Autor: Andrzej Tucholski | 11 marca 2015 | Komentarze:

Jak przebiega proces designu?

Najpierw jest pomysł, potem wazon na stole. W międzyczasie produkt ten przejechał przez niezliczone hurtownie, najpewniej jeden sklep, być może jakąś fabrykę. Kilka krajów. Ale jedno jest pewne: narodził się w głowie projektanta.

To niesamowity proces. Akt tworzenia należy do absolutnego topu największych “magii” tego świata. Dzisiaj chcę trochę poopowiadać o jego designerskiej odmianie :)

TQ Marzec 2015: Design (w większości) przemysłowy

[bar_graph] [bar title=”Wykonanie questa:” percent=”50″ color=”Extra-Color-1″ id=”b1″] [/bar_graph]

[vc_row][vc_column width=”3/4″]

Turbo Questy to mój stały format pozwalający Wam na szybkie, proste i przyjemne podpatrywanie najróżniejszych dziedzin świata – od psychologii, przez kawę aż po, kto wie, równouprawnienie lub wędkarstwo. Zawsze interesowałem się różnorodnością i ciekawi mnie to, jak działają różne dziedziny świata. To Wy wybieracie jaki wątek zgłębiam i którego podstawami potem się dzielę publicznie. Naszym mottem jest interdyscyplinarność a na plecach mamy wytatuowaną floralną typografię “Jack of all trades”. (Dziewczynki oczywiście w wersji: “Jill of all trades”.)

W marcu patrzymy na krzywizny otaczających nas przedmiotów pod kątem designu:

[/vc_column][vc_column width=”1/4″]

Tematy w filmie:

[divider line_type=”No Line” custom_height=”10″]

[fancy-ul icon_type=”font_icon” icon=”icon-time” color=”Extra-Color-1″ enable_animation=”true”]

 • Funkcja
 • Marketing myopia
 • Systemy ocen
 • Proces designu
 • Cykle życia produktu
 • Machanie łapami ;)
 • Konstytucja

[/fancy-ul]

[/vc_column][/vc_row]

Nie wiem czy podołałem temu tematowi w stu procentach, ale cieszę się, że w ogóle po niego sięgnąłem. Stanowczo za rzadko dochodzi się w myśleniu o świecie na ten zupełny meta-poziom; że praktycznie każda jedna rzecz ma jakąś osobę, która kiedyś ten przedmiot narysowała na kartce papieru.

Niesamowite, nie? :)

Trzymajcie:

[divider line_type=”No Line” custom_height=”10″]

[button open_new_tab=”true” color=”extra-color-1″ hover_text_color_override=”#fff” size=”large” url=”http://www.youtube.com/subscription_center?add_user=andrzejTucholski” text=”Podobało się? Daj suba!” color_override=”” image=”steadysets-icon-star”]

Dodatkowe materiały

Centennial Light – świecąca się od przynajmniej 113 lat żarówka. Opiekują się nią strażacy w Livermore w stanie Kalifornia. Jest to jeden z najczęściej wymienianych w księdze rekordów Guinessa obiektów stworzonych przez człowieka :)

Cykl życia produktu – proste i czytelne omówienie podstawowych faz cyklu życia produktu. Wśród dzisiejszych firm często zauważa się pominięcie “dojrzałości” danego produktu – wzrost jest sztucznie nabijany przegiętym marketingiem a potem od razu spycha się dany projekt do zsypu, by zrobić miejsce dla następcy.

“Kosmiczny ołówek” NASA – artykuł rozliczający się z mitem mającego rzekomo kosztować miliony dolarów długopisu, którym NASA planowało zastąpić mogące spowodować niebezpieczeństwo ołówki. To generalnie całkiem ciekawa historia, ale sam tekst dobrze pokazuje, jak wiele zmiennych jest w designie i jak dużo trzeba tam sprawdzać.

Konstytucja RP – słuchajcie, nie wiem co mnie napadło z tą Konstytucją pod koniec nagrania, ale skoro już wspomniałem to trzymajcie. To naprawdę piękny dokument i warto go przynajmniej raz w życiu przeczytać :)

18 marca odbędzie się w stolicy TEDxWarsaw. Tegoroczna edycja upłynie pod hasłem “The Little Things” i ma na celu zwrócić uwagę na sprawy, które – choć pozornie małe – w efekcie wpływają na życia większości z nas. To bardzo prestiżowe wydarzenie. Dlatego razem z organizatorami przygotowaliśmy dla Was prosty konkurs. Do wygrania czekają dwie wejściówki.

Odpowiedz w komentarzu pod tym wpisem, do piątku wieczór, na pytanie: Jaka mała, acz istotna rzecz w znaczący sposób poprawiłaby powszechność zainteresowania designem w Polsce? Jaki “punkt przyłożenia” siły zmian wywołałby największy, najszerszy proces w społeczeństwie?

Czekam na Wasze pomysły do piątku wieczór. Wtedy też wybiorę dwójkę zwycięzców. Wszystkie informacje dotyczące eventu znajdziesz na stronie TEDxWarsaw.com.

Ciao,

Andrzej Tucholski

Mój pierwszy e-book: “Pomysł na siebie w tydzień 21 narzędzi, by osiągnąć cel“już w sprzedaży! Jeśli szukasz pomysłu na siebie, kręcisz się w kółko lub potrzebujesz zmiany – przywożę rozwiązanie. A raczej: 140 stron rozwiązań.

Pomysł na siebie w tydzień – 21 narzędzi, by osiągnąć cel (e-book)

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

 • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
 • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
 • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
 • moją prezentację z TEDx
 • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!