Autor: Andrzej Tucholski | 30 czerwca 2015 | Komentarze:

Krótkie podsumowanie pierwszego miesiąca po zmianie nazwy bloga

Od zmiany adresu i nazwy bloga z jestKultura.pl na AndrzejTucholski.pl minął równy miesiąc. Wrażenia? Wydaje mi się, że nie mogły być lepsze :) Uznałem, że pora podzielić się z Wami kilkoma obserwacjami.

(Przeczytaj koniecznie wpis inaugurujący zmianę: Początek Nowej Strategii)

Co się udało: nowy motyw przewodni jest już ustabilizowany i aktualni oraz nowi Czytelnicy wiedzą, czego się po mnie spodziewać. Nie oznacza to, że mam zamiar popaść w rutynę i przestać eksperymentować z dziwnymi przeczuciami :D ale zbudowanie takich podwalin zaufania to niesamowicie ważna sprawa i cieszę się, że wszystko z nią okej. Projektowanie życia to fundament, w oparciu o który można naprawdę się porozumieć.

W międzyczasie odkryłem też, że słowami-kluczami dodatkowo opisującymi to, czym chcę się z Wami dzielić są “dobre praktyki” oraz “zdroworozsądkowe strategie”. Lubię nazwy i słowa, więc przyjemnie jest móc się odnosić do tak porządnie brzmiących kotwic :)

Co zrobiłbym inaczej: wydaje mi się, że nic, chociaż uruchamianie procesu “rebrandingu” ogromnej porcji swojej dotychczasowej działalności na dwa tygodnie przed sesją i w przededniu pisania pracy magisterskiej jest cokolwiek karkołomne. Nie wszystkie nowe pomysły udało mi się opublikować razem z premierą nowej nazwy, ale planuję to spokojnie dopracować w lipcu.

Cieszę się, że pomimo mojej rosnącej brawury w używaniu ekspresu do kawy dałem radę połączyć z “prawdziwymi obowiązkami” chociaż tę obszerną podstawę zmian :)

Good things will come.

Co mnie zdziwiło: przygotowałem się na sporą utratę dotychczasowych Czytelników, co jest naturalne, gdy uruchamia się ewolucję podobnego kalibru. Generalnie szykowałem się na armageddon. Wszystkie decyzje podjąłem przy założeniu worst-case-scenario, czyli spadek ruchu o 50%, pełne wylecenie z Google i generalne awarie gdzie tylko się da.

A jak było w praktyce?

Trochę mi ciężko powiedzieć, że “świetnie”, no ale… trochę świetnie :)

Pomagający mi fachowcy (dziękuję im we wpisie inaugurującym zmianę) zadbali, by nic nie padło. Na fanpage’u zaobserwowałem bardzo silny wzrost “odlajkowań”, ale dokładnie dzień po nim pojawił się równie silny wzrost “polajkowań”, więc w efekcie spadek jest tyci, a “od bebechów” widać, że wskazuje wyłącznie na piękną wymianę Odbiorców. Ruch spadł o 10%, nie o połowę. Zresztą zaczynam go już odbudowywać. Google zaliczył drobną czkawkę, ale nigdzie się nie zawieruszyłem.

Wniosek? Nie ma co się bać.

Nauczyłem się z całej tej przygody jednej rzeczy. Gdy po raz pierwszy mam myśl, że nie podoba mi się już to, co robię, raczej nie poświęcam jej dużo uwagi. Za drugim razem zaczynam analizować, ile jest w niej zmęczenia a ile faktycznej oceny. Najpóźniej przy piątym decyduję się na zmiany, bo nie warto robić niczego wbrew sobie, gdy ma się możliwość bycia w zgodzie ze swoimi potrzebami.

Ja o zmianie nazwy bloga myślałem przynajmniej od dwóch lat, ale bałem się tej zmiany i w efekcie nadbudowywałem kolejne pomysły i rozwiązania na konstrukcji, o której dobrze wiedziałem, że już mnie nie definiuje. Efekt świetnie mi się tworzyło i nawet znajdywał grono Odbiorców, którym odpowiadał, ale kosztował mnie coraz więcej energii i emocji. Wiosną tego roku wiedziałem, że lato przywitam już na nowym adresie.

Aż wreszcie przyszedł pierwszy czerwca 2015.

Okazało się, że jest super i absolutnie nie było czego się bać :)

Pamiętajcie tylko, że zgodnie ze starym powiedzeniem, szczęście spotyka dobrze przygotowanych. A oprócz tego? Otwierajcie drzwi, przekraczajcie mosty, wchodźcie do niezbadanych jaskiń i wyruszajcie na oceany, których nie ma na mapach.

W najgorszym razie nauczycie się tyle, że kolejne podejście będzie sto razy bliższe sukcesu.

W najlepszym – będziecie się realizować każdego dnia w taki sposób, że aż będzie trochę szkoda iść spać :)

Ciao,

Andrzej Tucholski

///

PS: Nie planowałem publikować tego wpisu tutaj. Powstał jako status na Facebooku, ale że przekroczył 400 słów to uznałem, że nie ma co się wygłupiać :)) W ten sposób na pewno dotrze do wszystkich zainteresowanych, przy czym lekko “przydusza” czas na stronie głównej premiery tekstowej z wczoraj.

Będzie mi bardzo miło, jeśli korzystając z okazji rzucicie też okiem na notkę wczorajszą – 11 stron podróżniczych, które TREZBA znać – oraz jeśli dacie się zaprosić na jutro. Rano będzie mieć premierę wpis, na którego publikację musiałem uzyskiwać zgodę u amerykańskiego businessmana! :)

Jeszcze dzisiaj przerwij stagnację i zmień swoje życie na lepsze!

Proponuję Ci dwie przełomowe książki. „Pomysł na siebie w tydzień” to 21 narzędzi, dzięki którym szybko znajdziesz nową koncepcję na to, co chcesz robić i kim chcesz być. Te wnioski przekujesz w rzeczywistość dzięki „#mikronawykom” – to kompletne narzędzie, dzięki któremu zbudujesz skuteczny system mikronawyków prowadzących Cię przez wszystkie wymarzone plany.

Razem ponad 340 stron wiedzy, narzędzi, ćwiczeń i arkuszy. Zaufało im już ponad 1000 Klientów!

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!