Jak pokonywać problemy – najlepsze nawyki

 

Problem, jaki jest, każdy widzi. Naprzeciw, a mógłby być gdzie indziej. Teraz, a mógłby uwziąć się na kogoś innego rok od dziś. Niestety – jeśli to prawdziwy problem, to pewnie sam z siebie nigdzie nie pójdzie. Dlatego dobrze jest wiedzieć jakie nawyki mieć zawczasu wyrobione, by pokonać go jednym pstryknięciem w nos :)

TQ Kwiecień 2015: Nawyki ludzi, którzy odnieśli sukces

[bar_graph] [bar title=”Wykonanie questa:” percent=”75″ color=”Accent-Color” id=”b1″] [/bar_graph]

[vc_row][vc_column width=”3/4″]

Turbo Questy to mój stały format pozwalający Wam na szybkie, proste i przyjemne podpatrywanie najróżniejszych dziedzin świata – od psychologii, przez kawę aż po, kto wie, równouprawnienie lub wędkarstwo. Zawsze interesowałem się różnorodnością i ciekawi mnie to, jak działają różne dziedziny świata. To Wy wybieracie jaki wątek zgłębiam i którego podstawami potem się dzielę publicznie. Naszym mottem jest interdyscyplinarność a na plecach mamy wytatuowaną floralną typografię “Jack of all trades”. (Dziewczynki oczywiście w wersji: “Jill of all trades”.)

W kwietniu podpatrujemy mistrzów naszych czasów:

[/vc_column][vc_column width=”1/4″]

Tematy w filmie:

[divider line_type=”No Line” custom_height=”10″]

[fancy-ul icon_type=”font_icon” icon=”icon-time” color=”Extra-Color-1″ enable_animation=”true”]

  • Planowanie
  • Secure the downside
  • Keep the momentum
  • Ask questions
  • Pause and reflect

[/fancy-ul]

[/vc_column][/vc_row]

Niechcący udało mi się ułożyć case’y w taki sposób, by opowiadały całą historię naszego teoretycznego “projektu” pełnego problemu, od początku do końca. Od pierwszego marzenia po analizę wyników!

Trzymajcie:

 

[divider line_type=”No Line” custom_height=”10″]

[button open_new_tab=”true” color=”extra-color-1″ hover_text_color_override=”#fff” size=”large” url=”http://www.youtube.com/subscription_center?add_user=andrzejTucholski” text=”Podobało się? Daj suba!” color_override=”” image=”steadysets-icon-star”]

Dodatkowe materiały

  • Niskobudżetowy startup” autorstwa Chrisa Guillebeau  – jedna z moich ulubionych książek do czytania w chwilach przestoju, gdy nie bardzo się wie, co dalej z życiem. Chris skompletował przykłady wielu, wielu ludzi, którzy brak środków lub nawet sporą porażkę przekuli w biznesy, dzięki którym wspomagają i siebie, i własne rodziny, i wielu ludzi dookoła :)
    • (Afiliacyjny link do oryginału na Amazonie: “$100 Startup“)
  • Małe wielkie sprawy” autorstwa Toma Petersa  – jedna z najważniejszych książek mojego życia. Bardzo “miękka”, ale to dzięki niej zbudowałem część podstaw swojej etyki i w życiu, i w doroślejszym życiu. Gorąco polecam. Czyta się lekko, a sam Peters to bardzo, ale to bardzo mądry facet.
  • Zaryzykuj – zrób to!” autorstwa sir Richarda Bransona – krótki, ale bardzo treściwy zbiór myśli jednego z najbardziej postrzelonych biznesmenów naszych czasów. O ile dobrze mi się wydaje, to nawet sam sir Branson nalegał, by jego dotychczasowe dzieła pociąć aż do najbardziej skondensowanej formy – no bo jak ktoś nie ma czasu, to po co mu utrudniać życie? :)

Ciao,

Andrzej Tucholski

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies