Autor: Andrzej Tucholski | 25 marca 2015 | Komentarze:

Kiedy produkt jest idealny?

Finiszujemy marcowy Turbo Quest z przytupem i fajerwerkami. Opierając się o zalecenia dwóch mistrzów sztuki projektowania chcę podzielić się z Tobą listą najważniejszych przykazań, według których można stworzyć (lub rozpoznać istniejący) produkt idealny :)

To dosyć utopijna wizja, bo jak wspominałem w poprzednich nagraniach, na proces twórczy wpływa o wiele więcej czynników niż wyłącznie wiedza, doświadczenie i przyjęte praktyki projektanta. Ale, z drugiej strony, jeśli istnieje swoisty “wzorzec z Sevres” dla designu to powinno się o nim rozmawiać :)

TQ Marzec 2015: Design (w większości) przemysłowy

[bar_graph] [bar title=”Wykonanie questa:” percent=”100″ color=”Extra-Color-1″ id=”b1″] [/bar_graph]

[vc_row][vc_column width=”3/4″]

Turbo Questy to mój stały format pozwalający Wam na szybkie, proste i przyjemne podpatrywanie najróżniejszych dziedzin świata – od psychologii, przez kawę aż po, kto wie, równouprawnienie lub wędkarstwo. Zawsze interesowałem się różnorodnością i ciekawi mnie to, jak działają różne dziedziny świata. To Wy wybieracie jaki wątek zgłębiam i którego podstawami potem się dzielę publicznie. Naszym mottem jest interdyscyplinarność a na plecach mamy wytatuowaną floralną typografię “Jack of all trades”. (Dziewczynki oczywiście w wersji: “Jill of all trades”.)

W marcu patrzymy na krzywizny otaczających nas przedmiotów pod kątem designu:

[/vc_column][vc_column width=”1/4″]

Tematy w filmie:

[divider line_type=”No Line” custom_height=”10″]

[fancy-ul icon_type=”font_icon” icon=”icon-time” color=”Extra-Color-1″ enable_animation=”true”]

 • Innowacja
 • Użyteczność
 • Etyka
 • Samo-definicja
 • Podejście naukowe
 • Optymalizacja
 • Przykłady

[/fancy-ul]

[/vc_column][/vc_row]

Siadam dzisiaj nieporadnie na ramionach gigantów – Dietera Ramsa oraz Viktora Papanka – i staram się przybliżyć Wam ich tok myślenia, który może zdolną i pracowitą osobę doprowadzić na sam szczyt udanego projektowania :)

Trzymajcie:

[divider line_type=”No Line” custom_height=”10″]

[button open_new_tab=”true” color=”extra-color-1″ hover_text_color_override=”#fff” size=”large” url=”http://www.youtube.com/subscription_center?add_user=andrzejTucholski” text=”Podobało się? Daj suba!” color_override=”” image=”steadysets-icon-star”]

Dodatkowe materiały

 • Good Design” autorstwa Dietera Ramsa – lista, o którą oparłem dzisiejsze nagranie. Bardzo skondensowany, świetny wgląd w doświadczenie niesamowitego projektanta. Z jakiegoś powodu w trakcie nagrania mówię o nim po imieniu, chyba aż tak poczułem tę moc :))
 • Dizajn dla realnego świata” autorstwa Viktora Papanka – krótko mówiąc: w moim prywatnym rankingu jedna z najlepszych książek ostatnich lat. Bardzo lekki język z gracją taszczący na swoich plecach wieloletnie zmaganie się ze światem, różnymi systemami, głupimi decyzjami i często trudną codziennością. Wbrew pozorom wcale nie jest tylko o designie.
 • Chemex – moje marzenie. Jak kiedyś znienacka dużo zarobię to sobie sprawę komplet wagi, czajniczka i właśnie Chemexu. No sami zobaczcie, jakie to jest piękne!
 • 18 ulubionych designów Johny’ego Ive – luźny dodatek na sam koniec. Ive to projektant Apple, jedno z bardziej znanych nazwisk w branży. Jego dorobek to pogranicze designu przemysłowego i programowania. Fajnie jest popatrzeć na, jego zdaniem, piękne projekty :)

Zapowiedzi

All right! Marzec tym samym uznaję za zamknięty, podobnie jak i kwestie poświęcone projektowaniu produktów. Od przyszłej środy rozkręcamy coś zgoła innego: nawyki ludzi, którzy odnieśli sukces. Chcę skupić się na gotowych strategiach, których zaimplementowanie pozwoli Wam na szybkie podniesieni skuteczności, czy to na studiach, czy to w pracy :)

Jeszcze nie siadłem do nagrywania, ale już nie mogę się go doczekać!

Co więcej: w tę sobotę powinno być podsumowanie, a w niedzielę nowy Ultimate Quest. Niestety, mam w prywatnym tle spore ruchy dotyczące codziennych obowiązków i nie wiem, czy uda mi się wszystko dowieźć na czas.

Postaram się – bo to dla mnie ważne – ale jakby coś się potknęło, to najmocniej przepraszam i nie bijcie!! ;)

Udanego!

Ciao,

Andrzej Tucholski

Mój pierwszy e-book: “Pomysł na siebie w tydzień 21 narzędzi, by osiągnąć cel” już w sprzedaży! Jeśli szukasz pomysłu na siebie, kręcisz się w kółko lub potrzebujesz zmiany – przywożę rozwiązanie. A raczej: 140 stron rozwiązań.

Pomysł na siebie w tydzień - 21 narzędzi, by osiągnęć cel. E-book Andrzeja Tucholskiego.

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

 • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
 • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
 • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
 • moją prezentację z TEDx
 • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!