Kiedy produkt jest idealny?

 

Finiszujemy marcowy Turbo Quest z przytupem i fajerwerkami. Opierając się o zalecenia dwóch mistrzów sztuki projektowania chcę podzielić się z Tobą listą najważniejszych przykazań, według których można stworzyć (lub rozpoznać istniejący) produkt idealny :)

To dosyć utopijna wizja, bo jak wspominałem w poprzednich nagraniach, na proces twórczy wpływa o wiele więcej czynników niż wyłącznie wiedza, doświadczenie i przyjęte praktyki projektanta. Ale, z drugiej strony, jeśli istnieje swoisty “wzorzec z Sevres” dla designu to powinno się o nim rozmawiać :)

TQ Marzec 2015: Design (w większości) przemysłowy

[bar_graph] [bar title=”Wykonanie questa:” percent=”100″ color=”Extra-Color-1″ id=”b1″] [/bar_graph]

[vc_row][vc_column width=”3/4″]

Turbo Questy to mój stały format pozwalający Wam na szybkie, proste i przyjemne podpatrywanie najróżniejszych dziedzin świata – od psychologii, przez kawę aż po, kto wie, równouprawnienie lub wędkarstwo. Zawsze interesowałem się różnorodnością i ciekawi mnie to, jak działają różne dziedziny świata. To Wy wybieracie jaki wątek zgłębiam i którego podstawami potem się dzielę publicznie. Naszym mottem jest interdyscyplinarność a na plecach mamy wytatuowaną floralną typografię “Jack of all trades”. (Dziewczynki oczywiście w wersji: “Jill of all trades”.)

W marcu patrzymy na krzywizny otaczających nas przedmiotów pod kątem designu:

[/vc_column][vc_column width=”1/4″]

Tematy w filmie:

[divider line_type=”No Line” custom_height=”10″]

[fancy-ul icon_type=”font_icon” icon=”icon-time” color=”Extra-Color-1″ enable_animation=”true”]

 • Innowacja
 • Użyteczność
 • Etyka
 • Samo-definicja
 • Podejście naukowe
 • Optymalizacja
 • Przykłady

[/fancy-ul]

[/vc_column][/vc_row]

Siadam dzisiaj nieporadnie na ramionach gigantów – Dietera Ramsa oraz Viktora Papanka – i staram się przybliżyć Wam ich tok myślenia, który może zdolną i pracowitą osobę doprowadzić na sam szczyt udanego projektowania :)

Trzymajcie:

[divider line_type=”No Line” custom_height=”10″]

[button open_new_tab=”true” color=”extra-color-1″ hover_text_color_override=”#fff” size=”large” url=”http://www.youtube.com/subscription_center?add_user=andrzejTucholski” text=”Podobało się? Daj suba!” color_override=”” image=”steadysets-icon-star”]

Dodatkowe materiały

 • Good Design” autorstwa Dietera Ramsa – lista, o którą oparłem dzisiejsze nagranie. Bardzo skondensowany, świetny wgląd w doświadczenie niesamowitego projektanta. Z jakiegoś powodu w trakcie nagrania mówię o nim po imieniu, chyba aż tak poczułem tę moc :))
 • Dizajn dla realnego świata” autorstwa Viktora Papanka – krótko mówiąc: w moim prywatnym rankingu jedna z najlepszych książek ostatnich lat. Bardzo lekki język z gracją taszczący na swoich plecach wieloletnie zmaganie się ze światem, różnymi systemami, głupimi decyzjami i często trudną codziennością. Wbrew pozorom wcale nie jest tylko o designie.
 • Chemex – moje marzenie. Jak kiedyś znienacka dużo zarobię to sobie sprawę komplet wagi, czajniczka i właśnie Chemexu. No sami zobaczcie, jakie to jest piękne!
 • 18 ulubionych designów Johny’ego Ive – luźny dodatek na sam koniec. Ive to projektant Apple, jedno z bardziej znanych nazwisk w branży. Jego dorobek to pogranicze designu przemysłowego i programowania. Fajnie jest popatrzeć na, jego zdaniem, piękne projekty :)

Zapowiedzi

All right! Marzec tym samym uznaję za zamknięty, podobnie jak i kwestie poświęcone projektowaniu produktów. Od przyszłej środy rozkręcamy coś zgoła innego: nawyki ludzi, którzy odnieśli sukces. Chcę skupić się na gotowych strategiach, których zaimplementowanie pozwoli Wam na szybkie podniesieni skuteczności, czy to na studiach, czy to w pracy :)

Jeszcze nie siadłem do nagrywania, ale już nie mogę się go doczekać!

Co więcej: w tę sobotę powinno być podsumowanie, a w niedzielę nowy Ultimate Quest. Niestety, mam w prywatnym tle spore ruchy dotyczące codziennych obowiązków i nie wiem, czy uda mi się wszystko dowieźć na czas.

Postaram się – bo to dla mnie ważne – ale jakby coś się potknęło, to najmocniej przepraszam i nie bijcie!! ;)

Udanego!

Ciao,

Andrzej Tucholski

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies