Jak pokonywać problemy – najlepsze nawyki

 

Problem, jaki jest, każdy widzi. Naprzeciw, a mógłby być gdzie indziej. Teraz, a mógłby uwziąć się na kogoś innego rok od dziś. Niestety – jeśli to prawdziwy problem, to pewnie sam z siebie nigdzie nie pójdzie. Dlatego dobrze jest wiedzieć jakie nawyki mieć zawczasu wyrobione, by pokonać go jednym pstryknięciem w nos :)

TQ Kwiecień 2015: Nawyki ludzi, którzy odnieśli sukces

[bar_graph] [bar title=”Wykonanie questa:” percent=”75″ color=”Accent-Color” id=”b1″] [/bar_graph]

[vc_row][vc_column width=”3/4″]

Turbo Questy to mój stały format pozwalający Wam na szybkie, proste i przyjemne podpatrywanie najróżniejszych dziedzin świata – od psychologii, przez kawę aż po, kto wie, równouprawnienie lub wędkarstwo. Zawsze interesowałem się różnorodnością i ciekawi mnie to, jak działają różne dziedziny świata. To Wy wybieracie jaki wątek zgłębiam i którego podstawami potem się dzielę publicznie. Naszym mottem jest interdyscyplinarność a na plecach mamy wytatuowaną floralną typografię “Jack of all trades”. (Dziewczynki oczywiście w wersji: “Jill of all trades”.)

W kwietniu podpatrujemy mistrzów naszych czasów:

[/vc_column][vc_column width=”1/4″]

Tematy w filmie:

[divider line_type=”No Line” custom_height=”10″]

[fancy-ul icon_type=”font_icon” icon=”icon-time” color=”Extra-Color-1″ enable_animation=”true”]

  • Planowanie
  • Secure the downside
  • Keep the momentum
  • Ask questions
  • Pause and reflect

[/fancy-ul]

[/vc_column][/vc_row]

Niechcący udało mi się ułożyć case’y w taki sposób, by opowiadały całą historię naszego teoretycznego “projektu” pełnego problemu, od początku do końca. Od pierwszego marzenia po analizę wyników!

Trzymajcie:

 

[divider line_type=”No Line” custom_height=”10″]

[button open_new_tab=”true” color=”extra-color-1″ hover_text_color_override=”#fff” size=”large” url=”http://www.youtube.com/subscription_center?add_user=andrzejTucholski” text=”Podobało się? Daj suba!” color_override=”” image=”steadysets-icon-star”]

Dodatkowe materiały

  • Niskobudżetowy startup” autorstwa Chrisa Guillebeau  – jedna z moich ulubionych książek do czytania w chwilach przestoju, gdy nie bardzo się wie, co dalej z życiem. Chris skompletował przykłady wielu, wielu ludzi, którzy brak środków lub nawet sporą porażkę przekuli w biznesy, dzięki którym wspomagają i siebie, i własne rodziny, i wielu ludzi dookoła :)
    • (Afiliacyjny link do oryginału na Amazonie: “$100 Startup“)
  • Małe wielkie sprawy” autorstwa Toma Petersa  – jedna z najważniejszych książek mojego życia. Bardzo “miękka”, ale to dzięki niej zbudowałem część podstaw swojej etyki i w życiu, i w doroślejszym życiu. Gorąco polecam. Czyta się lekko, a sam Peters to bardzo, ale to bardzo mądry facet.
  • Zaryzykuj – zrób to!” autorstwa sir Richarda Bransona – krótki, ale bardzo treściwy zbiór myśli jednego z najbardziej postrzelonych biznesmenów naszych czasów. O ile dobrze mi się wydaje, to nawet sam sir Branson nalegał, by jego dotychczasowe dzieła pociąć aż do najbardziej skondensowanej formy – no bo jak ktoś nie ma czasu, to po co mu utrudniać życie? :)

Ciao,

Andrzej Tucholski

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem od skuteczności, a także pisarzem i scenarzystą.

Znajdujesz się teraz na mojej stronie domowej, z której możesz przejść do bloga, YouTube’a, na jeden z moich podcastów, na konto na instagramie, a także znajdziesz tu zapis na newsletter i przejście do sklepu z moimi książkami i kursami.

Życzę dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies