi linkami :)

 • czy wszystkie glosy zostały dobrze policzone ?? bo na 2 blogach widzę w artach o shareweek’u polecenie jednego z blogerów (więc conaj mniej powinien trafić do wychodzących z niszy) a nie widzę go w zestawieniu…

 • Świetna akcja :) No i super, że mój blog pojawił się w wyróżnieniach – dziękuję wszystkim!

 • Dwa głosy po 3 miesiącach prowadzenie bloga uznaję za świetny początek.

 • Niesmigielska.com a nie niesmigielska.pl ;)

 • Zakrza

  Tyle polecanych blogów, a ja nie dostałem nawet jednego głosu. Idę się zabić.

 • WOW :) Uszanowanko :)

 • Blogi o architekturze i wnętrzach “przebijają się z niszy” – to już coś :)

 • Asia

  Dzięki za podrzucenie kilku fajnych tytułów! Ahhh, moja pasja odświeżona!

 • Niektórych nie znam, trzeba nadrobić zaległości :)

 • IMOMO.pl

  Świetny ranking – dużo świeżych blogów i ogromna różnorodność! Nasza “kategoria” to kreatywność i twórcze myślenie, więc szczególnie ciepło myślimy o Jest Rudo, ale dzięki rankingowi zakochałam się w Volantification:)[M]

 • Z jednej strony świetnie, że takie rankingi powstają a z drugiej myślę – OMG – tyle jeszcze w życiu nie widziałam:)

 • Rewelacja takie zestawienie! Czegoś takiego szukałam :D Ale bym kiedyś chciała trafić na taką listę… Ale muszę chyba jeszcze trochę się w tym celu rozwinąć ;)

 • Ładne zestawienie, chociaż z tych co ja przeglądam nie pojawił się ani jeden. Kwestia zainteresowań podejrzewam :P

 • AddictedtoPassion

  Swietny pomysł! Kiedy rusza tegoroczny share week? :)

 • Ja też chciałabym wiedzieć ;] Czy i kiedy ;];]

 • Między innymi dzięki temu wpisowi zaczęłam się rozglądać po innych blogach :) Mnóstwo inspiracji. Nie zdążyłam na tegoroczne zestawienie, ale dopiero raczkuję, w ogóle w internecie. Może kiedyś ;)

 • Iwi

  Świetny wpis, znalazlam dużo ciekawych blogów, multum inspiracji ! :) Zapraszam do siebie :) http://www.mojewlasne.pl

 • Gustavo Woltmann

  Na prawdę dobry wpis, można znaleźć mnóóóóstwo propozycji dla siebie. Ja już mam kilka zapisanych w zakładce “Ulubione” ;-)

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i pokażę Ci różne strategie na ogarnięcie życia. Pogadamy też o kulturze.

Na tym lifestyle'owym blogu eksperckim znajdziesz luźne tematy (seriale) płynnie połączone z pragmatycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Kanał na YouTube jest o tym samym, tylko weselej, bo mogę wymachiwać rękami.

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 12 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

 • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
 • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
 • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
 • moją prezentację z TEDx
 • bezpośredni kontakt do mnie
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, którą potem będzie można z dumą pokazać w raportach.

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany, lifestyle'owy blog ekspercki prowadzony od 2009 roku.

Poświęcony jest strategiom na ogarnięcie życia. A także kulturze, no bo jak to tak, żyć bez seriali? W skrócie oznacza to, że artykuły na lifestyle’owe tematy wzbogacone są “w środku” eksperckimi poradami z zakresu optymalizacji obowiązków, psychologii oraz strategicznego podchodzenia do wyzwań. Jeśli przychodzisz do mnie po chwilę wyluzowania, wyjdziesz z nowym pomysłem. A jeśli przychodzisz po rozwiązanie, trochę odpoczniesz :)

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail. W przypadku palących problemów nalegam, by skontaktować się ze sprawdzonym fachowcem legitymującym się wykształceniem i potrzebnymi specjalizacjami. Ci ludzie starali się latami by móc Ci pomóc. Głupio by było teraz im na to nie pozwolić :)

Niektóre linki na blogu mogą być linkami afiliacyjnymi.

Mam nadzieję, że wszystko u Ciebie gra :)