Autor: Andrzej Tucholski | 15 lipca 2015 | Komentarze:
Tematy:

Mój udział w projekcie Secret Santa 2015

Jakiś czas temu dzwoni do moich drzwi pan listonosz. Czekam na niego od rana. Otwieram, podpisuję pokwitowanie, po chwili rozrywam po zwierzęcu średniej wielkości paczkę. Ma na sobie oznaczenia amerykańskich przesyłek lotniczych. W środku czeka kubek.

To prezent, który dostałem od Debbie, choć jej imię poznałem dopiero po całej zabawie. Debbie wylosowała mnie w projekcie Reddit’s Secret Santa Gift Exchange (czy jakoś tak) organizowanym z okazji Arbitrary Day.

Główne wymiany prezentów dzieją sie oczywiście z okazji Świąt Bożego Narodzenia, ale ludziom się dłużyło, więc w czerwcu ustawili Arbitrary Day, by trochę podkręcić częstotliwość prezentów :) Mniejsze, tematyczne wymiany toczą się praktycznie cały rok.

Debbie nie wiedziała kim jestem, tak samo jak ja nie miałem pojęcia kim jest ona. Jeszcze jako anonimowe konto napisała do mnie, że jej przodkowie pochodzą z Polski i że się cieszy, że natrafiła akurat na mnie. Sama mieszka w Sacramento, California.

Miała dostęp tylko do prostego formularza, dzięki któremu wiedziała co lubię, co noszę, jakie mam zwyczaje i nad czym lubię spędzać czas. Wpisałem wcześniej do niego, to oczywiste, sporo nawiązań do kawy.

Debbie trafiła prosto w dyszkę:

Ja z kolei miałem dostęp do formularza Ty’a mieszkającego w stanie Waszyngton. Ty bardzo chciał rysunek jednorożców grających w beerponga, coś geekowego i coś kreskówkowego. Wspomniał też o “good heists”.

Stanęło na takim zestawie:

Ty niedawno wrzucił go na publiczne forum. Wyszło na to, że mu się podoba :) Ja swój prezent od Debbie też upubliczniłem. Ciężko go chować, jak jest taki piękny.

A piszę o tym z prostego powodu – zachęcam Was do samodzielnego wzięcia udziału w najbliższej edycji Secret Santa. Duża będzie zimą. Małe dzieją się choćby teraz.

W przypadku “dużych” wymian (Christmas, Arbitrary Day) progiem cenowym na prezent są okolice 20 dolarów (i osobno liczona wysyłka), ale można też znaleźć mniej wymagające widełki. Dla mnie najważniejszy był jednak inny aspekt tego projektu – możliwość kliknięcia, że zarówno ja chcę wysłać paczkę komuś spoza mojego kraju, jak i sam chcę kwalifikować się do identycznego kryterium.

Przyznaję, przesyłka do USA najtańsza nie jest, ale jeśli w zamian mogę dostać coś ze Stanów albo Kanady? Piszę się na to nieodmiennie. Uwielbiam kontakt z innymi kulturami :)

Ja ze swojej strony bardzo tę zabawę polecam. Kolekcjonowanie prezentu dla Ty’a było świetnym przeżyciem a kontakt (no i kubek!) od Debbie zrobił mi cały czerwiec. Miły przecinek oddzielający od siebie dwie oswojone codzienności.

No.

To ja idę sobie zaparzyć Kahluę a Wy klikacie w prezenty, co? :)

Mój pierwszy e-book: “Pomysł na siebie w tydzień 21 narzędzi, by osiągnąć cel“już w sprzedaży! Jeśli szukasz pomysłu na siebie, kręcisz się w kółko lub potrzebujesz zmiany – przywożę rozwiązanie. A raczej: 140 stron rozwiązań.

Pomysł na siebie w tydzień – 21 narzędzi, by osiągnąć cel (e-book)

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!